Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Относно нивото на прана  (Прочетена 568 пъти)
abrego
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Тук...сега...
  • « -: Май 27, 2013, 12:09:07 »

Здравейте!
    Интересува ме как може да бъде измерено нивото на прана в тялото.Ако има някакъв метод който да е по прецизен ще бъда много благодарна на онези,които биха го споделили.
    Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #1 -: Май 27, 2013, 14:43:52 »

И аз съм се интересувал от тази тема.
    Най-авторитетни по въпроса за прана (или Чи-енергията) би трябвало да са древните
    учения. Доколкото знам, те разглеждат детайлно течението на енергията в тялото и
    извън него, като нивото на енергия може да бъде различно в различните моменти и на
    различните места в тялото и извън него.

По всички акупунктурни точки и канали могат да бъдат измерени различни нива,
    например чрез измерване на електрическото съпротивление, което се прави в
    електропунктурата.
    В старите учения се работи с усещанията за енергията, а също така са известни признаци,
    способности и прояви, които показват, до какъв етап от развитието си е достигнал човека.

Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Май 28, 2013, 01:01:12 »

Един от начините е с Кирлианова камера.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0q_31Of-d94" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0q_31Of-d94</a>
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #3 -: Май 29, 2013, 09:23:31 »

The One,nikcvet   благодаря ви за отделеното време.
    Цитат
    В старите учения се работи с усещанията за енергията
        Може би това е което се доближава най много до моето търсене,а то е някаква практика която да може да се прилага в ежедневието.

Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #4 -: Май 29, 2013, 13:05:06 »

Ако става дума за практика, първо показваха едни упражнения за енергийна топка между
    ръцете. Ще опитам да ги опиша приблизително.

Както човек стои изправен с ръце до тялото, ги прегъва в лактите така, сякаш държи пред
    себе си (някъде пред слънчевия сплит) неголяма (невидима) топка.

После имаше различни варианти, например в координация с дишането ръцете бавно се движат,
    като че ли въртят между тях топка с постепенно нарастващ до безкрайност размер, а след това
    - с постепенно намаляващ размер.

В началото ръцете се държат известно време спокойно с длани, отворени една срещу друга,
    докато се усети, че между тях има нещо, което сякаш ги свързва, по-плътно е.

Преди да се прави това, могат да се изпълнят някакви упражнения за активиране
    (например физически упражнения). Сигурно най-простото от тях е известно време ръцете да
    се тръскат, както се изтръскват капки вода от тях.

Когато дланите се обърнат една срещу друга, първо се чака известно време и се внимава
    за усещанията (не става дума да се извършва някаква насилствена концентрация).
    Също така в началото не се използва някакво напрегнато вдишване и издишване, нито
    въображаеми образи - просто се внимава за усещанията (с насочено към ръцете внимание,
    но без напрежение).

Не се прилага физическо усилие, може заедно с дишането да се натисне малко с ръце, сякаш
    между тях има някаква мека топка или ръцете да се поотдръпнат една от друга, като че ли
    разтягат нещо между тях. Необходимите усещания трябва да се появят от само себе си по
    някое време.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #5 -: Май 29, 2013, 18:10:19 »

Моля!
    abrego виж тук мисля, че ще намериш това което търсиш:
    http://aura.newage.bg/%D0%B2%D0%B7%D0%B0%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%B0%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0

Ако искаш за лечение да я използваш праната от опит ти препоръчвам това:

http://www.pranichealing-bg.com/basic_I.html#PRANA9
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright