Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дайте съвет - проблемен квартирант  (Прочетена 1047 пъти)
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « -: Април 03, 2013, 03:59:25 »

Здрасти.

Имам квартирант който ми прави проблеми, троши ми апартамента, обижда ни, псува ни и т.н.
    Ето видеата (и най вече аудиата) на които има информация за какво става въпрос малко или много.
    За съжаление са на английски.
    http://www.youtube.com/playlist?list=PLUvdI3LaS8szQADOlSu0z-tBlHYA6roqd
    Та, йога съм, въртя кундалинита, имам еди какви си способности и т.н. но не искам да ползвам отрицателна енергия срещу него (нито срещу който и да било друг) по обясними причини.
    Преди години ми правиха подобни проблеми и после умряха.
    Е, възрастни бяха хората, но не съм сигурен, че са умрели от старост.
    Тоя човек го чувствам как ме мрази и ме мрази толкова много, че не мога (и не искам) да ви опиша.
    Дори и по мейлите му усещам тиняка който ми хвърля.
    Млад е и не ми се иска да го видя как си отива заради идиотщини, разбирам, че това е от лоша карма, но ми е жал за него а и на мене не ми е кой знай колко приятно да се занимавам с неговите проблеми и да монтирам щитове и не знам си какви защити специално заради неговите постъпки спрямо мене.
    Разбира се не искам съвети като например да потърся помощ от биячи и/или подобни тъмни личности.
    Ако има някой идеи, моля да каже.

Благодаря предварително.
    Активен

Сатчитананда ...
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Април 03, 2013, 15:24:22 »

Свързан,
    според мен тук се работи с прошката+ светлина.

Т.е разбий стената ,че той е ограничен поради карма,възраст,тиняк и тнт.
    От там имаш коридор свободен да му пускаш светлина и приемане ,като семенце и търпение да видиш как работи , защото той сам ще си го абсорбира и развие.
    Понякога резултатите са бързи , понякога се изисква търпение.

Това е ако искаш , ако ли не поддържате само гадорийското в него и то ще си ескалира нон стоп.

Това от моя скромен опит с тиняци Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #2 -: Април 03, 2013, 15:52:58 »

Подкрепям Еона и допълвам. Покажи му любов, направи нещо за него, ако щеш прегърни го.
     Това раздвижва застоялата вода в него.
    Активен

entire ocean in a drop
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #3 -: Април 03, 2013, 17:10:17 »

Здравей Свързан.
    Цитат
    Та, йога съм, въртя кундалинита, имам еди какви си способности и т.н. но не искам да ползвам отрицателна енергия срещу него (нито срещу който и да било друг) по обясними причини.

Източник: http://indigota.com/index.php?PHPSESSID=0453dcfeaafb022f1533901b3e3768bc&topic=6806.msg82473;topicseen#ixzz2PPQGjv6P
    Много пъти съм казвал/писал, не се занимавайте с техники,като йога,мантри и др.подобни.Защо?
    Проблема ти е класически,достигаш енергийност по изкуствен начин,и сега не можеш да си неутрален защото тялото ти не го може.И дразниш и застрашаваш другите.В живота е важно да си постигаш нещата естественно и да растеш енергийно,но без да влияеш на другите директно.Те тва ти е проблема.
    Как да се оправиш? Ми не знам и не е моя работа.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Април 03, 2013, 17:54:59 »

Благодаря за отговорите.

Еона, ще опитам, има логика в това което казваш.
    еос, показвал съм му (явно) предостатъчно любов и съм правил предостатъчно за него, дори преди да дойде зимата му изчистих апартамента със salvia apiana: http://en.wikipedia.org/wiki/Salvia_apiana, та не знам.
    meander, убягва ми логиката ти, казваш: "В живота е важно да си постигаш нещата естественно и да растеш енергийно,но без да влияеш на другите директно."
    Та, йога е точно това.
    Иначе, мога да съм неутрален, но е трудно, като ме буди през нощта, ако разбираш за какво говоря.

Живи и здрави :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Април 03, 2013, 17:57:08 »

А, забравих да допълня, че ползва алкохол най вероятно съчетан с наркотици.
    А и е 100% нередовен психически ...
    « Последна редакция: Април 03, 2013, 18:15:35 от Свързан » Активен

Сатчитананда ...
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #6 -: Април 03, 2013, 18:09:06 »

Цитат
    Имам квартирант който ми прави проблеми, троши ми апартамента, обижда ни, псува ни и т.н.

Ако някой ми троши апартамента и ме псува и обижда, ще го изселя от дома ми, не бих си играла да му пращам любов и светлина или тем подобни. Може и да му пращам спокойствие и любов, ще се опитам да го разбера и да запазя спокойствие, но няма да е докато е в апартамента ми...
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Април 03, 2013, 18:11:01 »

Цитат

Ако някой ми троши апартамента и ме псува и обижда, ще го изселя от дома ми, не бих си играла да му пращам любов и светлина или тем подобни. Може и да му пращам спокойствие и любов, ще се опитам да го разбера и да запазя спокойствие, но няма да е докато е в апартамента ми...
    Това се и опитваме да направиме с жената, но е сложна, дълга, неприятна и скъпа процедура ...
    Благодаря.
    Активен

Сатчитананда ...
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Април 03, 2013, 18:32:45 »

Цитат
    Това се и опитваме да направиме с жената, но е сложна, дълга, неприятна и скъпа процедура ...

Практически съвети:
    Нямаш ли клауза в договора ,която нарушава? Иначе (май си в чужбина) има права на наемателя и е скъпа процедурата наистина. Другото което можеш да направиш е при всяко нарушение при което може да се сигнализира в полицията да го правиш - шум след 22 часа , счупени неща и тнт. , това облекчава процедурата с прекъсване на контракта. Това е от мъжа ми попитах , той е в общинска полиция в Холандия.

Аз разбрах ,че е съ-квартирант , а не че е ваше жилището и нямате избор.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Април 03, 2013, 18:42:34 »

Благодаря за съвета Еона, но имах нужда най вече от духовен съвет :-).
    Та тука където сме, законите и постановките са такива, че той ни е почти като съ-квартирант :-).
    В смисъл, че има прекалено много права и прекалено малко задължения.
    От друга страна не искам да го товаря с глоби (извиквайки полицията за шум), нали знаеш, че не трябва да правиме на околните лошо.

Живи и здрави :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #10 -: Април 03, 2013, 21:49:08 »

Здравей
    Цитат
    Та, йога е точно това.
    Иначе, мога да съм неутрален, но е трудно, като ме буди през нощта, ако разбираш за какво говоря.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=6806.msg82487;topicseen#ixzz2PQYjUkhD
    Йога е система а не достигане по естественния начин.Пробвай да изведеш истината,но ти трябва да спазваш реда и правилата на земята,а йога не е това.Тялото не е само ума,и излъчва по хиляди канала информация и енергия!!!
    С една дума си си докарал урок и то тежък.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Април 04, 2013, 00:14:22 »

...
    Йога е система а не достигане по естественния начин.Пробвай да изведеш истината,но ти трябва да спазваш реда и правилата на земята,а йога не е това...
    *Йога е философска школа, а не система.
    Думата йога произлиза от санскрит и според корена могат да бъдат изведени три значения.
    1. обвързвам, съединявам, обединявам ...
    2. управлявам контролирам
    3. концентрирам

И за да бъда максимално конкретен ще цитирам Уикипедия
    Цитат
    Йога има пет опорни точки:

1. Правилни упражнения (асани) - тялото ни е предназначено да се движи и да се упражнява. Ако начинът ни на живот не осигурява достатъчно движение на мускулите и ставите с времето се появяват болести и дискомфорт. Подходящите упражнения трябва да са приятни, за този, който ги изпълнява и в същото време полезни за тялото, ума и духа.
     2. Правилно дишане (пранаяма) - йога ни учи как да използваме максимално дробовете си и да контролираме дишането. Правилното дишане трябва да е дълбоко, бавно и ритмично. Това подобрява жизнеността и прочиства ума.
     3. Правилна релаксация - чрез пълно отпускане на мускулите се подмладява нервната система и се постига вътрешен мир.
     4. Правилна диета - храната, която ядем повлиява ума ни. Йога препоръчва вегетарианска храна.
     5. Позитивно мислене и медитация - това е най-важната част. Ние сме това, което мислим. Трябва да се стараем да мислим позитивно и творчески, което ще ни помогне да постигнем отлично здраве и спокоен ум. Позитивен поглед към живота може да бъде развит чрез изучаване и практикуване на техниките от философията Веданта

И най-накрая по темата -
     Добре казваш, пробвал си с показване на любов, това не означава, че трябва да спираш, а че е нужно да го съчетаеш с още подробности. В моменти на избухване на този човек, демонстративно направи така, че да го оставиш сам, напусни стаята и когато го видиш спокоен върви при него, покажи му добри чувства и му обясни, че онова преди не е истинското му себе и че не му е присъщо. Можеш дори да му разкажеш за притчата с вълците на индианците чероки -
    Цитат
    Стар чероки разказвал на своя внук за борбата, която се води във всеки един от нас.
    И рекъл на момчето, че в душите ни се борят два вълка. Единият е зъл, той е гневът, завистта, недоволството, отрицанието, алчността, надменността, самосъжалението, чувството за малоценност или пък за превъзходство, лъжата, фалшивата гордост и егоцентризмът. Другият е добър – той е радостта, мирът, любовта, надеждата, спокойствието, скромността, добротата, благосклонността, взаимността, щедростта, искреността, състраданието и вярата. Внукът се замислил за момент и след това попитал дядо си:
    -И кой вълк побеждава?
    -Този, когото нахраниш. – отговорил старият чероки.

Припомни си добре, че нищо не е случайно и за всяко обстоятелство си има причина. Ти си този с високата вибрация, осъзнатия. Човекът там е объркан, изплашен, вследвие на което обгърнат в гняв. Може да е поставен там като мисия, да му отвориш очите (колкото и да е малко). Може да е мисия, да преодолееш просто подобно нещо. Каквато и да е причината, има я и ти най-добре можеш да я откриеш и оттам да действаш според нея. Успех!
    Активен

entire ocean in a drop
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #12 -: Април 04, 2013, 01:00:17 »

Една гора бой без обяснения ще свърши чудесна работа
    като увертюра към  последващ конструктивен разговор на халби
    с бира с много любов и съчувствие.
    Ще бъде оценено и ще има вече чуваемост и сензитивност
    гарантирано и с желание за консенсус.
    За предпочитане е пред това някой да умира.
    Кармата много и здраве казвам аз...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Април 04, 2013, 01:15:40 »

Веселяк

... да си кажа право ИСТИНА говори Странника. Помага си и отваря ушите и главата за вслушване в съветите... все пак въпрос на избор... но признавам и аз бих му натиснал някой точки по тялото, но ще да е след още много съвети и идеи за положително разбиране... търпелив съм  Затъпяване
     Има едно учение за промяна на центъра на съзнание... ако не се лъжа е индианско и накратко става въпрос за създаване на неочаквана/стресираща ситуация, която да промени точката на възприемане на обекта и да го предразположи към разбиране.
    Активен

entire ocean in a drop
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Април 04, 2013, 21:26:42 »

Веселяк

... да си кажа право ИСТИНА говори Странника. Помага си и отваря ушите и главата за вслушване в съветите... все пак въпрос на избор...
    А мерси, проблемите ги оправяхме така когато бяхме в пубертета и в България.
    Тука не е далавера да се прибягва до такива мерки, поне не докато не е станало като в България.
    Иначе, аз почти оправих проблема с помощта на едно аверче, ако сичко мине и ако ми дойде музата, може и да споделя.

Живи и здрави.
    Активен

Сатчитананда ...
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Информация,Избор,Съвет,Решение,Край на ситуацията
    Необичайни преживявания
    Misli 1 898 Последна<br />публикация Декември 20, 2010, 03:07:01
    от Eona Lightholder
    Моля за съвет
    Обща тематика
    Mitova 7 525 Последна<br />публикация Май 20, 2013, 20:14:11
    от kehoy_

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright