Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Философията на сатанизма  (Прочетена 1947 пъти)
Marbas
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« Отговор #15 -: Септември 22, 2013, 21:32:46 »

В този форум повечето хора са свръхсензитивни, някой неща имат обяснение, други нямат, но тук не е форум за скептицизъм. Усмивчица До колкото знам Антон Лавей е бил отгледан в религиозно семейство, но сблъсквайки се с лицемерието на религията, създава сатанинската библия. Възможно е сатанизма да съществува и от по-рано, но сатанизма винаги се е използвал за да отрече религията, както казах борба м/у едната рамка с друга. Усмивчица Както религията е създадена да обясни невидимите сили, но с времето се е спекулирало, така и сатанизма предполагам не е което беше.. Религиите са рамки, виж интуицията и собственото мислене е вече съвсем друго, не си закотвен в нечии убеждения, та извинявай, че не приемам сатанизма на сериозно, но за мен е чисто и просто религия, а нещата са извън сетивата и рамките на човешкото разбиране. Усмивчица Да не говорим, че аз лично вярвам в прераждането, сиреч свободният избор, липсата на съдници в духовният свят и моят опит сблъсквайки се с духовният свят и липсата на какъвто и да е Луцифер или божествени съдилища.
Е, все пак не искам да налагам възгледите си. Уважавам мнението ти. Тук съм, не за да спекулирам, а само за да предложа едно алтернативно представяне на нещата. Истината е, че дори да познавах абсолютната истина никога не бих я споделил, тъй като това е моята истина, нещо, което съм постигнал с цената на множество жертви и страдания. За да постигнете тази истина, вие трябва да преминете по същия път, по който аз съм минал. Не ви съветвам да го правите. Философията е избор, който всеки прави сам за себе си, дори когато тя е подкрепена с неоспорими твърдения и факти.   Усмивчица
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #16 -: Септември 22, 2013, 21:36:43 »

Аха, хем използваш сатанизма за да си самодостатъчен, хем си самодостатъчен... Да си самодостатъчен или да се стремиш към самодостатъчност, означава да не се нуждаеш от друг или друго, самата дума казва много.. Щом използваш система от знания, значи не си сам, ти приемаш каквото четеш, каквото други вярват и казват и твоята логика приема за вярно. Усмивчица Ще се радвам наистина накрая сам да излезеш от рамките, в които си се закотвил и да станеш самодостатъчен, мислейки сам. Усмивчица
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Септември 22, 2013, 21:48:40 »

В случая ти представяш друга алтернатива във форум, където пишат или четат хора, които са свръхсензитивни, имат спомени за минали животи, осъзнават, че нещата не са както религията ги представя, имат силна интуиция, ясновиждане и тнт. Усмивчица Та ако твоят опит с езотериката е такъв, си на мястото, което може да бъдеш разбран, но не е нужно да даваш алтернативи за вярвания, понеже тук повечето хора са над тези неща и търсят по-нагоре. Усмивчица Добре дошъл и ще се радвам да споделиш личен опит, явно имаш такъв. Усмивчица
Активен

Timesbehind
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #18 -: Септември 22, 2013, 21:58:24 »

Не те разбирам погрешно,и аз не смятам че човека е просто маймуна.
А всеки от нас има правото да бъде човек както си поиска и където си поиска,и никой нищо не може да направи по въпроса.Дори и в България  Ухилен
Активен
Marbas
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 22, 2013, 22:04:44 »

В случая ти представяш друга алтернатива във форум, където пишат или четат хора, които са свръхсензитивни, имат спомени за минали животи, осъзнават, че нещата не са както религията ги представя, имат силна интуиция, ясновиждане и тнт. Усмивчица Та ако твоят опит с езотериката е такъв, си на мястото, което може да бъдеш разбран, но не е нужно да даваш алтернативи за вярвания, понеже тук повечето хора са над тези неща и търсят по-нагоре. Усмивчица Добре дошъл и ще се радвам да споделиш личен опит, явно имаш такъв. Усмивчица
Не мога да приема равнодушно твърдението ти, но и не мога да го приема за достоверно. Ако наистина повечето хора тук са над "тези неща", щяха да знаят за какво говоря. Аз вярвам, че ясновидските способности се придобиват. Религията, която изповядвам е пътя към тези неща. Да си имал съновидения, на основата на които стоят действително случили се събития е едно.. да си психично отворен към тези неща т.е. да си активирал третото си око е съвсем друго. Говоря за преживявания от рода на астрална проекция, предвиждане на бъдещето, връщане в миналото, общуване с други цивилизации и "същности". Наистина не вярвам тук хората да са над тези "неща". Ако греша, моля да ме извините за грубото ми държание.  Усмивчица
Активен
Marbas
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Септември 22, 2013, 22:07:09 »

Не те разбирам погрешно,и аз не смятам че човека е просто маймуна.
А всеки от нас има правото да бъде човек както си поиска и където си поиска,и никой нищо не може да направи по въпроса.Дори и в България  Ухилен
Колегааа, защо ме разбираш винаги погрешно?  Ухилен Та нали точно тук, когато човек е бил маймуна са се включили "историите за принца генетичен инжинер и сестра му,които първоначално създали хората(като биологичен вид де) със части от собственото днк и сатанинската библия на Ла вей".  Ухилен  Ухилен
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Септември 22, 2013, 22:15:39 »

Като изключим миналото, физическо връщане, което никой от духовният свят не би го допуснал, понеже може да окаже влияние на бъдещето, да, има много хора, които са изживявали другите неща, за които говориш. Усмивчица Аз лично съм излизала извън тялото си, мога да си спомня минали животи, виждала съм бъдещето и съм общувала с други същности(на астрално ниво). Усмивчица Като казвам, че съм наясно с някой неща, значи точно това имам предвид и не съм единствената в този форум с тези случки и осъзнавания. Не искам да звуча все едно моята истина е най-вярна, но пък ти точно сега заяви, че твоята истина, грешка, че твоята религия е пътя към истината, а това си е чист фанатизъм или заслепеност... Не искам да звучи все едно ти казвам, че мястото ти не е тук, но наистина си сбъркал мястото, където да "отваряш очите" на някой, при все, че  форума е създаден от хора с отворени очи, включително и третото! Усмивчица
Активен

Marbas
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Септември 22, 2013, 22:18:11 »

Като изключим миналото, физическо връщане, което никой от духовният свят не би го допуснал, понеже може да окаже влияние на бъдещето, да, има много хора, които са изживявали другите неща, за които говориш. Усмивчица Аз лично съм излизала извън тялото си, мога да си спомня минали животи, виждала съм бъдещето и съм общувала с други същности(на астрално ниво). Усмивчица Като казвам, че съм наясно с някой неща, значи точно това имам предвид и не съм единствената в този форум с тези случки и осъзнавания. Не искам да звуча все едно моята истина е най-вярна, но пък ти точно сега заяви, че твоята истина, грешка, че твоята религия е пътя към истината, а това си е чист фанатизъм или заслепеност... Не искам да звучи все едно ти казвам, че мястото ти не е тук, но наистина си сбъркал мястото, където да "отваряш очите" на някой, при все, че  форума е създаден от хора с отворени очи, включително и третото! Усмивчица
Не съм казал, че моята религия е ключът към "вечните тайни на вселената". Интересува ме с какви хора общувам. Това е всичко. Религията ми обаче е способът, чрез който се постигат тези неща за които с такъв ентусиазъм си говорим. И никога не съм казвал нещо подобно на "физическо връщане в миналото".
Активен
Marbas
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Септември 22, 2013, 22:25:32 »

Ето за какво говоря:
http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Satanic_Meditation.html

Моля да преглътнете самовлюбеността си и веднъж за винаги да вникнете в това, което вече твърде дълго се опитвам да ви кажа.
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Септември 22, 2013, 22:32:10 »

Не си казал, че е ключа към тайните на вселената, а само, че е пътя за намирането на ключа... общо взето е същото! Усмивчица Всички пътища водят към една цел, трудностите са заобиколни пътища, уважавай пътя на другите и ги остави да вървят по техните си пътища. Осъзнавам, че твоят път те е направил какъвто си, намерил си истината за себе си, но искайки друг да поеме по твоят път, накрая с цел да помогнеш на някой само ще го завлачиш след себе си да ходи по неравност, към която ходилата му не е са пригодени и ще навредиш. Усмивчица Да дадеш алтернатива и да оставиш хората да изберат сами за себе си дали е подходяща алтернативата е едно, да убеждаваш, че е подходяща и това е пътя е друго. Усмивчица Познавам сатанист, даже този пич ми е дълги години огромна слабост, от него знам разликата м/у сатанисти и дявопоклонници и сатанисти и смотанистчета Ухилен Та с него много се кльопаме заради интелекта ни и уважението ни към чуждият избор. Усмивчица
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 22:41:56 от Еlsha » Активен

Marbas
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Септември 22, 2013, 22:53:25 »

Не си казал, че е ключа към тайните на вселената, а само, че е пътя за намирането на ключа... общо взето е същото! Усмивчица Всички пътища водят към една цел, трудностите са заобиколни пътища, уважавай пътя на другите и ги остави да вървят по техните си пътища. Осъзнавам, че твоят път те е направил какъвто си, намерил си истината за себе си, но искайки друг да поеме по твоят път, накрая с цел да помогнеш на някой само ще го завлачиш след себе си да ходи по неравност, към която ходилата му не е са пригодени и ще навредиш. Усмивчица Да дадеш алтернатива и да оставиш хората да изберат сами за себе си дали е подходяща алтернативата е едно, да убеждаваш, че е подходяща и това е пътя е друго. Усмивчица Познавам сатанист, даже този пич ми е дълги години огромна слабост, от него знам разликата м/у сатанисти и дявопоклонници и сатанисти и смотанистчета Ухилен Та с него много се кльопаме заради интелекта ни и уважението ни към чуждият избор. Усмивчица
Виж какво ще ти кажа, колежке, защо поне веднъж в живота си не преглътнеш необузданата си самовлюбеност и не се опиташ да вникнеш в това което се опитвам да ти кажа? Тук съм за да изложа философията на сатанизма, по-точно спиритуалния сатанизъм. Ако не ти харесва имаш право да се върнеш при твоето "протеже" с двуцифрено IQ. Може да се кльопаш с него и астрално. Може даже в сънищата му да го навестиш. Както вече казах, имаш право на свободен избор.
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Септември 22, 2013, 23:03:20 »

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Лелелелеееее, колега, моята "самовлюбеност" препоръчва на твоето Его да се успокои и да го дава по-кротко.  Ухилен Живей си в твоят свят и си раздавай спиритуалните философии под формата на религия, в сатанизма не ви ли учат да сте наблюдатели и да сте уверени в себе си или подобно на твоето поведение върви с религиозните книжки? Аз съм до тук с губенето ми на време с теб, самовлюбеността ми не го допуска, айде по живо по здраво и успех с набирането на последователчета-смотанисчета.
Активен

Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #27 -: Септември 22, 2013, 23:49:08 »

Цитат
Веднага щом се прекръстих живота ми пое обрат на 180 градуса. Придобих невероятни качества за отрицателен период от време. Всичките ми врагове не смеят дори да ме погледнат. Живея и го виждам на практика, че който е под закрилата на Луцифер, който е и бога на този свят нищо не може да го докосне. Всички ми имат огромно уважение, дори бих казал, че незнайно защо се страхуват от мен, което много ми харесва.

Определено ти вярвам че си отдаден на сатанизма, в това можеш да си сигурен

Задоволеност от всяване на страх, без знание откъде идва страха, и нужда от закрила - а дали в действителност някой го е страх от теб, или просто не се вълнува от личността ти ?
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #28 -: Септември 22, 2013, 23:58:22 »

Прочетох всичко писано дотук.
    И виждам една стъкмистика за произхода на човека
    която по никакъв начин не е доказуема с реални факти.
    Тази стъкмистика изобилства с измислици характерни
    повече за един сайт за конспирации.
    Реално науката все още няма окончателна теория за
    произхода на Живота.
    Ако имаше - сегашната наука щеше да създава Живот
    от първичните елементи както си го прави Вселената.
    Но иначе сатанистите се опирали на доказани факти.
    Извинете ме колега с голямото ви его и IQ жалко за
    потенциала ви.
    Просто всичките ви твърдения са смехотворни защото
    вие не вярвате в нищо освен в разума и фактите.
    А реално погледнато от всичките тези стъкмистики
    нищо не сте в състояние да докажете.
    Следователно според вашите именно постулати
    всичките ви вярвания са една плява...

Библията която така страстно критикувате вие никога
    няма да можете да прочетете със сетивата на Духа си...
    Написаното там между редовете не е за всеки...
    Но вие си го четете все така това четиво...така и ще си
    останете там в това което сте.
    Фактите са прости уважаеми Marbas.
    Истинските мъдри слова не само в Новия Завет,но и в
    всички свещени книги на света помагат на милиарди
    хора да живеят в мир,хармония и взаимно уважение.
    Сатнизма в неговите постулати и вярвания
    не съм чул на някого да са помогнали.
    Даже напротив,сатанински секти правят масови
    самоубииства и жертвоприношения.

Реално с последния си пост по адрес на  Еlsha си
    показахте и рогата твърде бързо...
    Вие въобще имате ли някаква търпимост към човешкия вид?
    И за какво ви е да търсите тук последователи като едва
    изтрайвате и себе си?
    Нали сте самодостатъчни и супер велики?
    Или ви трябват последователи които да превъртат от страх
    покрай вас?
    Що за смехория и абсурд ни предлагате уважеми...

Ще ви кажа нещо в съвсем прост аспект...
    Във вашия живот и реалност сте намерили просто среда в
    която всички се страхуват както споменахте...но не сте си намерили
    майстора както се казва.
    Не си го и  търсете ви съветвам най-учтиво и човешки.
    Не знам колко извратена психика трябва да има човек за да му
    харесва това че някой се страхува от него.
    Имам и още въпроси -закачки към вас.
    Не съм свършил.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #29 -: Септември 23, 2013, 00:48:07 »

Които са родили идеята за християнството са знаели за потребността да има както и “църква”, така и “врагове на църквата”. Всяка една система, която трупа влияние, манипулира умовете по този начин – като демонстрира борбеност срещу “лошите”, или “злото”, следователно одобрение и овации, и оттам привличане на повече подръжници.

За църквата, основаването на Вашата сатанистка религия, е добре дошла, Marbas. Случва се така както и американците си създават изкуствените врагове, за да водят войни срещу ‘злото’, които да печелят. Без да има лоши, една система рухва, а хора като теб само пречите тя да рухне, напротив – храните я и ето защо ви е дадена сигурност. Системата ви уважава като достойни и необходими противници и милее за ролята на хора като Вас за да “диша”. Честито, накрая ще излезе че именно Вие, сатанистите сте това, срещу което се борите. Нима мислиш, че не забелязвам следните Ваши прилики с Християнската църква.

-лежите на оправдания да си създадете врагове: Да, християните определено обясняват всяко зло със Сатаната, докато сатанистите обяснявате всяко зло с прогонването на Сатаната. Ако християните не бяха обявили Луцифер за свой враг, Вие изобщо нямаше да съществувате като идея и религия.

-обясняване на личната сигурност чрез закрилата от нещо по-висше - При едните Христос, при другите – Луцифер. Не било врат, а гуша.

-‘възползване’ от висши сили – При едните - ангели, при другите – демони. Да, определено за личните си цели сте готови да впрегнете цялата вселена, ако е възможно, само дето не е. Няма начин да се възползваш от нещо по-силно от теб, но можеш да си създадеш илюзията че то ти върши работата от някаква благородност.

Враговете ти не само не ги е страх от теб, те дори са проектирали всичко, в което ти вярваш. Честито.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6829 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Полезни теми от форума отнасящи се до децата
    За родителите
    Eona Lightholder 9 2662 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 03:19:52
    от oldrecord
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2545 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Каква е ползата от форумния експириънс ?
    Въпроси и отговори
    cicaaa 11 920 Последна<br />публикация Април 07, 2012, 10:48:18
    от sharga
    Истината за посланията от извънземни
    Филми
    dtmf 14 1906 Последна<br />публикация Май 30, 2013, 07:38:40
    от Flip-Flop

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright