Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Никой не ме разбира  (Прочетена 2203 пъти)
my life...
Elza ;))
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « -: Април 06, 2013, 20:27:48 »

От малка имам проблеми в у-ще, детска градина, учители, родители и т.н.. Казват ми, ме проблема е в мен. Много пъти съм се опитвала да обясня на майка си какво мисля и чуствам, да кажа за плановете си, целите си,но...Тя мисли, че съм се побърскала нещо и изобщо не ме изслушва. А после като имам проблеми и не и казвам, тя ме обвинява, че не и споделям. Е, как да и споделя, кота когато и де се опитам тя само си говори и знае своето и не ме слуша....дори сме стигали да скандали. Опитвала съм и с други близки хора да споделя, но пак нищо не се получава...с тяхното задръстено мислене нищо не разбират. Всичко е толкова консервативно .В училище не общувам с никой и няма и с кой да споделя. 
       В този форум има доста хора с проблеми като моите или поне така съдя според написаното от тях. Вярвам, че тук ще намеря подкрепа
    Успокоявам се с мисълта, че ще успея или поне така мисля, така мисли интуицията ми.
    Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Април 10, 2013, 00:34:14 »

От малка имам проблеми в у-ще, детска градина, учители, родители и т.н.. Казват ми, ме проблема е в мен. Много пъти съм се опитвала да обясня на майка си какво мисля и чуствам, да кажа за плановете си, целите си,но...Тя мисли, че съм се побърскала нещо и изобщо не ме изслушва. А после като имам проблеми и не и казвам, тя ме обвинява, че не и споделям. Е, как да и споделя, кота когато и де се опитам тя само си говори и знае своето и не ме слуша....дори сме стигали да скандали. Опитвала съм и с други близки хора да споделя, но пак нищо не се получава...с тяхното задръстено мислене нищо не разбират.  Всичко е толкова консервативно.

А защо мислиш, че хората са такива?

Цитат

В училище не общувам с никой и няма и с кой да споделя. 

А някой от съучениците ти не те ли разбира?

Цитат

В този форум има доста хора с проблеми като моите или поне така съдя според написаното от тях. Вярвам, че тук ще намеря подкрепа
    Успокоявам се с мисълта, че ще успея или поне така мисля, така мисли интуицията ми.

Струва ми се, че имаш доста точна интуиция.
    Активен
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Април 10, 2013, 14:23:05 »

От малка имам проблеми в у-ще, детска градина, учители, родители и т.н.. Казват ми, ме проблема е в мен. Много пъти съм се опитвала да обясня на майка си какво мисля и чуствам, да кажа за плановете си, целите си,но...Тя мисли, че съм се побърскала нещо и изобщо не ме изслушва. А после като имам проблеми и не и казвам, тя ме обвинява, че не и споделям. Е, как да и споделя, кота когато и де се опитам тя само си говори и знае своето и не ме слуша....дори сме стигали да скандали. Опитвала съм и с други близки хора да споделя, но пак нищо не се получава...с тяхното задръстено мислене нищо не разбират.  Всичко е толкова консервативно.

А защо мислиш, че хората са такива?

Цитат

В училище не общувам с никой и няма и с кой да споделя. 

А някой от съучениците ти не те ли разбира?

Цитат

Струва ми се, че имаш доста точна интуиция.

не, никой от съучениците ми не ме разбира, всички ми се подиграват  Тъжен Тъжен
    може би хората са такива, защото са много алчни и озлобени към другите.Защото са егоисти и в живота виждат само себе си.. Тъжен
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #3 -: Април 10, 2013, 16:37:03 »

Какво правиш/говориш, че да ти се подиграват?
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Април 10, 2013, 17:20:17 »

Подиграват ми се защото може би съм по-различна от тях и говоря/правя по-различни неща, които на тях им се струват странни.Например за извънземни и политика  Ухилен Това за тях е много глупаво
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Април 10, 2013, 17:32:56 »

Подиграват ми се защото може би съм по-различна от тях и говоря/правя по-различни неща, които на тях им се струват странни.Например за извънземни и политика  Ухилен Това за тях е много глупаво
    И какво по-точно говориш за извънземните и политиката, каква ти е теорията?
    И наистина това не са теми за ученици нито за училище, освен ако не е астрофизична или политико-икономическа гимназия.
    Активен

"Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Април 10, 2013, 19:04:56 »

Каквото и да говоря не искам да го споменавам във форума!  Усмивчица
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Април 10, 2013, 19:20:25 »

Т.е. не искаш да кажеш защо другите ти се подиграват(т.е. какви неща говориш, че да се случва така). Ако и за тоя форум са странни, представям си какво може да е.
    Активен

Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #8 -: Април 10, 2013, 20:53:29 »

Никой никого не разбира на този свят така или иначе,просто имаме ... допирни точки с другите хора.
    Активен
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #9 -: Април 11, 2013, 11:42:35 »

Това с неразбирането ми е много познато.
    Има случаи на чисто неразбиране, които са безобидни - като говориш нещо,
    просто не разбират за какво става дума (все едно им говориш на непознат
    език).
    В такива случаи сигурно трябва да се постараеш спокойно да обясняваш
    повече и по-разбираемо за другия човек.

В други случаи може да те разбират много добре, но това, за което става
    дума да е неприемливо за тях.
    Тогава проблемът е в другите хора, а не само в теб.

И на мен ми изглежда, че никой никого не разбира, но подозирам и обратното
    - може да смятаме, че всеки разбира всички, нали все пак всички сме хора,
    в един свят.

Самото чувство за неразбиране води до откъсване и враждебност.
    Ако почувстваш другия човек като близък, приятелски настроен, от това може
    да тръгне и разбиране по-нататък.

Понякога.
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #10 -: Април 11, 2013, 12:07:15 »

По този случай има една интересна стара поговорка -
     Ако не можеш да обясниш едно нещо на баба си, значи и ти самият не го разбираш(достатъчно).
    Активен

entire ocean in a drop
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

« Отговор #11 -: Април 11, 2013, 12:51:09 »

Вярна поговорка. Мисля че така трябва - да се говори ясно и по същество.
    За да стане така, на мен поне, ми трябват известни усилия - да си изясня
    сам нещата и след това да изразя мисълта си.
    Нямах предвид някакво снизходително отношение към събеседника:
    "по-разбираемо за другия човек "  - значи на ясен език, като смисълът си
    остава същия.
    Един проблем идва от това, че понякога говорещият подразбира неща, които
    сам си знае добре и ги изпуска от разказа. Това непълно изказване може
    да остане неразбрано.

Активен
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Април 11, 2013, 16:36:57 »

По този случай има една интересна стара поговорка -
     Ако не можеш да обясниш едно нещо на баба си, значи и ти самият не го разбираш(достатъчно).

много добре казано  Слънце
    Активен

my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Април 11, 2013, 16:38:29 »

Т.е. не искаш да кажеш защо другите ти се подиграват(т.е. какви неща говориш, че да се случва така). Ако и за тоя форум са странни, представям си какво може да е.
    Съжалявям, просто и да кажа никой няма да ми повярва или ще ме помисли за психопат. Не искам да казвам, цял живот на който и да кажа за тези неща-извънземните, ме мисли за ку-ку... Усмивчица
    нищо лично!
    Активен

abrego
    Неактивен Неактивен

Публикации: 125

• Град: Тук...сега...
  • « Отговор #14 -: Април 11, 2013, 16:52:13 »

Мило малко умно коте,наричам те така,заради аватарчето което си сложила.Много е симпатично,и имам усещането,че ти подхожда напълно.Не зная какво точно те мъчи,но разбирам добре,че споделянето е много трудно нещо.Аз самата съм тук защото изпитвах невероятна необходимост да споделя неща,които не мога а и няма защо да тая само в себе си.Е на мен това със споделянето не ми се получава особенно добре(просто съм една доста закоравяла несподеляща и това е нещото с което се уча да се справям ),но пък не спирам да чета и виждам колко много хора пеживяват,мислят и чувстват нещата като мен.Това ми помага до някъде,а и ме зарежда с търпението да намеря и изчакам подходящият момент да споделя нещо свое.За това искам да ти кажа успокой се детенце.Дори да ти е срашно тежко от това за което не можеш да говориш ти не си сама.Тъжно е,че майка ти не те разбира и изслушва.И с мен беше така,когато бях дете и все още е така,но.....това ме направи една много добре изслушваща майка,така че си е струвало да го преживея.Овен това за моето обкръжение съм странна само защото обичам да рисувам,а това е най-малката ми странност повярвай ми.Споделям ти това защото критерият на останалите за странност или нормалност е ограничен само и единственно от рамките на техните разбирания,и понякога съвсем малки,дребни нормални на пръв поглед неща ни отделят от "стадото",но само за да открием когато сме готови за това,нашето "стадо".Сигурна съм,че и ти съвсем скоро ще откриеш някой като теб,който да те разбира и с когото да можеш да споделиш.Макар,че най-важният човек,който трябва да те разбира не е приятел,близък,нито майка ти дори,а ти самата.Не защото не е важно за един човек да бъде разбиран от най-близките си поне.Но ако ти самата си наясно със себе си,това ще ти даде устойчивост в моменти когато си сама и неразбрана,за да дочакаш момента в който всичко ще започне да си идва на мястото.Не казвам че е лесно защото не е,но така се израства.Надявам се казаното от мен да ти помогне по някакъв начин,ако не просто го отмини,и ти пожелавам всичко добро.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защо никой не може да ме омагьоса?! « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    giti 52 4008 Последна<br />публикация Октомври 17, 2010, 17:35:50
    от giti
    Как се разбира, дали си на прав път? « 1 2 »
    Послания
    elincetoo 23 2179 Последна<br />публикация Март 28, 2011, 13:43:45
    от Чиста енергия
    Майка ми не ме разбира
    Въпроси и отговори
    Mistic_Aqua 8 812 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:16:18
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright