Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ТЕСТ за ИНДИГО личност  (Прочетена 96811 пъти)
AIA
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #15 -: Декември 23, 2009, 01:49:26 »

Пуфи миличка , сънят ти е бил много показателен   Усмивчица
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 355

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #16 -: Декември 23, 2009, 14:12:54 »

Благодаря много за разбирането Плезещ се
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 686

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #17 -: Декември 23, 2009, 14:28:56 »

Не знам дали точно в този раздел трябва да пускам това, но търсенето и  интуицията ми ме доведоха до този форум. С риск да стана досадна, ще си позволя да започна "разказа си" от по-далече. Още докато бях ученичка (11 - 12 клас)  разбрах за съществуването на индиговите хора ( това е класификация, дадена с помощта на словото, но все пак ограничаваща и етикетизираща ) и оттогава "нещо започна да ме гложди отвътре" .  НЕ ЗНАМ КАК ДА СЕ ИЗРАЗЯ ПО ПО-ДОБЪР НАЧИН, винаги ми е било трудно да се изразявам. Имах и продължавам да имам огромни трудности с устното изразяване, а по ирония на съдбата следвам Българска филология в СУ (но това не е чак толкова важно сега). Докато бях първи курс,  започнах да си взаимодействам ( и продължавам, но на друго ниво, нали всичко се променя!) с един човек, "много различен и специален, с особено излъчване" (отново думите недостигат). В началото беше взаимодействие "очи  в очи", но впоследствие нещата придобиха съвсем друг образ. Този човек се превърна за мен в нещо като огледало на самата мен, ще се опитам да го обясня, но ми е много трудно,  дори в момента ми е много трудно да удържа сълзите, които напират... Винаги съм знаела, че съм по-различна от връстниците си, още от малка... Не излизах навън да си играя с децата, а предпочитах да съм насаме със себе си или в компанията на по-възрастни от мен. Когато тръгнах на училище това "различие" ( ако може да се нарече така) започна да личи все повече и повече. Просто със съучениците ми нямах какво толкова да си кажа, чувствах се неразбрана. В известен смисъл това беше причина съзнателно или не да се изолирам от тях. Ако случайно ми се наложеше да си говоря със съучениците си, те или ме "гледаха  странно" или ми казваха, че говоря като възрастен човек поне 35 - 40 - годишен... Много години изживявах тежко факта, че не съм като връстниците си и единственото спасение, стимул за мен, беше изкуството ( когато имам време, все още свиря на пиано или пея, това ми доставя невероятно удоволствие, успокоява ме). Да, обаче освен трудностите в общуването със връстниците, при мен беше (и е) налице огромна чувствителност. Разплаквах се от най-дребното нещо, хората около мен ми казваха, че "взимам  нещата твърде навътре"... Ще дам само един примен за такова "взимане навътре", била съм на около 6 години - едни деца бяха съумели да хванат едно гълъбче и го мъчеха горкото... Казах им (мислено) да престанат, но те само се изсмяха в лицето ми... Много се разстроих от това и на следващия ден, когато се разхождах в градинката, видях, че на едно гълъбче му липсваше крачето... Толкова мъчно ми стана, че докато ме успокоят родителите ми, минаха няколко дена... И така, откак се помня, хората около мен твърдят, че "ако не успея да контролирам тези свои силни чувства и ДА ГИ ПРИКРИВАМ, няма да мога да се оправя в живота и ще ме смачкат"... Но това е нещо, с което не мога да се преборя! Това, с което се бориш, само се усилва... Толкова ли не могат да проумеят, че всички сме едно, че сънищата, свързани с Космоса, не са плод на детското въображение... Че телепатията не е нещо ненормално и че, борейки се за насъщния, си крадат енергия едни от други в желанието си " да оцелеят и да бъдат уважавани  в обществото"! Озлобяват се, УВЪЛЧВАТ СЕ, СЛАГАТ МАСКИ, ВОДЯТ ВОЙНИ...  Забравили са, че Любов има за всички на тази земя... ЗАЩОТО ВСЪЩНОСТ НЯМА ЧОВЕК, КОЙТО ДА НЕ ИСКА ДА ОБИЧА И ДА БЪДЕ ОБИЧАН... И че Безусловната Любов - това е да приемеш човека "такъв, какъвто е",  а не да го напъхваш в измислени калъпи и схеми... Всичко това можеше да го разбере едниствено този човек (споменат по - горе), който много ми помогна и продължава да го прави... Точно той веднъж, докато бях на лекции и имах часове с него, ме попита чувала ли съм за хората индиго... Отговорих утвърдително и чак тогава си признах, че знам неща  от неговия живот, които той (по-точно тя) ми е изпращал, съзнателно или не... Това беше началото на едно телепатично взаимодействие (и не само телепатично), за което сякаш съм чакала през целия си живот тук... И много неща се промениха от тези срещи "очи в очи" до сега ( година по-късно)! Вече плача по-малко. А алергията ми с неизяснен произход (дихателна и под формата на обриви) изчезна почти напълно, диоптрите ми (над 11 - късогледство) спряха да растат... Вече започвам постепенно да се доверявам повече на хората около мен (състуденти, преподаватели). През пубертета бях издигнала пред себе си такива стени, които трудно се прескачат, защото не можех да се примиря и да простя на тези, които са ме наранявали и не са вярвали, че СЪЩЕСТВУВА НЕЩО ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА, КОЕТО ВИЖДАТ ОЧИТЕ НИ... ) Охх, вече наистина прекалих с писането... Но сега знам, че не съм сама и все пак има някой, който да ме разбере...Нали?... Съществуването на този форум го потвърждава...  
    ПСС: Извинявам се за дългия си пост, но имах нужда да споделя това с някого, макар и да е онлайн...Благодаря за търпението! "Истински се вижда само със сърцето. Същностното е невидимо за очите.", Антоан дьо Сент Екзюпери  -  "Малкият принц"                                                                            
    « Последна редакция: Януари 09, 2010, 16:41:28 от scorpion » Активен

AIA
    Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #18 -: Декември 23, 2009, 15:53:42 »

Здравей Скорпионче ,
      защо се натъжаваш така и какво като си различна от другите та това е твоята благословия миличка . Тази чуствителност има и своите хубави страни , наясно си какви са хората около тебе и какво е тяхното излъчване , това може да ти помогне . Зная че негативизма  уморява и натоварва но ще се справиш .
    В крайна сметка не всичко може да се изрази с думи разбирам те прекрасно а и това че не всичко е видимо за очите съвсем не значи че не съществува   Намигване
    Не е необходимо да прикриваш Дарбата си а да я развиваш и контролираш  Усмивчица
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

• Севернячка

« Отговор #19 -: Декември 23, 2009, 16:00:49 »

Ая е права  Усмивчица Нямаш си и на представа колко се радвам да видя човек като теб Скорпионче Веселяк знам че ти си по-голяма от мен но толкова силно си приличаме Усмивчица каза всичко само с няколко думи които сигурно не само аз съм си мислела.Наистина истински се радвам че имаме толкова чист нов потребител Плезещ се Надявам се да останеш дълго време!
    Активен

pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Декември 23, 2009, 17:01:14 »

Благодаря много за разбирането и окуражителните думи!  Най- накрая нещата за мен почват да се нареждат... Сълзи
    Активен

JoanMihaylov
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #21 -: Декември 23, 2009, 17:14:21 »

Докато ви чета съм си пунсал Lonely-Nana, и все едно ви гледам на филм. Според мен скорпи е получила много точни съвети. Ето още един, всичко за което говориш е вярно, само че трябва да оцениш факта, че около теб вълците са такива, защото това са децата и хората на прехода. Те са събрали много болка и злоба, тъй като правилата на играта са такива. В същност това са силни хора, които поемат и задържат негативна енергия. А твоята емоционалност може да се изрази, като лек за тях. Съветвам те да отвориш сърцето си и да си намериш някое точно момче, което ще те пази от външния свят, а ти ще се чувстваш полезна, защото си създадена да даваш любов, а той да я търси зад маската на твърдия привидно силен и принципен човек. В тази връзка, като те чета ми изглеждаш на дете кристал, а не на индиго, особенно момента с гълабчето. ( лично мнение, по усет, не че съм авторитет. )
    Активен
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #22 -: Декември 23, 2009, 23:40:26 »

:)Здравей Скорпионче. Разбирам те прекрасно и аз съм скорпинка. Преминала през всичката дълбока чувствителност и забила жилото в себе си, защото ме боли от това, което другите си причиняват. И понякога се случва да сме лоши, като защита, но боли от това, повече ако някой друг е бил лош...
    Важно е да разбереш, че обичта е вътре в теб и другите хора са прекрасни, но не го знаят. Просто са приели да са такива, от страх... Всички ние имаме някакъв страх и болка. И е добре себе си да разбираме и приемем, за да разберем и приемем другите. Защото всички сме Едно-Любов. Целувчица
    Активен

pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Декември 24, 2009, 11:52:52 »

Нали и аз това им казвам... Човекът е един свят, съдържащ цялата светлина, любов, истина и разбиране, които ОЧАКВАТ да бъдат използвани! Когато започне да ги използва,той е истински свободен! Толкова е просто! Но за някои хора И ЕДИН ЖИВОТ НЕ СТИГА, ЗА ДА ГО РАЗБЕРАТ... Какво да се прави... Всеки е в определен етап на обучение и за душата няма виновни... А и по Коледа стават най-много чудеса... Весели празници на всички  съфорумци!
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

• Севернячка

« Отговор #24 -: Декември 24, 2009, 11:56:59 »

И на теб също Скорпионче Плезещ се Плезещ се
    Активен

Isis
    Немезида
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 226

• Град: Едно малко вълшебно място...
  • Огън и вода...

« Отговор #25 -: Декември 27, 2009, 22:57:30 »

scorpion89
    Цитат
    НЕ ЗНАМ КАК ДА СЕ ИЗРАЗЯ ПО ПО-ДОБЪР НАЧИН, винаги ми е било трудно да се изразявам. Имах и продължавам да имам огромни трудности с устното изразяване

Затова винаги казвам, че езикът ни ограничава, защото понякога човек не може да каже това, което чувства.
    « Последна редакция: Декември 27, 2009, 22:59:57 от indigo_girl » Активен

My own Fear creates within me the Courage.
    night
    Гост
    « Отговор #26 -: Декември 27, 2009, 23:38:24 »

Здравейте,
    радвам се,че най-сетне попаднах на този сайт и най-сетне проумях някои "странности" около мен и в мен.
    Прочетох много и продължавам да чета обстойно публикациите на тема Деца Индиго,все още ми е твърде рано да се категоризирам...
    Но надявам се тук чрез сайта и чрез вас ще си обясня повече...

Весели празници на всички Усмивчица
    Активен
    7dc
    Гост
    « Отговор #27 -: Декември 28, 2009, 21:57:23 »

Мир вам, индигови хора, : )
    Синхронично попаднах на тази тема, при едно търсене в гугъл (не търсех за индиго).
    Скорпионите тук вече сме трима... : )

@ scorpion89:
    Здравей!
    Както останалите съфорумци, така и мен много ме развълнува написаното от теб. Но... ти няколко пъти подчерта, че не можеш да се изразяваш точно, а в същото време виж какви отзиви има за твоето писание. От общуването си с няколко мои колеги (състуденти), които също са скорпиони, мога да твърдя спокойно, че себеподценяването е характерна черта за тази зодия. : )
    Ще си позволя да ти дам един съвет: Вярвай повече в себе си! Не подценявай възможностите си! Тогава ще имаш още по-големи успехи (в какъвто и да е аспект).
    Дерзай!

@ indigo_girl:
    Въпреки, че в известна степен си права, понеже познатият човешки език не е достатъчен за да представи точно плътностите, по-високи от трета, не мога да се съглася, че той ограничава. Той просто дава друга форма на изказа. Думите, както и музиката са специфични проекции на Светлината и като такива, те имат нейната сила. Моля те, не се засягай, относно усилената защита на Словото, от моя страна, понеже откакто започна да се изостря чувствителността ми, забелязвам колко силно е въздействието на думите; как може един човек да изговори тонове приказки и те да нямат смисъл, а друг - с няколко точно подбрани думи, изразява всички обзели го чувства. Дори скоро и аз, както се бях размечтал, изведнъж ме обзе някакво странно, феерично чувство и като рукнаха едни сълзи от очите ми... (явно на гости ми беше дошла някоя от музите, понеже) Написах такова писмо до най-близките ми приятели, че след като се съвзех малко, се чудих дали това аз съм го писал. Но, аз... аз бях просто проводник на една красива, малка искрица Светлина от Единния Създател. : )

Радвам се, че тук мога да срещна съмишленици, като вас.

Namasté
    Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Декември 28, 2009, 23:14:39 »

Мир вам, индигови хора, : )
    Синхронично попаднах на тази тема, при едно търсене в гугъл (не търсех за индиго).
    Скорпионите тук вече сме трима... : )

@ scorpion89:
    Здравей!
    Както останалите съфорумци, така и мен много ме развълнува написаното от теб. Но... ти няколко пъти подчерта, че не можеш да се изразяваш точно, а в същото време виж какви отзиви има за твоето писание. От общуването си с няколко мои колеги (състуденти), които също са скорпиони, мога да твърдя спокойно, че себеподценяването е характерна черта за тази зодия. : )
    Ще си позволя да ти дам един съвет: Вярвай повече в себе си! Не подценявай възможностите си! Тогава ще имаш още по-големи успехи (в какъвто и да е аспект).
    Дерзай!
    Исках да кажа, че писмено си подреждам мислите добре, но ако трябва да говориш с мен очи в очи, доста зор ще видиш...  А ще ставам филолог, каква ирония само...  Благодаря за подкрепата...  Наистина около Коледа стават чудеса...  Това се случи преди няколко седмици. Разхождам се аз из квартала и насреща ми - човек с психично заболяване. Веднага установявам зрителен контакт с мъжа и след известно време той, както си говори сам, изведнъж престава и ми се усмихва... И тогава аз, без да мисля, го погалвам по главата...  А той, вече успокоен, ми казва : "Ти да не си ангел?!"... После всеки продължава по пътя си... Оттогава, когато, разхождайки се, срещна други като него ( в моя квартал са доста), аз просто ги поглеждам и им се усмихвам...  И те поне за малко се успокояват, милите...  Кой знае какви неща виждат и усещат...  Те са загадка  за лекарите, но това, което ми харесва у лудите, е, че реагират съвсем  като деца и са искрени... ЗАЩО ПОВЕЧЕТО ХОРА ТРЯБВА ДА ПОЛУДЯВАТ, ЗА ДА СЕ ПРЕВЪРНАТ В ХОРА С ГЛАВНО "Х"?  Това, разбира се, беше реторичен въпрос...  Всички тук знаем отговора му...  Но все пак...
    « Последна редакция: Декември 28, 2009, 23:25:21 от scorpion89 » Активен

Himera
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #29 -: Януари 10, 2010, 02:27:24 »

Винаги съм се чудела, какво ми има ... защо ми е трудно да приема Общоприетите виждания на околните... защо повечето хора с идеите и възгледите си са ми толкова чужди... и вече знам... Не само от теста, но и от напълно отговарящото описание по -долу ...
    Някъде сред коментарите прочетох, че индиго -хората трябва да се имат и възприемат като учители! Аз не мисля така! Това, което носим вътре в себе си е достатъчно силно, за да говори само по себе си. Трудно е да научиш околните да въприемат нещата по твоя начин, да не се доверяват на материалното...
    Но стигнах до една изключително важна мисъл, а именно, че не трябва да преставаме да вярваме в убежденията си, колкото и да ни заливат от всякъде с "мърсотия".
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright