Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Елохим.  (Прочетена 4288 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« -: Октомври 18, 2013, 13:10:30 »

Моля който каквото знае за Елохим да попълни в темата тук.Аз ще изкарам разни неща писани във форума, които открих...дори в собствени теми Оо.Странно е , че не си го спомням.Мисълта ми е, че сортирани нещата в една тема за Елохим са по-добре от пръснати по темите Усмивчица
Трябва да си призная, че дневника на EOC ме насочи към Елохим Усмивчица
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Октомври 18, 2013, 13:15:58 »

В юдейските писания терминът “Небесна свита” включва не само съветниците и емисарите на Йехова, но и небесните светила; звездите, които на Изток се считали, че са живо познание, греещи над човешкото благоденствие и неволи, били отъждествявани с точно определени вестители или ангели, изпълняващи божествените поръчения, чието господство в небето по мистериозен начин се свързвало със земните сили и власти. В Йов утринните звезди и божите синове са идентифицирани, те са в един и същи хор, възхваляващ Всемогъщия, те се поддават на радост, те се движат сред ярка светлина и са податливи на несъвършенство и нечистота в Божиите очи. Елохим първоначално включва не само чужди форми на вярвания, но и разказва поетично на пастирите в пустинята за тази свита или като за лагер от войни, или като за препускащи с огнени колесници, или като за крилати пратеници, изкачващи се и слизащи по небесния свод, пренасяйки божията воля към хората.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5053.msg57782#msg57782#ixzz2i4EiIi37
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 18, 2013, 13:16:50 »

*1. В своята „Тайна Наука" (Събр. Съч. № 13) Рудолф Щайнер обозначава висшите Йерархии, към които принадлежат Архангелите, по следния начин (вдясно са имената им според езотеричното християнство):

1. Серафими - Духове на Любовта.
2. Херувими - Духове на Хармонията.
3. Престоли - Духове на Волята.
4. Господства (Кириотетес) - Духове на Мъдростта.
5. Сили (Динамис) - Духове на Движението.
6. Власти (Ексузиаи, евр.: Елохими) - Духове на Формата.
7. Архаи - Духове на Личността.
8. Архангели - Духове на Огъня.
9. Ангели - Духове на здрача, (Синове на Живота).

Рудолф Щайнер често говори за тези Същества като ги групира в:

Първа Йерархия: Серафими, Херувими, Престоли.
Втора Йерархия: Господства, Сили, Власти.
Tрета Йерархия: Архаи, Архангели, Ангели.

Йерархията на Архангелите включва:

1. Орифиил - с период на действие от 200 г. пр. Хр. до 150 г. сл. Хр.
2. Анаил 150 до 500
3. Захариил 500 до 850
4. Рафаил 850 до 1190
5. Самаил 1190 до 1510
6. Гавраил 1510 до 1879
7. Михаил 1879 до 2300

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=189.msg3567#msg3567#ixzz2i4ExgofI
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 18, 2013, 13:26:03 »

Еврейските богове, о, извинявайте...Бог

Идеята, че еврейската религия се основава на "един Бог" е пълна глупост. Те са почитали много богове и в текстовете на Стария Завет отново и отново виждаме отнасянето им към богове в множествено число, както при Елохим. Еврейското "Ел", за бог в единствено число идва от Елохим, което е множествено. Елохим са били Аннунаки и богинята змия Ел в Еда има връзка именно с това. Но при превода на английски множественото "богове" са били превърнати в един Бог.

Първият ред на "Битие": "В началото Бог създаде небето и Земята" всъщност на хибрю се чете "в началото боговете създадоха небето и Земята". Думата "Елохим", е употребена 30 пъти в "Битие" и 2570 пъти изобщо. Можем да го видим в изразите: " И елохим казаха, нека да направим човека по наш образ и подобие"; "нека да слезем долу", в историята за Вавилонската кула; "Погледнете, човекът стана като нас и може да познава добро от лошо" в градината на Еден. Също в "Битие" може да прочетем: "И казаха елохим: Нека да сътворим Адам". Изрази като Яхве-елохим или Яхве на боговете, е преведено като Бог или Господ Бог, за да бъде скрита истината. Не е било възможно да се отстрани терминът "богове", когато текстовете са били писани за първи път, защото целият свят е почитал огромен брой богове, представляващи Аннунаки и други под различни имена, и Слънцето, Луната, планетата, звездите и естествените сили.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=2263.msg27077#msg27077#ixzz2i4HHK5cE
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 18, 2013, 13:26:41 »

Първите атланти имали извънземен произход и дошли на Земята преди повече от 50 хиляди години. Те имали хуманоидни черти, но се различавали от сегашния човек. Те били наричани също Елохими или Анунаки, а тяхната история е скрита в текстовете на Битие. Техният живот продължавал средно по 800 години.Те били много високи, между 3 и 4 метра, а кожата им била светла. Повечето древни цивилизации вярвали в титаните, раса от гиганти, населявала Земята преди много години. В различните фолклори те са известни под различно име. Тези същества били считани за легендарни, докато археолози не откриха в една пещера в Сирия дузина човешки скелети с ръст между 3 и 4 метра. В дневниците на испанските конкистадори четем за диви, русокоси, синеоки хора, високи около 4 метра, бягащи из Андите по време на завоюването на инките.
Счита се, че атлантите, заедно с другите цивилизации, населяващи Земята, са създали по-малкия човек чрез генетична манипулация. Хората може би са били използвани като работници.

Адам, т.е. човек, е създаден за да работи в различни проекти по цялата земя, например в мините, производството на храна, строителство. Давайки на човек възможността да се размножава (първородния грях от библията), населението започнало бързо да нараства. Атлантите обаче искали повече рботници, затова жените били допълнително променени, така че да могат да раждат всеки месец, вместо първоначалната една година. Това също може да се открие в Битие, глава 3, стих 16.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=1551.msg14480#msg14480#ixzz2i4HRdSw8
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Октомври 18, 2013, 13:27:21 »

Това противоречие е изяснено в третата лекция на Щайнер относно "Евангелието на Йоан". Там той обяснява, че Йехова (Яхве) е един от седемте Елохими, действащи от Слънцето, който се е отделил от тях в далечното минало, за да може да излъчва от Луната омекотената, отслабена Слънчева Светлина/Любов към намиращия се още в един начален етап на своето Азово развитие човек.

А Логосът - Христос - съвкупността от останалите шест Елихими, наричан
още с термина плерома - пълнота, се включва по-активно вече на един по-късен етап от човешкото развитие.

Тук е добре да се уточни, че "бащата" е нещо по-различно както от "отделния" Елохим Йехова, така и от "пълнотата" на шестте Елохими - Логоса - Христос.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=2634.msg57557#msg57557#ixzz2i4HcAEKU
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 18, 2013, 13:27:57 »

Здравей!
Връзката със сигурност е повече от братска. Усмивчица
http://en.wikipedia.org/wiki/Metatron
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD

1 - Хайот ха кодеш - свещените живи създания; Духовно преживяване - Съюз/Едно с Бога
2 - Офаним - колела; Духовно преживяване - виждане на Бог лице в лице
3 - Аралими - престоли; Духовно преживяване - Видение на Скръбта
4 - Хасмалим - блестящите; Духовно преживяване - Видение на Любовта
5 - Серафими - огнени змии; Духовно преживяване - Видение на Сила
6 - Малахими - царе; Духовно преживяване - Видене на хармонията на нещата; Мистерията на разпятието, прометеевият архетип
7 - Елохими – богове; Духовно преживяване - Видение на красивия победител
8 - Беней елохим – Синове Божи; Духовно преживяване - Видение на великолепието
9 - Херубими – силни; Духовно преживяване - Видение на механизма на вселената
10 - Ашими – душите на огъня (сиреч Светци); Духовно преживяване - Общуване със свещения ангел хранител

и това:
1 Серафими - Братя на Любовта;
2 Херувими - Братя на Хармонията;
3 Престоли - Братя на Волята;
4 Господства - Братя на интелигентността и радостта;
5 Сили - Братя на движението и растенето;
6 Власти - Братя на външните форми и изкуствата;
7 Началства - Братя на времето, състоянието и такта;
8 Архангели - Братя на огъня и топлината;
9 Ангели - Носители на живота и растителността.
10 Напреднали човешки души

Обикновенните хора бива да се стремят към положението на тези човеци, които се намират на позиция десет (10) от горните две схеми.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5282.msg61490#msg61490#ixzz2i4HlT8XK
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 18, 2013, 13:28:38 »

В лекцията си върху Евангелието на Йоан Рудолф Щайнер разкрива една дълбока тайна, извлечена от Акашовата Хроника. Той обяснява, че нашето Слънце се обитава от висши Същества (Елохими), които са толкова напреднали, че излъчват от себе си и разпространяват в пространството Любов под формата на Слънчевата светлина. Тази субстанция на Любовта ни влияе и ние можем да се научим да възприемаме.   

Интересно е, че в далечното минало едно от тези същества – Йехова – е избрало да пожертва най-добрите за него условия и се е пренесло на Луната. От нея Той е бил в състояние да излъчва отразената, омекотена Слънчева светлина към хората, които тогава все още не са били в състояние да възприемат пряката дневна Слънчева светлина, а само нейната по-слаба форма по време на нощта. Така постепенно съзнанието ни се е подготвяло за възприемането и на дневната субстанция на Любовта.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=1822.msg37783#msg37783#ixzz2i4Hvtk4X
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 18, 2013, 13:29:12 »

Думата Аллах идва от арабското илах (божество”, “бог”) и е свързана с общосемитския корен ел/ил, обозначаващ идеята за Бога. В библейския еврейски език е известно обозначението на Бога като Елохим (ед.ч. Елоах), в говорения от Иисус Христос арамейски – като Аллаха, а в сирийския – като Елохо или Алаха.

Елохим е названието за Бог на иврид. Повечето от нас вярват, че Бог е ед.ч. но изглежда, че сме се заблудили.

Елохим е съставна на “елоах”-Богиня +”им”-мъжки род, мн.ч

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=3891.msg49531#msg49531#ixzz2i4I500GW
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Октомври 18, 2013, 13:31:49 »

Цитат на: още един човек в Януари 24, 2011, 08:16:10
А Луцифер... това го е разкрила Блаватска... е бил най-лъчезарният ангел, този, който ни е донесъл светлина и познание, доближил ни е до Бога със саможертвата си... Луцифер е бил почитан от евреите в миналото, както и от религиите, от които евреите са преписали Библията. Луцифер е Венера. Тъмно дело на римо-католическата църква, изобретила Светата Инквизиция/!!!/, е да превърне този най-свят ангел в изчадие. Дяволът съществува само в човешкия свят, не извън него. Прототипът на дявола са атлантите от 4 раса, по времето на които сме опитали за първи път плода на познанието - плода за доброто и злото. От тогава човешката история се е разделила на битката между лявата и дясна пътека на знанието. А Сатан /египетския Сет и др./ е най-близкия до Бога свещенослужител, който държи меча и везните на портата пред Бога и не пуска никой недостоен. Сатан е бил удостоен с честта да бъде Ангелът на проявения свят. В този смисъл, тука и сега, с тези тела, ние сме много повече деца на него, отколкото на духа. На него дължим приближаването си до Бога, защото Сатан е спазил обещанието си - да ни доближи до боговете /т.е.Елохимите/, като ни е дал да опитаме от дървото на познанието. За разлика от тези низши Елохими, които се описват като Бог в Битие, и които се държали като егоистични и ревниви хора, вместо като съвършени и  любящи родители с нас: "Хората станаха подобни на нас. Нека ги изгоним от Рая, защото сега може да поискат да опитат и от дървото на живота."
Сатан ни е дал Слънцето, заедно с видимия свят. То е само видимото отражение на едно невидимо и по-съвършено слънце. Но с тези тела, на тази Земя, Слънцето е нашият баща. И то, като Абсолюта, е любящо и даващо в изобилие по равно на всеки и всичко от себе си, точно какъвто трябва да е един родител, както е  Бог.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=141.msg40345#msg40345#ixzz2i4IjxzHm
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 18, 2013, 13:34:39 »

Въпрос: - Когато четеш тези религиозни и враждебни коментари тук, какво мислиш и чувстваш? Наистина ли връзката между нашите видове е преоформена от това тотално отричане?

Л. - Учудва ли те, че не съм изобщо ядосана от това? Очаквах подобни крайни реакции. Програмирането за пълно отричане на чужди видове (специални рептилските видове) като във вашия случай, е дълбоко вкоренено в индивидуалното съзнание на всеки от вас. Това древно вкоренено отношение датира от дните на вашето трето изкуствено създаване и казано в билогичен смисъл, се препредава като информационен геном от поколение на поколение. Идентификацията на моя вид със силите на мрака е било първоначалното намерение на Елохимите/Анунаките, които обичали да виждат себе си като сили на светлината - нещо, което само по себе си е парадокс, тъй като вие, хората, сте свръхчувствителни към вашата слънчева светлина. 

В случай, че сте очаквали да реагирам обидено, ще трябва да ви разочаровам. Тази инстинктивна враждебност не е по ваша вина; вие просто следвате това, което сте получили от предшествениците си. Наистина е малко разочароващо, че много от вас не са развили силно индивидуално себе-осъзнаване, тъй като то би ви помогнало да преодолеете тези придобити отношения. Както вече казах, през последните няколко века сме в директен контакт с някои от най-примитивните ви племена; тези племена, макар и съвсем примитивни, успяха да разчупят старите, изкуствени стереотипи; те успяха да ни посрещнат без напрежение, без омраза и отхвърляне.

Оказва се, че много от вашите съвременни, цивилизовани личности,не са способни да мислят самостоятелно, но с охота се оставят да бъдат водени от програмирането и религиите, които са проявление на това древно програмиране в плановете на Елохимите/Анунаки. Затова коментарите от този тип са ми по-скоро забавни, а не дразнещи; те просто потвърждават до голяма степен това, което знам и предполагам за вашите предефинирани мисловни модели.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=5739.msg65276#msg65276#ixzz2i4JSBfah
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 18, 2013, 13:35:34 »

Това е доста схематична постановка, която гледа на човешкото същество като на един вид замърсено, изискващо само изчистване.

Пропуска се обаче необходимостта от развитие, усъвършенстване на самосъзнанието, множество качества и способности, които са необходими за превръщането на човека в едно същество от много по-висш ранг в сравнение с изходното състояние.

Съвсем прост пример. Известно е от езотеричните проучвания, че растенията и животните някога в далечното бъдеще ще достигнат нивото на днешните хора. Достатъчно ли ще бъде тези по-нисши днес същества само да изчистят своите съзнания, за да се превърнат в хора?

По същия начин, в едно далечно бъдеще хората ще се издигнем до нивото на днешните Ангели, после Архангели, Архаи, Елохими и т.н.
Достатъчно ли е за тази цел само да изчистим своите кармични грешки от миналото или трябва да се издигнем на много по-високи стъпала на еволюция?

Как ще се развива човешкият Аз без помощта на материалното тяло, което го разграничава от околния свят?
Дори когато изпадаме в сън ние обикновено изпадаме в несъзнателно състояние и е трудно да говорим за някакво развитие (изключваме тук някои случаи на осъзнато сънуване), а в състоянието след смъртта възможностите ни за съзнателно развитие са крайно ограничени.

В настоящия етап на еволюцията ни, физическите въплъщения са основно условие за нашето развитие в посока на самоосъзнаване и облагородяване на нашия Аз.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=4712.msg56575#msg56575#ixzz2i4JgENI1
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 18, 2013, 13:41:34 »

В раздела от Книга на Мъртвите, наречен „Превръщане в Лотос", Богът, изобразен във вид на глава, излизаща от това цвете, възкликва:
„Аз съм чист Лотос, излязъл от Лъчезарните... Аз нося вестта на Хор. Аз съм чист Лотос от Слънчевите Поля."
Идеята за Лотоса може да бъде намерена даже и в първа глава на Книгата Битие, в главата за сътворението на Света от Елохимите. В тази идея трябва да търсим началото и обяснението на следния стих от еврейската космогония: „И каза Господ - Земята да създаде... дърво, даващо плод от своя род, семето на което е в него самото."  Във всички първобитни религии Богът-Творец е „Син на Бащата", т. е. Негова Мисъл, станала видима - и преди християнската ера, започвайки от Тримурти на индусите и завършвайки с трите кабалистични глави в Писанията на евреите, Триединното Божество на всеки народ е било съвсем ясно изразено в неговите алегории.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=651.msg62324#msg62324#ixzz2i4LCABPU
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Октомври 18, 2013, 13:42:28 »

Има още 15 теми в които се споменава Елохим, но малко ме домързя Усмивчица
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 18, 2013, 13:44:41 »

И едно клипче намерих тука <a href="http://www.youtube.com/watch?v=odEn9yGO_Jc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=odEn9yGO_Jc</a>
Активен
Страници:  [1] 2   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
Филми
Administrator 24 6725 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
от nre
Патриотизъм, Национализъм и Духовност « 1 2 3 »
За България
Аэ съм 42 2814 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 17:07:44
от Аэ съм
Имат ли място технологиите в Новия свят/ време ?
Великият преход
Georgio 6 1467 Последна<br />публикация Януари 13, 2011, 00:35:52
от Johnatan Livingston
Техника за Емоционална Свобода (ТЕС) « 1 2 »
Здрав дух здраво тяло
ThePhi 20 12823 Последна<br />публикация Юли 28, 2012, 11:01:14
от Ariam
Материализъм и духовност
Духовни учения
Ich 10 1177 Последна<br />публикация Май 15, 2011, 15:39:17
от paparosko

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright