Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Непалска астрология  (Прочетена 1230 пъти)
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « -: Юни 15, 2009, 01:02:02 »

Астрологията е толкова древна като наука, че началото и се губи някъде в далечното минало. Фактът че е жива и се развива от хилядолетия, доказва по безспорен начин, че тя заема своето достойно място сред всички науки, използвани от хората.
    По традиция се обвива в тайнственост и мистериозност, но всъщност в нея няма нищо свръхестествено. Тя се подчинява на закони от науки като астрономия, математика, физика, физиология, психология, социология. Съвременната квантова физика стига до извода, че материята е просто трептения и енергия. Мислите са също енергия. Обменът на енергия подлежи на изучаване.
     По какъв начин ни влияе енергията, достигаща до нас от Космоса, е предмет на астрологията.
    Задачата и е да служи на хората, като посочи общите тендеции в живота им, ключовите моменти за възможни промени в различни житейски сфери – здраве, професия, любов, семейство,духовно развитие.
    Съществуват множество класификации и различни школи в астрологията. Сред най-древните астрологии са Китайската, Египетската, Скандинавската, Галийската, Минералната.
    Някои от тях са обвързани само с положението на Слънцето на небесната сфера и символика на цветя, растения, кристали. Такива са Скандинавската, Галийската, Минералната. Те се базират по скоро на статистика и отразяват най-общите характеристики или влиянието на външния свят върху големи групи от хора.
    Сред най-популярните е Непалската, която поделя Зодиака на 12 знака, обединени от 4 стихии и 3 качества. Всеки знак се управлява от планета - господар, като се приема, че в тоя знак планетата е с най-чиста изява на своите качества.

Книгата може да бъде изтеглена от линка на следващия ред.

* Непалска Астрология.doc (171.5 KB - свалено 157 пъти.)
    « Последна редакция: Юни 18, 2009, 10:42:32 от 11WOLF11 » Активен
    zaharisa
    Човек, обикновен.
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #1 -: Февруари 13, 2010, 18:51:58 »

Arigatou Усмивчица
    Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Хорарна астрология
    Астрология и нумерология
    11WOLF11 1 2125 Последна<br />публикация Февруари 13, 2010, 19:29:59
    от zaharisa
    Кармична астрология
    Астрология и нумерология
    11WOLF11 0 2382 Последна<br />публикация Юни 15, 2009, 01:16:54
    от 11WOLF11
    Сънищна астрология
    Астрология и нумерология
    11WOLF11 1 1465 Последна<br />публикация Юли 06, 2012, 13:25:32
    от ~Schwarze_Sonne~
    Ведическата Астрология
    Астрология и нумерология
    DArkAngel 1 943 Последна<br />публикация Септември 19, 2010, 11:23:01
    от DArkAngel
    Езотеричната астрология- 1
    Астрология и нумерология
    ~Schwarze_Sonne~ 4 1636 Последна<br />публикация Юни 21, 2012, 12:43:46
    от ~Schwarze_Sonne~

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright