Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Illuminati-Bulgaria - Ти заслужаваш да знаеш истината!  (Прочетена 5766 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #15 -: Май 19, 2013, 08:00:11 »

ох Усмивчица
« Последна редакция: Май 19, 2013, 08:45:52 от Ariam » Активен
Spiritus
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #16 -: Май 19, 2013, 18:34:01 »

Освен фантастични конспиративни теории, няма други аргументи за съществуването на илюминатите в днешно време. Има масони, розенкройцери, бизнес и окултни групи и всякакви други, но не се казват илюминати. Е може и да има разни групи дето да са с това име(твърдейки, че са общество наследник на оригиналните илюминати), но никоя няма толкова власт, че да бъде сериозен фактор.

Въобще може ли да назовете някой илюминат и изобщо какво се разбира под тая дума, орден на хората управляващи света, или силна тайна организация, или просто хора, които са духовно просветлени(те могат да са всякакви, илюминат какво значи за тях)?

Ако някой се самоопределя като илюминат, на базата на какво го прави, какви сили притежава, било то финансови, духовни знания и т.н.

Иначе за каква истина става въпрос, във въпросния форум има само типични конспирации и псевдодуховни антирелигиозни разсъждения, нищо полезно или свързано с истината.
    « Последна редакция: Май 19, 2013, 18:40:53 от Spiritus » Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #17 -: Май 20, 2013, 13:46:55 »

Цитат
    Освен фантастични конспиративни теории, няма други аргументи за съществуването на илюминатите в днешно време.
    За абсолютно всяко нещо може да се намерят аргументи.
    Има всичко. Аргументи - както в полза, така и срещу всяка теория.  
    Първото изречение в уикипедя -
    Орденът на Илюминатите (от латински: illuminati — просветлени, озарени) е било тайно общество основано в Инголщад, Германия на 1 май 1776 година от философа Адам Вайсхаупт.
    Това, според историята, е факт. А фактите са си факти - ако оспорваме този от тях, то същото би трябвало да важи и за съществуването на християни. Усмивчица
    Цитат
    Има масони, розенкройцери, бизнес и окултни групи и всякакви други, но не се казват илюминати.
    Напротив. Илюминатите са съществували като официална организация десетина години след 1776. До "изчезването" им или поне излизането от популярност води един друг факт, а именно, че били забранени.
    Няма смисъл да казвам колко повърхностни "знания" са достатъчни, за да се избегнат подобни необосновано крайни мнения.
    Цитат
    Е може и да има разни групи дето да са с това име(твърдейки, че са общество наследник на оригиналните илюминати), но никоя няма толкова власт, че да бъде сериозен фактор.
    Ето тук вече навлизаме в сферата на свободните интерпретации, които - няма как да бъдат никакъв фактор, какво остава за сериозен такъв.
    Няма как да сме сигурни, нито аз, нито ти. И по-добре. Намигване
    Но все пак, посочвай някакви аргументи, при положение, че търсиш такива, когато пишеш.
    Цитат
    Въобще може ли да назовете някой илюминат
    Всичко може. Ухилен
    Ти можеш ли да ми назовеш някой християнин?
    Ама сигурен ли си, че той е християнин? Откъде знаеш? Кое го прави християнин и какво може? Готвенето сред способностите му ли е?
    Същото е.  Усмивчица
    Цитат
    или просто хора, които са духовно просветлени(те могат да са всякакви, илюминат какво значи за тях)
    Ех, Спиритус...
    Илюминатите за тях са каквото си значат. Илюминати. Ухилен
    Не е висша математика, а елементарна логика. Малко вложена мисъл.
    Цитат
    Иначе за каква истина става въпрос,
    Истината е като свободата, Санчо... Ухилен
    Всъщност осъзнаването на истината и липсата й е първата крачка към свободата, в пълния смисъл на думата. Няма истина, нито неистина.  Усмивчица
    Активен

...Nobody's perfect!
    Kaufland
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #18 -: Юли 13, 2013, 19:42:07 »

Нещо не мога да влеза в сайта. Какво става?
    Активен
    Kaufland
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #19 -: Юли 14, 2013, 06:26:10 »

Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юли 18, 2013, 14:48:35 »

от едно известно време е така..никва идея защо.
    Активен
    Illuminati-Bulgaria
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #21 -: Август 30, 2013, 20:30:21 »

Да, извинявам се за което. Тотално бях спрял проекта, поради тоталната липса на хора интересуващи се от тази тематика, явно днешното поколение предпочита Gaming сферата пред тази, НО днес официално 'ре'стартирах проекта, и форума е подновен заедно с всички предишни статии. Надявам се този път да има по-голяма активност от потребителите.
    Линк към форума: www.illuminati-bg.info
    Благодаря ви предварително!
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Септември 02, 2013, 00:05:22 »

Да, извинявам се за което. Тотално бях спрял проекта, поради тоталната липса на хора интересуващи се от тази тематика, явно днешното поколение предпочита Gaming сферата пред тази, НО днес официално 'ре'стартирах проекта, и форума е подновен заедно с всички предишни статии. Надявам се този път да има по-голяма активност от потребителите.
    Линк към форума: www.illuminati-bg.info
    Благодаря ви предварително!
    Поздравления!!И имайте търпение, форум се гради бавно, но пък за всеки влак си има пътници Усмивчица
    Имаше едни мнения, гледам сега ги няма....кофти, че са изтрити, сега има само обща култура вътре Усмивчица еее! Нищо.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #23 -: Септември 02, 2013, 19:20:06 »

Цитат на: nobody
    Всъщност осъзнаването на истината и липсата й е първата крачка към свободата, в пълния смисъл на думата. Няма истина, нито неистина.  Усмивчица
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright