Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на Nevil  (Прочетена 5017 пъти)
nevil
Неактивен Неактивен

Публикации: 81

• Град: София
  • « Отговор #15 -: Март 18, 2013, 21:53:42 »

Здравейте!!!
    Дневникът на Nevil  е ......  СВОБОДНА ЗОНА   за позитивно
    мислещи хора ....(стига да не наруша някое правило на форума!!! )
    Разполагай те се удобно. Аз тук се чувствам добре.  Обичам диалога и избягвам необоснованите спорове караници които не водят до нищо.
    Все пак насоката на разговорите ще бъде личното здраве и личния опит свързан с него ,нещо което касае всички.  Според Мен най важното нещо !!!
    Основна та грешка на повечето хора е ........ че искат да си го купят........ а  останала та час си мисли че...... са и малко парите и  не може да си го позволи.
     А става въпрос за нещо абсолютно без платно според Мен. Това ми се иска да обсъдим тук.     Така че разполагай те се удобно. Усмивчица
    Активен

Побеждава този, който се бори за доброто, а не срещу злото. Животът е справедлив, само че ние трябва да разберем правилата му.
    nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #16 -: Март 20, 2013, 01:47:52 »

Здравейте !!!

Петимата тибетци е най - ефективната подмладяваща програма от упражнения за тялото, ума и душата.

"Петимата тибетци" представлява специален комплекс с лесни за изпълнение упражнения от далечните Хималаи, които се практикуват от милиони хора по целия свят. Те не само позволяват да се отстрани вътрешното напрежение и да се освободи блокираната енергия, но и подобряват физическото и емоционалното състояние на човека.
    Всяко упражнение стимулира духовното пробуждане и постигането на просветление.
    Енергийната програма ще ви помогне да откриете в себе си невероятен потенциал и да продължите по пътя на самопознанието.                                                                         
    В повечето книжки не е показан пълният вариант на "Петте тибетски ритуала". Само в една книга - "Скъпоценност в лотоса" има мудрите и дишането.  Започва се с 3, 5, или 7 броя на всяко упражнение. И се достига до колко иска човек. Препоръчително е да бъдат 21. Аз лично отдавна не ги броя......карам по интуиция, необходимото за момента. Но първоначално е добре да има дисциплина.

Това са сканира страниците от тази книга.

Шива- Шакти -Мудра....... се изпълнява веднага след всяко упражнение.  Тази техника доста се пренебрегва, но се чувства че е важна по време на изпълнение.
    http://www.fengshuibg.com/images/forum/1-2.jpg

Първият тибетец...... това което не се знае за него освен всичко друго е че извършва магнитен  баланс на всеки наш орган и организма като цяло. БЕЗЦЕННО  във връзка с променящото се магнитно поле на Земята. В началото на някой хора им е трудно зависи от вашето моментно състояние но впоследствие 100-200 и повече бр. няма да има никакво значение за Вас.
    Тук е и втория тибетец.....за него написаното е достатъчно .
    http://www.fengshuibg.com/images/forum/3-4.jpg

Трети и четвърти са ясни.
    http://www.fengshuibg.com/images/forum/5-6.jpg

Пети тибетец ....ясен. Аз правя и  Част Е
    http://www.fengshuibg.com/images/forum/7-8.jpg

Тази медитация следва тибетците. Аз нямам опит от нея и изобщо нямам опит в медитацията за което най вероятно губя много. Ако някой може да я оцени ще ми бъде интересно.
    http://www.fengshuibg.com/images/forum/9-10.jpg

Това са моите упражнения (имам и други избрани по интуиция ) но това са основните които практикувам от почти 7 години.
    Правя ги по едно и също време 5.30-5.50 часа.
    ГАРАНТИРАМ ЗА ТЯХ ЧЕ ДЕЙСТВАТ !!!   

Следва продължение.         
                                                                     Чао за сега!!!  Лека нощ!!!           

Оооо...да  шестия тибетец  ....дето всички се интересуват първо от него
                                                                                              ....шестия-другия път!!!    Намигване       
    Активен

Побеждава този, който се бори за доброто, а не срещу злото. Животът е справедлив, само че ние трябва да разберем правилата му.
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #17 -: Март 21, 2013, 19:23:26 »

Това са сканира страниците от тази книга.

Шива- Шакти -Мудра....... се изпълнява веднага след всяко упражнение.  Тази техника доста се пренебрегва, но се чувства че е важна по време на изпълнение.

Първият тибетец...... това което не се знае за него освен всичко друго е че извършва магнитен  баланс на всеки наш орган и организма като цяло. БЕЗЦЕННО  във връзка с променящото се магнитно поле на Земята. В началото на някой хора им е трудно зависи от вашето моментно състояние но впоследствие 100-200 и повече бр. няма да има никакво значение за Вас.
    Тук е и втория тибетец.....за него написаното е достатъчно .

Трети и четвърти са ясни.

Пети тибетец ....ясен. Аз правя и  Част Е

Тази медитация следва тибетците. Аз нямам опит от нея и изобщо нямам опит в медитацията за което най вероятно губя много. Ако някой може да я оцени ще ми бъде интересно.

Това са моите упражнения (имам и други избрани по интуиция ) но това са основните които практикувам от почти 7 години.
    Правя ги по едно и също време 5.30-5.50 часа.

Nevil позволявам си да ги пусна така , ако може , за по-лесен достъп на хората.
    Аз съм ги правил и да има прекрасен резултат.Дори и само да правим на бързо упражненията има ефект.
    Идеята или смисъла е да се популяризират , подобни практики , но както и здравословното хранене , няма нужния потенциал за да стане факт.
    Или хората предпочитат да хапнат нещо като хапче или да идат на лекар.
    Около мен има много стари,възрастни хора  , които не зная как да се хранят, и не са поддържали тялото си с никакви упражнения.На тях и дума, не може да става за тези неща , понеже казват, че са работели.
    Ок , казвам и понеже за мен са много обичани хора , ще кажа само , че съдбата им е написана от тях.
    Или сегашния им , живот е поради тяхното незнания или знание за живота.Но това е сериозна тема и тука винаги има кои да те разбере грешно , но и това е нужно.
    За шестия , за мен май е най интересен , но за него и за всичко в живота се иска да има постоянство. 
    Е да споделяме и така , все някои ще ни чуе , и ти не спирай.

Активен

nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Март 22, 2013, 00:25:43 »

Здравей .. Sunshine(sun)   Усмивчица
     Благодаря за уважението !!!  Благодаря за улеснението !!! Действително така е много по добре. Дано повече хора видят в тях решението за техните проблеми. Аз го видях и ги реших. В нашия материален свят няма нищо безплатно, но за щастие в природата НЕ стоят така нещата. Тя ни подсигорява достатъчно наистина безплатни неща  и  едно от тях е здравето. Но здравето трябва да го разберем и да си го вземем сами !!! ....   Господ дава но в кошара не вкарва ....така е. 

Иначе чудесно е че пишем сами своите  съдби но лошото е че го правим без да сме го осъзнали и така вредим сами на себе си.Но всичко това е в урока. Някой го осъзнават по рано, други като Мен по късно но съм обеден че никого не е късно човек да направи нещо хубаво за себе си. Очуканите от живота хора най вероятно  няма да го осъзнаят никога  но ние ще ги обичаме такива каквито са.       

Съжалявам  но май ще те разочаровам по нататък по отношение  на  шестия тибетец.   

Активен

VET
    Неактивен Неактивен

Публикации: 25

« Отговор #19 -: Март 22, 2013, 09:55:35 »

Аз също правя упражненията вече 8-ма година. Като се замисля на тях можеби дължа всичко, което съм в момента. За тези години се разделих с алкохол, цигари, хапчета, сънотворни..и най-важното промених усещането си за живота. Но и за тях се иска воля и постоянство. За мен те са начин на живот.
    Активен
    nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Март 23, 2013, 03:03:57 »

Здравей те !!!    Усмивчица

Благодаря на всички уважили моя дневник.
    Изразявам лично мнение и прилагам личен опит.

Да....шестия тибетец.....имах в началото известно  объркване от него ....да бъде или да не бъде.  Винаги ми е приличал на някакъв провокатор  който демотивира и обърква хората.  Нали е свързан със сексуалноста ...родовите функции  и  така наречения ... секс...изключително грубо експлоатиран продукт на ...Матрицата(доброволни социални правила за обществено поведение).
    Цитат
    така наречения ... секс...
      Изостря егото и човек не знае какво прави!!!  Ако  търсим  максимален ефект изпълнявайки упражненията  сигурно няма  да мине без него но преди 7години имах толкова проблеми че въобще  не ми се мислеше за съвършенство.                                                                                   Решението дойде от само себе си.....ИЗКЪШКАХ  ГО !!!  Просто не го правя.

Най-доброто време за изпълняване на упражненията е сутрин рано преди изгрев слънце !!! Причините са няколко.                   По това време всички  спят  и нищо не може да ни  възпрепятства.
     Възможност да се изпълняват упражненията  по едно и също време..........нещо много важно!!!   
     И още ....Който става сутрин рано  получава най-доброто от деня...
     Помислете !!!      Цялата Природа ,Тя няма търпение още от... 4часа е на крак. Невероятен  концерт, уникално съчетание от звуци. Те чакат нещо......Те посрещат нещо ..... убеден Съм, Те получават нещо. С появата на първите слънчеви лъчи постепенно всичко утихва. Всички те  се радват на новия ден и   топлото слънце.   Ще прозвучи доста грубо на този  фон, но не ви ли прилича това на домашните ни компютри в къщи  които от време на време получават ъпдейти по мрежата за по добра работа !!!  Ако това е така ще рече че .......Ние хората  постоянно пропускаме   ъпдейтите си !!!   Земята се променя ...а Ние изоставаме!!!  Убеден съм че има и друг начин за приемане на тази информация но това ни подсказва самата Природа.

Ранобудните имат възможност да решат още  един проблем за себе си. Ако проведем една анкета в световен мащаб ....Кое е най неприятното нещо което правим  ежедневно ? 
    Почти единодушно  с поне 4милиарда гласа  отговорът ще бъде ...................................................ДА СТАВАМ СУТРИН ЗА РАБОТА .......това е за Нас  от матрицата!!!

Как се реши проблема някак си  от само себе си.
    Ставам  сутрин по рано за да имам достатъчно време.    Правя си гимнастиката с  удоволствие,хладен душ.....3-4градуса под телесната температура и ........НОВОРОДЕН!!!       Е..... после на робота, но тя някак.....  остава между другото......за разнообразие.
    Ако към това прибавим  и едно от... четирите споразумения....-Давай най доброто от себе си- ...и работата започне да ни доставя удоволствие ... това вече е голям успех.Работа вършена с удоволствие НЕ Е работа!!!

НО!!!......... има едно голяно........... НО!!!
    Всичко това го правим... само и единствено  заради Себе си!!!   Не за работодателя а за Себе си!!! Той и без това ще има  повече полза от Нас ,  което най вероятно няма да  оцени......... важното е Ние да сме доволни от Себе си!!!

Бъдете Здрави!!!
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #21 -: Март 23, 2013, 03:35:18 »

Малко допълнение:
    Решаването на проблем от само себе си има своето
    скрито послание като Знак че сме на прав Път.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #22 -: Март 23, 2013, 07:54:26 »

Какво уютно местенце сте си спетнали тук Усмивчица
    Добре си дошъл, Невил (със закъснение, но все пак...) Харесва ми свежата енергия, с която зареждаш. Приятно е човек да те чете, действа вдъхновяващо.
    Поздрави. Усмивчица
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Март 23, 2013, 11:26:58 »

Благодаря на всички за вниманието, чувствайте като у дома  си !!!       

Към...VET
    Здравей......нямам думи !!!
     Подкрепата от една Дама по темата и то...Спец е безценна за Мен!!!
    Чувствам я като ....тежка артилерия зад гърбът си!!!  БЛАГОДАРЯ!!!
    Моля сподели ако желаеш необходимото, мнението на противоположния пол по темата.  Лично на Мен ще ми бъде  много интересно.
    Благодаря още веднъж !!!                         
                                                  До чуване.  Необходимото за да бъдем здрави!!! Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Към....Alida
    Благодаря!!!    Удоволствието ще бъде взаимно!!!

До чуване.  Необходимото за да бъдем здрави!!! Усмивчица  Усмивчица Усмивчица

Към .....Странник
    Здравей!!!
    Цитат
    Решаването на проблем от само себе си има своето
    скрито послание като Знак че сме на прав Път.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6783.15;num_replies=26#ixzz2OLdeCYpW
    Така е .........Това е истината!!! Благодаря!!!

До чуване.  Необходимото за да бъдем здрави!!! Усмивчица  Усмивчица Усмивчица

Прекалявам  с употребата  на думата Благодаря но Тя за Мен е Свещена......може  би  заради....... състоянието на Благодарност. Знаем колко важно е то!!!                         

Благодоря!!!

Активен

еос
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #24 -: Март 23, 2013, 14:06:44 »

Поздрави Невил! Радвам се, за присъствието ти тук. Още една светлина ни озари!
     Тези упражнения са изключителни! Имало ги е през цялото време във форумчето, но ето било е нужно ти да се появиш, че да светнеш натам... Току що правих всичките мудри + медитацията и се чувствам...неописуемо е, но твърдо мога да заявя, че медитацията беше по-приятна от обикновено... Много рядко усещам така осезаемо енергията в тялото си, а този път почнах ли да повтарям мантрата и да навлизам в медитация изтръпнах целия и олекнах като перце. Благодарен съм!
     Ще правя мудрите по-често
    Активен

entire ocean in a drop
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #25 -: Март 23, 2013, 21:16:15 »

nevil здравей Усмивчица
    Чета с интерес дневникът ти и тъй като не се смятам за компетентна колкото теб по темата,се старая да не се намесвам.Подкрепям мнението на Алида  Усмивчица
    Цитат
    Какво уютно местенце сте си спетнали тук
    Мисля,че трябва да се отнасям по сериозно към упражненията,защото в тях са скрити решенията на много проблеми :)Все още не мога да се похваля с това,но поне един ден ги направих Усмивчица

Може ли да ми разясниш,защо е необходимо да:
    Цитат
    Възможност да се изпълняват упражненията  по едно и също време..........нещо много важно!!!

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6783.15;num_replies=29#ixzz2OO77UT6n
    Звучи ми като прием на антибиотик,в точен час :)Извини ме за сравнението.
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Март 24, 2013, 02:54:17 »

Здравей..........elinikar          Усмивчица
    Упражненията са подчертано енергийни .Енергия преминава от едно място в друго, идва от някъде и заминава за някъде.Вероятно по това  време на тези трансфери нашият организъм се натоварва извън нормата. Тези натоварвания ако са по едно и също време логично е да бъдат приети по леко. Цялата информация за енергията е затворена някъде дълбоко в Нас. Някой хора имат връзка с нея но Аз не съм от тях.  Това подсказва интуицията ми .....иначе така  се казва в инструкциите които са публикувани.
    Ако някой може да каже нещо повече .....нека сподели!!!   
    Упражненията по тази схема при Мен работят чудесно и за това ги препоръчвам така.                          Ще се радвам ако Съм бил полезен
    Активен

nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #27 -: Март 24, 2013, 16:45:13 »

Здравей те !!!   Усмивчица

Благодаря на всички уважили моя дневник.
    Изразявам лично мнение и прилагам личен опит.

..............Отче наш, Отец небесен
                  Аз приемам твоята вяра
                  Тя е моят пет.
                  Приемам Твоите вечни закони
                  С любов към Теб и твоите дела
                  Господи, дай Ми надежда
                  за спасение на Моята душа
                  и Ме дари с твоята мъдрост
                  за живота ми на земята
                  и във вечността
                                           Амин..................

Това е Моята молитва с която заставам Сам и Лично пред Бог.
    Казвам необходимото и желая необходимото.   Усмивчица

Вчера сутринта, тичайки по алеята в Борисовата градина, клони от силния вятър бяха нападали  по

пътеката.Прескочих ги на две, на три и продължих. Малко след това си казах......трябваше да ги

почистя...ще пречат......но заедно с Тях, някак отстрани, вървяха и  други мисли.........някой

друг, може би, има повече нужда от това да се разкърши малко .......приех го и продължих.
    Тази сутрин видях причината за това!!!  Младо момче разхождащо куче се беше заело с този работа.

Беше видимо усмихнато и приветливо момче вършещо работата си с удоволствие.    Това го казвам в

подкрепа на
    Цитат
    Работа вършена с удоволствие НЕ Е работа!!!

Тези мисли някъде в периферията на потока са в основата на няколко Мой прозрения едно от който е .....данък Здраве

Активен

nevil
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #28 -: Март 24, 2013, 21:35:53 »

Нещо ми избяга предишната публикация но се надявам да се хване смисъла

Така че, продължавам с данък Здраве .......няма спасение от тези данъци ....или  Една мокра фланелка на ден!!!  Тя е една от причините, да се чувствам добре.
    Човешкия организъм е създаден, за дълъг живот. Столетниците  с който се гордеем, са на детска възраст, в сравнение с замисълът.
    Организмът Ни  може да се справи с всичко, така е създаден но нашата лична безотговорност постоянно го изненадва. Отровите с който го заливаме постоянно, отвътре от вън ....няма начин, нали сами пишем своята съдба.
    Вътрешната ни отделителна система на тялото успява да изхвърли по голямата част от боклука но една малка част остава. Най опасните токсини + нереализираната енергия за деня, преобразувана в мазнини се натрупва в специални депа разположени в покрайнините на нашето тяло. Няма да коментирам кой са тази депа, само ще кажа че това е временна мярка за предпазване на жизнено важните функции  на организма  ....но само временна!!! После те навлизат навътре в нашето тяло предимно мазнините,полепват по вътрешните органи артериите ....резултата го виждаме  навсякъде.За щастие всяка една мастна частица запазва   собствената  енергийна връзка и при нужните условия напуска тялото отново във вид на енергия.

Въпроса с токсините е малко по друг.
    Те остават максимално далече от вътрешните органи в така наречените депа.
    С помощта на външната отделителна система- потните жлези и този боклук се изхвърля на вън. Само трябва да поддържаме нужната чистота на кожата си.  Матрицата обаче се е погрижила чрез начина на живот и готовите   ,,шпакловки" с който покриваме телата си във вид на щампоани , лусиони , балсами пудри , парфюми , дезодоранти ..........и какво ли още не, отровите да си остават в Нас дори да придобием достатъчно количество нови.

Интуицията ми чрез мисли вървящи малко някак си в страни от потока   наложиха решението!!!

Данък Здраве или .....Една мокра фланелка на ден!!!
             ЕДИНСТВЕНИЯ ДАНЪК КОИТО ПЛАЩАМ С УДОВОЛСТВИЕ !!!

Бедете Здрави!!!

Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #29 -: Март 25, 2013, 10:09:12 »

Nevil това което казваш за възрастта за столетниците , за това ,че сме проводници на енергия.
    Ами само , мога да изразя радостта си , понеже не съм сам с писанията си , аз и сега не съм сам , но много хора не споделят нужното или ги е страх , не знам ... всеки сам си решава.
    Да ние сме проводници на енергията около нас , и според живота , които водим , ние привличаме определени енергии.Ако имаме тъмен живот , енергията ще е от тъмен произход и енергията на светлината , любовта ще ни подминава , докато в нас , поникне семето на разумността и , докато ние сами вземем избор , че искаме промяна.
    Но за да има промяна , е нужно ние да сме нужната почва за тази промяна , ние да сме точно това което енергията да види в нас , или усети.До тогава , само работим за да сме това , което е нужно.
    Всичко е важно , какво ядем , какво мислим , какво е около нас и в нас и кога подобрим  ,ние за нас , всичко това , и света се променя към ново , или важно е ние да сме пример за промяната.
    Кога в нас се появи разумност и осъзнатост за живота , започва едно засяване на идеи и семена от енергии за които не е ясно още и така ние се променяме драстично и невероятно , понеже тези семена растат и ни променят.
    Ако имаме нужната разумност запазваме всичко това и ставаме разумни и нужни за цялото.
    И да ние постоянно сме гостоприемници на определени енергии и всичко зависи от нас.
    За столетниците , ами аз имах няколко в рода си и те за мен , бяха само деца в живота , които е в мен.Или според мен човек може да е на доста години и да е дете.Но и самите години може да стигнат доста големи размери , има данни за над 100 годишна възраст има много неща , които са илюзия за сегашния човек , но за прогледналия е факт , иска се само да сме малко разумни и да оценим какво имаме , а имано живот , тяло , всичко около нас е велико.

Ако полагаме всекидневни грижи за тялото си , ние ще стигнем до радостта , без болести и др.
    Но всекидневни , както сега всеки божи ден работим за друго или за противоположното да рушим тялото с нашите неразумни действие ... но това , може да се приеме като критика , затова
    Малко се изисква , да сме само различни и да започнем да разбираме силата и потенциала в нас.
    Но мисля с теб Nevil  има какво да споделим.И да сътворим.
    На моменти се запитвам , защо , има толкова дневници , защо всички пишем и се стремим да покажем едно нещо на всички , но всички сме се разделили и някак , .... важно е да се обединим , и всички да творим нашето бъдеще заедно.Няма значение , кои знае , кои казва и предава а дали това отива до народа , до хората ...
    Това е цяло , всички сме цялото и ако всички си помагаме , всички се издигаме.
    Всички ви държа в сърцето си    всички и е време , да помислим за нещо , място или не знам където да споделяме и да разпространяваме нужното с хората.
    Nevil  вярвам съм казал нужното и не се натрапвам в дневника ти 

Активен

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дневникът на Яница « 1 2 ... 6 7 »
    Лични дневници
    Ianica 102 4448 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 22:15:10
    от sahaj
    Дневникът на Тайственият ;)
    Лични дневници
    Tainstven 13 1281 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 07:32:19
    от Tainstven
    Дневникът на Крем « 1 2 »
    Лични дневници
    krem 18 1501 Последна<br />публикация Ноември 05, 2013, 13:04:46
    от krem
    Дневникът на Роси
    Лични дневници
    rosi_999 2 763 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 00:33:25
    от rosi_999
    Дневникът на До
    Лични дневници
    Do_It 10 1014 Последна<br />публикация Май 13, 2013, 16:25:18
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright