Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Самокритика. Какво харесвам и какво не харесвам в себе си?  (Прочетена 705 пъти)
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« -: Април 20, 2013, 14:45:34 »

Вашият поглед върху самите себе си. Обективна открита самокритика - положителна и отрицателна. Умеем ли да бъдем обективно самокритични?
Вие сте.
« Последна редакция: Април 20, 2013, 14:53:01 от Do_It » Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #1 -: Април 20, 2013, 15:14:06 »

Здрасти.
А,ти си,.....?
Между другото, защо питаш???
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 222

« Отговор #2 -: Април 20, 2013, 15:47:46 »

Здрасти.
А,ти си,.....?

Сърце  Сърце  Сърце
Прав е Меандър,Ду.Почни от себе си,а който се осмели да се самокритикува публично,да заповяда!
Всъщност темата е много хубава и необходима,кой когато узрее и реши да  го направи!За себе си,мога да кажа,че не съм се преборила с чувството за малоценност,което ме е обхванало,така,че по скоро имам нужда да се самопохваля,отколкото да се самокритикувам  Веселяк
Но трябва да се придържаме към златната среда и нито много да се критикуваме,нито да се хвалиме!Трябва да се харесваме такива,каквито сме и да продължаваме да се развиваме в положителна посока...

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #3 -: Април 20, 2013, 16:01:07 »

Здрасти.
А,ти си,.....?

По-скоро мога да попитам "ти кой си?" теб и много други. Усмивчица
Аз съм едно момиче, което се подвизава в този форум от години, с "някакви" паузи от време.
Здравей!

По темата защо питам, elinikar вметна нещо много хубаво:
"Всъщност темата е много хубава и необходима,кой когато узрее и реши да  го направи!"
Темата засяга себепознанието, обективността, движението отвътре-навън, себенаблюдението, узряването, промените, покоя при откритостта и признанието.
Активен

Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #4 -: Април 20, 2013, 16:14:55 »

Здрасти.
А,ти си,.....?

Сърце  Сърце  Сърце
Прав е Меандър,Ду.Почни от себе си,а който се осмели да се самокритикува публично,да заповяда!
Всъщност темата е много хубава и необходима,кой когато узрее и реши да  го направи!За себе си,мога да кажа,че не съм се преборила с чувството за малоценност,което ме е обхванало,така,че по скоро имам нужда да се самопохваля,отколкото да се самокритикувам  Веселяк
Но трябва да се придържаме към златната среда и нито много да се критикуваме,нито да се хвалиме!Трябва да се харесваме такива,каквито сме и да продължаваме да се развиваме в положителна посока...

Критиката бива позитивна и негативна. Критиката всъщност е едно обективно наблюдение върху нещата. Критиката няма за цел да те възхвалява или принизява, а да показва процента, нивата на присъщи свойства или качества в нас и живота ни. Позитивите и негативите са част от всеки. Няма срамно, нито възгордяващо в тях. Когато сме способни на обективна самокритика, достигаме ниво на себепознание, а себепознанието е инструмент. Споделянето на себекритиката е узряване - способността да бъдеш честен към себе си и открит пред външната среда, е състояние, което показва стабилност.

Не започвам със себе си, защото ми трябва време да го формулирам, което в момента нямам. Имам задачи, които ме чакат в момента да стана и да действам по тях, което след има-няма 5 мин. ще направя. Във всеки случай можем, който желае да се включи в темата, да го правим разпокъсано на етапи - когато видим нещо в нас, което може да е след вече поместено мнение. Стига да има желаещи и хора, които са в "deal" със себе си и самата тема.
« Последна редакция: Април 20, 2013, 16:24:26 от Do_It » Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #5 -: Април 20, 2013, 17:55:56 »

Ухилен
Цитат
Не започвам със себе си, защото ми трябва време да го формулирам, което в момента нямам. Имам задачи, които ме чакат в момента да стана и да действам по тях, което след има-няма 5 мин. ще направя. Във всеки случай можем, който желае да се включи в темата, да го правим разпокъсано на етапи - когато видим нещо в нас, което може да е след вече поместено мнение. Стига да има желаещи и хора, които са в "deal" със себе си и самата тема.
Е как така.Хем имаш време да формулираш въпрос,а хем самата не си готова да са покажеш.Не е честно бих казал.
А още нещо, не чуствам нужда,да са завирам в самокритика и то общественна.Ако има за какво бих го направил лично със себе си,е ти няма да си наясно. Но пука ми.
Т.е. Ако не си разбрала, нямаш никаква работа в моите терзания/самокритика.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 222

« Отговор #6 -: Април 20, 2013, 23:15:03 »

Критиката бива позитивна и негативна.
.............................

Споделянето на себекритиката е узряване - способността да бъдеш честен към себе си и открит пред външната среда, е състояние, което показва стабилност.

Обикновенно думата критика я свързвам с негативна такава,но ако я разгледаме като позитивна,то тогава познавам доста узрели хора,които я споделят с останалите  Усмивчица

Да бъдеш открит чрез негативна самокритика пред външна среда е състояние,което може да доведе до два варианта:
  • приемане и сближаване със средата,поради липсващото его
  • негативно отношение на средата,поради незрелост от нейна страна,защото споделената негативна информация засилва вибрациити си в пространството

Не започвам със себе си, защото ми трябва време да го формулирам, което в момента нямам. Имам задачи, които ме чакат в момента да стана и да действам по тях, което след има-няма 5 мин. ще направя.

Ако мислиш,че това ще ти помогне да се изчистиш от негативното,ще чакам с нетърпение да споделиш и дадеш личен пример как да започнат да го правят и останалите,ако някой реши  Усмивчица

Аз за сега ако набързо погледна назад в годините и имам шанс да променя нещо,не бих променила нищо.Мисля,че съм правила правилните избори и няма нещо,за което да съжалявам.
    Е...,може би малко повече търпение спрямо синът ми няма да е излишно,но и то моето в някои случаи е почти биволско...

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Какво харесвам в себе си? « 1 2 »
Обща тематика
summerwine 23 3575 Последна<br />публикация Юли 10, 2010, 14:30:15
от небесният ангел
Какво е Йога
Йога
Админ 0 1086 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
от Админ
С какво те отъждествявам :) « 1 2 3 »
Снимки
giti 33 2954 Последна<br />публикация Септември 13, 2010, 16:25:11
от небесният ангел
Какво харесвам в теб? « 1 2 3 4 »
Духовни връзки и взаимоотношения
Gayatri 57 4046 Последна<br />публикация Април 08, 2011, 14:32:41
от shining_star
Какво са родителите и какво децата?
За родителите
Sunshine(sun) 14 1556 Последна<br />публикация Юли 29, 2012, 14:54:18
от мушу

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright