Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Енергия?  (Прочетена 729 пъти)
Timesbehind
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« -: Април 03, 2013, 19:21:48 »

Каква е тази енергия/енергетика/енергииност , за която става въпрос във почти всеки пост в този форум?
Някакъв самоцел ли е,електроцентрала ли ще правите?  Ухилен

Питам,защото думите вибрация/енергия не ми говорят много..при положение че всичко вибрира или притежава енергия малко или много.

В смисъл ,енергията се използва за нещо, нали ?
Не ми казваите,че е за "духовно извисяване",защото по тази логика ако бръкна в контакта ще получа физическо извисяване ? Ухилен

Да та какво мислите по въпроса :Д
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Април 03, 2013, 19:44:36 »

Говорим за различните видове енергии съставяща цялото , тая в контакта е отделен вид .
Когато сме говорили за енергетика на нещо ,примерно на човек се говори за уникалната комбинация от видовете енергии.
Те могат да се класифицират по различни фактори , примерно по вибрацията - за това срещаш за високи и ниски енергии и вибрации.
Използват се тези термини в контекста на духовното извисяване , поради нуждата на някакво техническо или логично обяснение на него много разглеждани научно теми, като за лаици.
Примерно се употребява думата Първоизточник ( на енергията и материята ) наместо Бог.
Наместо псувни - негативна енергия и тнт  Веселяк Веселяк Веселяк
Целта не е електроцентрала , а за да може някак си да стига до хора ,обременени с множество комплекси от към това да говорят за неща свободно ,като божествено ,ангели  сили, магии и тнт , без да се отнасят към темата като научно фантастична непременно.
Да се даде шанс на необяснимото.
Надявам се така обективно да ти отговорих , на мен лично ми е все едно ,ако е удобно на множеството да си говорим така ок , може и приказно ,може и всякак, но това се е установило май като форумен речник Усмивчица
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 222

« Отговор #2 -: Април 03, 2013, 20:15:36 »

Не ми казваите,че е за "духовно извисяване",защото по тази логика ако бръкна в контакта ще получа физическо извисяване ? Ухилен

Мисля,че духовното извисяване и осъзнотост води до отпушване на енергийните канали и чакрите,а от там човек е отворен да приема и открива знания,като тези за електрическата енергия.Имам предвид откритията на Никола Тесла и вътрешната енергия,която той е притежавал.Филмчето е интересно откъм наличната духовна енергия и осъзнатост,която притежава Тесла:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DDZioYKdYFQ#t=27s

Човечеството трябва да е достатъчно духовно извисено,повишавайки собствените си вибрации,за да е възможно да управлява безопасно всички енергии.
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Април 03, 2013, 23:20:09 »

Човечеството трябва да е достатъчно духовно извисено,повишавайки собствените си вибрации,за да е възможно да управлява безопасно всички енергии.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Timesbehind
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #4 -: Април 03, 2013, 23:59:30 »

И накъде ще ги запратим тези енергии или за какво ще ги ползваме когато ги управляваме?

Да,ясно е че става въпрос за други енергия от тази в контакта,но мисля че принципа е същия и има някаква аналогия.
Нещата във нашия видим/чуваем/помирисваем свят все пак не са ли проявление на други "по-висши светове"
Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Април 04, 2013, 00:40:18 »

И накъде ще ги запратим тези енергии или за какво ще ги ползваме когато ги управляваме?

За нещо градивно...,според нуждите в следващият етап от еволюционното развитие...

Нещата във нашия видим/чуваем/помирисваем свят все пак не са ли проявление на други "по-висши светове"

Да,определено.Но нали и ние се стремиме към израстване и духовно развитие,което ще ни издигне на по-високо ниво и ще ни доближи до тези по-висши светове?Това е и целта на еволюционното развитие...
Филмчето по горе дава отговори на много от въпросите ти.Дълго е,ако имаш време го гледай (макар с превъртане,аз така правя),интересен е краят.Тесла стига до знания,които умишлено унищожава и не ги предава на човечеството,защото не е дошло времето,хората да ги получат,за да не злоупотребят с тях.Но той е достатъчно осъзнат за да ги унищожи... Усмивчица
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Април 17, 2013, 00:54:06 »

Това филмче е подходящо за темата и горещо го препоръчвам,ако някой още не го е гледал  Усмивчица
Обяснява по научен начин много нагледно и елементарно връзките между енергиите и съзнанието,времето,материя и антиматерия и т.н.
Дълго е,но си заслужава гледането  Усмивчица

http://www.youtube.com/watch?v=ob-k9TbZqSs&list=WL882ABF6C94857DF5

Активен

The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #7 -: Април 17, 2013, 21:55:26 »

elinikar Филма  Athene`s Theory of Everything / Теория за всичкото на Athene (2011)  е уникален и ти благодаря, че го сподели.
Радвам се, че учените достигат толкова дълбоко в сферата на същността и честно да ти кажа останах много приятно изненадан.

Искам само да допълня, че филма вече го има преведен и който иска може да му се наслади със субтитри благодарение на колибката, ето и линк:
http://kolibka.com/2.html

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Април 17, 2013, 23:40:55 »

Искам само да допълня, че филма вече го има преведен и който иска може да му се наслади със субтитри благодарение на колибката, ето и линк:
http://kolibka.com/2.html

И моя линк е преведен със субтитри,качен е от колибка.Направо пускате и гледате

Активен

The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #9 -: Април 18, 2013, 10:09:25 »

Цитат
И моя линк е преведен със субтитри,качен е от колибка.Направо пускате и гледате
Да сега видях просто трябваше да ги вкюча допълнително от "cc".

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Мисълта и словото са енергия « 1 2 »
Духовни учения
Administrator 28 4518 Последна<br />публикация Февруари 01, 2011, 02:19:41
от malkata_stz
Източници на енергия
Енергийни учения
Evolution 3 5331 Последна<br />публикация Август 20, 2010, 10:16:28
от Evolution
Архитектура и енергия
Видео клипове
Amica 1 962 Последна<br />публикация Август 15, 2010, 22:34:34
от Evolution
Възприятие на жизнената енергия
Енергийни учения
Kery 12 3406 Последна<br />публикация Юни 23, 2012, 14:01:21
от sharga
Странна енергия « 1 2 »
Моите сънища
sin kamuk 27 1573 Последна<br />публикация Септември 22, 2013, 18:34:55
от Timesbehind

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright