Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на Маха Оръга  (Прочетена 1774 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #15 -: Септември 11, 2013, 20:37:28 »

Трябва форума да има опция like :Д
LIKE! Усмивчица
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #16 -: Септември 12, 2013, 13:17:35 »

Бенджамин и Даниел Стюърт бая са се потрудили, докато докарат този филм на бял свят.
Най-добре е да се гледа... поне два пъти.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Септември 19, 2013, 02:13:50 »

19.9.2013
В крайна сметка ние сме си боговете, ние сме си волята, ние сме живот, ние сме творението, имаме правото да вледеем живота си...Ние сме хората забравили себе си.Богове потънали в дългове към същността си.Създания от мрак и светлина, създания дошли от всичкото..Магия е нашият живот и тук на Земята и там надалеко в други земи.Единия дъх не могат да го купят всичките неща на този свят тук!Единия дъх е само наш и само ние контролираме съдбата си.Ако забравим за момент т.н. карма ще намерим себе си и своята сила..тогава ще променяме световете си, заедно и по отделно и в това няма нищо лошо.Това е наше право и никой, никой не е в сила да го отмени!
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #18 -: Септември 19, 2013, 13:08:44 »

Цитат на: Ariam
19.9.2013
В крайна сметка ние сме си боговете
И демоните

само ние контролираме съдбата си.Ако забравим за момент т.н. карма ще намерим себе си и своята сила..тогава ще променяме световете си, заедно и по отделно и в това няма нищо лошо.Това е наше право и никой, никой не е в сила да го отмени!
Кармата е ограничаващо и задушаващо духа понятие, така е. Нека ме извинят братята индийци и всички техни съмишленици и последователи, но никак не се справят добре с пресъздаването на нещата.

Това е наше право и никой, никой не е в сила да го отмени!
Да, но за това пък могат да ни склонят да си го продадем или подарим.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
kapitana
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #19 -: Септември 19, 2013, 14:50:06 »

Да ме извините,но вие не се справяте добре с разбирането и Усмивчица
Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #20 -: Септември 19, 2013, 15:14:30 »

Точно така.
Ти може и да не знаеш за земното притегляне, но то няма да изчезне заради това, че не знаеш.
А вашето право, вожде, си е ваше.
Активен
kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Септември 19, 2013, 16:56:09 »

Е ама аз дълбоко се съмнявам,че те не знаят,и нека да спрем
Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #22 -: Септември 19, 2013, 17:22:37 »

Капитане, разликата между разбирането и неразбирането е, че за първото няма как да си сигурен, че го имаш. Усмивчица
Аз мога да бъда сигурен, че не разбирам нечии думи, но ти няма как да си сигурен, че ги разбираш. Това, само по себе си, обезсмисля всякакви напъни от страна на теоритиците да обяснят на практикуващия смисъла от неговото занимание Ухилен
Разбираш ли? Намигване
Цитат на: shining_star
Ти може и да не знаеш за земното притегляне, но то няма да изчезне заради това, че не знаеш.
Честито, Шай! Току що обезсмисли всички научни теории само с едно изречение.  Ухилен

А вашето право, вожде, си е ваше.
Може би има смисъл от подобни ...вметнати уточнения, в случай, че съм споделил опасения, относно моето... право (за каквото и да става дума), но в случая ...мисля, че не разбрах идеята му.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
kapitana
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Септември 19, 2013, 18:58:35 »

Разбирам,само че то не е точно неразбиране,а може би 'непризнаване' е по-точно,но аз спирам,тъй като незнам вьобще защо се обадих в самото начало
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Септември 19, 2013, 19:35:01 »

Санг, идеята ми беше от твоето изказване, че кармата е задушаващо и ограничаващо духа понятие......и че братята индийци не се справят добре в това отношение. - нещо, с което съм изцяло несъгласна, а правото си е твое да заемаш позиция каквато си решиш. С две думи - изразих несъгласие, надявам се да не ми се сърдиш заради това!

Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #25 -: Септември 20, 2013, 01:03:57 »

Цитат на: kapitana
Разбирам,само че то не е точно неразбиране,а може би 'непризнаване' е по-точно
Сега мисля, че разбрах какво имаш предвид. Горе-долу същото, което и Шайн.
Явно обичаш да си задаваш въпроса "защо", което си е за похвала, ако е така.
Цитат на: kapitana
аз спирам,тъй като незнам вьобще защо се обадих
А това защо го каза? Усмивчица Предполагам, че щеше да се забележи ако спреш и без да го обявяваш така сърдито. Намигване
Санг, идеята ми беше от твоето изказване, че кармата е задушаващо и ограничаващо духа понятие......и че братята индийци не се справят добре в това отношение. - нещо, с което съм изцяло несъгласна,
а правото си е твое да заемаш позиция каквато си решиш. С две думи - изразих несъгласие, надявам се да не ми се сърдиш заради това!
Винаги съм имал готовност да изслушам/изчета аргументите на всеки, който не говори празни приказки.
Да, казах, че е ограничаващо, тъй като самото схващане, което проповядват за кармата е праволинейно... в коридор, който е затворен в кръг и е цикличен.
Например, аз в този живот съм ощетил някого, наранил другиго, а пък трети мен ме е ощетил. Съответно излиза, че в следващия живот би трябвало първите двама да ощетят и наранят мен, а другия аз да го нараня. И така до кога? Освен това, схващането за карма, като отговорност, породена от действията ни в миналото го намирам за твърде ограничено, тъй като това, което наричате карма, е всъщност... само една малка част от един непрекъснат процес на взаимосвързаност между всички живи същества на духовно и енергийно ниво. Струва ми се особено безразсъдно, този процес да бъде сведен до определението - каквото направиш ти се връща. Това по-скоро ми прилича на физичен закон - всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие.
Намирам позиции и изказвания от сорта на: "не съм съгласна" или "съгласна съм" за неуважителни към останалите събеседници в дадена дискусия.
От тези изказвания, те само разбират дали си съгласна, което едва ли вълнува някой, но не и становището ти.
Мисля, че щом си съгласна, значи имаш достатъчно задълбочени разбирания, относно будистките схващания за истината и живота.
Ако е така, би била особено ценен събеседник и източник на познания за доста хора, но не и ако само подчертаваш къде и с кого си съгласна или не си.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Септември 20, 2013, 10:36:48 »

Санг, коридора е затворен, кръга е цикличен.
Говорили сме си и друг път, че отговорността е лична и няма излизане от затворения кръг, докато човека не се научи на самоконтрол и отговорност за своите мисли, чувства и действия. Защото, както и сам каза, всеки е свързан с всичкото останало и всяко негово действие или бездействие влече след себе си последици - и за самия него, и за останалите. И докато живеем несъзнателно...ти излъчваш това, което възприемаш по начина, по който го възприемаш;  докато живеем несъзнателно и не държим сметка какво и как възприемаме и какво излиза от нас, няма да има край... Не че каквото направиш ти се връща
просто за да ти се върне и да видиш какво е...макар че има и такъв момент...но по-скоро всяко нещо влече след себе си последици. Основния закон в будизма е не причинявай страдание на никое живо същество, нито на себе си, с мисъл, чувство или действие. Докато допускаш да ставаш проводник и разпространител на страдание под каквато и да е форма в този свят, няма край и няма излизане от самсара...или карма, или затворения кръг.

Дхаммапада, словата на Буда:  и нека живеем щастливо като не мразим тия, които ни мразят. Сред хората, които ни мразят, да останем свободни от омраза.

И нека живеем щастливо, свободни от болести сред болните. Сред хората, които са болни, да останем свободни от болести.

И нека живеем щастливо, свободни от алчност сред алчните. Сред хората, които са алчни, да останем свободни от алчност.

И нека живеем щастливо, като не зовем нищо свое...
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Септември 20, 2013, 11:07:53 »

Не разбрах включването за какво беше...цялото това блаботене, но Усмивчица щом имате нужда...
Пък братята индийци...или японци..или българи..или..или..или..не има слагам общи скоби на тогавашните учения и религии.Има различни хора примерно в едно учение, не значи, че всички са били прави или всичките са грешили в разбиранията си или словата, проповедите..и т.н.
Така е и сега!Има хора в еднакви учения - едни грешат, други не грешат.Има и хора в различни учения - разбират се помежду си или не се разбират.Обаче момент...!Какво значение има това?!
Хора ли сме хора сме, всеки по пътя си...Да убием ли свидетелите на Йехова, че не почитат Буда :Д що за безмислица.
Да спорим?!Да, защо не, но..никога няма да се стигне до консенсус, понеже всеки е хванал въжето и го дърпа към своите разбирания и предпочитания..независимо на кой от къде му идва.
Сектите са много, на такива хора им личи...Има други дето не подкрепят едни и същи учения, но разбиранията им не пречат да говорят спокойно, просто зависи какъв човек си Усмивчица ако не приемаш другите, проблема е твой.
Обаче смятам, че е нужно да почнем да се вслушваме в думите дори на най-неукия, защото от всеки се учи по нещо, което не се е предполагало, че може да се научи.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Септември 20, 2013, 11:11:46 »

Санг, коридора е затворен, кръга е цикличен.
Говорили сме си и друг път, че отговорността е лична и няма излизане от затворения кръг, докато човека не се научи на самоконтрол и отговорност за своите мисли, чувства и действия. Защото, както и сам каза, всеки е свързан с всичкото останало и всяко негово действие или бездействие влече след себе си последици - и за самия него, и за останалите. И докато живеем несъзнателно...ти излъчваш това, което възприемаш по начина, по който го възприемаш;  докато живеем несъзнателно и не държим сметка какво и как възприемаме и какво излиза от нас, няма да има край... Не че каквото направиш ти се връща
просто за да ти се върне и да видиш какво е...макар че има и такъв момент...но по-скоро всяко нещо влече след себе си последици. Основния закон в будизма е не причинявай страдание на никое живо същество, нито на себе си, с мисъл, чувство или действие. Докато допускаш да ставаш проводник и разпространител на страдание под каквато и да е форма в този свят, няма край и няма излизане от самсара...или карма, или затворения кръг.
Ам, бих го нарисувала, но е малко трудно, едновременно с това е и триъгълник с три черти..Най-добре вземи едно ластиче и го направи като знак на безкрайността, но не докосвай пресечните му точки в средата а остави разтояние и го разгледай от всички ъгли Усмивчица

Дхаммапада, словата на Буда:  и нека живеем щастливо като не мразим тия, които ни мразят. Сред хората, които ни мразят, да останем свободни от омраза.

И нека живеем щастливо, свободни от болести сред болните. Сред хората, които са болни, да останем свободни от болести.

И нека живеем щастливо, свободни от алчност сред алчните. Сред хората, които са алчни, да останем свободни от алчност.

И нека живеем щастливо, като не зовем нищо свое...
Ей Шайн, кръга е грешно интерпретирана спирала, движеща се нагоре. Усмивчица зависи от къде го гледаш.
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Септември 20, 2013, 11:19:50 »

Лошо рисувам, но..

* Untitled.png (16.95 KB, 1360x591 - видяно 175 пъти.)
Активен
Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Дневникът на Яница « 1 2 ... 6 7 »
Лични дневници
Ianica 102 4443 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 22:15:10
от sahaj
Дневникът на Тайственият ;)
Лични дневници
Tainstven 13 1280 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 07:32:19
от Tainstven
Дневникът на Крем « 1 2 »
Лични дневници
krem 18 1499 Последна<br />публикация Ноември 05, 2013, 13:04:46
от krem
Дневникът на Роси
Лични дневници
rosi_999 2 762 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 00:33:25
от rosi_999
Дневникът на До
Лични дневници
Do_It 10 1013 Последна<br />публикация Май 13, 2013, 16:25:18
от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright