Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сбъдване на мечти  (Прочетена 629 пъти)
butterflyyy
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« -: Септември 06, 2013, 23:23:40 »

Здравейте! Нова съм тук и реших да се включа при вас, защото смятам да си променя начина на живот. До сега съм била много песимистично настроена и почти нищо хубаво не ми се е случвало. Винаги съм искала неща толкова силно, но никога не успях да повярвам в тях, да бъда част с тях, да осъзная, че е възможно да се сбъднат. Нямам вяра. Искам да попитам как да позволя и какво да направя, за да ми се сбъднат мечтите. Как да се настроя оптимистично и да вярвам, че дадено нещо е възможно да бъде мое?
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1378

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Септември 06, 2013, 23:59:35 »

Добре дошла!
    Бих ти предложил първо да помислиш
    задълбочено кое наистина е твое.
    Ако искаш вяра за да имаш
    нещо което да е твое...
    едва ли можем да говорим за вяра.
    След време ще се питаш
    да  бъда или да имам...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Септември 08, 2013, 01:50:35 »

Здравейте! Нова съм тук и реших да се включа при вас, защото смятам да си променя начина на живот. До сега съм била много песимистично настроена и почти нищо хубаво не ми се е случвало. Винаги съм искала неща толкова силно, но никога не успях да повярвам в тях, да бъда част с тях, да осъзная, че е възможно да се сбъднат. Нямам вяра. Искам да попитам как да позволя и какво да направя, за да ми се сбъднат мечтите. Как да се настроя оптимистично и да вярвам, че дадено нещо е възможно да бъде мое?
    Здравей радвам се, че откликваш на порива на живот които се ражда в теб.
    Ти си мислиш, че не са ти са сбъднали мечтите, но всъщност са се сбъднали всички до една и в момента ти живееш в собствената си мечта, е да измечтала си я без да знаеш несъзнателно, но ти си причината за всичко което ти се случва сега.

Ти си причината за хората с които комуникираш, работата която работиш, книгите които четеш, нищо не се случва без твоето разрешение, ти си причината аз да пиша този пост в момента.
    Определено може да ти се случват доста неприятни и болезнени неща, които е трудно да приемеш, че са твое творение, но да незабравяме все пак, че си нямала избор когато си ги създавала понеже е било несъзнателно.
    Това сваля абсолютно цялата вина от теб,  но не и отговорността.

Виж огледай се около теб, всичко това е твое творение, може и да не ти харесва много, но ти си тази която го е сътворила...представящ ли си колко си могъща?Щом си сътворила това можеш да сътвориш и всичко останало.
    Щом веднъж приемеш отговорността за това което ти се случва тогава ще се случи нещо!
    Не, болката няма да изчезне веднага, така е!НО СТРАДАНИЕТО ЩЕ БЪДЕ ОПЦИЯ, КОЯТО ЩЕ ИМАШ ПРИВИЛЕГИЯТА ДА НЕ ИЗБИРАШ!

Предлагам ти да се насладиш известно време на собстеното си творение, погледни го.... посмей му се малко дори, признай го за твое след това избери на ново.

Какво да избереш ли?

Избери да бъдеш ЩАСТЛИВА!!!

Защо да бъдеш щастлива ли?

Защото това е нещо което никой никога не може да постигне!

Но ти можеш да го избереш още сега, още преди да се е сбъднала най-малката или най-голямата ти мечта, можеш да го направиш още докато живееш в неосъанатата реалност която си създала за себе си, още докато чувстваш болката върху себе си.
    Можеш да си щастлива и засужаваш да бъдеш такава!

Нито една мечта на този свят не е способна да те направи щастлива, но щастието ти мила е това което може да сбъдне всичките ти мечти!

ИЗБИРАЙ И БЪДИ!!!

ПС:Щах да забравя... Усмивчица Ако все пак ти е трудно да избереш просто така щастието това е нормално и не се терзай мила, просто направи накой дугиго щастлив и товага щастието теб ще избере!!!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Септември 08, 2013, 02:06:09 »

И още нещо ми дойде което няма как да пропусна...
    Когато поемем отговорност за всичко което ни се случва се получава още нещо много интересно Усмивчица
    Най-голямата ни слабост се превръща в най-голямата ни сила!!!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #4 -: Септември 08, 2013, 21:58:01 »

The One пропусна да каже за две неща, които са задължителни, за да се изпълни казаното от него.
    Когато човек поема по този път, е добре да види дали в раницата си е сложил  Мерак и Задник. Тези две неща ще осуетят отказването на половината път и ще му осигурят благополучно пристигане.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    butterflyyy
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Септември 08, 2013, 22:21:31 »

Но аз пак не успях да разбера отговорите Ви. Моля на по простичък език да ми кажете как да позволя на мечтите ми да се сбъднат? Как да започна да вярвам в дадено нещо? Аз просто го казвам, искам, но не мога да проумея, че може да бъде мое или че ще се случи. Моля ви, помогнете ми.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Септември 08, 2013, 22:48:12 »

Може би първо трябва да проумееш, че го заслужаваш не по- малко от другите и единствената, която си го отказва, си ти. Погледни насам: http://yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=6604 , дано това да осветли някои от въпросите ти.
    Активен

butterflyyy
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Септември 08, 2013, 23:42:01 »

Прочетох я, но пак нищо! Тъжен И да си затворя очите, да мечтая не мога. Не мога да създам това, което искам във въображението ми, нито да повярвам, че е мое. Нито нищо.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 08, 2013, 23:52:20 »

Виж, в този форум всеки може да сподели или да даде съвет, обаче никой не може да осъзнае вместо теб, нито да ти даде готова формула. "Път, който трябва да се извърви", означава труд, който трябва да се положи.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Септември 08, 2013, 23:53:41 »

Щом не можеш да мечтаеш си най-близо
    до Тишината.
    Стотици хиляди хора дават мило и драго за
    това -ходят да се гънат по йога курсове,други
    пък стават като наркомани след някой гуру и
    т.н. за да я постигнат.

А за това кое е твое пак си помисли хубаво...
    Всъщност когато човек престане да желае
    нещо то и тогава идва при него...и то ако
    е готов за него.
    Даром нищо не идва.
    И не забравяй - щастието води със себе си
    нещастието.
    Любовта води със себе си и омразата...
    Тесен е средния Път.
    Затова и е казано - внимавай какво си пожелаваш...
    Но това не значи да се откажеш от мечта...мечти се
    следват,не се притежават.
    Да си мечтател е състояние,а не притежание...
    Активен

butterflyyy
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Септември 08, 2013, 23:54:34 »

Но аз като не знам какво да правя и как да го намеря този път, как да повярвам нищо не се получава. Не знам какво да правя. Накрая пак ще си остана същата песимистка.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Септември 09, 2013, 00:54:50 »

Направо си късметлийка че си само песимистка.
    Моя милост освен това някога преди доста години
    бях един друг човек на който днес се надсмивам.
    И с теб ще бъде така ако не се откажеш в търсенето си.
    Ако си мислиш че съм знаел какво да правя ...много се лъжеш.
    Ти отново си късметлийка че си в това състояние в ерата на
    интернет.
    В моето минало да имаш домашен телефон си беше въпрос
    на връзки...да не говорим за интернет...такова животно
    никой не беше чувал тогава.
    Не съм си и представял че може да има и друг начин за комуникация
    с хора както е сега с интернет.
    Вече не се ли чувстваш късметлийка?
    Затова ти казвам...не се отказвай и дерзай...тук има
    писани много неща по много теми...
    Всяко начало е трудно,но и най-дългия Път започва
    с първата крачка.
    Колкото и голям песимист да си - с какво ти помага това ти
    състояние?
    С нищо нали?
    Имаш ли избор?
    Винаги има много избори...
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #12 -: Септември 09, 2013, 00:59:23 »

Предлагам ти да изживееш мечтите си първо само в мислите си,но като си ги представяш в двете крайности-сбъднати и несбъднати.
    И не насилвай мислите си,нека да текат свободно...И обръщай внимание на всичко,което минава през главата ти Усмивчица

След време отново прецени,дали толкова силно искаш това,за което мечтаеш,и ако е така,дали вече знаеш пътя,по който да тръгнеш...
    Ако вече не го искаш толкова силно,значи не си заслужава...

Надявам се това да помогне Усмивчица
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Септември 09, 2013, 01:58:40 »

Притча за Вярата

В един хубав слънчев ден, мъж на преклонна възраст в скъп костюм седял на скамейка в парка и четял книга. В един момент забелязал наблизо млад мъж, в окаян вид, който хранел гълъбите и им говорел:

- Лапайте, лапайте, сега ви е паднало! Така или иначе, гладът и нищетата ще ни убият …

Възрастният мъж, който станал неволен свидетел на тази сцена, извадил от джоба си поомачкан лист, приближил се до младия и му казал:

- Вземи това и го прочети! Някога и аз бях като теб: потиснат, унижен, озлобен, без любов в сърцето си и надежда. Веднъж, както си стоях на един мост и гледах бягащите води на реката под него, към мен се приближи един старец. Беше глухоням. Наведе се, вдигна от тротоара този лист, написа нещо на него и ми го подаде. После се обърна и си тръгна. Думите, които ми завеща, ми помогнаха. Може и на теб да ти помогнат. Успех! – пожелал възрастният мъж и се отдалечил.

Младежът го изпратил с учуден поглед, а после се взрял в листа. На него, с красив почерк било написано: „ Ако си последен, не бързай да се отчайваш! Силата и способностите вече ги имаш, трябва само да си върнеш вярата!"

Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3537 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
    Моите сънища
    Elvira1989 32 4875 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
    от Ariam
    Лед Цепелин - Стълба към небето
    Музика
    nia.boneva6 3 1686 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 14:42:56
    от Аэ съм
    Премахване на камъни в жлъчката без операция
    Здрав дух здраво тяло
    The One 3 24471 Последна<br />публикация Октомври 10, 2011, 23:28:13
    от Alida
    2012 г. Измененията на Земята и бъдещето на човечеството - Сал Ракели
    Книги
    Аscension 13 4431 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 15:34:00
    от Verji

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright