Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: 24 часа Йога, София и умеем ли да се Единим  (Прочетена 500 пъти)
edinica_nula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« -: Юни 24, 2013, 10:49:38 »

Почудих се дали тази тема да не я поместя в "Духовни връзки и взаимоотношения", но избрах тя да е тук, макар че обхваща много повече.

Ще копвам това, което написах преди малко в друг форум, за да дам по-дълъг живот и на клавиатурата  Усмивчица:

https://www.facebook.com/events/474028742681217/

Здравейте,
Та, това е събитието, на което лежи самата тема.
А темата е дали сме узрели да излезем от предразсъдъците, от страховете ни, тесногърдието ни!?

Знам, много от нас биха реагирали, че видиш ли ние когато сме се събирали, тези още са ходили под масата.
Както няма да е чудна появата на въпроса: "Когато ние се събирахме, вие къде бяхте?"
Нарочно подчертавам "ние" и "вие" за да се усети разделението.

Точно то, разделението е главен обект в темата.
Разделението е факт от хилядолетия и това е една много негативна черта на българина. Всички сме чували и живяли в стил "Нане и Вуте", макар не всички да сме шопи.
Още от тракийски времена разделението е на лице по тези земи, в този народ, а може би и много преди това.

Днес разделението продължава да съществува по един, или друг начин, впрегнато от слепотата разбира се.
Не, не с тази цел пиша, не искам да обиждам никой, още по-малко хората "идващи" тук в този форум и участващи в него.

И тъй, може би, би било добре да питам "Що е то Йога?", и успоредно с това да дам някакво разбиране по този въпрос!? Може би не е нужно?! Вече хората са достатъчно интелигентни и всеки би могъл да разбере и сам този въпрос, ако потърси.
Може би е добре по посоча допирните точки между Йога и останалите учения и религии.
Също мисля, че не е нужно, пък не му е и тук мястото, не и в тази тема, но все пак именно "различията" ни държат разединени, да тези също, религиозните убеждения, виждания и влияния.

Знам, че в момента е трудно за мнозина. Хора напускат този свят, а други се раждат. Някои напускат света в безкрайно страдание, смазани от болката на онкологичното заболяване, или от което и да е друго заболяване, или от град, студ, от насилие, а ние продължаваме да не работим, да не бъдем и да не живеем заедно, което завърта още и още отново същия този порочен кръг от страдание, защото нашето разединения е причината за него, нашия егоизъм.

Каква е ролята на учението? Каква е ролята на религията?

Дали тя се изчерпва с това да сме част от него, да се наричаме един друг последователи. Да, това също, но не напълно, защото това е само междинен стадии и е добре никой да не си прави илюзиите (това е невъзможно), че всичко е вече пито и платено.

Учението, религията (знам позицията на мнозина от вас срещу религията и срещу религиозността, само дето същите не изхождат принципно и прибързано отхвърлят нещо, някаква дума дори, без да съзнават нейния същински смисъл) има за цел да доведе човека до онова "място", или иначе казано състояние, при което той самия да е Любов, а това означава край на всякакви различия, в абсолютен смисъл.
Проблемът е, че все още мнозина от нас са/сме в разделението. Не е лесно.

Съумяваме ли да бъдем заедно?

Нека тази тема е и покана, съвсем официална към всички потребители на форума.

Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Юни 24, 2013, 15:24:35 »

Лично аз много се радвам на това събитие и  че все повече стават тези събития от година на година, от ден на ден.
Само в София има около 30 йога студия и те повечето имат връзка помежду си, провеждат срещи, семинари...а преди не много време това в България го нямаше и не беше възможно. А за да ги има тези йога студия и семинари означава, че има и хора и то не малко, които се занимават с йога и се интересуват, и това си е крачка напред.

А пък че сме в разделението, в разделението сме. Може цял живот да следваш някоя духовна пътека и да си останеш същия.

Но сега времето е съкратено.

В този живот трябва да станете Духа /Шри Матаджи/
Активен
edinica_nula
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #2 -: Юни 24, 2013, 17:55:18 »

Привет!
За съжаление връзката между клубовете по Йога в София и страната не е много добра. Усмивчица
Вярно е, че тези събития зачестяват и няма как да бъде иначе, като в последствие ще са част от живота, и не като събития, а като нещо нормално, като нормалност във взаимоотношенията. Усмивчица
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #3 -: Юни 24, 2013, 22:23:18 »

Дай Боже, натам отиват нещата, със сигурност ще стане.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright