Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Един за всички и всички за един  (Прочетена 1460 пъти)
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #15 -: Декември 01, 2012, 00:30:36 »

Цитат на: Власти
за мен обединението трябва да се прави между хора които са на близки нива на осъзнаване и/или поне с общи цели.
Да, може би, ако става дума за членски клуб, затворено общество или орден, но идеята на единството е - именно да се претопят различията.
Нека си ги има и нека всеки човек, всяко общество да си има своите функции и насоки, в които да се развива, но не в изолация, а в ...съзвучие с останалите. Добър пример са различните религии. Приликите им са толкова много, а те са се вгледали и са се задърпали за разликите. Както при расистите. И негъра и циганина и китаеца са на два крака, кръвта им е червена, изградени са от същите неща, както всеки, но те се взират специално в цвета на кожата и по него ги определят като незаслужаващи еднакви права.
Цитат на: Niandre
Цитат на: Ru@
За да успеем трябва да бъдем единни. Да обединим усилията си в името на общата цел.
Цитат на: вожда

Напиши това на един чаршаф и ще си направим едно шествие из столицата, развявайки го  Ухилен
Вожде, защо си толкова циничен?
Здрасти, Niandre и на мен ми е приятно да се запознаем. Виждам, че си от сума време във форума и намирам за странно това, че точно сега, след това мое изказване реши да ми зададеш този въпрос.
Наистина, отстрани погледнато е цинична реакцията ми.
Ще се опитам да ти обясня, тъй като не искам ти, ru@ или някой друг да остава с впечатление, че се подигравам.
Представи си... тълпа. Хиляди хора, в захлас слушат рошав човек, който е по риза, разкопчана до половината, тъй като се е разгорещил и със запретнати ръкави, застанал на подиум с микрофон и крещи на висок глас думите, които ru@ е написала.
Разсмях се. Всичко е от болния ми мозък, който има навика да анимира всякакви идиотщини, по всяко едно време на денонощието.
После, наистина си представих, как носим аз и някаква жена, един опънат чаршаф с думите й като лозунг.
Разсмях се пак. Понякога, някои също се смеят на болноглавщините ми, друг път някои се засягат и така. Всекиму според начина, по който си избира да реагира и му харесва да се чувства.
В действителност, не влагам никаква умисъл, а още по-малко пък зла - да се подиграя или надсмея. Така би го почувствал човек, който взима себе си и думите си твърде насериозно, а съответно и моите. Обикновено, не след дълго и те се смеят, а аз се радвам, че съм помогнал да постигнат това със себе си.
Ето, например реакцията на ru@, която би трябвало да е най-засегната и разочарована от мен
Цитат на: ru@
Цитат на: RU@
Може и на знаме да го избродирам, защо пък не
Ухилен

Тук, на много хора им изглежда, че нападам някой, агресирам, иронизирам, тероризирам и депресирам. Всичко е до момента, докато не ме видят на живо какъв съм бамбук. Същата тази реплика, поради която ме порица, ако я кажа наживо на ru@ и ти си там, със сигурност ще се усмихнеш поне. Тук е различно и всичко звучи различно. Не зная защо избра циничното звучене, но това е нещо, което теб трябва да те замисли.  
Няма човек, който да ме е виждал и да смята, че мога да се подиграя, изгавря, нараня или навредя  умишлено на когото и да било.
Тук може да изглежда иначе - сякаш ще се издушим, а като се видим, си се радваме, сякаш една година сме си разменяли цветя и сърчица по скайп.
Shining го е казала малко по-кратко и прямо, но надявам се да не си се засегнала от това.

Цитат на: shining_star
Защото така го четеш, затова.
А ето и че се е получило едно интересно развитие на темата, от това "кръшкане" от основната.
Всеки иска да се обединим, но не става.
Всеки иска разбирателство, но няма.
Това е така. Всеки, който изпадне в положение на неудовлетвореност е склонен към обединяване, съдружие, разбирателство и взаимопомощ, така, както и всеки, който е намерил удобната си реалност и своята временна (винаги е временна) удовлетвореност, започва да съкращава контактите си и да смята, че останалите са низши духом твари, които не могат да си помогнат сами, щом са зле.
Това са естествени процеси - няма как да им се сърдим на хората.
Е, разбира се, че има изкллючения. Има хора, които не се "видоизменят" и променят, според обстоятелствата.
Трябва ли да се повтаря за n-ти път, че промяната, осъзнаването /или както искаш го наречи/ и отговорността е индивидуална. Има ли мир, любов и хармония в самия тебе и около теб - в твоето семейство например? Ако да, това ще се отразява и навън, в училището, в работата, при децата ти. Ако не, ами...не.
Ами трябва, шай. От друга страна, теоритичната база тук повечето я имаме, в интерес на истината, но срещаме трудности, в моментите, когато се налага да я приложим на практика.
Лесно е да сме добронамерени, чистосърдечни, искрени, мили и смирени с хората, които ни допадат и ни харесват, но дали ни е посилно да сме такива с тези, които будят у нас неприятните ни чувства.
И както се изрази един юнак, навремето "Да бе, човек, ясно, ама не мога да аплодирам някой, когато влиза с кални обувки там, където до сега съм мел". Прав е до някъде, да, нормално е да му размаха пръст и да го смъмри. Не са много онези, които просто ще хванат и ще пометат окаляното, след като посрещнат човека с калните обувки по начин, както биха посрещнали свой близък роднина, когото почитат.
Малко са онези, които посрещат всекиго с най-доброто, което имат, без да обръщат внимание на поведението му, на вида му, на знанията или притежанията му.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #16 -: Декември 06, 2012, 20:45:26 »

Така е, санг. Вън от това, което знаем на практика, ние нищо не знаем.
Както се казва не е нужно да знаеш устройството на телевизора, как работи и т.н...........за да си пуснеш телевизора.

А за тия дето влизат с калните обувки това, което си описал е едната страна на въпроса, по-хубавата Усмивчица. Има и друга - не може един само да цапа, а друг само да чисти, образно казано...ще чистиш след мене един път, два пъти, на третия път ще си помислиш дали да ме пуснеш в дома си, ако нося боклука си там.
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #17 -: Декември 11, 2012, 10:56:41 »

За мен всеки си има роля в този живот и всяка роля е много важна ... няма значение каква е според нашите схващания ,добра или лоша ... роля , ролята е нужна.
    И затова от всеки е нужно да си е играе реално , дори и да не е разбираме или осъзнаваме и затова колкото сме по осъзнати толкова нещата са по-красиви или намираме красота във всичко.
    Разбираме защо сме яли бой от някои , защо , защо и така вече не питаме а живеем и показваме любов ...
    Кой не е похапнал от сладкишите на вожда    
    Мили хора всеки се учи несъзнателно от другия.
    Просто проявете любов 
    Вожде не ми се обиждай ..... и не ми бягай ..... понеже ще те
    Пък кои каквото иска да си мисли ... а сега за всички
    Всички можем да променим света и ние сме всички .... да едно цяло сме

Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #18 -: Септември 30, 2013, 11:18:07 »

Аз скоро попаднах на ето това клипче в което се показва как всеки от нас за 5 минути може да направи света малко по-добър Усмивчица дано да ви хареса.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=1dIIY3Hx-zM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=1dIIY3Hx-zM</a>
    Активен
    salema
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #19 -: Октомври 01, 2013, 16:33:32 »

Много хубав клип. Все едно има ден посветен на добрината  Ухилен
    Всеки ден би трябвало да е така.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #20 -: Октомври 05, 2013, 19:08:11 »

Аз все още вярвам в доброто у хората - думи на най-добрия ми приятел
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Всички сме едно ЦЯЛО!!! « 1 2 3 4 5 »
    Послания
    The One 74 6413 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 01:52:31
    от The One
    Послание към всички пробудили се! « 1 2 3 4 »
    Послания
    Evolution 55 6558 Последна<br />публикация Октомври 11, 2012, 22:29:19
    от balar
    Най-опасният от всички пороци
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 0 1599 Последна<br />публикация Юли 23, 2011, 19:54:25
    от Слънчев лъч
    Призив към Всички! « 1 2 3 »
    Инициативи
    Ariam 44 1907 Последна<br />публикация Май 08, 2012, 22:10:19
    от protoplasma
    Послание от Владимир за всички!
    Послания
    еос 2 1095 Последна<br />публикация Февруари 25, 2013, 22:49:16
    от cikocik

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright