Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Никой не ме разбира  (Прочетена 2746 пъти)
Spiritus
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #15 -: Април 11, 2013, 17:49:37 »

Каквото и да говоря не искам да го споменавам във форума!  Усмивчица

Т.е. не искаш да кажеш защо другите ти се подиграват(т.е. какви неща говориш, че да се случва така). Ако и за тоя форум са странни, представям си какво може да е.
    Съжалявям, просто и да кажа никой няма да ми повярва или ще ме помисли за психопат. Не искам да казвам, цял живот на който и да кажа за тези неща-извънземните, ме мисли за ку-ку... Усмивчица
    нищо лично!
    Това е форум за духовни тематики, донякъде и за конспиративни, едва ли ще кажеш нещо, което е нечувано до момента.
    Ако искаш да отгатнем коя ти е теорията за политиката и извънземните, щото не са безкрайно много, защо си се регистрирала тук, ако мислиш, че теориите ти и за този форум са налудничави?
    И наистина каква е тая история за извънземните, че чак за психопат да те мислят хората?
    Че са около нас, че ни управляват, че скоро ще дойдат, че може да комуникираме с тях, какво по-точно.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #16 -: Април 11, 2013, 18:15:47 »

По този случай има една интересна стара поговорка -
     Ако не можеш да обясниш едно нещо на баба си, значи и ти самият не го разбираш(достатъчно).

Ако не може да обясниш по начин, по който и едно дете да те разбере, значи самият не се разбираш. Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Април 11, 2013, 18:18:31 »

my life... Прочети темата "необичайни преживявания" и прецени дали някой би те взел за куку. Усмивчица Ще се изненадаш какви неща са споделяни тук. Усмивчица
    Активен

my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « Отговор #18 -: Април 11, 2013, 21:11:19 »

Мило малко умно коте,наричам те така,заради аватарчето което си сложила.Много е симпатично,и имам усещането,че ти подхожда напълно.Не зная какво точно те мъчи,но разбирам добре,че споделянето е много трудно нещо.Аз самата съм тук защото изпитвах невероятна необходимост да споделя неща,които не мога а и няма защо да тая само в себе си.Е на мен това със споделянето не ми се получава особенно добре(просто съм една доста закоравяла несподеляща и това е нещото с което се уча да се справям ),но пък не спирам да чета и виждам колко много хора пеживяват,мислят и чувстват нещата като мен.Това ми помага до някъде,а и ме зарежда с търпението да намеря и изчакам подходящият момент да споделя нещо свое.За това искам да ти кажа успокой се детенце.Дори да ти е срашно тежко от това за което не можеш да говориш ти не си сама.Тъжно е,че майка ти не те разбира и изслушва.И с мен беше така,когато бях дете и все още е така,но.....това ме направи една много добре изслушваща майка,така че си е струвало да го преживея.Овен това за моето обкръжение съм странна само защото обичам да рисувам,а това е най-малката ми странност повярвай ми.Споделям ти това защото критерият на останалите за странност или нормалност е ограничен само и единственно от рамките на техните разбирания,и понякога съвсем малки,дребни нормални на пръв поглед неща ни отделят от "стадото",но само за да открием когато сме готови за това,нашето "стадо".Сигурна съм,че и ти съвсем скоро ще откриеш някой като теб,който да те разбира и с когото да можеш да споделиш.Макар,че най-важният човек,който трябва да те разбира не е приятел,близък,нито майка ти дори,а ти самата.Не защото не е важно за един човек да бъде разбиран от най-близките си поне.Но ако ти самата си наясно със себе си,това ще ти даде устойчивост в моменти когато си сама и неразбрана,за да дочакаш момента в който всичко ще започне да си идва на мястото.Не казвам че е лесно защото не е,но така се израства.Надявам се казаното от мен да ти помогне по някакъв начин,ако не просто го отмини,и ти пожелавам всичко добро.
    Наистина казоното от теб ми помогна много....Благодаря ти, малко са хората като теб.

Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « Отговор #19 -: Април 11, 2013, 21:12:57 »

Каквото и да говоря не искам да го споменавам във форума!  Усмивчица

Т.е. не искаш да кажеш защо другите ти се подиграват(т.е. какви неща говориш, че да се случва така). Ако и за тоя форум са странни, представям си какво може да е.
    Съжалявям, просто и да кажа никой няма да ми повярва или ще ме помисли за психопат. Не искам да казвам, цял живот на който и да кажа за тези неща-извънземните, ме мисли за ку-ку... Усмивчица
    нищо лично!
    Това е форум за духовни тематики, донякъде и за конспиративни, едва ли ще кажеш нещо, което е нечувано до момента.
    Ако искаш да отгатнем коя ти е теорията за политиката и извънземните, щото не са безкрайно много, защо си се регистрирала тук, ако мислиш, че теориите ти и за този форум са налудничави?
    И наистина каква е тая история за извънземните, че чак за психопат да те мислят хората?
    Че са около нас, че ни управляват, че скоро ще дойдат, че може да комуникираме с тях, какво по-точно.
    Виж, сега ако ти кажа че си говоря с извънземни, ти ще повярваш ли, защото дори аз самата не си вярвам  Тъжен
    Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Април 11, 2013, 22:35:23 »

Цитат
    Виж, сега ако ти кажа че си говоря с извънземни, ти ще повярваш ли, защото дори аз самата не си вярвам

Е няма да си първата В смисъл аз вярвам, не мога да кажа вярно ли е или не за теб, но има такива случаи и не са невероятни. Усмивчица
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Април 12, 2013, 00:29:32 »

Виж, сега ако ти кажа че си говоря с извънземни, ти ще повярваш ли, защото дори аз самата не си вярвам  Тъжен
    Дори наистина да комуникираш с извънземен разум(чак сама да не си вярваш), дори и да си се заблудила, как ти е хрумнало изобщо да го споменаваш на някого, особено в училище, ако си луда то може да не е заради това, че говориш с извънземни(дори и да е 100% вярно), ами заради това, че го споделяш на хората в обществото.
    А и ако някой наистина общува с извънземни, не би трябвало да отваря тая тема.
    Но да приемем, че наистина имаш някакви общувания с извънземни(т.е. че не лъжеш или че не си се объркала/не халюцинираш), какво произлиза от тях, в смисъл научваш ли нещо ново/важно/полезно за тебе, за тях или за нещо друго? Или не знаеш за какво точно става въпрос.
    И защо точно извънземни? Най-разумното комуникационно решение за такова общуване би било телепатията(или въобще нещо свързано с мислите), едва ли получаваш писма от тях, та в тоя случай ако общуваш "чрез главата си" с външен разум, то това може да е друг човек, или някакви духове/души, които не е задължително непремено да са живи(поне в тая вселена), а не да е извънземна биологична раса.
    Активен

"Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Април 12, 2013, 00:42:32 »

Виж, сега ако ти кажа че си говоря с извънземни, ти ще повярваш ли, защото дори аз самата не си вярвам  Тъжен
    как ти е хрумнало изобщо да го споменаваш на някого, особено в училище, ако си луда то може да не е заради това, че говориш с извънземни(дори и да е 100% вярно), ами заради това, че го споделяш на хората в обществото.
    А и ако някой наистина общува с извънземни, не би трябвало да отваря тая тема.

Първо, какво значи "как ти е хрумнало да споделяш" Хората са такива каквито са и това е един, ако не и най-важният урок, да приемаш себе си и другите каквито са, да приемаш себе си какъвто си и да не те е страх да се изразяваш!!!

Второ, какво е това " ако някой наистина общува с извънземни, не би трябвало да отваря тая тема" От какъв зор някой трябва да си мълчи? За какво аджеба са се родили толкова развити души масово от 13 години, ако не да променят нещата? Ако тези хора, си мълчаха заради чуждото мнение, сега нямаше да има вибрационна промяна!!
    И не само, хората нямаха да са наясно, че нещата са повече и отвъд материалното, понеже не става само с присъствие и излъчване..

Разбирам ти намеренията, но факт е, че написаното от теб изглежда тип: "крий се, не споделяй, аз те разбирам ама другите са невежи, та ти не се изразявай, как може да се изразиш пред непросветени хора" !!

Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Април 12, 2013, 00:59:40 »

Цитат
    И защо точно извънземни? Най-разумното комуникационно решение за такова общуване би било телепатията(или въобще нещо свързано с мислите), едва ли получаваш писма от тях, та в тоя случай ако общуваш "чрез главата си" с външен разум, то това може да е друг човек, или някакви духове/души, които не е задължително непремено да са живи(поне в тая вселена), а не да е извънземна биологична раса.

Познавам хора, които общуват с извънземни всякакви. Ще обясня.. ние имаме душа и сме на Земята, в човешко тяло, всяка друга енергийна същост, извън човешката е извънземна! Ние самите като души, не сме земни! Душата ни не е земна, тя идва от духовният свят.

Нашата планета не е единствената, на която има живот.. За сега съм срещала само 1 човек, който има физическа комуникация с извънземни(единственият човек, на който вярвам на 100%, че има)

Хората(останалите, които познавам), които комуникират, са такива хора, че повишават вибрациите си и могат съзнателно да ходят в духовният свят и да пътуват в други светове и да се срещат с тяхните представители. Там срещата е на енергийно ниво..

Даже познавам човек, който си е имал голям енергиен проблем с по-кофти извънземни същости(и те като нас повлияват някой добре, други не)

Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Април 12, 2013, 01:48:23 »

Първо, какво значи "как ти е хрумнало да споделяш" Хората са такива каквито са и това е един, ако не и най-важният урок, да приемаш себе си и другите каквито са, да приемаш себе си какъвто си и да не те е страх да се изразяваш!!!

Второ, какво е това " ако някой наистина общува с извънземни, не би трябвало да отваря тая тема" От какъв зор някой трябва да си мълчи? За какво аджеба са се родили толкова развити души масово от 13 години, ако не да променят нещата? Ако тези хора, си мълчаха заради чуждото мнение, сега нямаше да има вибрационна промяна!!
    И не само, хората нямаха да са наясно, че нещата са повече и отвъд материалното, понеже не става само с присъствие и излъчване..

Разбирам ти намеренията, но факт е, че написаното от теб изглежда тип: "крий се, не споделяй, аз те разбирам ама другите са невежи, та ти не се изразявай, как може да се изразиш пред непросветени хора" !!
    Ако приемаш другите такива, каквито са, не би изразявал такива неща пред тях, всички знаят, че за огромна част от населението това да общуваш с извънземни е налудничаво, та затова е налудничаво в училище или на други стандартни места да говориш на такива теми(особено в училище, предполагам живеете в България в 21ви век и знаете какво е положението).
    Тука не става въпрос за мнения, ами за това, че една малка част от хората вярват в духовните и "странните" неща, а обществото въобще масово не вярва в това, особено в по-особените твърдения(дори и да са религиозни).
    Не знам някой да е станал наясно за нещо, сигурно в 90% от случаите на хората им е едва ли не вродено да вярват, съвсем малко са тия, които са били атеисти/невярващи в нещо нестандартно/незаинтересовани, които после да са си разширили кръгозора.
    Абе въобще на обществото не му е до тия теми, хората се чудят как да оцелеят/да печелят/да харчат пари, не случайно Христос е казал една мисъл, от която се подразбира, че е неразумно най-малкото да разправяш за(темите от този форум да речем) на обществото/тълпата и въобще на хора, които не им е до това.
    Иначе ще свършиш като авторката(която даже тука и беше трудно да каже какво има предвид).
    А написаното от мене значеше да каже какво има предвид в тази тема, а не на всеки срещнат.

Познавам хора, които общуват с извънземни всякакви. Ще обясня.. ние имаме душа и сме на Земята, в човешко тяло, всяка друга енергийна същост, извън човешката е извънземна! Ние самите като души, не сме земни! Душата ни не е земна, тя идва от духовният свят.

Нашата планета не е единствената, на която има живот.. За сега съм срещала само 1 човек, който има физическа комуникация с извънземни(единственият човек, на който вярвам на 100%, че има)

Хората(останалите, които познавам), които комуникират, са такива хора, че повишават вибрациите си и могат съзнателно да ходят в духовният свят и да пътуват в други светове и да се срещат с тяхните представители. Там срещата е на енергийно ниво..

Даже познавам човек, който си е имал голям енергиен проблем с по-кофти извънземни същости(и те като нас повлияват някой добре, други не)

Стига си игра с понятията, под извънземни винаги се е имало предвид биологична раса, живееща на друга планета, а не нашите души или духове, които нямат физическо тяло в момента.
    А почти всичките мисловни/вибрационни общувания с друг разум, описани в духовната литература, са все с духове, които нямат материална форма или и да са имали е била само на земята. Е често се споменава Сириус/Орион, но сякаш само в духовен смисъл, т.е. не означавайки, че там има населена планета.
    Аз поне не съм чувал за легитимен(в духовна и разумна гледна точка) опис на извънземна раса, може да има референции/слухове/конспирации, но няма достатъчно информация за да се състави теория.
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Април 12, 2013, 02:35:13 »

Цитат
    Абе въобще на обществото не му е до тия теми, хората се чудят как да оцелеят/да печелят/да харчат пари, не случайно Христос е казал една мисъл, от която се подразбира, че е неразумно най-малкото да разправяш за(темите от този форум да речем) на обществото/тълпата и въобще на хора, които не им е до това.

Това си е твоя мисъл и ако обичаш не я налагай. Усмивчица

Цитат
    Стига си игра с понятията, под извънземни винаги се е имало предвид биологична раса, живееща на друга планета, а не нашите души или духове, които нямат физическо тяло в момента.

Не си играя!!!!! И под извънземна раса, се има предвид и други планети, на които се прераждат души! Души същите като нас, души прераждащи се другаде, защото уроците изискват!! 
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Април 12, 2013, 13:28:34 »

Цитат

Това си е твоя мисъл и ако обичаш не я налагай. Усмивчица

Това не е моя мисъл, ами го е казал Христос, както и е споменато във всякакви духовни книги и учения, т.е. не го налагам, ами го цитирам, като духовен факт. А и всичко сочи, че е вярна. Който нарушава духовните правила си носи последствията(да те наричат луд в обществото примерно и въобще да имаш такава репутация сред хората, вместо да ги просветяваш ще ги отвратиш).
    Т.е. компроментирате духовните неща и дразните хората.
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 12, 2013, 14:27:08 »

Цитат
    Това не е моя мисъл, ами го е казал Христос, както и е споменато във всякакви духовни книги и учения, т.е. не го налагам, ами го цитирам, като духовен факт. А и всичко сочи, че е вярна. Който нарушава духовните правила си носи последствията(да те наричат луд в обществото примерно и въобще да имаш такава репутация сред хората, вместо да ги просветяваш ще ги отвратиш).
    Т.е. компроментирате духовните неща и дразните хората.

Аз лично няма как да знам, какво е мислил или казал Христос, не съм била до него и не го познавам. Усмивчица Едно от така наречените духовни правила, е да не се подтиска същостта.

За отвращаването от подобни мнения, съм забелязала, че отвращение изпитват само религиозните хора, другите просто не разбират и това показват. Усмивчица

Как така компроментирам? В смисъл, компромат не беше ли да извадя на яве някакъв факт, нещо, което е истина?

А за дразненето на хората, мисля, че е добре да говориш само за себе си.
    Активен

Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #28 -: Април 12, 2013, 14:29:50 »

my life, по-някога сами не даваме на себе си
    разбирането което изискваме от другите. Как мислиш
    че те биха ни разбрали, ако сами себе си не се разберем?
    Пък какво пречи после да разберем и тях и вселената.
    Чудна работа:))))!Най-хубавото е че потенциала да
    решиш проблемите ти, си е в теб...
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #29 -: Април 12, 2013, 14:50:22 »

Чакаме цитата, Spiritus  Мисли  ... иначе спора може да продължи вечно и да обърнем темата, защо теб не те разбираме...
    Наречените луди в обществото обикновено са гениите, дали развитието на расата ни.
    От каквото съм забелязал,  е прието да се имат за луд тези, които не се сливат с тълпата.
    Също така съм останал и с впечатлението, че една свежа мисъл, извън рамките на обществото, често има пробуждащ характер в хората, макар и на пръв поглед да я отричат. Което, пък ме води до идеята, че всички имаме нужда от различни перспективи, за да счупваме постоянно изграждащата представа на мозъка и така да надскачаме това, което наричаме себе си. И тъй, като хората държат на представата и логиката като на живота си, съм научил че е нужно да се научим да подбираме , както ситуациите, така и хората. Примерно, ако my life сподели на класа си, че си общува с извънземни, докато всички си разправят вицове, естествено че ще бъде отхвърлена. Друго ще бъде да им сподели, докато си говорят за статията с извънземното във вестника, както и ще бъде друго в ситуация с част съучениците й, по време на други събития. В живота си видях и разбрах, че за всичко си има подходящ момент, но понякога не го виждаме или дочакваме,но се учим с времето.
     Ако всеки човек си беше мълчал и криеше нещата, които другите хора не ги интересуват, не виждам как щяхме да постигнем прогрес, в който и да е аспект.
     Но, ако го има този вариант Spiritus, покажи го. С удоволствие бих приел нов и ясен поглед над нещата, когато има такъв.

П.п. И разбира се, изключително важно условие, без което не можем да бъдем приети -
    Цитат на: Житара
    Как мислиш че те биха ни разбрали, ако сами себе си не се разберем?
    Активен

entire ocean in a drop
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защо никой не може да ме омагьоса?! « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    giti 52 4408 Последна<br />публикация Октомври 17, 2010, 17:35:50
    от giti
    Как се разбира, дали си на прав път? « 1 2 »
    Послания
    elincetoo 23 2423 Последна<br />публикация Март 28, 2011, 13:43:45
    от Чиста енергия
    Майка ми не ме разбира
    Въпроси и отговори
    Mistic_Aqua 8 1000 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:16:18
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright