Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо жените харесват уверени мъже  (Прочетена 2588 пъти)
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #30 -: Септември 14, 2013, 18:59:55 »

Аз лично съм решил да не се женя. Който се помъчи да ме събере с някакъв такъв звяр, който никога не може да бъде предсказан кога ще се активизира и ще те изяде с парцалите, ще бъде подложен на всевъзможни индиански, индийски, китайски, японски, татарски, османски и кавказки мъчения.

Важи за всички.

Квойтуй чудо? Какви мъже харесвали масово жените? Мене сега като не ме харесват и нямам никакъв опит в леглото, за какъв дявол ми е после? Да стана мъж под чехъл ли?
    Може да съм Телец, дето винаги дирят на труда лекото и на баницата мекото, ама не съм такъв серсем-бунак, че да си туря сам главата в чувала.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #31 -: Октомври 14, 2013, 10:29:36 »

Мъжете трябва да са силни и същевременно и мили когато е необходимо. Силата не се изразява непременно в грубост и лоши обноски.
    Уверения мъж е глава на семейството, между него и жена му има взаимно уважение и подкрепа, той цени мнението й, но никога няма да позволи тя да го командва, иначе какъв мъж е това.
    Общо взето човека с достойнство знае как да накара другите да го уважават. Останалите се залепят за нечия подметка и цял живот стъпват върху тях.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Октомври 14, 2013, 15:30:57 »

Аз и увереност.... Май сбърка филма.... Щом няколко хлапета на по 13 години успяха да ми вземат страха, прави изводи колко % съм уверен в себе си и колко ми стиска да се поведа с жена или някакъв звяр от подобен род.....
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #33 -: Октомври 14, 2013, 16:12:22 »

Аз и увереност.... Май сбърка филма.... Щом няколко хлапета на по 13 години успяха да ми вземат страха, прави изводи колко % съм уверен в себе си и колко ми стиска да се поведа с жена или някакъв звяр от подобен род
    В крайна сметка всеки е ценен такъв какъвто е, със своята уникалност, която рано или късно някой ще забележи и оцени. А понякога, дори и на най-смелия и уверен човек, му бива вземан страха, и то съвсем очаквано, особено ако случилото се надхвърля човешките представи.
    "жена или някакъв звяр от подобен род....."  Ухилен
    Не всички жени са с характер като зверове, но ги има и такива дето ръмжат за щяло и нещяло.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Октомври 14, 2013, 17:51:17 »

Не знам, ама мухльо като мене - по-жалък от президента Росен Плевналиев (мъж под чехъл, марионетка и рогоносец) не мисля, че има някакви кой знае какви дори качества (ако изключим здравия сън и добрия апетит)....
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Октомври 14, 2013, 18:03:53 »

"мъж под чехъл, марионетка и рогоносец" - жалко е, когато един мъж се подлага на подобни унижения, но на някои от тях като че ли им допада да са в тази роля и не се стремят към промяна в тази тежка за тях житейска ситуация, сякаш им харесва да са женчовци.
    Здравия сън и добрия апетит са си важни, особено ако жена ти не може да готви - вкусно или не, знае че ще го изядеш. Веселяк
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #36 -: Октомври 14, 2013, 18:32:21 »

"мъж под чехъл, марионетка и рогоносец" - жалко е, когато един мъж се подлага на подобни унижения, но на някои от тях като че ли им допада да са в тази роля и не се стремят към промяна в тази тежка за тях житейска ситуация, сякаш им харесва да са женчовци.
    Здравия сън и добрия апетит са си важни, особено ако жена ти не може да готви - вкусно или не, знае че ще го изядеш. Веселяк
    Истинския мъж само с излъчването и с присъствието си респектира хората около себе си , включително и половинката си , но това не означава , че трябва постоянно да й противоречи , дори и когато е права.
    Зад всеки велик мъж стои жена , която той е послушал когато трябва.
    Иначе покорството и подчинението е прието , че са си женски качества и си е така. За това няма израз 'жена под чехъл' , тъй като ние по подразбиране би трябвало да сме послушни и смирени , докато мъжа под чехъл не го пожелавам на никоя.
    Трудно днешно време се намират стойностни и силни мъже , които когато се наложи да тропнат по масата , показвайки че те са силата в един брак или връзка. Всяка жена иска да види силата на мъжа , защото това е , на което тя разчита , за да е сигурна , че може да разчита на него като защитник на нея и семейството й.
    Иска като се сгуши в него и да се почувства като в крепост.
    Цитат на: Ru Alfa
    Ами като им харесва да са женчовци не разбирам коя жена би се облегнала на такъв 'мъж'.
    Няма как жената да е силната и е да е глава на семейството. Ми за какво са им мъже в края на краищата? Да тичат с тенджерите и прахосмукачката и да повиват децата? Е , мерси!
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #37 -: Октомври 15, 2013, 10:05:31 »

Иначе покорството и подчинението е прието, че са си женски качества и си е така. За това няма израз 'жена под чехъл' , тъй като ние по подразбиране би трябвало да сме послушни и смирени, докато мъжа под чехъл не го пожелавам на никоя.
    Трудно днешно време се намират стойностни и силни мъже, които когато се наложи да тропнат по масата, показвайки че те са силата в един брак или връзка.

Казваш, че по подразбиране жените би трябвало да са послушни и смирени. Означава ли, че в действителност това не винаги е така?

След като трудно се намират силни мъже днес, означава ли това, че повечето са под чехъл?

Цитат

Няма как жената да е силната и е да е глава на семейството. Ми за какво са им мъже в края на краищата? Да тичат с тенджерите и прахосмукачката и да повиват децата? Е , мерси!

Не виждаме ли днес много примери на властни жени, които не търпят възражения от страна на мъжете си?
    Те са и властни майки, създавайки за децата си модел на семейство с властна майка и съпруга. Впоследствие децата често несъзнателно се опитват да пресъздадат такъв модел и в своето бъдещо семейство.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #38 -: Октомври 15, 2013, 12:07:07 »

Ухилен Ухилен Ухилен
    Е няма лошо когато се наложи мъжете и това да правят, а жената да закове я някой пирон, я бушона да смени.Усмивчица

Не виждаме ли днес много примери на властни жени, които не търпят възражения от страна на мъжете си?
    Има доста такива примери. То не е и нужно жените да са властни, те просто са си хитри по природа, един такъв вид, и като видят някое добро и скромно момче, веднага се увъртат около него, за да могат да го разиграват както си искат. Има ги такива, които точно това търсят, както и такива мъже "под чехъл" за съжаление.
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Октомври 15, 2013, 12:32:30 »

Има доста такива примери. То не е и нужно жените да са властни, те просто са си хитри по природа, един такъв вид, и като видят някое добро и скромно момче, веднага се увъртат около него, за да могат да го разиграват както си искат. Има ги такива, които точно това търсят, както и такива мъже "под чехъл" за съжаление.
    Защо една жена би искала женчо, какво като го разиграва и командори , да не би да й доставя удоволствие това? Как би могла да се чувства женствена, при положение , че той е по-женствен от нея. Ще го търпи известно време и ще го разкара при вида на първия срещнат , който й пробуди женствеността.
    Когато е за помагане е друго. Дори намирам за особено забавно и мило , непохватността на някой мъж , когато вземе да готви примерно.
    Има примери за властни жени , но това обикновено са примери за слабохарактерни мъже.
    « Последна редакция: Октомври 15, 2013, 12:55:31 от aether » Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Октомври 15, 2013, 12:33:08 »

Мене с години и векове да ме проучвате, пак не можете да се оправите с моята персона.... Разбирате ли, че съм като една цистерна с помия, дето само търси някое по-хубаво място, където да изсипе гадориите си? За каква жена може да се говори покрай такова чудо като мене!
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Октомври 15, 2013, 12:42:30 »

Защо една жена би искала женчо, какво като го разиграва и командори , да не би да й доставя удоволствие това?

Еми явно и доставя. Друго си е като свирнеш и той да дотича. Мрън мрън и мъжа тича и изпълнява, а жената му трие сол на главата и после уж много го обичка. И аз не ги разбирам, ама съм ги виждала такива двойки много. А може пък някои нарочно да предпочитат такива мъже да ги държат изкъсо, че истинския мъж току виж тръгнал по други жени.
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Октомври 15, 2013, 13:16:51 »

За съжаление май си е така.
    Да , има много такива двойки. Повечето , които познавам са наистина ако не баш така , то почти.
    Жените са деспотични , а мъжете тихи и кротки гейчета с извинение , които се саможертват в името на щастието на жената , като я заместват навсякъде.  Чудно ми е как ли успяват да правят секс , ако мъжа играе ролята на жената.
    « Последна редакция: Октомври 15, 2013, 13:25:22 от aether » Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: Октомври 15, 2013, 13:56:23 »

От тия теми , които се показват отдолу , намерих едно мнение на съфорумка , което ми хареса.
    Цитат на: giti
    Какво значи ИСТИНСКИ МЪЖ?  Или е мъж или не е! Ония дето само носят физическа обвивка на мъже, аз ги слагам в една др. графа, започваща с П (хайде да не казвам на какво свършва, че ще наруша правилата на форума) Истината е, че за да е  МЪЖ  някой, му трябват доста НЕфизически качества на 2-та етажа.. т.е. стрцето и главата.... За съжаление, мъжете са на изчезване
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #44 -: Октомври 17, 2013, 02:12:05 »

Преди да е мъж, всеки е човек. Добре би било като начало, независимо от пола ни, да се вгледаме в чисто човешките си качества и достойнства и да установим налични ли са и до колко се уповаваме на тях.
    "Добър ли е примера, който даваме?"
    Това не е просто въпрос, който трябва да си задаваме, а ...нещо като честота, на която работи съзнанието при някои хора и е в основата на всяко едно действие или дума.
    Разделението и разграничаването на хората, според половата им принадлежност, като функции и отговорности е отдавна размито. Аз лично не съм съгласен и съм на мнение, че това довежда до куп недоразумения с катастрофални последствия. Примери - бол.
    Добре би било да си дадем ясна сметка, че всеки един от нас е доброволен участник във всеки един процес, случващ се в глобален план. Никой няма право да мрънка. Жените нямате право да мрънкате, че няма мъже, по същия начин, както и мъжете нямаме право да мрънкаме, че няма жени.
    Някога, още от самото раждане, момчетата са се приобщавали към мъжкия свят със съответните занимания, а момичетата към женския, без никакви контакти помежду им, освен ако не са брат и сестра.
    Няма игри, в които да участват деца и от двата пола.
    Момчетата си играят на ловци, съревновават се помежду си, подражавайки на бащите и батковците си, а момичетата си играят с кукли, шият и ...берат цветя (примерно).
    При това положение, няма начин да има гейове, така, както няма начин и да се завихрят безразборни сексуални контакти, нежелана бременност, болести и т.н.
    Вече в зряла възраст, момчето или момичето, спокойно могат да се спрат на някой субект и при желание и от двете страни, общуването помежду им е напълно основателно. Приятели мъже и жени няма, тъй като някога са били наясно, че това си е вид междуполов енергообмен. Няма теми, които да вълнуват и двата пола, тъй като жените нищо не разбират от лов и силови спортове, нито пък мъжете от шиене и готвене.
    По-накратко не мога да го пресъздам.
    Така е било навсякъде.
    Като роля и значение, мъжа и жената не са имали, нямат и никога няма да имат нищо общо. За това жената си има жени приятелки и членува в женски общества, а мъжа съответно в мъжки.
    Да, но сега времената са други.
    Този проблем (напълно умишлено го наричам проблем) се корени в неправилното и нехайно възпитание на малчуганите и тотално разбитата и неясна ценностна система, с която им се налага да влизат в живота. Три месеца се подвизавах в една детска градина и имах възможност да наблюдавам деца на възраст от 2 до 5 годинки, тяхното поведение и начина, по който реагират на различни фактори и дразнения.
    Повече от очевидно беше това, че момченцата, макар и в толкова невръстни години, просто ненавиждаха това, че трябва да изпълняват инструкциите на жена (лелката). На тях... просто генетично им е заложено да не го допускат.
    На момиченцата това изобщо не им представляваше проблем. За това, още от моето време, момичетата доста по-успешно вървяха в училище, а на момчетата, които вървяха успешно им викахме гейове. От друга страна, ако предподавателя ни е мъж и то такъв, който не ни цепи много басма, то определено на момчетата там ни вървеше по вода хаха
    И изобщо - вие съвсем очевидно сте се вгледали в резултатите, а не отчитате и не се замисляте за причините, които водят до тях.
    Защо ви го казвам това? Може би пак да се направя нещо на мозък Ухилен
    Не, дами. Идеята ми е, че някои от вас са настоящи, а други са бъдещи майки и по същия начин и вие ще работите за този процес, срещу който сега недоволствате. След време и вашия малък герой, ще плете, ще готви ежедневно и ще бърше прах, докато къдравата ви принцеска ще е на лов или ще гради кариера, разправяйки се с идиоти, за да може да донесе нещо вкъщи, че да има за готвене.

Цитат на: Ich
    Ами ще ги виждаме. Даже нещата отиват на към тотален матриархат.
    Друго си е като свирнеш и той да дотича. Мрън мрън и мъжа тича и изпълнява
    Кажи ми, Ру, как би могъл такъв мъж, който се държи като по-малка сестра да те възбуди, в чисто физически аспект? Как би могла да разчиташ на човек, който се движи само от команди, но не и от собствени решения?
    Ти прислужница ли искаш или мъж? Различавай ги.

Цитат на: aether
    Как би могла да се чувства женствена, при положение , че той е по-женствен от нея. Ще го търпи известно време и ще го разкара при вида на първия срещнат , който й пробуди женствеността.
    Именно!
    Толкова е елементарно, че чак ми е трудно да го пресъздам.
    Стойността на човек, независимо от неговия пол се определя от околните. Никой сам за себе си не може да каже що за човек е, но ако около него хората го обичат и уважават, ако го търсят за съвет и разчитат на него за различни неща, то това е явен показател, че този човек е стойностен.
    Ето, аз например не се имам за художник, но са ме търсили и съм изрисувал над 30 стени. За тези хора аз съм художник и нищо не може да замени удовлетворението, което изпитвам от факта, че съм направил света малко по-красив. Ако заварявах добре, щяха да ме търсят и за заваряване, но не ме търсят, което означава, че не съм добър заварчик. Ето така, всеки може да се самоопредели, както и да определи даден човек, стойността и приноса му за цялото.
    Защото аз може и Рембранд да съм, ама като не съм зарадвал никой с рисунките си, като не съм направил нищо с таланта си, кел файда.
    По същия метод може да се определи и това кой до колко е жена и мъж, но там вече трябва да се допитваме до мненията на обратния пол.
    Ако питаме за стойността на мъж, трябва да се вгледаме в отношението на жените към него, а ако питаме за жена, то тогава трябва да видим как се отнасят към нея мъжете в живота й.
    По същия начин всеки може да определи за себе си.
    Понякога може да се наложи да си признаете особено болезнени истини, тъй като сами няма как да се излъжете или да подведете съвестта си, но все пак, това е доста полезно упражнение... поне за тези, които се стремят към някакво развитие.
    И имайте предвид, че тежестта на мнението се определя също от тежестта на човека като човек и мъж/жена. Защото... не върви някак си, някой епилиран и гланциран анимационен герой да ви определи стойността като жена. Те може да ви комплексират примерно, особено ако са по-обезкосмени от вас, но не и да ви оценяват.
    Цитат на: aether
    Чудно ми е как ли успяват да правят секс , ако мъжа играе ролята на жената.
    Може би не всички, но ако се замислите, повечето жени притежавате доста мъжки качества и достойнства. Лошо няма, но всеки мъж би ги оценил тези неща, като ваш приятел или събеседник, но не и като ваш партньор.
    Защо? Ами защото вие ще му изземете мъжките функции във връзката и единственото, което му оставяте е - женските и той какво да прави, взима ги.
    Няма значение секс или битовизми, танци или просто разговор. Мъжа изземе ли женските функции го прави цялостно.
    И там е работата, дами, че ако попаднете на мъж, който няма склонност към изпълняване на женски роли се получава катастрофа.
    Накратко - мъжа е мъж, когато силна и достойна жена е облегната на него и това е най-сигурния показател и мерило за мъжественост. През останалото време, ако ще да е капитан Планета (по примера на Рембранд), няма изобщо никакво значение.
    Жената е жена, когато силен и достоен мъж, избира да се прибере при нея, вместо да е отбие през кръчмата или да отиде до любовницата.
    За добро или не, но силата и достойнството на мъжа са пряко зависими от жената. И на всекиму пожелавам да изпита това блаженство, когато жена, непознаваща чувството да е слаба се отпусне да си поплаче в прегръдките му. Този миг завинаги променя един мъж. Пък после ако иска да го замеря с чаши и чинии цял живот..
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright