Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: От Венера  (Прочетена 1817 пъти)
Инил
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« -: Декември 29, 2009, 21:26:42 »

144. (Май 19). ... Да разгледаме Венера, като най-близката и по-развита от Земята. Хората там живеят на една еволюционна степен по-високо. Начело стои Нашата Йерархия, Наши Братя, Управници от Нашата степен. Разликата между нейната Йерархия и хората е почти толкова голяма, както и на Земята. Но човечеството там се е предвижило много по-напред. Там тъмно братство няма. Зло в земната му форма и борба със Светлината не съществува. Има несъвършенство характерно за нивото на еволюция, което се утвърждава и отзвуците от старото. Води се яростна борба между двете: това, което трябва да настъпи и това, което е било; между миналото и бъдещето. По-съвършеното бъдеще, което трябва да бъде, се бори с несъвършенството на настоящето и миналото, но без намесата на черното братство. Това е еволюционна степен която ще бъде много близка до една от бъдещите раси на Земята. Човечеството на всяка планета се развива различно и независимо от човечествата в цялата наша Слънчева Система, но все пак остава свързано и хармонично с останалите, като единно цяло. Хората на Земята преминават тези степени на еволюция, които на Венера са преминати по-рано. Разликата е единствено в това, че тъмните сили там не задържат нейното течение. Енергийните центрове са отворени и в много хора функционират. Ясновидството, ясночуването и четенето на мисли е достъпно почти за всички, но в различна степен. И двата свята, невидимият и видимият, са отворени за съзнанието. Хората на Венера знаят какво се случва на Земята и помагат според силите си. Класово разделение не съществува. Има различие според светлосянката. Раси не съществуват. Расата е една. Народности също няма – само една. Държави няма. Държавата или по-точно, човечеството, представлява едно семейство. Красотата се явява форма за изражение на целия живот. Красиви са и хората, и къщите, и предметите, и вещите за всекидневна употреба. Всеки дом е като малък музей за предмети на изкуството. Висшата материя и енергиите са на разположение на населението. Непознати са недостигът, гладът, природните бедствия, болестите, сушата, неплодородието, и т.н. Чистотата и красотата са във всичко. Няма писани закони: личният морален кодекс на всеки дава възможност да се мине без полиция, затвори и наказателни мерки. Тъй като не всички са съвършени, обаче, са възможни и рецидиви. Тези индивиди, поддаващи се на астрала, живеят отделно в области, където те са събрани по съзвучие и родство. Вътрешното неблагополучие веднага се отразява и на тялото, тъй като материята е подчинена на духа в значителна степен и за допуснатото неравновесие се заплаща бързо. Принуждаване няма в нищо. Здрави са всички, които не нарушават хармонията на духа. Животните не биват убивани заради тяхното месо. Храна съдържаща кръв не се употребява. Дрехите са с позитивни цветове. Цветовете на разложението и смъртта се изключени. Никой не носи нищо в черен цвят. В микрокосмосите на хората и макрокосмоса на планетата, тези разрушителни цветове отсъстват напълно. Астралното тяло на планетата е чисто и сияе в прекрасни цветове. Самата атмосфера, видима и невидима, е очистена от флуидите на разложението. Умрелите се подлагат на изгаряне. Огнища на зараза и разложение подобни на гробищата не съществуват. Има една религия. По-точно не е религия, а Учение за Живота, единно за целия Космос, но съответстващо на степента на планетарната еволюция. Цветята, растителността и формите в природата са прекрасни. Много от нейните процеси се регулират от волята на човека. Машините не са толкова много, тъй като преди всичко се използва апаратът на човека, неговият организъм, овладяването на енергиите на който позволява да се извършват т. нар чудеса, които всъщност са действие на по-висши закони. Дъждът и другите феномени в природата също се предизвикват чрез човешката воля. Развито е колективното прилагане на енергиите на човешкия организъм, и то в много широк мащаб. Молитвата има по-скоро техническо или психо-механическо, отколкото религиозно значение, и представлява способ за прилагане на могъщите психични сили на човека. Хората летят. Наличието на огнената енергия дава възможност да се извършват множество феномени, които на Земята се смятат за необичайни и чудни, но там са съвсем обичайни, както и необикновеният им начин на живот. Мисълта се владее до съвършенство. Няма нито телеграф, нито телефон, нито радио, нито телевизия. Всичко това е заменено от човешкия апарат, който съдържа в себе си всичко. Управлението е йерархическо. На особена почит стоят науката и изкуството. Изключително са развити химията и естествените науки, само че формата им на приложение е съвсем различна, отколкото на Земята. Растителните и животински видове се определят от човека и се намират под неговия пълен контрол. Установени са връзки с други планети, съзнанието на чиито жители позволяват това. Хората не пушат, не пият, не употребяват наркотици, не се тровят със злоба и ненавист, не крадат, не прилагат насилие, не лъжат и не нарушават волята на другите. Свободната воля на човека е свещена. Пари не съществуват. Има изобилие от всичко. Алчност също не съществува: всеки взима толкова, колкото му е необходимо – не повече. Казано с други думи: в сравнение с вашата Земя, Венера е рай. Но даже и този рай е далече от това съвършенство (разбира се, също относително), което съществува на още по високите планети. ...
ГАЙ – 1956 г.

Станимир
Активен

Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #1 -: Март 13, 2010, 18:46:55 »

Някъде четох разни теорий,че от Венера е дошъл Христос и другите като него.
Напълно възможно,ако са в друго измерение.Защото знаем,че на Венера е невъзможен живот за третото наше измерение!
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Септември 01, 2010, 23:22:29 »

Аз пък съм чела ,че Санат Кумара там е изкарал обучението си за планетарен логос!
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright