Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво е "душа" ?  (Прочетена 1399 пъти)
iti2
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #15 -: Октомври 09, 2013, 20:53:46 »

Дух или Душа - тяло или ръка...
Удариш ли си ръката -страда цялото тяло.
Страда ли някой - страдаш и ти с него.
Радва ли се някой -радваш се и ти с него.
От къде идва това?Кой ви свързва въобще?
Забавното идва от една субективна подробност.
Всички казват - моята Душа... и по кой начин е ваша
тази Душа питам аз?
Откъде си я напазарувахте,въобще какво сте направили
за да я притежавате?
Духът,нашите Души,Душата ви ...говорим винаги за едно
неделимо Цяло което наричаме и Създателя...
Затова и Духът като проява (облечен в материя)
на Живот в червея,гъсеницата и
въобще всяко живо създание е проява на Духа (Създателя).
Ние хората не сме изключение от тази проява,нито сме много специални
или по-привилегировани от всяко друго живо създание във Вселената.
Животът е Чудо,Вълшебство с което отдавна сме свикнали и като че ли
даже вече и не забелязваме...

Много хубаво изказване ! Тепърва ще осъзнаваме колективното несъзнателно - Юнг още преди време го е осъзнал (Колективната не съзнавана единна душа) докато всички се превърнем в Любов и света се прероди заедно с нас и нашето ново съзнание  Усмивчица
Всички ние сме една единна душа и Светия дух ни е претворил във отделни индивидуалности и в момента вече тече процеса на осъзнаване на това че всички сме Едно цяло една единна Светлина, Любов, Хармония , Блаженство защото Бог така ни е създал, и течейки процеса на осъзнаване поправяме кривините си претворявайки се в нещо ново и единно цяло Усмивчица
За да се случи това трябва да изгорим в собствения си  Егоизма. Той е този, който ни е тласкал до сега напред , а сега е дошло време точно този егоизъм да разруши всичко в нас за да се поставят нови основи за един нов свят - или казано още да се прероди Христовия Аз (Любовта) Усмивчица

Едно хубаво Видео по въпроса ако някой не е съгласен с това което съм осъзнала или не разбира това което съм писала. Има ли Различни гледни точки има и още път за извървяване (има още кривота в нас) докато се превърнем в Светлина, в Божие подобие Усмивчица
https://www.youtube.com/watch?v=lzekRDrukzs
« Последна редакция: Октомври 09, 2013, 21:06:51 от iti2 » Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Октомври 09, 2013, 23:50:15 »

Честно казано нищо не разбрах.
    Въпроса на ich- една и съща част ли отговаря и работи при различните случаи е любопитен. Общо взето това е , което и на мен ми е интересно да узная.
    Питам , защото на много места се говори отделно за дух отделно за душа , а някак си не мога да си го обясня.

Яйцето си мисли - от мен се роди кокошката,
    кокошката си мисли - аз родих яйцето.
    Петела си мисли -без мен няма ни яйце,ни кокошка.
    Но и аз съм роден от яйце,родено от кокошка.
    Вечния кръговрат с неговите Закони...
    Разделянето на Цялото е субективна проява на
    съзнанието поради липса на потенциал да се обхване
    Цялото напълно.
    Душа наричаме част от Духа която си мислим само че
    притежаваме поради липса на потенциала да обхванем
    Духа и проявите Му в тяхната Цялост.
    Не можеш да задържиш нещо което не е твое нито пък
    в твоя власт.
    Ако можехме така трябваше да сме безсмъртни.
    Но съвсем ясно и недвусмислено не можем това.
    Какво,Кой и Защо задържа Душата да стои в тази си
    проява която сме ние хората е съвсем отделен въпрос.
    А съвсем друга история е кога Душата решава да си тръгне.
    И двете истории на практика се съвместяват в нас в Равновесие
    подобно на яйцето,кокошката и петела.
    Не се вглеждай в красивите отражения по езерото,вгледай се в самата
    вода и това какво всъщност представлява тя.
    Избери същественото пред несъщественото.

« Последна редакция: Октомври 10, 2013, 00:04:27 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #17 -: Октомври 10, 2013, 00:03:06 »

Цитат на: xandria
    А когато умрем пак ли виждаме само мрак докато си отворим зрението?
    Някои казват едно, други друго
    Различията в "показанията", обикновено са между: тези, изпадали в кома и другите, които под хипноза си спомнят какво е, когато умрат, връщайки ги в предишно прераждане.
    Двете нямат много общо. Тунела се вижда само от изпаднали в кома и такива, които отиват на "екскурзия" до отвъдното.
    Да, но както гласи един стар виц: едно е турист, а съвсем друго е емигрант Намигване
    Зрението на умрелите хора си е перфектно, дори и сляп да е бил цял живот.
    Може и да греша, знам ли...
    Дух и душа различни неща ли са?
    Някак по детски навно си задала въпроса, за това така ще ти отговоря, все едно говоря на дете.
    Та... дали са различни неща, зависи от гледната точка Ухилен
    То и тялото не може да се каже, че е различно нещо от душата и духа. Ако някой ти отговори с категоричност, така, сякаш е наясно с отговора (както вече гледам са се произнесли), считай, че напълно спокойно можеш да го начислиш към ШДФ (школата на дървените философи или shut the fuck up) Намигване
    Не са много науките, като теологията, занимаващи се с тези въпроси, а единствените отговори намираме в религиозните и философски съждения, идещи от безброй източници. Кой прав - кой крив, казва ли ти някой.
    За това, накратко и образно ще се опитам да ти пресъздам това, което мисля, че съм успял да разбера. Имам някакви смътни спомени, че някъде... аз или някой друг се беше опитал да го обясни.
    Представи си един компютър.
    Неговия хардуер - физическото тяло, не би могло да направи нищо, ако ще да е съвършено конструирано, ако няма софтуер - душа.
    Да, но те двете, по никакъв начин не биха могли да се свържат и да заработят заедно, ако няма електричество - дух.
    Рам паметта е съзнанието или интелекта (както ти е по-лесно), без която може, но машината ще работи като бавноразвиваща се
    Може да се кара до безкрай с разни аналогии и да се импровизира. Забавно е.
    Съответно... почти всеки един компонент има аналог във всеки един жив организъм.
    Триединството е априор, най-широко разпространен и възпят от християнството. Отца / Сина / Светия Дух.
    Духа / Тялото / Душата.
    Душата, това сме ние. Това, което идва преди началото на земния ни път и това, което остава след края му. Тялото е дреха, която обличаме, за да може да бълбуцираме из таз китна земя, да дишаме и тичаме, с ръце в джобовете, а духа - това е "дъха на бога", който ни дава жизнената енергия, без която нищо не би могло да помръдне.
    « Последна редакция: Октомври 10, 2013, 00:09:18 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Октомври 10, 2013, 00:57:32 »

Някой ще попита:За какво ми е всичко това да го знам?
    Гледаш ли в земята само -бързо ще се върнеш в нея,
    от която си и създаден.
    Гледаш ли в небето само- бързо ще се върнеш там откъдето
    си дошъл.
    Реалността непрекъснато потвърждава и напомня това.
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #19 -: Октомври 10, 2013, 01:22:29 »

И земята и небето ще ни приберат, пък дали бързо или бавно - все тая.
    Иначе казано - където и да гледа човек - все тая, стига да не е в нищото.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Октомври 10, 2013, 01:33:49 »

Да бъдеш,живееш и мислиш в разума,сърцето или Душата си
    са три различни състояния които се преливат едно в друго.
    Каквото си избереш-това и ще бъде.
    Да не си в нито едно от трите е най-трудно постижимо.
    Там е Пустотата.
    Празен съд се пълни,препълнен съд никой не допълва.
    Тогава идва Вселената в теб.
    Празни пространства няма...
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #21 -: Октомври 13, 2013, 09:39:46 »

Честно казано нищо не разбрах.
    Въпроса на ich - една и съща част ли отговаря и работи при различните случаи е любопитен. Общо взето това е, което и на мен ми е интересно да узная.
    Питам, защото на много места се говори отделно за дух, отделно за душа, а някак си не мога да си го обясня.

Може би ще се доближим до търсените отговори, ако се замислим и върху въпросите:
    Имат ли животните душа? А имат ли дух?
    Каква е разликата между човека и животните по отношение на това?
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #22 -: Октомври 13, 2013, 17:00:36 »

Душата е като операционната система на човек, тъй като тя е най-тясно свързана с психиката (за сравнение - научния израз "бурни психо-емоционални процеси" и простонародния израз "раздава душевности"). Ако е за дух, той вече е по-скоро нещо сродно на интерфейсния протокол за външна връзка. Там вече зависи колко си осъзнат и дали ще е обикновена AM/FM симплексна връзка, дали ще е GSM, дали ще е UMTS, дали ще е HSDPA или LTE... Всичко зависи от нивото на развитие. Например циганите, които масово гледат в астрала, когато започнат "на ръкъ дъ гледът... Много познавам, ако позная, даваш два льева, ако н'пузная, нищу ни давъш, здрави да йе...". Често имат наистина реални попадения, тъй като гледат в приземните слоеве на астрала (те се намират в района от долната граница на йоносферния слой F1 до средата на йоносферния слой F2). Там са най-долните страсти и най-елементарните желания на човека. Това е все едно късовълнова симплексна трансмисия - защото не винаги познават нещо, а когато познаят, никога не успяват да видят миналото ти, много рядко познават бъдещето ти, а такива простотии, каквито ръсят, най-често са с точност до 60%, но почти никога повече.
    Има такива, които са като сателитните трансмисии - имат доста добър образ, но винаги зависят от слънчевата активност (сателитните комуникации винаги се влошават при магнитна буря)...

И така нататък. Но душата е като операционната система. Някои са като най-евтините телефони, дето с план ти ги дават за 50 стотинки или левче - нямат кой знае колко екстри, не могат да им се добавят разни приложения - такива хора са крайно ограничени, а духовността за тях се простира до това на коледа да отидат да запалят свещ.... И така нататък....
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #23 -: Октомври 14, 2013, 08:03:13 »

Цитат на: Ich
    Може би ще се доближим до търсените отговори, ако се замислим и върху въпросите:
    Търсенето на отговори в природата е от подходите, водещи до правилни отговори. Духовните светове не ги помним, за да правим съпоставка, но ни е дадено да опознаем животинския и растителния свят.
    Едва ли някой от нас може да каже дали животните имат дух и душа.
    Специално за селскостопанските животни може да се каже, че са бездушни, мучащи и грухтящи мръвки. При дивите обаче не е баш така.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #24 -: Октомври 14, 2013, 12:33:36 »

Цитат на: Ich

Търсенето на отговори в природата е от подходите, водещи до правилни отговори. Духовните светове не ги помним, за да правим съпоставка, но ни е дадено да опознаем животинския и растителния свят.
    Едва ли някой от нас може да каже дали животните имат дух и душа.

Наистина, изходната точка на нашите изследвания трябва да бъде това, което можем да наблюдаваме в природата, в частност сред растенията и животните. В тази връзка ще прикача една снимка, публикувана във ФБ от едно приятелче:

На снимката можем да различим три котета, за които можем да кажем, че имат душа, и четвърто, за което можем да предположим, че има дух.

Дали обаче в природата има животни, наподобяващи това четвърто коте?
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright