Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Каква е вашата Еkо-следа върху природата?  (Прочетена 1467 пъти)
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #15 -: Октомври 10, 2013, 00:58:11 »

Цитат на: Странник
България
стои над геотермално богатство?

Ухилен Друже, нали не смяташ, че топлината, която се отделя от земните пластове е природно находище?
Това не е руда, нито въглища, за да ги има на едно място, а на друго не.
Иначе казано, България лежи на богатство, нито повече, нито по-малко от всяка една друга държава. Не съм мн. сигурен, но може би има значение надморската височина, но дори и по този параграф, не смятам, че сме особено привилегировани, така че подобни изказвания, че сме лежали на геотермално богатство, някак си не отиват на човек, който има претенции за поне относителни познания по геология.
Цитат на: Житара
Би било чудесно ако дърветата излъчваха Wifi.

Цитат на: xandria
Посадила съм всичко на всичко едно борче и съм помагала в почистването на парка, но много се гордея и с двете.
Освен това мразя автомобили.
Продължавай в същия дух.
Това е една нелоша еко следа. Нелоша, на фона на следите, оставени от останалите.
Защото наистина, както казва Ру, ако всеки посади поне по едно дърво... и беше участвал в почистването на поне един парк, то положението щеше да е доста различно.
А да не говорим, ако всички осъзнаваха реалната вреда, която нанасят с едно натискане на педала за газта.
Аз също не ги харесвам тия консерви, бълващи отровена кръв, източена подкожно от Майката Природа, но... има хора на които им е трудно и до мазето да слезнат без кола.
Според мен, най-доброто е влака. Най-бързото превозно средство, измислено някога е влак, колкото и странно да звучи на някои.
Съществува готов проект, за влак, който се движи в улей, посредством магнити. Скоростта му беше някаква главоломна, от порядъка на 2000 км/ч., които не са проблем, тъй като няма триене с въздуха, поради това, че се намира в тръбен улей. Самолет, например, може би ще се запали, ако литне с толкова... макар, че не съм сигурен, дали руските мигове или някакви други свръхзвукови изтребители не стигаха и повече, но на тях аеродинамиката им го позволява.
Мечтая за деня, в който ще забранят бензиновите автомобили. Ако чакат до  последния момент, когато нефтодобива ще колабира, поради липса на находища, то ни чакат мн. тежки времена.
Цитат на: xandria
някои не само че не садят, а и секат.
Статистиката е повече от потресаваща. Според данните от тях, докато пиша това, близо половин декар амазонска джунгла, вече е превърнат на ливада.
« Последна редакция: Октомври 10, 2013, 01:17:22 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Октомври 10, 2013, 01:50:55 »

Геотермалната енергия я има навсякъде ,разликата е в това на каква
    дълбочина се намира което определя и съответните разходи.
    Според тези съображения може да се твърди съвсем категорично
    че в България имаме богатство предвид колко са геотермалните източници
    на повърхността (какво да говорим в дълбочина) в малката ни страна.
    Има си и  геотермална карта на България за този който желае
    да научи малко повече по темата.
    Друг е въпроса че някои хора трудно могат да осъзнаят че и енергията
    е богатство разбира се различно от рудите и други полезни изкопаеми.
    Сред тях са и нашите политици които всячески се стремят да ни вкарат
    в робство въпреки че вода газим ,а жадни ходим...
    Справки Исландия като пионери в този вид промишленост и бизнес.
    На тази база си позволяват и лукса да внасят руда която преработват
    в алуминий на конкуретна цена с голяма печалба именно защото този процес
    изисква големи количества електроенергия за електролиза от стопилка на
    алуминиевата руда.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #17 -: Октомври 10, 2013, 09:02:17 »

Разходите са си разходи. Надморска височина, вида на скалите (предполагам), които трябва да се пробиват, за да се постави там... термо помпа или каквото е, но не това беше темата.
    Цитат на: Странник
    Геотермалната енергия я има навсякъде ,разликата е в това на каква дълбочина се намира което определя и съответните разходи.]Геотермалната енергия я има навсякъде ,разликата е в това на каква дълбочина се намира което определя и съответните разходи.
    И тази, върху която България лежи е на дълбочина, на която може да се нарече геотермално богатство?
    Не съществува такова качество на геотермалната, както и на която и да било друга енергия, като дълбочина, а още по-малко - дълбочина на намиране. Това не е рядък вид медуза.
    А ако се бъркаш с геотермалните извори, както подозирам, то те по абсолютно никакъв начин не могат да се използват като енергийни източници. Някъде в Русия мисля, че за отопление ги използваха, но се получава само, ако живееш в непосредствена близост до тях.
    Иначе, да, геотермалната енергия си е живо богатство и ...може би единствената, която признавам, че има смисъл да се използва, тъй като буквално може да замени електричеството на 100% и то без особени разходи. Мисля, че всяка държава, която се е ориентирала към геотермалната енергия, ще избие харчовете за не повече от 10-15 години, при положение, че хората не плащат и стотинка, след което, обаче, ще й отпадне един огромен камък от плещите, както на нея, така и на данъкоплатците.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #18 -: Октомври 10, 2013, 17:13:56 »

За все още неориентираните и нежелаещи поне малко
    да прочетат по темата ето една сбита информация
    що е то геотермална енергия и има ли този дзвер
    почва у нас.
    Инфо на български:
    http://www.kaminata.net/viewtopic.php?f=131&t=27592

Ето и картинка за основния принцип и със забележката че на повърхноста
    у нас има горещи извори...а какво да говорим за дълбочина от 500 до 1000м сондаж.
    http://www.homelandsecuritynewswire.com/sites/default/files/imagecache/standard/geothermal-power-process-1.jpg

Ето и клипче:
    http://www.youtube.com/watch?v=rfUQy86ZMpQ

И тук вече по-сериозно инфо за желаещите.
    http://geo-energy.org/News_media.aspx

В момента съществуват фирми с необходимото оборудване,специалисти
    и възможности да построят такива електроцентрали или да преоборудват
    ТЕЦ в геотермални такива...
    Привидно темата няма нищо общо с еко-следите в природата но считам че
    колкото повече хора научат за тази възможност и богатство толкова и
    по-силно лоби ще се формира в бъдеще.
    В момента поради ценовата политика и ниските си заплати българите
    масово ползват дърва за отопление с което изсичат цели горски масиви
    всяка година.
    Считам че ако такива централи станат реалност у нас тази поголовна сеч
    ще спре до рамките на  дърводобив за мебелостроенето.Така ще опазим горите
    си и водните богатства на нашата страна.
    Разпространението на тази информация също считам за трайна еко-следа за
    всеки който пожелае и се включи в това.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #19 -: Октомври 10, 2013, 18:35:22 »

Надали ще доживеем да видим всичко това.
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #20 -: Октомври 10, 2013, 21:27:47 »

Надали ще доживеем да видим всичко това.
    В някои държави го доживяха, колко му е и тук да се получи, но да, няма да е скоро.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #21 -: Октомври 14, 2013, 11:13:57 »

Да , за съжаление.
    Тук като философстваме няма как да променим нищо, освен ако някой не изгаря от желание да проблесне с особените си познания или по-точно с познанията си да сърфира из интернет.
    Алтернативните енергийни източници са ясни вече и на децата , но малко са тия , които правят нещо по въпроса. Ако жителите на всяко населено място се вземат в ръце , може да се постигне много , но ние не сме такива. Ние си плащаме високите сметки , а после си мрънкаме, недоволстваме и пишем гневни коментари из интернета. Така няма как да стане каквото и да е.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #22 -: Октомври 15, 2013, 11:52:13 »

В момента поради ценовата политика и ниските си заплати българите
    масово ползват дърва за отопление с което изсичат цели горски масиви
    всяка година.
    Считам че ако такива централи станат реалност у нас тази поголовна сеч
    ще спре до рамките на  дърводобив за мебелостроенето.Така ще опазим горите
    си и водните богатства на нашата страна.
    Някои общности си мисля, че ще продължат да изсичат дървета, просто защото им излиза практически безплатно, защото няма достатъчно санкции или няма кой да следи за налагането на тези санкции, но това май се отнася до всичко, не само до незаконната сеч. Тоест доста време ще мине преди тези общности, които са свикнали така и си имат такъв стереотип на живот, да променят нагласите си.
    Някои мебели днес се правят от други материали или от рециклирана дървесина. Питам се също така, не би ли могло да се използват в мебелостроенето само мъртви дървета, онези, които така или иначе се налага да бъдат отсечени, ама вероятно те пък може би са неподходящи за целта, незнам.

Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #23 -: Октомври 27, 2013, 10:01:58 »

Да , за съжаление.
    Тук като философстваме няма как да променим нищо, освен ако някой не изгаря от желание да проблесне с особените си познания или по-точно с познанията си да сърфира из интернет.
    Алтернативните енергийни източници са ясни вече и на децата , но малко са тия , които правят нещо по въпроса. Ако жителите на всяко населено място се вземат в ръце , може да се постигне много , но ние не сме такива. Ние си плащаме високите сметки , а после си мрънкаме, недоволстваме и пишем гневни коментари из интернета. Така няма как да стане каквото и да е.
    Именно.
    Още навремето, когато започнаха протестните действия, стана дума за действието и бездействието и съм твърдо зад мнението си, че говоренето и писането нищо няма да променят. Идеята на всеки вид комуникация е с цел обмяна на информация.
    Дори и всички да сме наясно с даден проблем, това че го обсъждаме помежду си, по никакъв начин няма да го отстрани.
    Ето, вчера едната колонка ми прекъсна. Ако можеше да поговоря с нея и тя да просвири, щеше да е идеално.
    Когато ви се развали зъб, разговорите със зъболекаря няма да го направят по-здрав. Трябва да го излекува или да го извади.
    Образно казано - 20 години се опитва народа да излекува един "болен зъб" наречен парламент, който разболява целия организъм, наречен български народ. Да, но няма как да бъде излекуван с приказки и явно се налага да бъде изваден. Ето за това са протестите.
    Всичко има аналог навсякъде. Когато в даден организъм има проблем, имунната система информира всички органи за предстоящите санкции, които ще им бъдат наложени. Санкции, защото се налага да се концентрират повече усилия в мястото, където има проблем.
    По същия начин, аз съм склонен да заделя голяма част от ресурсите си и да ги влея в протестните действия, тъй като там има проблем.
    Всички сме зависими от цялото и всеки се развива най-вече заради цялото, а не заради себе си... и ако някой смята иначе, то не би трябвало да се обижда, когато някой му каже, че съзнанието му е по-слабо развито от това на муха л@йнарка.
    Муха - консуматор, от който няма никаква полза и разнасят зарази, подобно на паразитите, но те поне не досаждат с постоянното си бръмчене.
    Дай й на мухата @кита и това е нейния рай.
    Кофтито е, че точно такива мухи са се навъдили в парламента.
    Дреме им на тях, че някакви си хора, на които им е дошло до гуша, викат вънка и се опитват да променят живота на цялото към по-добро.
    Другото, което е още по-тъжен факт е, че не малка част от това цяло... също са мухи.
    Еко следа ли? Ухилен
    Накратко и образно представена обстановката е следната:
    Представете си едно село с 300 жители, простиращо се на площ от ...500дка.
    От тези 300 човека, трима садят по едно дърво на седмица, а други 100 техни съселяни, отсичат по 10 дървета на ден. На останалите 197 им е все тая какво се случва и просто консумират. Реално всички се топлят с дърва зимата, правят си бараки, беседки, огради... и т.н. и на тези 197 човека, хич не им минава през акъла, че този материал идва от някъде и не е неизчерпаем.
    В момента е точно такава екологичната обстановка в страната и света. "Елита" се шири, прави си каквото си иска, изсича си къде си иска и бракониерства, точи нефт, въглища и какво ли не, замърсява въздуха и водата, докато малобройните природозащитни дружества се опитват нещо да променят, а болшинството от народа, просто не го вълнува какво се случва.
    Да, но пък един дядо, който го бяха хванали с няколко изсъхнали дървета в каручката му, го осъдиха на по-тежка присъда от хора, които ги хващат с кило хероин. Човечеца така си живее от години и просто е искал да стопли бабата през зимата. И сигурен съм, че този дядо е посадил не по-малко, отколкото е използвал. Хората, които живеят близко до земята са наясно с баланса и законите й.  

Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Октомври 29, 2013, 14:28:43 »

Да, така е наистина, Утро, Вожда, допадна ми написаното от вас, благодаря.
    Често един проблем започва да вълнува някого само ако го засяга пряко и лично. А истината е, че като част от цялото, всичко ни засяга, дори и косвено. Така си мисля.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Ноември 26, 2013, 16:14:04 »

Утро клипчето е потресаващо, гледала съм го и друг път в нета. Мъчно ми е за това, което причиняваме с безразсъдните си действия и непрекъснато се питам защо. Защото е по лесно ли, не ни пука ли, безотговорни сме, поради ниска степен на култура по дадени въпроси или поради други причини? Аз няма как и не мога да приема това, да бъде наранявано или убивано произволно друго живо същество, независимо волно или неволно, да бъде замърсяван света, в който живеят и децата ни. Толкова се изписа и изговори  и ефект почти никакъв. И сега като видя някой да хвърля по улицата боклук и веднага почвам: "Ей ти у вас хвърляш ли така или у вас не чистите? айде да се наведеш и да вземеш тоя боклук да го сложиш в кофата, че да не влезеш ти в нея" Ухилен 
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Учение за вашата душа
    Духовни учения
    Administrator 0 1047 Последна<br />публикация Юли 22, 2009, 00:16:20
    от Administrator
    Вашата зодия « 1 2 ... 5 6 »
    Астрология и нумерология
    Хера 81 8626 Последна<br />публикация Септември 05, 2013, 17:51:09
    от Ariam
    Природата! « 1 2 »
    Изкуство
    Аэ съм 18 2218 Последна<br />публикация Юни 04, 2010, 21:41:35
    от nia.boneva6
    Вашата зодия « 1 2 3 4 5 »
    Анкети
    Аэ съм 71 7375 Последна<br />публикация Октомври 06, 2012, 13:11:09
    от Ru Alfa
    Вашата дата на раждане
    Обща тематика
    Аэ съм 5 2477 Последна<br />публикация Декември 08, 2011, 19:17:47
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright