Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кой е най-ранният ви спомен?  (Прочетена 753 пъти)
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« -: Октомври 14, 2013, 10:12:37 »

Ако мислено се върнете назад в миналото, можете ли да си припомните кой е вашият най-ранен спомен и откога? На каква възраст сте били и какво се е случило, за да остави отпечатък в съзнанието ви? Имате ли спомени от времето когато сте били съвсем малки деца или бебета? А може би имате спомени още отпреди идването ви на този свят?
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Октомври 14, 2013, 11:46:49 »

Ако мислено се върнете назад в миналото, можете ли да си припомните кой е вашият най-ранен спомен и откога? На каква възраст сте били и какво се е случило, за да остави отпечатък в съзнанието ви? Имате ли спомени от времето когато сте били съвсем малки деца или бебета? А може би имате спомени още отпреди идването ви на този свят?

Аз имам два спомена, за които ми е трудно да преценя точно кой от двата е бил по-ранен.

Единият е свързан с една вечер, в която баба ми ми чете книжка. Една кола спира пред блока и ме стряска. Баба ми се опитва да ме успокои.

Вторият спомен е свързан с една манифестация, на която аз си загубвам балончето. Някакви хора ме питат на колко съм години. Аз им казвам, че съм на 3 години и 3 месеца.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 14, 2013, 18:12:34 »

Благодаря ти за споделеното Ich интересни спомени от ранно детство. Аз например имам бегъл спомен как мама ме е гушнала и ме приспива като бебе, на ръце в шарено одеялце. Спомням си и как в болницата мерят бебетата на един кантар, в който ги поставят и как всеки път ми беше неприятно, защото кантарът е метален и студен и ми беше студено, но не можех да говоря за да им го кажа.
    Активен
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 134

« Отговор #3 -: Октомври 14, 2013, 19:03:23 »

Спомням си много сънища от детството.
    Когато бях на 2, 3 си спомням съм с картина на една жена покрита с червена кърпа. Не си спомням дали видях лицето и или хората там. Но това което ме накара да го запомня, беше първата вибрация или прекалео силно чувство, което и до днес се появява в съня ми.
    Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #4 -: Октомври 14, 2013, 23:47:21 »

Аз си спомням как майка ми ме возеше с бебешката количка на разходка (и пазаруване) и понякога като стигнехме до крайната точка тя ме поставяше в седнало положение да погледна навън.
    Активен
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #5 -: Октомври 15, 2013, 02:44:38 »

мм не съм ного сигурен точно на колко бях на година и половина може малко повече в яслата дръпнах на едно момиченце обицата и и   скъсах ухото мисля че
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 16, 2013, 17:52:57 »

Хубаво е човек да си припомни детството. Най-сладките и безгрижни години.Усмивчица
    Интересно ми беше от каква възраст и защо, човек започва да помни ставащото, и да му отделя значение. Обикновено, за да остане в паметта едно събитие толкова рано в детството, трябва да е било или много хубаво или твърде стресиращо. Тоест да ни е развълнувало по някакъв начин, при това доста силно. Също така зависи от развитието на способността му да запаметява разни неща тогава. Има лица, които започват да помнят случващото се от много ранен етап и да се формират спомени у тях, които се запазват и по-късно.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #7 -: Октомври 17, 2013, 12:37:17 »

От началото на този живот или преди него в свободно състояние ?
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 17, 2013, 14:09:56 »

И от началото на този живот и/или от предишен такъв ако някой си спомня нещо.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #9 -: Октомври 17, 2013, 16:06:48 »

Моя доказан спомен е от 6 месечна бебурана Усмивчица
    Предишни имам като отблясъци, нищо конкретно като случки само като усещания.
    Та спомена е как баща ми лепи тапети в хола Усмивчица
    Имам и такива в които ме разхождат с количката и виждам короните на дърветата, но наистина не знам на каква възраст съм била Усмивчица
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #10 -: Октомври 17, 2013, 17:38:04 »

И от началото на този живот и/или от предишен такъв ако някой си спомня нещо.
    От предишен помня една картина как къщата ни гори, тя е разположена в подножието на един хълм, къщата е пред хълма, аз стоя отстрани и знам че близките ми вече ги няма, момиче съм и съм голяма около 4-5 годинки. И аз отидох да живея около 500 метра надясно в една друга къща при леля ми. И там също имам спомен че има още две деца. И наскоро открих даже едното тука в тоя живот ама го забравих кое е. Следващите ми спомени са как аз съм пораснала вече и съм в една друга къща на хълма който е зад тези къщи - селото което е долу. и там помагам нещо с някаква селска работа по 2-3 часа на ден. Сега си спомням даже че като съм била някъде на 14-15г съм работила много почти по цял ден и вечер сме седяли пред огъня навън, аз съм седяла много така всяка вечер и съм се взирала в огъня. С напредването на годините съм намалявала работата и вече не съм седяла пред огъня, а както е къщата на около 25 метра напред, там хълма свършва и започва стръмното надолу и долу е селото. Аз съм седяла там близо до ръба, който всъшност е просто обла тревиста местност и съм гледала напред към отсрещната планина, която е нещо пак като този хълм но някак по оголен откъм растителност.  Излгеждам като не много висока, леко едра жена с къса коса като на момче около 5см косъм облечена с черни а също и тъмно сиви дрехи. Може да се каже че когато вече съм станала на 30 съм спряла тотално работата и само съм седяла на този хълм взирайки се в отсрещния. Също така аз никога не съм била с мъж в този живот. Спомням си последния ден как седя там и планината ми прави нейния най голям подарък, аз ставам планината, сякаш. Тя ми прави дар, дава ми своята суровост и чистота. Тогава на 17 септември умирам на 30г. възраст. Но самия начин на смъртта не си го спомням.

От по предишен помня как съм мъж около 40 годишен мургав, слаб, който има прекрасна дъщеря , помня как живеем в някакъв град, носим официални дрехи, има карети, аз не нося шапка или бомбе, леко оплешивяваш съм отпред на челото косата ми е оредяла и единсвеното което е помня и че си говоря нещо с дъщеря си че я обичам много в този момент. По стечение на обстоятелствата аз я говорих с момиче тук в този живот което е било дъщеря ми тогава. Случвало се е да плачем без причина и двамата, в някои моменти от един от разговорите ни. Усещането като говоря с нея е все едно все още съм и баща и още много повече. Тя за мен винаги ще е моя дъщеря, но и много повече. За съжаление или за радост така и не успях да я видя на живо и тя не иска да ми говори.

От още по предишен помня как съм сив елф и живея в един огромен дворец. Водя се трети принц. Наскоро видях снимка на едно момиче което се оказа че е била моя спътница там в този дворец. Тя ме е пазила около 450 години. Всеки ден е била до мен, няма да ви казвам как се усещат двама души които се познават толкова години. Дали ще я видя някой ден и ще се запозная с нея тук на живо не се знае.

От сегашния си живот помня почти всичко. Години наред по един два часа на ден преглеждах спомени и събития, хора. Преглеждах и случките от изминалия ден и ги изживявах наново. Тъй като не успявах да си спомня идването ми тука на тоя свят и живота в утробата, ми беше направен подарък да ги видя и един ден просто ги видях като на ютюб филмче но с чувства в мен, усещания, всичко, как съм в майка ми, как....., как.... всичко просто до най малкия детайл. Като цяло всичко се записва в 2д и 3д така че всеки спомен може да бъде извикан и прегледан, има си начини. Както снимков материал така и видео.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 18, 2013, 08:51:28 »

И аз си спомням доста събития от детството както и сънища. Някои приятни други не чак толкова, но всичките оставили някаква следа в съзнанието ми. Не си спомням минали животи, но може би някои сънища, преживявания в реалния живот, силните усещания за нещо много познато, когато срещнем някого и сякаш го познаваме или се намираме на място, на което сякаш сме били и преди, може би ни ги припомнят. Казват че някои събития могат да отключат тези спомени в съзнанието ни. Може би случилото се тогава, както и сега, събитията по време на детството ни, в миналото ни, имат пряко значение за това, кои сме ние сега, как живеем и какво се случва в живота ни. А може би просто сме и съществуваме, защото енергията не се губи.Усмивчица
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #12 -: Октомври 18, 2013, 09:16:32 »

а само се преобразува
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Октомври 18, 2013, 10:37:47 »

Да, точно. Благодаря, Sharga.
    Активен
    abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 125

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #14 -: Октомври 20, 2013, 18:06:30 »

Първите ми спомени са между 1 и 2 години.Спомням си как прадядо ми плете плитчици на една моя кукла,спомням си как не исках да ям нищо освен обикновенна бисквита потопена във вода,и шамарите които изядох заради това след дълги увещания да хапна нещо защото не съм искала да ям друго цяла седмица.Спомням си също как се катеря върху дървения сандък на бабината шевна машина за да прескоча таблата на леглото до което е сложена и да тупна върху него,а там лежеше прадядо и когато се смеех падайки до него ми викаше комедийо.Спомням си една костенурка която живееше в двора на бабине,листата на малиновите храсти под които надзъртах и бяха толкова високи хехе.А иначе имам много и ярки спомени от детството,също и сънища,някои от които повтарящи се и ме съпътстваха и в пубертета.
       От предишни животи...хм нямам конкретни спомени,по скоро неща които откривам,че умея да правя без да съм подозирала за това преди или някой да ме е учил,ако това са спомени от този тип изобщо.Също така като малка на около 4–5 години,а и по късно често виждайки лицето на някой човек или предмет в съзнанието ми изникваше асоциация с дума непозната за мен,от която не можех да се оттърва,защото беше непозната не знаех какво означава,но беше свързана с дадения човек или нещо и това не ми даваше мира,като че ли още малко и ще си спомня...После след много години вече разбрах какво означават думите защото са на език свързан пряко със живота ми сега.
      Ru Alfa,благодаря за интересната темичка и приятните мигове прекарани в спомени от детството
    « Последна редакция: Октомври 20, 2013, 18:27:54 от abrego » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Кой си ти? « 1 2 ... 7 8 »
    Въпроси и отговори
    nia.boneva6 105 2816 Последна<br />публикация Август 01, 2011, 16:49:41
    от taken
    Кой е пълководеца, на когото се възхищавате най-много? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 30 5177 Последна<br />публикация Септември 04, 2011, 06:31:14
    от Do_It
    Любим спомен
    Обща тематика
    Слънчев лъч 4 978 Последна<br />публикация Май 29, 2011, 19:12:17
    от Слънчев лъч
    Познайте кой е?!
    Обща тематика
    Турист 8 678 Последна<br />публикация Септември 15, 2011, 14:10:13
    от Турист
    МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ ОТКРИХ КОЙ Е ЗОДИАК НАЙ-ИЗВЕСТНИЯ СЕРИЕН УБИЙЦ!! « 1 2 3 »
    Любопитни факти
    Emil 38 2638 Последна<br />публикация Декември 28, 2012, 22:44:48
    от mddimi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright