Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Излизане от своя вътрешен център  (Прочетена 701 пъти)
еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« -: Август 24, 2013, 01:27:44 »

Случва се постоянно в различни моменти от живота на всеки човек.
Логично, когато излезем от своя енергиен център губим стабилност. Лесно се разстройва умът и променя личната вибрация.
Какво означава това за вас?
 От какво е породено и нужно ли е неговото съществуване?
Активен

entire ocean in a drop
Wolfgar
Огън, защото сега съм огън!
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #1 -: Август 24, 2013, 11:03:16 »

За мен е красиво.
    Просто е прекрасно да усещаш нови неща.
    В момента дори пиша тук, защото отново съм извън център и поради това съм склонен към умисъл.
    За мен лично е нужно и даже наложително. Защото философията ми се гради на това да живея.
    А как ще живеем, ако не променяме цантъра си?
    Та в момента центъра ми е изместен, което не значи, че искам да се върне на старото място, а напротив, наглася се това да му бъде новото местоположение. След седмица, месец или година-две отново ще се промени. Защото ние се променяме. Нагаждаме се, еволюираме. Живот и здраве може някой ден да стигна до етап, където всичко ще е център. Или иначе казано - няма да имам център. Всичко ще е едно - тоест нищо.
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Август 24, 2013, 11:44:02 »

За мен е красиво.
    Просто е прекрасно да усещаш нови неща.
    В момента дори пиша тук, защото отново съм извън център и поради това съм склонен към умисъл.
    За мен лично е нужно и даже наложително. Защото философията ми се гради на това да живея.
    А как ще живеем, ако не променяме цантъра си?
    Та в момента центъра ми е изместен, което не значи, че искам да се върне на старото място, а напротив, наглася се това да му бъде новото местоположение. След седмица, месец или година-две отново ще се промени. Защото ние се променяме. Нагаждаме се, еволюираме. Живот и здраве може някой ден да стигна до етап, където всичко ще е център. Или иначе казано - няма да имам център. Всичко ще е едно - тоест нищо.

Ако падаш,можеш да решиш че летиш...временно.
    Еволюция и инволюция са относителни спрямо
    избраната посока...
    « Последна редакция: Август 24, 2013, 11:52:12 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Wolfgar
    Огън, защото сега съм огън!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #3 -: Август 24, 2013, 13:31:08 »

Ако падаш,можеш да решиш че летиш...временно.
    Туко що изби всички парашутисти!

Ама това е разбираемо, та нали днес ни е ден на пълно унищожение!?
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #4 -: Август 24, 2013, 13:41:23 »

Нужно ли е да си центриран в себе си?
    Все едно питаш нужно ли е да познаваш себе си /Бог в теб/ и да се проявяваш като това, което си?
    Нужно е, много даже. Ако не си центриран в себе си, ще си подвластен на всякакви влияния отвсякъде; всякакви външни фактори, хора и обстоятелства ще ти влияят и ще се люшкаш и блъскаш насам-натам като листо на вятъра...ще приемаш всякакви негативи от другите, ще ги допускаш в себе си и...в крайна сметка какво провеждаш, на какво си приемник и проводник? Ще бъдеш един хаос, който създава нещастие за себе си и  околните...

А когато намериш вътрешния си център и се установиш трайно в него, вече не си подвластен на тези влияния и външни обстоятелства;  не се движиш несъзнателно и сам определяш мислите, чувствата и действията си; вече ума не те управлява, ти се научаваш малко по малко да го насочваш и управляваш. Един напълно осъзнат човек не прави нищо несъзнателно.
    Това е себеконтрол, себевладеене, осъзнаване и връзка с Бога.

Сега енергията усилва това, което ти е отвътре...ако примерно си склонен да се дразниш, енергията усилва това и започваш да се дразниш още повече, затова наистина е нужно да работим в посока на хармонията, баланса и вътрешния център.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Август 24, 2013, 14:05:17 »

У-шу учи че има моменти в които трябва да си
    непоклатим като камбана оставена на земята и
    маневрен като изправена игла готова да падне
    в произволна посока.
    Във всичко това най-важен е динамичия баланс.
    Ритъма е различен винаги...има спадове има си и
    възходи.
    Активен

kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #6 -: Август 24, 2013, 14:08:42 »

У-шу учи че има моменти в които трябва да си
    непоклатим като камбана оставена на земята и
    маневрен като изправена игла готова да падне
    в произволна посока.
    Във всичко това най-важен е динамичия баланс.
    Ритъма е различен винаги...има спадове има си и
    възходи.

А ето това вече беше прекрасен пост.Не го бях чувал това,но цял живот съм го живял Усмивчица
    Днес ми е особено приятно с всички вас,но тъй като съм луд фен на Премиършип,вече е време да се пренасям на острова..
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #7 -: Август 26, 2013, 14:24:03 »

Да, Шайн - Красиви думи, благодаря - изглежда всичко се усилва пропорционално, без значение дали сме готови да го приемем.
    Странник, това ми напомня на едни от любимите фрази на Марк Твен - "Най-голямата сила на човек е да се приспособява."

Да останеш центриран в себе си, не подвластен на външни влияния, готов да приемеш всичко, осъзнавайки или поне знаейки, че винаги е за добро изглежда на пръв поглед осъществимо без проблем.
    И все пак на думи е лесно, но да го приложиш без да го осъзнаваш, само заради знанието, че е правилно - не знам ,но ако беше толкова постижимо, едва ли щеше да има толкова лутане по тази земя.
     Да осъзнаем нуждата да бъдем центрирани в себе си, означава да осъзнаем, че всичко от което имаме нужда се намира в нас, което пък от своя страна е в огромно противоречие с ума и сетивата, които "виждат" как всичко постъпва от вън.
     На моменти си мисля, че няма по-голяма заблуда от това да се мислиш за духовно "извисен", напреднал, осъзнат, разбиращ и т.н. човек. Сигурно за това на изток казват- съмнявай се във всичко и вярвай във всичко....
    « Последна редакция: Август 26, 2013, 14:30:41 от еос » Активен

entire ocean in a drop
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Август 26, 2013, 18:15:58 »

На изток казват  че мъдрия и достоен
    човек е като водата...
    Какво си мислиш че имаш днес е едно.
    Какво можеш да имаш или да бъдеш 
    утре е съвсем друго.
    Привидно и планетите по небето се лутат
    за един лаик...но един астроном само би се
    усмихнал на тези думи.

P.S.Да ме прощавате ама съм на вълна астрономия
    през последните седмици....

Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #9 -: Август 26, 2013, 18:36:56 »

На моменти си мисля, че няма по-голяма заблуда от това да се мислиш за духовно "извисен", напреднал, осъзнат, разбиращ и т.н. човек. 

Казано е също че са блажени бедните духом,те ще наследят царството небесно(по памет).Ще рече кротките, благите,смирените,приемащите ставащото...

Всичко свързано с мислене води до заблуди,затова моя съвет е прави каквото усещаш,че трябва,пък да става каквото ще!
    Те нещата сами си идват на место!Колкото и да се пъниме да се осъзнаваме и да мислиме как да го направиме,ако не е дошло времето за това,нищо не можем да направим!
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #10 -: Август 26, 2013, 20:23:01 »

Еос, никой не казва, че е лесно.
    Учителя е казал, че човек трябва да преодолее влиянието на Марс и Сатурн...няма как да е лесно.
    Ума трябва да го дисциплинираш и  управляваш, да си следиш мисловните процеси, защото всичко идва оттам...не да се бориш с него, да го отричаш или игнорираш...той е твой помощник и приятел, както каза Странник.
    В йога това се нарича контрол на ума, речта и делата.
    Като не сме работили в посока да реализираме вътрешния си потенциал, явява ни се трудно...но в крайна сметка който работи и практикува, постига. Така е и в материален и в духовен план, но търсете първо Божието царство и неговата правда и всичко останало ще ви се приложи.

Шри Свами Шивананда:

Две неща са необходими за постигане на успех в контрола на ума, а именно усърдие /абхияса/ и безпристрастие /вайрагия/.

Третото е санкалпа - решителност, непоколебимост.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright