Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Философията на сатанизма  (Прочетена 1622 пъти)
Marbas
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 16

« -: Септември 21, 2013, 23:20:06 »

Здравейте всички!
Интересува ме дали сред вас има хора, които проявяват интерес към философията на сатанизма? Забелязах, че в някои от темите сатанизма е концептуално засегнат, но не и напълно разгърнат, като духовно учение. Общо взето представите на мнозина от хората, които някога са дискутирали темата, а те повярвайте ми са нищожно малко се свеждат до обществения стереотип на дяволските и  диаболични превземки на човешкото съзнание. Поради тази причина малко или много тези хора се отдалечават от същността на духовната си природа. Понякога верските предубеждения и хорските мнения направо ме побъркват. Надявам се заедно да изкореним тези превземки и противни детински предубедености, за да достигнем до сърцевината на учението, която подхранва стремежите на човека да се докосне до божествена природа на нещата.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Септември 22, 2013, 00:33:44 »

Сподели с нас своите проникновения както и символ веруюто
    на сатаниста.
    Бях го чел в един форум и ми стана доста забавно.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #2 -: Септември 22, 2013, 00:34:37 »

Има няколко движения определящи се като сатанисти  Згреших ти за кое от всичките искаш да говорим Усмивчица уточни малко своята концепция.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Септември 22, 2013, 00:39:52 »

Нямам концепция предвид че не съм запознат толкова.
    Да видим как ще ни осветлят по въпроса.
    Има си форуми за сатанисти и в един спор
    преди време с един от тях видях достатъчно писано
    в един такъв за да се отвратя.
    Интересно ще ми е какви сладки и медени че ги чуя сега
    от тези зовящи се сатанисти...
    Активен

Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 134

« Отговор #4 -: Септември 22, 2013, 10:48:10 »

Всъщност тази лека форма на осмиване е ненужна.
    Нека уточня, Странник можеби си прочел "законите на сатаниста" написана от Антон Сандор Ла Вей "сатанинска библия"
    Книгата се приема от много сатанисти за ненужна и глупава. Всъщност главната идея на книгата е да приеме тезата за "закона на джунглата". До тук всеки решава дали да приеме това.
    Сатанизмът не е дяволопоклоничество, сатанизмът е философия която се гради на "Свободомислие". Точа, че тази философия се нарича "сатанизъм" не е обяснена пряко. Сатаната от библията е един модел в който представлява една човешка черта която всеки човек може да има и тук до Бог, за противопоставянето.
    Има голяма разлика м/у дяволопоклоничесво и сатанизъм.
    ще ви дам един линк за да хвърлите едно око в/у книгата: http://chitanka.info/text/3570-sataninskata-biblija
    и тук до сайтът, който уточнява думата сатанизъм: http://satana.ucoz.com/
    Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #5 -: Септември 22, 2013, 11:37:24 »

Наскоро четох в един форум за сатанизма. Хората там които се смятат за такива доколкото разбрах наблягат на своя личен избор за всяко нещо който се базира на факти според което те взимат решение като също отричат да се съобразяват с определена религия. Като ги питаш какви са принципите на сатанизма и те казват че като цяло няма принципи а всеки сам за себе си се определя по скоро като мислещо съзнателно същество което търси истината. Затова те не проповядват просто защото всеки има собствено знание за себе си. Тези мнения които прочетох всички казваха че този Ла Вей е шарлатанин а левия и десния път са някакви .... и аз не си спомням точно но те не се ръководят от това не ги спазват. Това което ми се наби е че те са просто хора търсещи истината, мислещи, няма как да кажеш че един сатанист е овца, просто няма как. Също така те наблегнаха на това че има голяма разлика между думите сатанинска и сатанистка. И да сатанизма не е дяволопоклоничество. Но явно има прекалено близки понятия от сорта на са та на, сатана, сатан, сатанас и тн. които се припокриват и хората се бъркат.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Септември 22, 2013, 13:09:23 »

Нека се вгледаме не в детайлите,а в същността на това
    което ги поражда.
    Сатанистите твърдят че не следват нищо и никого.
    Следват само себе си.
    Едновременно с това обаче си правят форуми,сайтове,срещи и общности.
    Последното е в явно противоречие с основния им движещ мотив.
    Следователно те следват все пак нещо в себе си което е по-силно
    от тях самите.
    Но го отричат тотално въпреки всичко.
    Дори и да има разлики между различните групи които бяха изброени
    то те са твърде малки по същество.
    Не е никак трудно да се плъзнеш неусетно от едната в другата крайност
    ако следваш само себе си в пълно безверие към Създателя чиято проява
    все пак са и те самите като всяка проявена същност на планетата.
    С любопитство ще изчакам въпросния Marbas да си продължи
    темата.
    « Последна редакция: Септември 22, 2013, 13:15:28 от Странник » Активен

Marbas
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Септември 22, 2013, 14:25:32 »

Много неща могат да се кажат по отношение на неразбраната философия на сатанизма. Като за начало това е религия за силните духом в контраст с малодушните, безхарактерни индивиди и духовната лицемерщина, които охарактеризират вероюто на християнската гнус (самоотричане и обезличностяване). Наистина много може да се говори и не знам дали ще мога да обхвана пълния спектър от вярвания и практики на сатанизма. Първото нещо, което мисля, че трябва да ни стане известно е позицията на сатанистите относно сътворението. Ние не вярваме в креационизма. Планетата ни се е формирала по строго установен и доказуем начин, следвайки разбира се естествените процеси на природата и философски категории на съзиданието и разрухата. По друг начин стоят нещата във връзка с еволюционното ни развитие. То също е следвало естествените еволюционни процеси, до момента на прелома в човешкото развитие. В даден момент от времето извънземна цивилизация наречена Elohim(Боговете) от планетата Nephilim(Исполин) съзряла в нас потенциал, който е трябвало да послужи за запълването на редиците „роби“ за обработването на златото в рудниците им. Тук е уместно да споменем факта, че тази цивилизация е била толкова напреднала в еволюционното си развитие, че променила ДНК структурата си, така че избегнала стареенето на организма и постигнала безсмъртие.Чрез генно инженерство Elohim увеличили интелектуалния капацитет на човека, който разбира се е бил съобразен с изискванията на предназначението му. Полученото поколение обаче било неспособно да се възпроизвежда. Това изглежда се харесало на боговете. Главният инженер обаче се възпротивил на наложените му ограничения и създал поколение, което притежавало способността да се възпроизвежда. Това не се понравило на неговите началници. С опасение да не би този инженер да реши да измени ДНК структурата им така че да получат безсмъртие по подобие на самите богове, те му забранили достъпа до научните съоръжения и той се превърнал в аутсайдер за собственото си общество. Въпреки това той успял да събере група поддръжници, с твърдението, че всяка интелигентна форма на живот трябва да получи възможността да съществува независимо. Заедно взели няколко човешки „екземпляра“ и напуснали планетата(поели курс към Земята). На космическия кораб те искали да дарят безсмъртие на човека, но планът им бил осуетен. Затова те се съвкуплявали с „екземплярите“, за да осъществят замислите си. Полученото поколение наистина притежавало повече от гените на боговете, но така и не били отстранени тези от тях, които отговарят за стареенето на организма. В резултат от това бил даден тласък на човешкото еволюционно развитие. Боговете направили още една малка, но съществена промяна във възможностите на човека, като създали различни култури и езици, правейки по този начин човека напред с няколко еволюционни цикъла. Тук е момента да въведем Луцифер, който също е от планетата Исполин и представлява боговете. Луцифер по същество е най-очерненият образ в историята на човечеството. Няма друг бог, на който да е гледано с такова отвратително презрение и ненавист, нещо за което Католическата църква е прахосала милиарди. Луцифер неизменно представлява уникалността, различието, противопоставянето на утвърдените порядки. Той е способа, с който духовната лицемерщина векове наред е търсила оправдание за нравствените недъзи на своите служители. Достатъчно е само да си представим как хората, които винаги са търсели разумното съществуване в търсене на истината за същността на нещата са били гонени и подлагани на насилствено приемане на искрящата им „мъдрост“. Луцифер е символ на духовния напредък на човека за колективното благо на човечеството, чиято първоначална религия е била сатанизма. Но нека се върнем към нашия разказ.
    Разбира се не всички са били благосклонни към нас, както Elohim. След като човека е бил достатъчно еволюционно развит за да „имитира“ своите родоначалници т.е. по подобие на тях да започне да изгражда сечивата на своето разумно развитие, те са ни оставили, предани на идеята за независимото съществуване на интелигентния живот, създаден от самите тях. Тук на сцената се появяват други заинтересовани от нашия напредък извънземни раси. От този момент нататък нашата цивилизация е претърпяла множество „посещения“ от заинтересованите извънземни обитатели. Тяхната единствена цел е използването на човешката раса, като добитък и подчиняването й на прищевките на по-развитите от нея цивилизации. Тук започва духовната война за човечеството. Едната партия предявяват искания за впрягането на човешкия потенциал за неблагородните си цели, докато другата в лицето на Луцифер, поддържа идеята за независимото съществуване на интелигентния живот. Съпротивата се изостря с времето. Сивите извънземни, които са основния враг на човечеството се съюзяват с други раси(рептилите) в битката за подчиняването ни. Тук се дават наченките на християнството. Едните извънземни целят да ни използват като добитък и успяват в съюз с другите, които са намерили начин да се подхранват от нашите емоции и които са отговорни за нашето падение.Така, значи църковните събирания при които се четат молитви играят ролята на енергиен източник за едните и за способ за сломявана на духа в падението ни за другите(поради отнемането на енергията, която иначе би могла да бъде използване за да постигнем контрол над своя живот). Луцифер, който ни учи как да постигнем този контрол, да бъдем самостоятелни и да достигнем до божествената природа т.е. чрез средствата на окултизма да бъдем като богове на този свят, което е и основната цел на сатанизма(духовното издигане на човечеството) е очернен от Католическата църква, която толкова умело представлява врага. Всъщност споменах ли, че същата тази църква, понеже от нея произтичат всички други християнски секти е прахосала милиарди за да унищожи всички източници на окултно познание, което цели духовното пробуждане и усъвършенстване на човечеството. Преди нейното влияние да стане толкова осезаемо хората са можели да се лекуват с помощта на окултната медицина и да правят още много други непосилни и невъзможни неща за нас самите в този етап от човешкото развитие? И така мисля, че това е достатъчно, ред е на моите впечатления като сатанист. Значи преди 5 месеца се прекръстих в сатанизма. Казвам ви откровено, не съм познал друга по-голяма любов през живота си от тази, която срещнах. Веднага щом се прекръстих живота ми пое обрат на 180 градуса. Придобих невероятни качества за отрицателен период от време. Всичките ми врагове не смеят дори да ме погледнат. Живея и го виждам на практика, че който е под закрилата на Луцифер, който е и бога на този свят нищо не може да го докосне. Всички ми имат огромно уважение, дори бих казал, че незнайно защо се страхуват от мен, което много ми харесва. Живея с идеята, че аз сам съм поел контрол над живота си и нищо не може да ме отклони от целта ми. Луцифер не се проявява по този начин. Освен защитата, която получих, вече не се чувствам като лайно, когато бях християнин, ще едно свидетелство за енергийния извънземен вампиризъм. Чувствам се като БОГ. Нищо, ама абсолютно нищо не може да ме отклони от преследваната от мен цел. Аз съм спиритуален сатанист, което означава, че вярвам в съществуването на Satan Lucifer и на демоните от Ада. Спиритуалният сатанизъм цели „духовното издигане на човечеството“, като крайната цел е постигането на божествената природа, а оттам и безсмъртието, което е много рядък дар от Луцифер. В противен случай душата се реинкарнира, чрез прераждането на душите. Безсмъртието означава възможността да живееш редом с боговете. Също трябва да подчертая, че на преден план е така наречената енергийна медитация, която е в основата на изграждането на духовната сила. В официалния сайт joyofsatan.org имаме медитации за почти всяка паранормална способност. От методи за отваряне на третото око до способности, като пирокинеза, телепатия, адресиране на енергия, работа с енергия, отнемане на енергия, окултна медицина т.е. специални медитации, предназначени за лекуване на тялото. И ако това не е достатъчно имаме спиритуалистичен метод, чрез който можем да се свържем с боговете, дори с Луцифер, но не се препоръчва за хора, които не са прекръстени в сатанизма. Освен това, ако не сте психически отворени достатъчно, вие не може да се възползвате от тях т.е. трябва или да си отворите третото око, или да сте родени между две зодии, защото тези хора са готови медиуми.
    Вярваме също, че евреите се явяват голяма пречка за еволюционното развитие на човечеството. Християните – още повече. Разбирате ли, всеки стих от Библията се явява като мантра, повторението на която има значителни последици върху самите нас. Хората, които имат Библия вкъщи са един вид свързани помежду си. Освен това вековете на изповядване на християнската религия и на четенето на псалми и молитви е повлияло необратимо на човечеството. Има още много да се говори за философията на сатанизма. Ще се радвам да споделите мнението си.            
    « Последна редакция: Септември 22, 2013, 15:04:21 от Marbas » Активен
    Marbas
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 22, 2013, 15:08:02 »

Това е линк към наскоро преведената от мен "Черната книга на Сатаната". Възползвайте се от нея. Това е словото на Луцифер!
    http://dox.bg/files/dw?a=ac84397058
    Активен
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #9 -: Септември 22, 2013, 18:25:53 »

...
    Звучи като нещо средно между историите за принца генетичен инжинер и сестра му,които първоначално създали хората(като биологичен вид де) със части от собственото днк и сатанинската библия на Ла вей(чел съм само началото,но схванах че става въпрос на нещо от типа на "Най-силния оцелява..духовно Ухилен ).Ама то пък истините и историите са много,нищо че значат едно и също.
    А иначе защо ти е църква и вяра в коiто да се закълнеш щом вярваш в самодостатъчността и съвършенството ни ?
    Ако пък вземеш по нещо от всички философии и религии не виждам как може да навреди на  „духовното издигане на човечеството“

A виж.. че нещо е криворазбрано и очерняно си е човешка класика и кур за всичко  Ухилен
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #10 -: Септември 22, 2013, 20:16:01 »

Сатанизма е създаден като антипод на религията, в основата на сатанизма лежат религиозни убеждения, а аз считам религията за меко казано глупост. Дори и Marbas сам описвайки сатанизма вмъква християнството и аз виждам една непрестанна борба с/у християнството, в което не намирам нищо лошо, даже напротив, но не виждам излизане извън рамките, в които религията вкарва хората. Виждам отричане на една рамка с друга.. Нещата са прости, няма Ад, няма Рай, има избори, няма съдници, изживяваш роли, развиваш се и следваш себе си винаги. Усмивчица Относно библията, тук имаше преди една съфорумка, която разкодираше библията. Не помня случая, но ставаше дума за една битка м/у двама пичове, описана в библията, та на единият му забравих превода на името, а на другият името от не знам си кой език, означаваше "страх", та битката беше закодирано послание как с нещо си, можем да победим страха. Та тя малко ми промени мнението за библията, но предвид факта, че не умея да разкодирам, общо взето ми е още изключително неприятно да чета каквото и да е от тази книга. Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Marbas
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Септември 22, 2013, 20:35:00 »

Сатанизма не е създаден, като антипод на религията. Религията (в частност християнството)е създадена, като антипод на сатанизма. Част от така наречените "The Gods Of Hell" са шумерски богове, които са били дълбоко почитани, преди да се появят митове за Иисус Христос - "избавителят на човечеството". Отново ще подчертая историческия факт, че християнството е създадено, като антипод на сатанизма. Сатанизма е официалната /изначална/религия на човечеството. Всичко това е лесно доказуемо. Който се интересува ще му предоставя информация, която винаги може да бъде потвърдена. И абстрахирайте се от факта, че зад "паранормалните явления" стоят безспорни и непоклатими научни факти. Вярно е, че зад всяко проявление съществува научно обяснение, но науката със сегашните си темпове на развитие, още повече тенденцията за превръщането й в институция, подобно на религията е нещо, което трябва да ни безпокои. Има си клон от психологията наречен парапсихология, който се стреми да даде що-годе някакво смилаемо понятие за нещата извън нашата сетивност. Изключено е човек да разглежда позицията си, като съвкупност от концептуално несвързани идеи, които принадлежат на различните религии и философии. Необходимо е нещо повече от някаква си идейна позиция за да вникнем в задълбочените процеси на вселената и за да избистрим нещата около произхода си. Нещата, за които ви говоря са били продиктувани от самият Луцифер и боговете на Ада. Извинявам се, но хората, които не вярват в неограничения потенциал на човешките възможности изглежда не са достигнали еволюционното равнище, което обуславя епохата в която навлизаме.  Усмивчица
    « Последна редакция: Септември 22, 2013, 21:02:13 от Marbas » Активен
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #12 -: Септември 22, 2013, 21:09:43 »

Изключено е човек да разглежда позицията си, като съвкупност от концептуално несвързани идеи, които принадлежат на различните религии и философии.
    Защо да е изключено ?
    А и едва ли има такова нещо като произход,има места на които си бил. Згреших
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #13 -: Септември 22, 2013, 21:13:22 »

В този форум повечето хора са свръхсензитивни, някой неща имат обяснение, други нямат, но тук не е форум за скептицизъм. Усмивчица До колкото знам Антон Лавей е бил отгледан в религиозно семейство, но сблъсквайки се с лицемерието на религията, създава сатанинската библия. Възможно е сатанизма да съществува и от по-рано, но сатанизма винаги се е използвал за да отрече религията, както казах борба м/у едната рамка с друга. Усмивчица Както религията е създадена да обясни невидимите сили, но с времето се е спекулирало, така и сатанизма предполагам не е което беше.. Религиите са рамки, виж интуицията и собственото мислене е вече съвсем друго, не си закотвен в нечии убеждения, та извинявай, че не приемам сатанизма на сериозно, но за мен е чисто и просто религия, а нещата са извън сетивата и рамките на човешкото разбиране. Усмивчица Да не говорим, че аз лично вярвам в прераждането, сиреч свободният избор, липсата на съдници в духовният свят и моят опит сблъсквайки се с духовният свят и липсата на какъвто и да е Луцифер или божествени съдилища.
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Marbas
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Септември 22, 2013, 21:20:38 »

...
    Звучи като нещо средно между историите за принца генетичен инжинер и сестра му,които първоначално създали хората(като биологичен вид де) със части от собственото днк и сатанинската библия на Ла вей(чел съм само началото,но схванах че става въпрос на нещо от типа на "Най-силния оцелява..духовно Ухилен ).Ама то пък истините и историите са много,нищо че значат едно и също.
    А иначе защо ти е църква и вяра в коiто да се закълнеш щом вярваш в самодостатъчността и съвършенството ни ?
    Ако пък вземеш по нещо от всички философии и религии не виждам как може да навреди на  „духовното издигане на човечеството“

A виж.. че нещо е криворазбрано и очерняно си е човешка класика и кур за всичко  Ухилен

Не ме разбирай погрешно. Под „произход“ разбирам генеалогията на човешкия род в чисто генетичен аспект. Единственото нещо, в което съм напъло сигурен е, че информацията, която имаме е ограничена, а метода за нейното получаване – несъвършен. Точно затова ние се нуждаем от един непогрешим метод и съвършен източник на информация. Този източник се явява информационното поле на вселената. Човек получава достъп до него единствено, когато е отворил третото си око, а за да постигне това той се нуждае от окултно познание.
    Сатанизма действително е система от вярвания, които следвам и зачитам до момента, в който постигна самодостатъчността си. Разбирате ли аз съм самодостатъчен, но това изглежда не е достатъчно, когато си роден с ограничени средства, особено в България, където всичко е срещу всички и всички са срещу всичко. Как да оцелея в такава една среда, която задушава човешкия ми потенциал?  Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6713 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Полезни теми от форума отнасящи се до децата
    За родителите
    Eona Lightholder 9 2540 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 03:19:52
    от oldrecord
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2460 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Каква е ползата от форумния експириънс ?
    Въпроси и отговори
    cicaaa 11 847 Последна<br />публикация Април 07, 2012, 10:48:18
    от sharga
    Истината за посланията от извънземни
    Филми
    dtmf 14 1844 Последна<br />публикация Май 30, 2013, 07:38:40
    от Flip-Flop

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright