Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: "Ванга и Петър Дънов - магьосници или светц  (Прочетена 700 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« -: Май 09, 2013, 06:24:43 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RyzgpOx1AFk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RyzgpOx1AFk</a>
Наистина се забавлявах с това клипе.Мисля, че не уцелих точната секция - тематика, но все пак тук са намесени взаимоотношенията на някои православни поклонници към "останалите" приятно гледане и ще ми е интересно после да дискутираме
Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #1 -: Май 09, 2013, 12:41:51 »

Винаги ще има истински свещеници на християнството, така както ще има и истински дъновисти, които ще са далеч от тези безумни воини. Властолюбците нямат цветове, нито отбори. Макар на външен вид да има цветове и отбори, властта работи само за себе си, а свободата работи за всички.
Активен
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #2 -: Май 09, 2013, 19:00:15 »

Още докато разглеждах темата, неволно направих паралел- Ванга, Дънов и това, че юдеите не приемали самаряните. Днес питах Гугъл за това по друг повод. Ето неговия отговор:
Цитат
Юдаизмът, който изповядват самаряните, е различен от ортодоксалния и затова са смятани за юдейска секта. Те не приемат Талмуда и равинистичните тълкувания, а от Танаха признават само Тората и книгата на Иисус Навин. След разрушаването на Втория храм са изселени от палестинските земи. Завръщат се в обетованата земя през 6 век, но не са приети от ортодоксалната юдейска общност.
В Новия завет притчата за добрия самарянин е една от най-известните притчи на християнството, изразяваща учението на Иисус Христос за добрите дела.
В днешни дни названието самаряни са синоним на жертвоготовни християни. Да се надяваме, че за Ванга и Дънов ще узреем по- бързо.
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
M37_Unseen
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #3 -: Август 19, 2013, 14:48:28 »

Църквата просто не иска потока на хора да се отклони към Дънов и Ванга.Но наистина мисля, че малко изгрубява тази църква, като заклеймява тези хора, които са помогнали на толкова други.
Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #4 -: Август 19, 2013, 15:17:39 »

Колкото до Църквата...

Тя мрази и себе си, дето има една дума, защото БПЦ е във вечна вражда с католиците, разните протестанти, мюсюлманите (на стара основа - там е пълен барутник), евреите (постоянно някой ми пълни фейсбука с материали как евреите искат да погубят Църквата) и всичко друго.

Петър Дънов дава тълкувание на Библията, което досега не е било на дневен ред. Освен това, за разлика от ред „гурувци“, той често се е шегувал. Един път в една негова беседа имаше една кратка сказка, от която съм се смял със сълзи.

Ванга е имала способности, а това, че БКП я закриляха беше само от тяхна полза, защото и на тях, и на „новата“ власт е давала ред ценни сведения, които са спомогнали да се предотвратят страшни нещастия.

Така че това, че Църквата не иска да я признае, си е нейн минус. Тя отблъсква критично мислещите хора. Аз за това казвам, че Църквата е най-голямата и сериозна в политически мащаб секта на планетата.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• « Отговор #5 -: Август 19, 2013, 17:06:50 »

Всяка институция създадена с идеална цел рано или
    късно мутира до такава степен че се превръща в пречка
    по силата на простия факт че няма идеални хора в нея.
    В последствие започва да полага непрекъснати усилия
    за да оправдае собственото си съществуване.
    Църквите по света не са изключение от това правило.
    У нас още по-силно се откроява всичко защото
    Българската православна църква е много далеч
    от реалния живот,проблеми и терзания на хората.
    Ако има тук таме свестни отци които са истински
    божи служители то те биват оплювани,разпопени
    в интерес на една клика от фарисеи в храма Божи.
    Ванга и Дънов колкото и да се пеняви някой са помагали
    и все още помагат на хиляди хора с Мъдростта си и личния
    си пример в живота който са изживели достойно.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Август 19, 2013, 17:49:42 »

Недим ми го беше казал един път това:

Цитат
    Едно живо нещо сложиш ли го в рамка, то загива. Рано или късно. Това е като да сложиш славей в клетка. Той ще залинее и ще умре. Затова и Църквата е на този хал.

Пък, ако ще говорим за привличане на младежите към Църквата, за което циврят поповете, може с пакети с имена като „Супер Господ“, дето да дават един православен молитвеник, Библия, псалтир и „Нашата вяра“ на половината от цената им по отделно или нещо такова. Иначе не виждам какво могат да направят...
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    kapitana
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #7 -: Август 20, 2013, 12:33:34 »

Недим ми го беше казал един път това:

Цитат
    Едно живо нещо сложиш ли го в рамка, то загива. Рано или късно. Това е като да сложиш славей в клетка. Той ще залинее и ще умре. Затова и Църквата е на този хал.

Пък, ако ще говорим за привличане на младежите към Църквата, за което циврят поповете, може с пакети с имена като „Супер Господ“, дето да дават един православен молитвеник, Библия, псалтир и „Нашата вяра“ на половината от цената им по отделно или нещо такова. Иначе не виждам какво могат да направят...

ХАхахаххахаххаххах ,да,то това им остана.
    Пакет 'супер Господ',само на половин цена,само сега,до края на 2013,побързайте
    Активен

Понякога си мислим, че Бог ни гледа отгоре, а може би, най-често, Той ни гледа отвътре.
    M37_Unseen
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #8 -: Август 20, 2013, 15:03:15 »

Вие ходите ли на църква по големите празници?Тогава, когато църквата се превръща в индустрия за свещи.С удоволствие ходя неделя, но по празниците предпочитам да чета някоя книга.
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Август 20, 2013, 15:31:56 »

@M37_Unseen: Идея - пакет "Турбо Господ" - "Супер Господ" с комплект настенно разпятие, десетинка нафори, 200 милилитра вино за причастия и упътване как да се причастяваме в домашни и походни условия. Пак на промоция!
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright