Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Модератори и тяхното предназначение!  (Прочетена 631 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« -: Февруари 27, 2013, 22:14:54 »

Така, пиша тази тема, заради масовото възприемане на повечето съфорумници, че модераторите са или психолози или някакви командири. Определенията зависят от това, кой за какво е обиден.

Забелязах, че се възприема масово в този форум, няколко неща:

1-во: Липсата на поемане на отговорност за собствените думи и от там форумници се свързват с модератор и обясняват защо са нарушили правилата на форума(в което няма лошо). Работата е там, че следват, я директни, я не директни молби: "- Разбери ме и не ме банвай, понеже...", "- Наруших правилата, защото..." Нарушил си ги! Няма защо, няма заради кой! Модераторите предупреждават или банват на базата на нарушение, а не на оправдателни причини

2-ро: Желанието на съфорумниците да превърнат модераторите в пристрастни съдници и негодуването им с/у тях, когато не стане на тяхната и започват обвинения, че са пристрастни към "другият отбор" или не си разбират от работата! А най-смешното е, когато нарушават системно правилата, опитват се да се оправдават, оставят ги и после дават акъл кой е нарушил и с какво правилата и защо те трябва да са толерирани, а другите бан защото, който, понеже....

3-то: Негодуването спрямо правилата и изкарването им, че са все едно подтисничество, ограничаващо свободният избор и личност! Вярно е, че наблягането на репликата: "- Спазвай правилата" е малко избиваща на бунт(едва ли не: "какъв си ти да ми казваш" )

Има негодувания "- тук да не сме казарма" или "вие ми ограничавате свободният избор и правото да бъда себе си" Първо, правилата са Условия, с които сте се СЪГЛАСИЛИ, когато сте се регистрирали! Второ, при предупреждение за бан, що за негодуване е, че сте предупредени да не псувате и така ви се ограничава свободата да сте себе си? В смисъл, това ли сте вие в същостта си? Псуващи, намесващи лични дрязги, подигравайки се? За това ли негодувате, защото не може да карате хамалската?
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 22:27:59 от Еlsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Февруари 28, 2013, 05:56:10 »

Отбелязвал съм че с толкова индигота
    на виртуален квадратен метър няма
    как да е и иначе.
    Нормални са си и разминаванията и всичките
    спорове и караници...само е жалко че и
    някои не издържаха на това толкова просто
    нещо което няма и как да е друго като изява.
    А правилата - ами нека някой се пробва да
    вкара индиго в рамка...
    Пожелавам му успех в начинанието!
    Намигване
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 338

« Отговор #2 -: Февруари 28, 2013, 13:09:21 »

Цитат на: Elsha
    1-во: Липсата на поемане на отговорност за собствените думи и от там форумници се свързват с модератор и обясняват защо са нарушили правилата на форума(в което няма лошо). Работата е там, че следват, я директни, я не директни молби: "- Разбери ме и не ме банвай, понеже...", Нарушил си ги! Няма защо, няма заради кой! Модераторите предупреждават или банват на базата на нарушение, а не на оправдателни причини

Което ми напомня за една стара интрига от 2011-та, когато след мой публичен пост адресиран до човек, същият ми писа на лични да ми каже че се е обидил от езика ми. Тогава даже не чаках модератор да ме банне, а си забраних да пиша във форума поне 1 седмица. Та въпросът е че ако даден нарушител намери сили да се самосезира, той по-скоро би се извинил за отправената обида, отколкото би се оправдал пред модовете. Дори след някои агресивен спор “опонентът ми” да бъде баннат на базата на обиди, аз също ще си спра писането във форума, и то за толкова време колкото е неговия бан. Когато дадени правила съответстват на твои лични принципи, то модераторите няма да са фактор, освен в случаите когато има умишлено уговаряне с цел консумация на внимание и съпричастност.

2-ро: Желанието на съфорумниците да превърнат модераторите в пристрастни съдници и негодуването им с/у тях, когато не стане на тяхната и започват обвинения, че са пристрастни към "другият отбор" или не си разбират от работата! А най-смешното е, когато нарушават системно правилата, опитват се да се оправдават, оставят ги и после дават акъл кой е нарушил и с какво правилата и защо те трябва да са толерирани, а другите бан защото, който, понеже....

Ще се съглася с хипотезата, че в такива случаи НЕконкретните съфорумници се възползват от съвестта и чувството за отговорност към другите, за да насаждат вина, с която да държат “безхаберните” под свой контрол. Та така, един вид, да “им дадат право реванш за грешките им”, призовавайки ги на тяхна страна в момент на интригантска буря. Ако в момента чета нечии мисли това е нормално за мен. И в реалния живот съм градял опит на призован съдник, многократно провокиран да взима страни между хора които не могат да си изяснят сами отношенията. Примери всякакви – да снасям информация за единия пред другия, да научавам кой с кого си пие ракията, за да имам впредвид с кого да си пия бирата, за кого да си имам едно наум защото погодил номер на сестрата на майка му, да подкрепя някого срещу приятелката му, или пък нея срещу него…. общо взето да подкрепям Някого срещу Себе си. Да, от една страна съм търсен за един вид изслушване и съпричастност на базата на доверие, а истината е че е заради проявите ми на така значимата безпристрастност. Ако превърна тази безпристрастност в пристрастие да взема страна, везните се накланят неравностойно срещу другата. И така, който има амбиции да се съравновава равностойно, нека не ме вика на негова страна, ако има поне капка уважение към своя реален/въображаем “опонент”. А и нека си помисли, щом впряга на своя страна странящи от драмата му хора/контингенти/легиони, то какви взаимоотношения реално може да гради с хората. Но нека не навлизаме в тези дълбоки дебри на древен Рим и да продължим по съществото на темата.

3-то: Негодуването спрямо правилата и изкарването им, че са все едно подтисничество, ограничаващо свободният избор и личност! Вярно е, че наблягането на репликата: "- Спазвай правилата" е малко избиваща на бунт(едва ли не: "какъв си ти да ми казваш" )

Да, как така ще ограничаваме хората?! Как ще живеем без лични драми?!

Всъщност каквато и свобода да предлагат правилата на форума, те не предлагат варианта да съсипваме форума, така че ако някой се чуди дали е свободен да плюе по форума, отговорът е: “Не, не е свободен да плюе по форума!”
    Давал съм идеи в подкрепа на недоволни от правилата, и те си седят в темата за предложения като глас в пустиня. Така че след като ще ги подминават, им забранявам да се оплакват публично.

Цитат на: Странник
    Отбелязвал съм че с толкова индигота
    на виртуален квадратен метър няма
    как да е и иначе.
    Нормални са си и разминаванията и всичките
    спорове и караници...само е жалко че и
    някои не издържаха на това толкова просто
    нещо което няма и как да е друго като изява.
    вкара индиго в рамка...

Вм^2 – Виртуален Квадратен Метър
    От това ще излезе страхотна мерна единица за кибер-пространствен континиум. Сега ако въведем и една норма за съответствие между брой модератори и брой потребители на Вм^2, може да въведем конституцията за мажоритарно-представено управление във форума. Веселяк

Правилата по-скоро са мислени с цел толерантност, точно за да възпрепятстват някой да си налага неговия модел на мислене, изразяване и поведение като доминиращ за сметка на другите. Без правилата, хората с повече дар слово, време за писане и управленчески амбиции ще пренасят във форума всичко каквото им изнася – от свойско отношение до вандалски език, което ще тежи на форума в пъти повече отколкото сега тежи. И двамата сме били свидетели на такива сценарии, където се сочат произволно ‘предатели’, ‘злоупотребяващи’, ‘интриганти’, ‘провокатори’ -  и тук, и другаде. Говоря за произвол, а не за някакви демократични ценности. И като казах “демокрация”, не един човек съм слушал да казва “Българския народ сме мърша” и да твърди че демокрацията му позволявала да го каже. Дрън дрън. Демокрацията позволява на хората да изразяват Себе си, а не Другите, било то пред тях или зад гърба им. Тоест ако правилото срещу злепоставяне е рамка, нека си дадем сметка самото злепоставяне не поставя ли стократно по-дебела рамка …
    И ако отговорът е “Да”, ето защо е регистрирано такова правило и се иска да се спазва. Че е трудно, трудно е – вижда се – но принципът си е принцип. А толерантността – част от еволюцията.
    « Последна редакция: Февруари 28, 2013, 13:16:17 от Sine Wave Zero » Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Февруари 28, 2013, 14:22:24 »

вкара индиго в рамка...
    Намигване

Не става дума за поставяне в рамка, а в спазване на условията за писане във форума. Сиреч, сългасили са се да не се заяждат, обиждат, провокират и тнт. Не виждам рамката в това, може да си негодуват, но форума е обществено място и искаме, не искаме, хубаво е да се спазва умерен тон и да се правят компромиси. По същата логика, индиготата и във връзките си могат така да реагират "- оооо, че на каква ми се изживява половинката, че да ми казва как да се отнасям с него/нея"
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Февруари 28, 2013, 15:17:20 »

Диде, разбирам, че вече ти е писнало от цялата свинщина около тебе и ти е кипнал чайника от дрязгите из форума, но аз съм забелязал, че основната маса от негативизъм се бълва от някакви проповедничета, които са се обявили за стажант-мъченици в името на Христовата вяра и пикаят навред из ушите на хората да се покаят, че видиш ли, идел Страшния съд и щели в ада да горят, а те като истински християни тръгнали на самоубийствена мисия да завръщат нас, заблудените от Сатана, в правия път на Христовата вяра.

Ми аз само за 2-ма такива потребители знам и май само ти им се връзваш Ухилен
    А на мене не, че ми е кипнало, а реших да създам пояснителна тема за модераторите, че покрай всичките интриги, те си го отнасят.
    Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #5 -: Март 05, 2013, 19:29:53 »

Здравейте.
    Имам едно предложение към модераторите.Нека в този форум да се избере начин за писане и да е за всички.За да се избегнат драязги,и конфликти.Смятам че щом е прието да се пише на български,това си върви и с правилата за писане.И би трябвало да се уведомяват тези които пишат на български, но нарушават правилата му.Защото, едното върви с другото.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Март 05, 2013, 19:53:22 »

Здравейте.
    Имам едно предложение към модераторите.Нека в този форум да се избере начин за писане и да е за всички.За да се избегнат драязги,и конфликти.Смятам че щом е прието да се пише на български,това си върви и с правилата за писане.И би трябвало да се уведомяват тези които пишат на български, но нарушават правилата му.Защото, едното върви с другото.
    Живи и здрави.

Здравей.

Предлагам освен това да влизаме с униформи във форума.
    Хумористичният ми поглед си казва думата и не знам как ще ме изтраеш, да ти кажа честно.

Добре де.... ти зададе ли си въпроса като всички започнем да се изразяваме по един начин, с определен строй на текста, определени емотиконки и така нататък , дали няма просто да заприличаме на едни клонинги.

Дали да говорим на уличен жаргон, или като в парламента, или като в данъчното бюро??
    И още един съществен въпрос:

Аз като теб ли да пиша?

Ако ми кажеш "Да", съм категорично против.

Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #7 -: Март 05, 2013, 21:42:30 »

Здравей.
    Мчи какво ти е на писането.Пишеш си хубаво с цели изречения,това униформа ли е ,или правилно писане.А какви изрази/думи използаваш,какви емотикони и колко е твоята същност.Която се изразява /пише така както усеща.Но си пълни редовете.

Остава да пишеш като мене,ши са озориш.Нимой и така си си джиджен.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Март 05, 2013, 21:57:00 »

Така джиджено ще ми стане ако един ден се събудя с предупреждение за бан задето не съм си запълнил 2-3 реда докрай.. или пък коментарът ми е превишил зададените изисквания за големина.... като в сайта на м-тел където имаш определен брой символи да напишеш sms.

Или пък защото по ирония на съдбата съм сложил някоя негативна дума в коментара си...   Засрамен Шокиран Шокиран
    Сега се замислих че все някой може да прояви алергия и към дадени букви от думата. Какво да правим с това?

Та то, от страх, от срам и неудобство, няма да посмея да пиша.

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Домовете в астрологичната карта и тяхното значение.
    Астрология и нумерология
    До 1 2097 Последна<br />публикация Април 30, 2010, 16:21:07
    от pluton
    Духовните Йерархии и тяхното отражение във физическия свят - Р. Щайнер « 1 2 3 4 5 »
    Духовни учения
    Ich 68 5368 Последна<br />публикация Октомври 27, 2013, 15:15:19
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright