Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любов без привързаност  (Прочетена 2020 пъти)
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #30 -: Август 22, 2013, 14:26:39 »

Много ми харесвате днеска ВСИЧКИ!

Еосче,
Цитат
Извод -  Да обичаш истински, без привързаности или там както и да го наречем, е когато не намесваме своя ум, а просто отдаваме своята енергия. Започнем ли да мислим за това, губим искрата, но няма проблем, спрем ли да мислим я палим отново. Кефско .

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6965.30;num_replies=31#ixzz2chDi7rqg

И за всички
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
M37_Unseen
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #31 -: Август 22, 2013, 15:55:35 »

Е, благодаря!Това стихче ми помогна да разбера смисъла на любовта без привързване, макар и мъничко Усмивчица
Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #32 -: Август 22, 2013, 19:52:52 »

А нима има нещо лошо в това двама души, които се обичат да си го казват на думи и на дела. Щом чувствата между тях са взаимни. И ако човекът с който сме никога не го показва, нито го казва, как ще разберем, че ни обича. По подобно дистанцирано държание как бихме могли да отгатнем, че еди кой си имал чувства към нас. За мен любовта истинската е платоничната, а не плътската. Но дори и тя си има някакъв външен израз. И по-скоро проблема не е в самото привързване, което е нормална човешка реакция и започва още в ранно детство, в отношенията родител-дете и после преминава и във взаимоотношенията му като възрастен. Привързаността се изразява в това да вярваш на някого и да знаеш, че в негово лице може да откриеш закрила и грижа. Проблема според мен се корени в това, че някои хора развиват собственическо чувство, желание за притежание, чувство на ревност, липса на доверие, и т.н., които зависят от различни фактори, засягащи самия индивид и се проявяват във взаимоотношенията между двама души като този, който е воден от чувството за собственост се старае на всяка цена да знае, ръководи и контролира живота на половинката си. Понякога хората с подобно поведение дори не изпитват привързаност към половинките си, те са започнали да ги приемат вече като неодушевени предмети, чиито собственици са те. “Тя е моя”, “Той е мой” - те дори вече не изпитват и любов, те просто показват силата си, чрез налагане на волята си и придобиването на власт от това да се разпореждат и да притежават живота на някой друг. Такива хора често страдат от комплекси и за тях, ако човекът до тях ги изостави, означава че са се провалили като хора и като личности, те се страхуват че биха изглеждали смешно в очите на околните, без да си дават сметка, че всъщност всеки е воден от собствените си грижи и едва ли на другите им е до това. Което означава, че за да могат да изживеят една истинска пълноценна връзка, те трябва да преодолеят собствените си страхове и комплекси.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #33 -: Август 23, 2013, 02:09:36 »

Сподели верни неща с нас Ru.
    Няма нищо лошо в това да се показва
    и доказва обичта между двама души.
    В днешния свят вербалната комуникация
    обаче е твърде опорочена по много причини.
    Затова и един Мъдър човек е казал:
    ''Ако искаш да скриеш нещо,
    извади го на показ.
    Никой няма да ти повярва''
    Лао Дзъ

В нашите търсения из темата се опитахме
    да стигнем до същността на това как се постига
    любов без привързаност,а и от там чувството за
    притежание на човека до нас да отпадне по
    възможност.
    Всеки четящ темата дотук мисля че е осъзнал
    в голяма степен че това опорочава и разваля много
    повече отколкото да помага и гради в отношенията.
    Опитахме се с общи усилия да изясним корена на тези слова
    както и начина да се осъществят защото тези прости
    думи всъщност са трудни за постигане.
    Не са толкова съществени ежедневните прояви,
    де факто ние всеки ден сме под различни външни
    въздействия и винаги реагираме и различно според
    различните фактори,цели или съображения.
    Същественото което ни движи въобще,вътрешното ни
    състояние  е важно да бъдат в нашия фокус на съзнанието.
    Всичко останало си остава проява и следствие от всекидневието
    на тези вътрешни сили които ни мотивират и движат.
    Моя милост отдавна почти игнорира вербалния
    контакт и ползва съвсем други сетива за да се
    добере до същността на човека въпреки всичките
    му твърдения или идеите които има за себе си.
    И знаеш ли Ru твърде малко хора имат идея кои
    са всъщност и какво могат да бъдат.
    Мога да продължа темата ''Кое е мое въобще?'' и
    да те убедя и да ти докажа
    че дори и тялото и Душата ни са подарени
    и следователно не са наши...а какво остава за човека до
    нас...

Обичай без да притежаваш.
    Ако не притежаваш нищо,нямаш и какво да
    изгубиш.
    Ако не притежаваш нищо,няма и кой да те погледне
    с лоши очи и да те ограби.
    Ако не притежаваш нищо си свободен като вятъра.
    Ако не притежаваш нищо си като празен съд.
    Ако не притежаваш нищо,няма и какво да те спре
    да имаш света в сърцето си...
    защото има много място там.
    Ако имаш света в сърцето си,постигнал си Любовта.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Борислава
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #34 -: Август 23, 2013, 08:38:52 »

Като допълнение към думите на Странник....същият Мъдър човек е казал,че полезността на един съд,независимо дали е златен или глинен,се изразява в неговото празно пространство . Нищото е най-ценно,защото там можеш да побереш всичко.
      Благодаря ви за добрите думи!Ето още едно стихче по темата:

Не зная дали някога ще докосна ръцете ти
    Но усещам силно топлината
    Не зная дали някога ще целуна очите ти
    Но чувствам в тях добротата
    Не зная дали някога ще чуя"Обичам те"
    Но го знам...знам го с душата!
    Разперихме крилете на наш`та фантазия
    Вселена създадохме,топлим я,пазим я
    Преплетени в единство летим тъй щастливи
    Реем се в безкрая сред гледки красиви.
    Нямам право да искам друго,но копнежа не мога да спра
    Това,което ни свързва е чудо,чудото на Любовта!
    В музика облечени сега сме само аз и ти
    Прегърнати завинаги в танц на влюбени души!

Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #35 -: Август 23, 2013, 08:50:32 »

Да! А причината да се явява трудно е, че порастваме физически, но духом не растем, оставаме деца.
    Детето има нужда от закрила и опора и я получава; то не носи отговорност за себе си, други се грижат и отговарят за него.
    Но като порастне, вече трябва само да поеме грижата и отговорността за себе си; вече не е уместно да го водим за ръчичка и да го храним с биберон.

Ти си цял, не си половинка. Но когато не си цялостен, не си намерил своя център и не си се установил в него, а тоя център е божествената същност на човека, или както и да го наречем...тогава търсиш половинка...имаш нужда от грижа, опора и подкрепа каквато си имал като дете. Срещаш някой и като се влюбиш в него, си изтеглен навън от своя център, поставил си го някъде другаде, в някой друг, и от него очакваш грижа, помощ, опора и подкрепа. А си мислиш, че обичаш... Всяко нещо може да ти повлияе и да те изкара  вън от тебе, всяка дребна случка: някой нещо ти казал в магазина, в работата - всякакви незначителни неща те изваждат от равновесие вън от центъра, ти де факто нямаш такъв, останал си дете.

Но все по някое време ни се налага да пораснем...

Виж каква е любовта на великите Учители на света: те не искат за себе си нищо.
    Слънцето грее и за праведни, и за неправедни; светлината му отива при убиеца по същия начин, както идва и при тебе; а дали и как ще се ползваш, няма връзка със слънцето, има връзка само с тебе.
    Активен
    Борислава
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #36 -: Август 23, 2013, 09:00:51 »

Коренът на всички проблеми и страдания е привързаността.Коренът на привързаността е желанието.Едва когато не желаеш нищо-ще получиш всичко.
      Любовта между двама души е нещо прекрасно,но нека признаем,че е ограничена.Любов има във всичко,което ни заобикаля и ако човек се ограничава да я вижда само в партньора си-то той не би изпитал пълното и проявление.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #37 -: Август 23, 2013, 12:12:04 »

Благодаря на всички за това, че бяхте толкова мили да споделите мненията си и да ме насочите в моите търсения. Много мъдри и проникновени истини сте казали Странник и Shining star, а стихчетата на Борислава са просто прекрасни Слънце. Всеки от вас и от останалите е споделил достатъчно в темата, за да може друг да намери отговорите на породилите се в него въпроси, стига да пожелае да вникне в написаното. Аз все още търся своите отговори, явно все още има какво да научавам, не само по този въпрос, или както се казва човек се учи цял живот:).
    Това, което мисля е, че въпреки че в някои случаи прекалената привързаност допринася за това, всъщност не винаги чувството за собственост е породено от привързаност, както и че привързаността не винаги води до такова собственическо чувство. Желанието да притежаваш някого по-скоро е обусловено от его, комплекс за малоценност и други подобни личностни проблеми. Трябва да бъдем пълноценни, завършени и достатъчни личности, без да се вкопчваме в другия като удавник за сламка, което обаче не означава да демонстрираме безразличие към него. Човек трябва да бъде изграден като самостоятелна личност, способна да се справя сама, но трябва и в случай на нужда да има на кого да се опре, защото има и ситуации, в които е невъзможно човек да се справи сам. Трябва да оценяваме всеки един миг и да можем да бъдем щастливи, без да си създаваме излишни драми за най-незначителни неща като това “О, аз очаквах орхидеи, той пък ми донесе някви си лалета Шокиран”. Усмивчица
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #38 -: Август 23, 2013, 16:47:01 »

глупости
    още не съм го дочела ама да отговоря
    няма такова нещо като любов
    поне не е това за което говорите.
    любов не е обич
    любовта е съвкупност , букет от емоции има и некрасиви
    това , този букет прави любовта да съществува
    а иначе
    самото възприятие , че
    да изпитваш гадни неща е нещо лошо
    е грешно
    и насадено от обществото
    и егото
    и страха
    най-вече в основата си лошите усещания са породени от неосъзнат страх
    днес съм мега психолог
    звучейки мазохистично
    човека е роден да страда
    за да достигне себе си
    заченат в болка
    роден в болка
    израства с рани
    и като голям пак болказа да стане накрая човек и да каже "Аз живях добре".
    Да си щастлив е изкувствено създадено явление
    не съществува щастие
    има еуфория
    има удоволствие
    съвкупността е наречена щастие
    човек не може да е щастлив
    буквално ,това е утопия
    а те са глупаци
    край
    И в края на краищата, любов без привързване  - няма, защото любовта не е това, което се използва тук като термин.А хора, които не са привързани, но изпитват положителни и силни чувства към някого - има.Т.е те са привързани, но нямат чувството на притежание.Като да имаш котка да се грижиш за нея, но да я оставяш да живее както на нея и е удобно, дори понякога да те боли Усмивчица
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #39 -: Август 23, 2013, 16:56:10 »

Благодаря на всички за това, че бяхте толкова мили да споделите мненията си и да ме насочите в моите търсения. Много мъдри и проникновени истини сте казали Странник и Shining star, а стихчетата на Борислава са просто прекрасни Слънце. Всеки от вас и от останалите е споделил достатъчно в темата, за да може друг да намери отговорите на породилите се в него въпроси, стига да пожелае да вникне в написаното. Аз все още търся своите отговори, явно все още има какво да научавам, не само по този въпрос, или както се казва човек се учи цял живот:).
    Това, което мисля е, че въпреки че в някои случаи прекалената привързаност допринася за това, всъщност не винаги чувството за собственост е породено от привързаност, както и че привързаността не винаги води до такова собственическо чувство. Желанието да притежаваш някого по-скоро е обусловено от его, комплекс за малоценност и други подобни личностни проблеми. Трябва да бъдем пълноценни, завършени и достатъчни личности, без да се вкопчваме в другия като удавник за сламка, което обаче не означава да демонстрираме безразличие към него. Човек трябва да бъде изграден като самостоятелна личност, способна да се справя сама, но трябва и в случай на нужда да има на кого да се опре, защото има и ситуации, в които е невъзможно човек да се справи сам. Трябва да оценяваме всеки един миг и да можем да бъдем щастливи, без да си създаваме излишни драми за най-незначителни неща като това “О, аз очаквах орхидеи, той пък ми донесе някви си лалета Шокиран”. Усмивчица

Съгласна.
    Много хубаво го обобщаваш
    Namaste
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #40 -: Август 24, 2013, 01:46:42 »

Благодаря!
    В последно време наблюдавам спираловидно увеличение на прозренията, и техните (понякога болезнени) първоизточници.
    От всичко дотук осъзнавах.
     Да бъдем центрирани в себе си. Нужна е работа в тази насока.
    Активен

entire ocean in a drop
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #41 -: Август 24, 2013, 15:50:13 »

Не знам дали е подходящ момент ,но поздрав за всички с картинка от мен 

чистата любов на децата 
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Август 24, 2013, 16:34:09 »

Не знам дали е подходящ момент ,но поздрав за всички с картинка от мен 

чистата любов на децата 
    Благодаря ти, Perli4ka. Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога без учител
    Йога
    Kaloyan 11 2105 Последна<br />публикация Януари 17, 2011, 02:44:18
    от Ivs.SY
    Без ръце и крака но БЛАГОДАРЕН!
    Видео клипове
    The One 4 963 Последна<br />публикация Септември 03, 2010, 14:43:22
    от The One
    Хора без мозък
    Любопитни факти
    Evolution 2 1036 Последна<br />публикация Декември 06, 2010, 23:48:46
    от JuJkA [Sunshine]
    Съзнание без мисли
    Йога
    sahaj 0 1092 Последна<br />публикация Ноември 11, 2010, 11:42:07
    от sahaj
    Желание и Привързаност
    Духовни учения
    Loreyna 14 883 Последна<br />публикация Април 30, 2012, 20:44:13
    от sarabia

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright