Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Нирвана  (Прочетена 1763 пъти)
Ramayana
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« -: Март 27, 2013, 14:57:05 »

Нирвана - духовното блаженство или освобождение на ума от илюзията  Усмивчица
Споделете вашия опит  Усмивчица
Активен

"Рамаяна" - епична битка, в която Върховното Съзнание побеждава Егото и освобождава Душата.
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #1 -: Март 27, 2013, 15:11:04 »

Нирвана е високо ниво. Първо трябва да се мине през самадхи.
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Март 27, 2013, 21:49:19 »

Къде се целиш, кой ще ти сподели от личен опит какво е нирвана?
Самия Буда не е говорил нищо по въпроса или поне аз не знам да е говорил.
Активен
Star Rover
Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #3 -: Март 27, 2013, 23:14:21 »

Самия Буда не е говорил нищо по въпроса или поне аз не знам да е говорил.

Няма и да говори, защото това е състояние, което човешките изразни средства са неспособни да опишат. Самадхи имам предвид..

Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
Ramayana
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Март 28, 2013, 15:53:55 »

Може би е много високо,щом ви е страх да говорите за това. Може би няма да ми повярвате,но веднъж сънувах това състояние. Насън бях в едно пусто място и чувствах огромна тревога от нещо...по едно време в пространството се появи някакво същество,подобно на божество...в момента,в който го погледнах,всяка тревога и мисъл изчезнаха от съзнанието ми,все едно,че никога не ги е имало. Почувствах едно неземно щастие в себе си,като че ли нищо не ме засяга,като чужда на този свят и всичко в него...обаче това щастие не може да се опише с думи...и след малко време това същество изчезна,преди това ми каза нещо,което не разбрах...остана ми спомена от усещането,затова мисля,че е било нирвана.

Вие съгласни ли сте? Възможно ли е насън да се случи това или задължително се постига чрез самадхи...
Активен

"Рамаяна" - епична битка, в която Върховното Съзнание побеждава Егото и освобождава Душата.
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Март 28, 2013, 17:13:40 »

Усмивчица
Има но не се интересуват.
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #6 -: Март 28, 2013, 17:19:23 »

Не разбрах, Търси. Усмивчица Има които са в това състояние и не се интересуват да споделят ли?
Активен
Star Rover
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Март 28, 2013, 17:43:51 »

Може би е много високо,щом ви е страх да говорите за това. Може би няма да ми повярвате,но веднъж сънувах това състояние. Насън бях в едно пусто място и чувствах огромна тревога от нещо...по едно време в пространството се появи някакво същество,подобно на божество...в момента,в който го погледнах,всяка тревога и мисъл изчезнаха от съзнанието ми,все едно,че никога не ги е имало. Почувствах едно неземно щастие в себе си,като че ли нищо не ме засяга,като чужда на този свят и всичко в него...обаче това щастие не може да се опише с думи...и след малко време това същество изчезна,преди това ми каза нещо,което не разбрах...остана ми спомена от усещането,затова мисля,че е било нирвана.

Вие съгласни ли сте? Възможно ли е насън да се случи това или задължително се постига чрез самадхи...

Не е до страх Рамаяна. Преди години бях в състояние, което нито един учител или практикуващ, не успя да ми обясни поради факта, че подобно изживяване бих определил като интимно и уникално. Някои колеги, които се занимават с йога, бяха посещавли курсове по випассана дори ме гледаха с насмешка и лека завист "Ти?, как пък точно?" и тн. Това е и част от естествената реакция на модерния човек. Защото техните умове са програмирани на базата на минало, както за мен, така и за тях самите. Потърсих информация и в крайна сметка попаднах на това - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D1%85%D0%B8   и всичко, каквото пише изживях за няколко секунди човешко време, а реално, в самото състояние времето не съществуваше, защото усетих, че съм навсякъде, което е абсурдно да се опише, когато си в тяло и ако бях помислил, че искам да съм в Пловдив, щях да съм там. Когато усетих тази сила ума ми се активира и аз се върнах.. плавно, много плавно потънал в блаженство. Не можах да остана, защото ума ми не беше овладян. Така че, как човек да го опише? И всичко това дойде в третата ми съзнателна медитация в живота, без никой да ме е учил, без да следвам никого. Просто изчистих мислите си и останах достатъчно дълго в нея и бих го нарекъл ВСМУКАН в отвор, колкото карфица и разширен след което до безкрай. Ето, виждаш колко са смешни думите...
Активен

Ramayana
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Март 29, 2013, 14:56:33 »

StarR, много точно го описваш и въпреки това не е достатъчно...това,което и аз изпитах тогава насън е липса на его,не знаеш кой си,какво си,но нямаш такива мисли,все едно не съществуваш физически...това,което каза за пространството и времето е много вярно...можеш да си навсякъде,защото си навсякъде в това състояние,поне аз така го усетих...невероятно е,после остава само съжалението,че не си постоянно така. Тъжен
Нито едно щастие на земята не може да сравни с това,самадхи или нирвана.
Активен

Ramayana
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Март 29, 2013, 15:03:50 »

Нищо чудно няма в това,че ти се е случило. Ние сме души,преродени в много животи. Кой знае колко хора са били медитиращи йоги в минали времена...просто сега пак се връщат към това  Усмивчица
Активен

Star Rover
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Март 29, 2013, 15:40:29 »

Напълно съм съгласен и с двата ти поста. Това с егото и несъществуването физически беше точно така. Просто Си.
От тогава до сега минаха 6 години и аз не успях отново да влезна в това състояние, независимо, че напреднах в много други отношения, там не стигнах. И може би, защото подсъзнателно исках да го предизвикам не успявах, докато тогава нямах никакви очаквания, какво може да се случи и то стана спонтанно. Независимо от това не съжалявам, защото самото докосване до състоянието е сигнал, една точка, която никога не можеш да загубиш, защото ти знаеш вече, какво представлява висшата ти същност и това е достатъчно или поне на този етап. Усмивчица

Активен

еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #11 -: Март 29, 2013, 15:49:55 »

Каква е причината да мислите, че изпитаното за миг е самадхи или нирвана?
Възможно ли е да бъдат нещо различно ?
Състояния близки, но отличаващи се от тези двете.
Защо самадхи и нирвана да са мигновени?
Активен

entire ocean in a drop
Star Rover
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Март 29, 2013, 16:11:28 »

Каква е причината да мислите, че изпитаното за миг е самадхи или нирвана?
Възможно ли е да бъдат нещо различно ?
Състояния близки, но отличаващи се от тези двете.
Защо самадхи и нирвана да са мигновени?

Чесно да ти призная, не знам, какво е самадхи нито нирвана. Това са някакви думи, които някой е описал, след като е изживял. Както написах по-горе, в състоянието, което аз пребивавах като описание прилича единствено на тези термини и за това казах, че вербално е абсурдно да се предаде. Напълно е възможно едно такова състояние на бъде и нещо друго. Няма как да с потвърди такова нещо освен ако не се опрем на някакви фактори и елементи, които повече хора са изживяли и са постигнали консенсус. Възможно е.
Нямам представа, какво имаш предвид под мигновени. Поясни ако искаш Усмивчица
Активен

Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Март 29, 2013, 17:02:10 »

Не разбрах, Търси. Усмивчица Има които са в това състояние и не се интересуват да споделят ли?
Да.
Активен

saptarishi
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #14 -: Март 30, 2013, 15:31:23 »

Да.

Няма как да споделят,ако са постоянно в такова състояние
Активен
Страници:  [1] 2 3   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright