Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо жените харесват уверени мъже  (Прочетена 2218 пъти)
M37_Unseen
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« -: Август 30, 2013, 07:14:00 »

Mоже ли някой да обясни защо жените са привлечени от самоуверените мъже?Защо това е най-важното?Защо например, не е добрата форма,
чувството за хумор?Ами точно самочувствието?
Активен
nikcvet
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #1 -: Август 30, 2013, 10:18:28 »

Самоувереността е естествено мъжко качество (характерно за страната
Ян, както биха казали древно-китайските философи).
Сигурно това качество надделява, защото е силно духовно качество,
обикновено свързано и с добра физическа форма.
Обратното - ако има добра форма, но няма самоувереност, значи нещо не
достига. Китайската медицина е разглеждала тези въпроси от древността.
А според научните теории,  изглежда естественият подбор не действа за да
премахне качеството "неоправдана самоувереност": когато човек е млад,
глупав и самонадеян, успява да отгледа децата си и така предава това
качество на бъдещите поколения и то не изчезва в процеса на еволюцията.
Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #2 -: Август 30, 2013, 10:50:57 »

Mоже ли някой да обясни защо жените са привлечени от самоуверените мъже?Защо това е най-важното?Защо например, не е добрата форма,
Незнам мен това по-скоро ме отблъсква. Честно казано, мисля си, че и обратното важи - мъжете също харесват самоуверени жени. Питам се къде останаха скромността, почтеността, доброто сърце като качества.
Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 222

« Отговор #3 -: Август 30, 2013, 22:00:58 »

Защо жените се влюбват именно в лошите момчета? Мечтаят за добрите, а се влюбват в лошите. Каква е причината? Като се замислим нещата не са толкова сложни.
Доброто момче обича да се облича добре, да изглежда като спретнат джентълмен. Но като че ли зад тази фасада, то се опитва да скрие нещо. На него му липсва увереност и то я компенсира с изряден външен вид. Уверените в себе си мъже се чувстват добре във всякакъв вид облекло - спортно, в костюм, с джинси. Те изглеждат привлекателно във всякакъв вид дреха. И на тях не им трябва да доказват на другите каквото и да било. Те вече са доказали всичко на себе си.
Добрите момчета се страхуват да взимат решения. Те очакват ти да решиш къде да отидете на вечеря. И то не защото ценят мнението ти, а просто се опитват да ти прехвърлят всякаква отговорност. Лошите момчета може и да сбъркат, да те обидят, но знаят какво искат и не биха се скрили зад твоето решение, прехвърляйки ти евентуална вина или отговорност. Усмивчица))))))))))

Добрите момчета никога с никого не спорят! Те са свикнали да си премълчават, когато нещо ги смущава само и само да избегнат разправията. Те си спомнят колко тежко им е било в детството. Даже са искали да се запишат на бокс, за да придобият смелост, но мама ги е записала на музикално училище вместо това. Опозицията (лошото момче) от своя страна е свикнала да говори в прав текст, каквото мисли. Той не се бои от спора, от скандала, от боя. Той иска да бъде различен, да бъде забележим и уважаван с цената на всичко.
Доброто момче обича реда. Животът му е подреден, организиран - с една дума предрешен и скучен. Той следва правилата и със своето перфектно възпитание е изключително вежлив и културен. Той ще стои пред вратата ти като кученце и ще чака да му отвориш или ще пее под прозореца ти, докато не ти се прииска да онемее. Лошият герой ще дойде при теб и ако не му отвориш, ще влезе през прозореца. Още по-интересно! Той ще изникне ей така от нищото и ще те накара да си глътнеш езика, защото умее да разпали фантазията ти, да те влуди.
Добрите момчета обичат да възпитават и да те карат да се променяш. Те четат много и се чувстват длъжни непрекъснато да дават акъл и да те информират за новата информация. Любимото им занимание е да мислят за бъдещето. Има шанс и ти да присъстваш в неговите планове. Той живее за утрешния ден, а ти се интересуваш от настоящия момент - днес и сега. Затова и те привлича лошото момче, което действа импулсивно, на момента. Той прави бъдещето сега, греши и действа, отново греши и пак действа. Това прилича повече на живот!
Добрите момчета презират лошите момчета, но тайно, защото знаят, че не умеят да спорят и да се защитават като тях. Лошите момчета от своя страна просто ги игнорират, те не ги считат за съперници, защото знаят кого всъщност искат момичетата.
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #4 -: Август 30, 2013, 22:09:37 »

На ниво инстинкти мъжът е този, който защитава семейството си. Сигурността  и прехраната на жената и децата му зависят от неговите знания, умения и сила. Ако този човек няма здрава вътрешна опора (не си вярва), за каква защита можем да говорим, никоя жена не би доверила живота си на такъв.
Тук нямам превид самочувствието без покритие, то е форма без съдържание и вместо да привлича, отблъсква.
Цитат
Питам се къде останаха скромността, почтеността, доброто сърце като качества.
Според мен само мъжът, който си вярва, може да прояви тези качества. За да ги придобие, човек трябва да разполага със солидно количество смелост (независимо дали е мъж или жена), а когато я има, той си вярва и това му личи.
С жените и самоувереното поведение нещата стоят според мен малко по- различно. Това, по- горе са мъжки енергии. Жената проявява сила, когато  намери смелост да е слаба и да прояви чрез себе си приемане, нежност и душевна топлина. Не че не може да се защитава и изхранва сама (в съвременния свят какво ли не прави една жена в името на Живота) но това е мъжко поведение и постигането на нещо по мъжкия начин става за сметка на нейната женственост.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
aether
nebula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #5 -: Септември 11, 2013, 14:54:17 »

Ама че хубава тема сте започналиии
Защо сте я спряли?
Елиникар, алида, много ми допадате като начин на писане.
 Направо ми се иска да започнете да издавате книги. Вие сте дами с истинска опитност и знания за живота.
Що се късае за лошите момчета, моя опит не е много голям, тъй като не съм от най-контактните, но имах епизод от живота, в който главната мъжка роля се изпълняваше точно от един такъв мъж, какъвто описвате.
Единствения мъж за когото съм плакала с крокодилски сълзи е точно такъв модел.
Прецаках четири годишна връзка за няколко мимолетни преживявания с този индивид и не съжалявам изобщо.
Като ви слушам, имам чувството, че за него говорите, но явно това си е вид мъж, който все още съществува.
Дори няма нужда да му даваме описание по какво да го познаем, тъй като него ще го познаете, още като се зададе от края на улицата. По небрежната крачка, по дрехите, които нямат много общо нито със сезона, нито с модните тенденции, по начина, по който пресича, без да го вълнува какъв светофар свети, по кривата прическа и неравномерно наболата брада, по слънчевите очила за 7.50, взети от някоя улична сергия, просто защото се е изкефил на продавача. Ще го познаете със сигурност. Излъчването им е особено силно и контрастно отличаващо се от останалите, поради което все изглежда, че не си е на мястото.
И както каза и елиникар, всичко това му отива! Само за костюма не съм съгласна и то не защото няма да му отива, а защото варианта да го видиш в костюм е нищожен. На сватбата ми дойде, с една хавайска ризка, пригладен с гел и нескопосано изгладени панталони, което за него си е огрооомен жест. Костюма го задушава. Подари ми един букет, единствения, което много ме изненада, тъй като от такива последното, което трябва да очаквате като подарък е букет, стисна ръката на мъжа ми, поздрави ни, пи две ракии на крак и изчезна докато се завъртя. Такива обстановки го натоварват, а и отделен е въпроса, че му е трудно да ме прежали.
Свободолюбиви са до болест.
Няма начин да бъдат затворени и зависими от къща, жена, кола, служба.
Трябва им място, където да преспиват, малко дрехи, цигари, някакъв полуфабрикат, който даже не пъхат в микровълновата, а го заливат с гореща вода и го ядат, а останалото е без значение за тях.
Обичат животните, но за тях е твърде голяма отговорност да се занимават с тях. Моя имаше костенурка, две котки, баба и баща.
Това са все животни, които нито искат разходки, нито постоянно да си около тях, метнеш им някакви гранулки там, разни смачкани банкноти ей така за да се отчете и това е. Смачкани, защото тия хора мразят портфейлите, чантичките, папките,
документите, телефоните, ключовете и всичко, което им ангажира излишно мисълта.
Обикновено не говорят много за духовност и даже се отнасят пренебрежително и подигравателно към останалите, които говорят по тези въпроси, но всъщност, тези мъже са много стари души и земния живот им е пълен купон.
Никога няма да ти направят забележка за прическата, за роклята или за килограмите, но ако ги попиташ, няма по-точно и искрено мнение, което да може да бъде чуто. По-обидчивите като мен, направо ги предупреждавам - не чакайте такъв човек да ви направи комплимент, но пък ако ви каже, че сте хубава, бъдете сигурни, че наистина го мисли.
Най-големия проблем да се общува с тях е, ако човек е обидчив или се има за много голямата работа. Няма как да си голяма работа покрай тях
Уж не ги интересува духовната страна, все се подиграват с другите, ако заговорят на духовна и философска тема, а в същото време са толкова силно вярващи, че не бива да се очудвате, ако ги видите да метат двора на някоя църква в 5:30 сутринта. И

със сигурностм мога да ви кажа, че не взимат пари за това, просто считат, че така е хубаво да се прави и това за тях е запълнено време.
След това задължително ще мине и ще изнесе една лекция на свещенника по християнство хахаха
Това беше преди толкова много време, а все едно беше вчера. Дори сякаш все още е.
Аз и сега се броя за силна жена, дори може да се каже, че съм много по-силна от преди да го срещна, но
винаги, когато изпадна в някаква безисходица, винаги когато стане някакъв проблем или трагедия и механично се сещам за този човек.  
В моментите, когато някой се прави на всезнайко или на много духовен, също се сещам за него и съжалявам, че не е там, да му затвори устата.
Около тях си като в крепост. Неща, които иначе биха ме изплашили до смърт, не ми правят впечатление, когато си с такъв човек.
Могат да те разсмеят и да те разплачат едновременно.
Да кажем и някои от минусите им, че да не им се изприщат бузите хахаха
На мен примерно основния проблем ми беше, че този човек привличаше адски много жените. Самия той не беше женкар, но имаше харизма на расов жребец и всяка по-уверена в себе си жена му се пробваше, а той гледаше лековерно на тези неща, което пък за тях беше добре дошло.
Такъв човек няма как да ти е верен.
Другото което е, имат проблем с пиенето. Започнат ли, трудно спират, а напият ли се, ако са в добро настроение купона започва, дори и да са на погребение, но ако са в лошо, са способни да развалят и карнавала в Рио де Жанейро. И в двата случая са център на внимание, без да си го поставят за цел. Ако са трезвени може да не им се чуе гласа и само да стоят и да си витаят в облаците, но напият ли се, край.
Финансовата несигурност също.
Имат ли пари, те ги раздават, изобщо не ги ценят, даже сякаш ги натоварват излишно.
Не знам как е, ако им се родят деца, нямам никакви контакти с моя случай, но много ме съмнява да се е прецанил, а сега трябва да е на 43. От по-новите поколения няма вече такива.
Другото е, че макар и да са спокойни, може веднъж в годината да избухнат, последиците може да са необратими.
Аз веднъж само съм ставала свидетел и още имам психическа травма от това. С един удар вдлъбна вратата на дъбов гардероб, а с втория счупи две ребра на вуйчо ми, а един негов приятел избяга през балкона. Вуйчо ми също не е за подценяване, гребец беше дълги години, но не можа да реагира изобщо. И то за пълни глупости.
Още си нося уплаха от този момент и когато стане нещо, настръхвам.
И точно тези минуси, които изредих бяха предопределящи за развоя на нашите отношения.
Въпреки това, на всяка жена пожелавам да срещне по един такъв елемент в живота си и да го накара да върви до нея, хванати за ръка по улицата, защото това е най-големия показател, че е истинска жена.
Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Септември 11, 2013, 16:40:02 »

Цитат
Елиникар, алида, много ми допадате като начин на писане.
 Направо ми се иска да започнете да издавате книги. Вие сте дами с истинска опитност и знания за живота.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=7111.0;num_replies=5#ixzz2eagUce63

aether,за знания съм съгласна,но опитност с такива нямам Усмивчица 
Просто съм наблюдавала баща ми и братовчед ми,точно отговарят на описанието.Другото е от филмите Усмивчица .Много добре си допълнила описанието!Досега крокодилски сълзи за мъж не ми се е налагало да лея,ама то никога не е късно Усмивчица.

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Old_Soul
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #7 -: Септември 11, 2013, 23:46:39 »

aether, не е правилно да се правят генерални заключения въз основа на познанството ни с някой. Като четох описанието все едно си го писала за мен - повече от 2/3 съвпада, но останалото е това, което ме прави уникален, а и не само мен. За протокола - не се смятам за лошо момче, просто не плащам данък "обществено мнение". Нося не това което е на мода, а това, което ми е удобно.
    А за комплиментите - надявам се някога да срещна момиче, на което бих направил(избягвам да преиначавам истината и да казвам на бялото черно и обратното).
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #8 -: Септември 12, 2013, 01:14:54 »

Old_Soul -колега - тук се оформя женско царство в темата
    като гледам така че... умната Намигване
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Септември 12, 2013, 13:58:42 »

За протокола - не се смятам за лошо момче,

Кой е казал такова нещо?Не се вързвай за думите,просто така тръгна приказката.Мисля,че не схвана общия тон на изказването,но ...както и да е!Това са женски работи,Странник е прав Усмивчица .Все пак,който има мнение,нека го изкаже,нищо,че е мъж!
    Похвално е,че носиш удобни дрехи!Нали и ние жените това харесваме,да не се правиш на някай друг,продължавай да бъдеш себе си! Усмивчица
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #10 -: Септември 12, 2013, 15:04:05 »

Жените преди всичко търсят сигурност и опора за бъдещото поколение.
    Това е по-силно от тях самите.
    Останалото са подробности.
    Лоши или добри момчета все е едно...за всеки влак си има пътници.
    По важното е един мъж да е наясно че жената си избира с
    кого да свърже живота си... а не обратното.
    Ако някой мъж твърди че познава жените - в огромна грешка е.
    Не се смятам за изключение от това правило.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #11 -: Септември 13, 2013, 03:02:40 »

Това ме накара да се замисля какво търсят мъжете,и стигнах до 'жени'  Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #12 -: Септември 13, 2013, 09:32:10 »

Ха така! Ухилен
    Сега остава да разнищим и какво имат жените, че ги търсят Усмивчица
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #13 -: Септември 13, 2013, 12:02:19 »

Днес съм в особено приповдигнато настроение, така че съм благосклонен към споделяне. Разбира се, необятността няма как да бъде затворена в думи, но пък то не пречи малко да попиша Усмивчица
    Да започнем от установените истини.
    Основната движеща сила на всеки един жив организъм от женски пол е - да открие най-подходящия мъжки екземпляр, чиито гени да бъдат наследени от децата й.
    В основата на целия й съзнателен живот, в основата на всяка нейна крачка, всеки щрих грим, всеки поглед и жест, лежи стремежа й към създаване и отглеждане на здраво и силно поколение.
    Това е изначалната природа, и това е едно от нещата, които ние хората се опитваме да променяме и да пренебрегваме, поради което даваме все по-болни поколения и ако продължаваме в този дух, просто ще изчезнем като вид.
    Сигурно някои от вас са чували историите за Лилит. Тази Лилит, която била създадена преди Ева и е нейна тотална противоположност - будна, непокорна и безскрупулна. Казват, че именно тя е, която се е превърнала в змия, за да подмами Ева, да тества ябълката на познанието.
    Казват, че Лилит е оплела дори и самия Луцифер в мрежите си на своята обаятелност и го е вкарала в депресия дълги години.
    Доловете символиката в тези истории. Луцифер е олицетворение на всемогъщата и разрушителна активна мъжка сила. Всесилен, всевластен, неустоим магьосник, лукав като вълк... а Лилит му е видяла сметката.
    Лилит и Ева живеят у всяка жена.
    Ева е послушна, добричка, грижовна... и е благосклонна към всякакви льольовци.
    Лилит е мистерия, лудост, безкрай, магия, която веднъж прояви ли се у някоя жена, няма сила, която да й се противопостави.
    Лилита в една жена се пробужда, когато види силен мъж. Тогава всички льольовци около нея стават бекграунд и не им се вярва какво са имали до себе си. Питат се - познавам ли я изобщо тази жена?!
    Древните народи са били много наясно с това.
    Дори и най-силния и ловък боец и ловец е избягвал контакти с жени, преди да тръгне на поход, тъй като са знаели, че веднъж попадне ли под магията на Лилит, всичките му качества заминават на кино... и няма шаман, който да ги върне.
    По време на Голяма Луна (ментруален цикъл), също са оставяли жените и не са ги закачали за нищо, тъй като по пълнолуние деструктивната им магия се проявява в пълната си прелест.
    Тия, които се превръщат във вампири и върколаци по пълнолуние, използват женската лунна магия. При съвременните, които се занимават с това е по-известна като уика.
    Много хора използвате наречието - вещица, но колко от вас знаят какво всъщност означава това. Именно - проявленията на Лилит, преклонена единствено пред Природата и нейните стихии/настроения.
    В природата, както и в по-свързаните с нея народи и племена, не се отдава толкова голямо значение на семейството, а на цялото.
    Жените преценят мъжа по два основни параграфа:
    Първо като биологичен баща и чак след това като съпруг.
    Първото го преценят още на пръв поглед, а второто, след като се опознаят
    Това, че съвременните не се вслушваме в гласа на природата, не означава, че е замлъкнал. Просто го интерпретираме неправилно.
    При хората, за разлика от животинските ни събратя, съществува секса за удоволствие, което е напълно нормално, с оглед на това, че при хората съществува и храненето за удоволствие, напиването за удоволствие, а да не говорим и за неща от сорта на - садо-мазо изпълненията, където правят всякакви идиотщини за удоволствие.
    За това, накратко да си го кажем - при хората просто съществува удоволствието.
    Разболяването на умовете ни, води своето начало от появата на религиите, което забранява и анатемосва удоволствията, тъй като видите ли, това са изкушения, идещи от рогатия.
    И няма жена на тази планета, чиято природа да не проговори, когато види здрав и силен мъжки самец. Мъж, който като започне да ръмжи и всичко останало от мъжки пол мълчи и гледа в права линия, поради простата причина, че в тях проговаря инстинка за самосъхранение, който тотално унищожава нагона им.
    Природата в жената ще й каже: "Ей, моме, ский къв екземпляр, добра порода е, ще даде добри плодове".
    Да, някои, които още не са изгубили връзката си с природата, ясно ще разчетат тези сигнали, но на повечето, в главата им започва да пулсира една мисъл - секс. Брутален, първичен, животински секс. Такъв, от който като приключите и съседите да запалят по цигара. Секс, от онзи, който мести мебелите и от който после имаш белези и мускулна треска на сутринта, и нямаш сили да се помръднеш, че да видиш колко е часа, а наоколо мирише на пошлост... толкова наситена, че може с нож да се реже. Тогава забравяш и религия и политически възгледи и дори и името ти няма значение. Тогава разбираш, че всичко е тотален цирк, суета и празнословие.
    Да видиш колко е часа не, но има едно нещо, което със сигурност ще ни вдигне Усмивчица
    И всичко останало, дами и господа, всички духовни подбуди и идеологии, енергийни учения и практики... са просто завеса.
    Само като се замисля, колко е безкрайна тази тема... и колко други теми могат да възникнат от нея...
    То не книга, ами цяла библиотека може да се изпише по въпроса и пак ще е малко.
    Накратко - жените харесват силните и уверени мъже, поради простата причина, че виждат шанс да се отпуснат, да бъдат слаби и да бъдат жени, поне веднъж в живота си... пък макар за малък отрязък от време.
    « Последна редакция: Септември 13, 2013, 12:45:56 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #14 -: Септември 13, 2013, 14:43:32 »

Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright