Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Аномалии...  (Прочетена 2677 пъти)
giti
Гост
« -: Януари 07, 2010, 20:59:26 »

Какво ще кажете за времето, което изненада цяла Европа и за опаковата му страна спрямо България? В цяла Европа е невиждан студ от най-малко 50 години насам и температурите са на места и под -40 градуса. За учудване на всички, днес в България не само, че е било по-топло, но и температурите са над 0-та.. + 17- 18 градуса. Причината не е в това, че България е в най-източната точка на Европа или факта, че е на Балканите. Студа не е подминал и др. източни и балкански държави, като някои от тях са дали и много жертви на бялата смърт. Дори и Азия е скована от студ, който някои държави никога не са имали до сега....

Защо само в България е топло и какво иска да ни покаже времето с това?
Активен
giti
Гост
« Отговор #1 -: Януари 07, 2010, 23:39:08 »

Какво, никой ли няма мнение по въпроса? Хммм
Активен
giti
Гост
« Отговор #2 -: Януари 08, 2010, 03:04:21 »

Ей, това е... никой няма и ни най-малка представа. Не може и да предположи.... Тъжен
Активен
pluton
Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #3 -: Януари 08, 2010, 14:23:16 »

Ей, това е... никой няма и ни най-малка представа. Не може и да предположи.... Тъжен
    Наистина ли само в България е така?! От няколко дена не гледам новини...  Ами, няма нищо случайно, бих казала аз!
    Активен

До
    Гост
    « Отговор #4 -: Януари 08, 2010, 19:05:15 »

Добре. Ето, един мой коментар:

Че кога България е вървяла успоредно с другите държави!
    Забравихме ли, че на България й казваме Абсурдистан?
    Кога нещо в тази страница е било наред, както трябва, по законите на природата и държавата.
    Мисля стига този коментар. Тотално съм срината, че съм българче и живея в България, и морала, възпитанието, и наличието на желание, дори да съм навън да искам да се прибирам, но само заради отпускането (свободията) и българската реч - и за нищо друго, Бога ми - Той е свидетел (+ че искам да ходя с някой, който да лафи на бг реч). Хората не са хора. Истинското лице тук е враг, а лицемерието по-добрия вариант, защото иначе става страшно. Злобата е ежедневие, макар и понякога прикрита - вижда се по лицата на хората, в очите, мъглявината, физиономиите. "Ножа е опрял до гърлото." казват някои познати. "Събудете се" крещя аз.
    Неистово се мъча да се опазя вътрешно. Почти и трудно успявам.
    Границата е тънка, едва удържима.  
    Въобще не ме учудва всяка аномалия в България. Ще и се учудвам, ако нещо Е както ТРЯБВА. С ръка на сърцето го казвам.
    « Последна редакция: Януари 08, 2010, 19:07:06 от До » Активен
    До
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 08, 2010, 20:05:51 »

Ето ти няколко аномалии в България:

- Навсякъде е студ нечовешки, а в България е 17 градуса;
    - Лапета на по 11 години се праскат с момчета като за световно и има бременни в 8-9 клас, докато навън си се занимават на тази възраст с неща, които да ги развиват интелектуално, умствено или с играчки, забавления;
    - Лапетата у нас се обличат оскъдно на 11 години като лелки, а навън ходят като за възрастта си и по-прилично;
    - Тук гледат физиката - дали си красив, финансово добре, дали се носиш като курва или като мутра, а навън гледат акъла и чистотата на човек, съвпадането на интелектуално и душевно ниво, и ако гледат да са красиви, го правят заради себе си. Тук има две крайности и всички са свързани с отвратителни предразсъдъци - едните казват гримираш ли се мъничко повече си курва или не благонадеждна, а другите казват и желаят да се токаш и гримираш, да не ти пука от хорското мнение, ама със задната мисъл "да си перверзна и мръсница - такава те искам" .. И т.н. - само пример;
    - Ако навън смъкват цените, заради кризата, то тук ги покачиха (поне в началото, после имаше спад, а сега пак качиха някои), за да си избият загубите, но не заради друго, а от алчност - навън хората, които са идвали в БГ казват "Българина гледа да забогатее за 1 нощ - не може, не трябва така, не става!", аз казвам "Знам!". Тъпа селяндурска логика. Да не говорим за отношението цени-продаваемост-приходи/разходи-печалба. Другото няма да коментирам;
    - последната изгъзица в момент на криза - "ако три години назад имаш неплатени 1-3 месеца здравни, то нямаш право да си ги доплатиш след 25 януари и да ползваш облекченията на здравната каса." нещо такова - полудях... Това е НЕЧОВЕШКО, бе! Тези са за разстрел. Криза е. Хората не могат работа да си намерят. Има цели семейства без приходи от съкратени места, които нямат 16 лв. да си платят здравните, те за храна нямат, а онези въвеждат този закон в сила от 25 Януари. ТИ ПРЕДСТАВЯШ ЛИ СИ ГО?!? Изроди!! Навън ни се чудят и маят. Потресена съм и огорчена като гражданка на България и българче. Обидена на родината и управниците. Всичко. Как може да го правят! Нещастници мръсни!
    - Когато жените надигнаха глас за проблемното забременяване и Инвитрото, в парламента един гъз каза "Хаха, а, ми да дойдат.. инВИВО...ще им помогнем" ли какво каза, нещо такова! ИЗРОДИ. Жените потресени, разплакани. Мъжете очакващи и желаещи за деца и женичките си, искащи да ги разстрелят на място управниците. Дефицит.
    - Тоалетните в болниците - мръсотия, а и не само тоалетните (а, ми родилните? - хлебарки). Европейска страна, ама тръцки. Заблуда за народа, за простолюдието, което вярва като идиот - с трици маймуни хранят. Да не си отварям устата повече по въпроса.
    - плажните ивици - пясъка беше жълт, чист, хубав - ела сега - черен, мръсен, с фасове, всякакви боклуци от плажните заведения. Мъка. Тук-там в някои градове, курорти го поддържат, а хубавите плажове вече са онези малко, които още не са заселени така. Леко пустеят - красота. Плажните курорти ги застроиха като Лас Вегас, вместо да създадат уют, зеленина, чист плаж, забавление, но и спокойствие.
    - Студентски град или Лас Вегас. Много заведения, много светлини, много пияни и купони.  
    - минимална заплата 200 и няколко. Хайде да направим една сметчица. 1 кило доматки ти струва 2 и нещо (беше 1,80 лв., но настана криза и зима и станаха 2 и нещо ха-ха - пародия и ирония). Колко доматки са 1 кило - 4 големи и 6 малки (долу-горе). Ако ядеш по 2 домата на ден, за колко време ще ти стигне и колко ще изхарчиш за тази оскъдност за месец? Хайде сега да помислим и за мястото за живеене. Квартира - в София можеш да намериш и стаичка за 100 лв., окей, ама иначе колко е - от 300 нагоре по принцип и почти навсякъде другаде. А, сметки? Дори да не си на квартира (в който и град да си), сметките....? Знаеш ли какво казаха за водата? Потреблението вода е паднало и казаха "Ми, това няма смисъл, защото, след като е паднало потреблението вода качваме цените.". Т.е. ни казаха "Не ни интересува колко гледате да се стискате и спестявате, да икономисвате от водата (хигиена, миене, съдове - всичко), ние пак ще ви окрадем и ще ви вземем парите, които искаме да вземем.", т.е. ти бъркат в джоба без да имаш воля и глас за каквото и да е. Това е реален пример и само 1 от всички. А, ми разходите по обувки, дрехи, които с времето се износват. Айде, в София се живее - има обувки за 30 лв., а тук знаеш ли колко са - от 70 рядко, през 80 и няколко най-често до 100 и няколко стигат (Черноморието). Едва наскоро срещнах магазин с обувки от около 30 лв. . Бях шашната дори. А, ми шампоанчетата и всякакви принадлежности, за които ти отиват едно 50 кинта минимум. А, ми пътните транспорт? А, да, може и пеша да ходим. Ходих на интервю за работа пеша до центъра и обратно, защото нямах за път, за да имам за храна. Имаше такъв период. Вестниците за работа - образно има 10 обяви вече. Хъ! Какво да говорим. Пародия. Абсурдистан.

Още абсурди и аномалии искате ли да пиша?
    « Последна редакция: Януари 08, 2010, 20:19:08 от До » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 08, 2010, 21:53:01 »

Наистина ли само в България е така?! От няколко дена не гледам новини...  Ами, няма нищо случайно, бих казала аз!

Да, само в България е така. И точно, защото няма нищо случайно, за това и питам....
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Януари 08, 2010, 22:02:58 »

До, 1 въпрос.. Ти живяла ли си в чужбина? Защото, аз да, и дори почти целият ми живот е минал навън. На 28 съм, а съм живяла 15 години в чужбина. Не бих могла и да твърдя, че съм българка, защото първите най-важни детцки години са ми минали в чужбина, а после бях на 18, когато мигрирахме с мъжа ми, та... обиколох света мила, и срещнах най-различни култури и манталитети.... Е това на вънка, дето го казваш ти въобще не е така и толкова розово.. дори и не изчетох целият ти пост, защото е пропит с мн. мъка и болка, и... гняв....Жалко е, че не обичаш родината си и сънародниците си. Иска ми се по някакъв начин да ти предам поне частица от моята любов към тях, самоче не знам как....
    « Последна редакция: Януари 09, 2010, 02:59:41 от giti » Активен
    До
    Гост
    « Отговор #8 -: Януари 08, 2010, 22:50:20 »

До, 1 въпрос.. Ти живяла ли си в чужбина? Защото, аз да, и дори почти целият ми живот е минал навън. На 28 съм, а съм живяла 15 години в чужбина. Не бих могла и да твърдя, че съм българка, защото първите най-важни детски години са ми минали в чужбина, а после бях на 18, когато мигрирахме с мъжа ми, та... обиколох света мила, и срещнах най-различни култури и манталитети.... Е това на вънка, дето го казваш ти въобще не е така и толкова розово.. дори и не изчетох целият ти пост, защото е пропит с мн. мъка и болка, и... гняв....Жалко е, че не обичаш родината си и сънародниците си. Иска ми се по някакъв начин да ти предам поне частица от моята любов към тях, самоче не знам как....

15 години не съм била.
    Бях навън - да.
    Другия път ще коментирам повече по въпроса в случая - + и - ги видях.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #9 -: Януари 09, 2010, 00:02:42 »

Само трима ли сме, които ни вълнува този въпрос? Не вярвам. Очаквах от вас повече и мн. бурни коментари Тъжен Мисля, че това показно на майката природа не е случайно. Моля Ви, помислете и споделете!
    Срамота е всякакъв вид хора от различни класи и различни грамажи сиво вещество по етажите, да изпишат купища коментари в нета по въпроса.... а ние тук, дето сме се събрали уж мн. чувствителни, интуитивни, знаещи и т.н., да нямаме мнение по въпроса.... Сълзи Сълзи Сълзи
    Активен
    AIA
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #10 -: Януари 09, 2010, 02:40:23 »

Това е кармата ни , нашата ние си я изработваме , каквото вънка това и вътре , каквото горе това и долу , нали така беше . Всеки върви по своя път и вижда със своите очи а на всеки очите виждат различно , колко болка има но дали е само при нас . Хубавото време дали е за хубаво какво ще бъде на пролет ами на жътва ще има ли нещо за жънене , ще има ли плодове  Хммм  тука се сещам за книгите на Еленко Ангелов дето Гити писа за нещо розово мисля та този млад мъж е психолог или психоаналитик не си спомням точно но пише и говори за световната конспирация и за елита , за рептилите казва много неща но хората го гледат с насмешка гледала съм го в телевизиони предавания не го разбират не разбират матрицата за която говори за това че ние сме в затвор ще ходиме с чипове като животни и т.н.  И какво ще се дадем ли ами я си спомнете когато измеренията започнат да се смесват или това че оста на земята вече е променена и за другите там разни как влияят на човешката психика  Тъжен трябва да бъдем силни да даваме любов да има разбиране да изчистим кармата на Родината си , нека сърцата ни останат чисти когато стигнем дъното а то не е далеко е знаете какво следва - изтласкване на горе но какво пък не е срамно да паднеш важното е как ще станеш , нека да е с достойнство . На никой не му е лесно но какво като се жалваме какво променяме , аз променям себе си правя го всеки Божи ден или до толкова че да не наранявам другите ако не мога да им помогна . Нека бъдем добри всяко нещо си има причина дали причината не е в нашето мислене , дали не е поредното изпитание е дайте да помислим заедно .
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Януари 09, 2010, 02:45:56 »

До,  13 години съм живяла в България. Лиших се от детцтво, за да науча златарският занаят. На 18 вече имах мое собствено ателие, постигнато с много труд и лишения. Имах го няколко месеца- почти година. Млада, глупава, с много пари, реших, че какви са тия рекети дето мафията иска от мене?! Марш! им казах Какви сте вие?... след няма и месец, ми обраха ателието, СОТА (охранителна фирма, която ме удрусваше бая всеки месец) естествено дойдоха след обира, шефа на следствието си го слагаше с майката на крадеца ми и ме питаше- Моето момиче, кой си мислиш, че ще те остави да печелиш тези пари на тази възраст?.... Мъжа ми (тогава още гадже, прясна работа- познавахме се от година, а бяхме само 5 месеца заедно) също си имаше някакви такива противни случки в бизнеса... След обира, 24 часа само след това, вече пътувахме към леля ми в Германия....
    Ето, вече знаеш причините да мигрираме. Такаче, да, мн. добре знам какво е в България, но позволи ми да знам по-добре от теб, какво е в чужбина!
    « Последна редакция: Януари 09, 2010, 03:05:13 от giti » Активен
    AIA
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #12 -: Януари 09, 2010, 03:10:46 »

Гити миличка този отговор за мене ли беше , аз не те упреквам в нищо . Само за информация ще си позволя да кажа че единственото ми дете не живее в България от 5 години и зная само че разговорите които водиме съвсем не са ни достатъчни но товва е неговво решение и аз нямам право да се меся . Като се има в предвид че сами се гледахме двамата до преди 9 години . Силно сме вревързани като майка и син и много се обичкаме но живота е такъв а той не беше никак лесен . Благодаря на Бог че ни помагаше винаги и ни научи да приемаме предизвикателствата  Усмивчица
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Януари 09, 2010, 03:27:14 »

Ухилен Не, отговора е до ДО. Започва с нейният ник.
    Ами значи знаеш какво й е на майка ми.
    Какво да ти кажа? Не му се сърди, а уважавай избора му! Той най-добре знае какво е добре за него.
    Аз напеример, никога не съм се чувствала добре в България- вечно неразбрана, вечно наранена откъм чувства. Сама сред многото. Имах големи мераци да се развивам в моите си области и понеже така и така нямах приятели ( за всички бях нещо, като извънземно. Най-често срещаното определение беше, че имам старомодни принципи и идеали, и че не знам как да се забавлявам- сигурно защото не пушех и не се дрогирвах, знам ли...), та реших да се развивам. Добре, ама спънки от всякъде. Първо родителите ми не ме рзбираха- искаха да уча в икономически техникум. Наложи се, без тяхно знание, да си пробия път, сама към художествената гимназия. Използвах факта, че майка ми е работила в просфетата и всяка директорка я познава, та като се записвах, ги лъжех, че мама нали и тя е учителка, мн. натоварено при нея, няма време да дойде, да ме запише за изпитите, и ме е пратила сама с ето тази бележка (в художествената бях най-добрия фалшификатор на почерзи и подписи Ухилен) И така, приеха ме, учих си аз 1 година и случайна среща на класната в банката, разкри на майка ми къде уча. Представяш ли си? Цяла година нашите си мислят, че уча в икономическия, а аз в художествената. Какво съм им причинила на тези хора..., ужас- дано моите деца да не ми го връщат някога! Устоях си тогава на моето. В 8 клас, се запалих по златарството и паралелно с училишето, учих занаят при един майстор златар. Страхотен човек- характера ми той го докова, като прекрасна ръчна изработка на бижу... За жалост си замина от този свят, преди няколко месеца Тъжен
    После исках да продължа да следвам. Е да, ама не- исках архетектура, а нямах нужните връзки, за да се набутам там. За там, не знания и пари, връзки трябват... И така реших да се захвана с бизнес. Казах си, че ако няма да уча това, което ме влече, поне да работя това, което обичам. Останалата част от историята вече я знаеш
    « Последна редакция: Януари 09, 2010, 03:46:00 от giti » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #14 -: Януари 09, 2010, 03:31:52 »

Та така... виждайки, че в България няма добри перспективи за мен, взех си чукалата и хайде по Европата.
    Жестоко е наистина. В България, младите хора не могат да развиват талантите си. Трябва да са безкруполни и безморални, за да успеят в живота. В противен случай другите ги мачкат в калта. Е в Европа поне не е така, затова и съм тук. Но обичам България и всички мои сънародници. Ако един ден мога да бъда себе си и да се развивам в България, даже и багажа ще си зарежа тук. Грабвам си мъжлето и кученце и обратно в милата ми родина...
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright