Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За американските диваци и други неща  (Прочетена 555 пъти)
Иван
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« -: Март 31, 2013, 18:28:07 »

Здрасти ,Вожде ако прочетеш това бих те попитал ако е удобно да прекараш нещо за вярата и бита на индианците. При положение ,че е нещо пък необичаино и по-рядко срещано още по-добре. Аз иначе четох малко от тук http://www.eaglecircle.org/indexbg/indexbg.html . Обръщам се за четиво към теб поради простата причина ,че съм останал с разбирането ,че си начетен човек и обикновено даните които излагаш са проверени и достоверни. Абе и някои друг да има нещо да не се срами ,а да казва , предполагам не само аз изпитвам любопитство спрямо този народ ,поради което четивата могат да се качат направо тук или да се поставят на обособено отделно място. Благодаря и Живи и Здрави.
Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #1 -: Септември 03, 2013, 20:43:39 »

Не знам дали е ставало въпрос за книги с подобна тематика, та затова реших да споделя нещо за две, които излязоха през миналата година.

Книгата на Т. Майлс "Подиграващият Враните: мъдрост и сила" за първи път бе издадена през 2000 г. и доста бързо тиража бе изчерпан. Не се случва често някоя книга да бъде преиздадена след няколко години (не допечатана в момента), но ето че из-во "Шамбала" приятно ни изненада с ново издание след 12 год.  Намигване
http://www.book.store.bg/p92831/shamanska-mydrost-i-sila-tomas-majls.html

Лично аз може би съм пристрастен (защото имам някакъв пръст в издаването й), но за мен това е една много важна книга, посветена на един необикновен човек. Впрочем някои от неговите практики и случки от живота му могат да се видят и в едно друго издание на "Шамбала" - "Тайните пътеки на коренните американци: Ръководство за постигане на вътрешен мир".
http://www.book.store.bg/p16170/tajnite-pyteki-na-korennite-amerikanci-rykovodstvo-za-postigane-na-vytreshen-mir-tomas-majl.html

Другата книга, която бе издадена на български през миналата година беше "Черният Елен. Уроците на един шаман от племето лакота".
Признавам, че не мога да го кажа по-добре от моя приятел Любомир, затова просто ще цитирам неговите думи. Намигване
Цитат
"На пръв поглед "Черният Елен - уроците на един шаман от племето лакота" е поредната книга за живота и посланията на северноамерикански индиански шаман. Дори на български език вече има издадени няколко такива - "Подиграващият Враните", "Седемте видения на шамана Бизоновата Шатра", "Силата да лекуваш" и др.; в световен мащаб те са стотици. Всяка от тях обаче е уникална - като пътеките, по които отделният човек достига до Познанието, като способностите, които придобива. Същевременно те се допълват помежду си, изграждайки един достоверен, цялостен, а също и разбираем, близък за читателя образ на индианския "човек на силата". Тъкмо в тези аспекти - автентичност, детайлност и ярко присъствие, характеризиращо се с прекрасно чувство за хумор, неподправена мъдрост и дълбока загриженост за бъдещето на цялото човечество и неговия общ дом, Земята - книгата на Уолас Черния Елен и Уилям Лайън бележи едно особено високо (или по-скоро много дълбоко) ниво. Тя е от онези творби, които не е достатъчно да заемеш, за да прочетеш веднъж, а трябва да имаш, за да можеш да черпиш пак и пак напътствия и вдъхновение от тях - и да откриваш всеки път нови нива на разбиране. "
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #2 -: Септември 04, 2013, 19:04:13 »

Цитат на: Black Wolf
Книгата на Т. Майлс "Подиграващият Враните: мъдрост и сила" за първи път бе издадена през 2000 г. и доста бързо тиража бе изчерпан. Не се случва често някоя книга да бъде преиздадена след няколко години (не допечатана в момента), но ето че из-во "Шамбала" приятно ни изненада с ново издание след 12 год.  Намигване
Шокиран A стига бе! Аз защо не знаех за това?  Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти
Три пъти ура за "Шамбала"! То не беха писма, не беха чудеса, а сега как са се присетили, направо загадка някаква!

Другата книга, която бе издадена на български през миналата година беше "Черният Елен. Уроците на един шаман от племето лакота".

Един въпрос ме терзае понякога, когато стане въпрос за тези неща и когато някой ме попита за литература, от която да започне.
Дали е удачно, за човек, който проявява интерес към коренните американци, да стартира с книги като тази за Черния Елен или Бизоновата Шатра?
Обикновено препоръчвам "Погребете сърцето ми в Ундид Ний", макар че е историческа, а ако има интерес към културата и традиционните им практики, бих им предложил аламанасите или да прегледат публикациите и материалите в сайта на ОК.
Просто ориентировъчно... да се ориентират към дадена група. Все пак континента си е голям Ухилен
А ако пък ги вълнува конкретно шаманизма (което е по-често срещано), дали не е по-добра идея да се насочат към нещо... по-лесносмилаемо като М. Харнър да речем?

Даже, сега като се замисля, най-добре се стартира с филми. Има доста добри и образователни такива.
Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Септември 05, 2013, 13:22:48 »

Шокиран A стига бе! Аз защо не знаех за това?  Аплодисменти Аплодисменти Аплодисменти
Три пъти ура за "Шамбала"! То не беха писма, не беха чудеса, а сега как са се присетили, направо загадка някаква!
Да, излезе преди няколко месеца. Нямам представа къде може да се намери, особено след като "Шамбала" затвориха езотеричния магазин. Но със сигурност има още от книгата - би трябвало да имат онлайн продажба на книги чрез сайта.

Цитат
Един въпрос ме терзае понякога, когато стане въпрос за тези неща и когато някой ме попита за литература, от която да започне.
Дали е удачно, за човек, който проявява интерес към коренните американци, да стартира с книги като тази за Черния Елен или Бизоновата Шатра?
Ами не е баш удачно. По-скоро бех препоръчал "Куцият Елен: Търсач на видения", но има и други. "Говори Черния Лос" примерно, макар че е изчерпана преди доста години.

Цитат
А ако пък ги вълнува конкретно шаманизма (което е по-често срещано), дали не е по-добра идея да се насочат към нещо... по-лесносмилаемо като М. Харнър да речем?
Да, Харнър става.
Активен
Black Wolf
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Септември 05, 2013, 16:58:26 »

Впрочем, сега се сещам за един линк, който ти Вожде сигурно си забравил.
http://www.eaglecircle.org/indexbg/docs/almanach/broj1/books.html

То излязоха и други неща, но тук са някои от интересните.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #5 -: Септември 05, 2013, 23:33:50 »

Впрочем, сега се сещам за един линк, който ти Вожде сигурно си забравил.
http://www.eaglecircle.org/indexbg/docs/almanach/broj1/books.html
То излязоха и други неща, но тук са някои от интересните.
Даже тук из форума го бях постнал някъде по някакъв въпрос, пак за книжки и за индианци ставаше дума.
Хваля ви редовно аз, как ще ви забравя.
Между другото от този форум са хората, с които идвахме на филмовия фестивал.
Определено мога да кажа, че има единици измежду тях, които проявяват интерес, но не бих казал, че е толкова към индианците, а по-скоро към духовните им практики (животни на силата, търсене на видения)... и отношението им към земята, което поне според мен е по-важната, даже основната част, която би било добре да бъде съхранена.
Някои тук са увлечени от билкарство, живот в природата, други от енергийно чистене и зареждане, трети от постигане на вътрешен мир и т.н.
Поради тази причина е нормално да се заинтересуват от това, как дивите народи са ги правели тези неща, тъй като те са били наясно с правилния начин, а една от малкото до скоро оцелели savage култури е именно индианската.
Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #6 -: Септември 06, 2013, 09:49:48 »

Здрасти ,Вожде ако прочетеш това бих те попитал ако е удобно да прекараш нещо за вярата и бита на индианците. При положение ,че е нещо пък необичаино и по-рядко срещано още по-добре. Аз иначе четох малко от тук http://www.eaglecircle.org/indexbg/indexbg.html . Обръщам се за четиво към теб поради простата причина ,че съм останал с разбирането ,че си начетен човек и обикновено даните които излагаш са проверени и достоверни. Абе и някои друг да има нещо да не се срами ,а да казва , предполагам не само аз изпитвам любопитство спрямо този народ ,поради което четивата могат да се качат направо тук или да се поставят на обособено отделно място. Благодаря и Живи и Здрави.
Ванка, не съм видял това ти обръщение.
Оказва се, че сега, след 5 месеца, с тази тема, макар и не от мен, молбата ти е изпълнена.
Иначе добре си се ориентирал от къде да започнеш.
Добра новина е, че има търсещи хора, които искат да разбират и да знаят.
Успех!
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 12:55:50 от вожда » Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Няма случайни неща « 1 2 »
Обща тематика
AIA 29 3065 Последна<br />публикация Юли 21, 2009, 20:45:29
от Бунтарката
Ето някои неща,в които вярвам!
Древни цивилизации
Аэ съм 4 2289 Последна<br />публикация Май 27, 2010, 19:33:29
от Аэ съм
няма невъзможни неща!!!!!
Видео клипове
estira 0 725 Последна<br />публикация Април 15, 2011, 22:27:24
от estira
Дигитални изработки, които изразяват нас и други неща
Изкуство
Sentinel 4 1000 Последна<br />публикация Април 26, 2011, 11:43:53
от Fifi
НЕ логичните за мен неща ?
Великият преход
Diamond 1 870 Последна<br />публикация Август 22, 2011, 12:30:34
от wolfspirit

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright