Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Просветлението - близо, но и толкова далеч  (Прочетена 841 пъти)
mnruzhinov1992
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Февруари 16, 2013, 18:21:13 »

Здравейте!

На 20 години съм. Имам проблем. Изпаднал съм в голяма дупка. Става въпрос като че ли за преминаване към по-високо ниво на съзнание. Оттърсване от старото.

През последните 3 години се интересувам от духовно развитие. Научих доста, промених се доста. Стигнах да ниво, в което съм много добър човек. Егото ми е силно намаляло и направо е ''ангелско''. Нямам нужда от слава, величие, много пари. Мога на лошото да отвърна с добро, давам без да очаквам нищо в замяна. Просто ми харесва да помагам и да съм полезен. Нямам проблеми в материалния свят, трудолюбив съм, знам как да постигам нещата и разбирам хората перфектно. Какво ми липсва? Имам нужда от момиче, което да обичам и което да ме обича. Преди 10 месеца се разделих с приятелката си и оттогава живота ми тръгна ''надолу''. Все още ме боли. През този период страдах много, но и никога не съм бил по-осъзнат. Проблемът не е как да си намеря нова приятелка, която да обичам. Проблемът е че търся обич навън, а не вътре в мен. Опитвам се да се откъсна от егото. Знам, че всички сме едно цяло и това ''аз'' е илюзия, от която идват само страдания. Мога да тръгна пак по материалния път, имам прекрасен живот - пари, приятели,хората ме харесват. Правил съм го много пъти, но винаги в един момент - истината ме ''удря''. Осъзнавам, че всичките усилия (а те са много), които полагам са насочени в това да имам по-добър материален живот. Осъзнавам, че всичко е една илюзия и аз си скъсвам задника от работа, за да я подхранвам.

Така идва и настоящия момент, в който вече нямам никаква мотивация да преследвам илюзии (а егото го иска) и се опитвам да се освободя от егото и да достигна просветление. Вече при мен е няма амбицията, да успявам в материалния свят, но и съм адски нещастен. А не мога да се откъсна от егото и да изпитам тази божествена радост и любов, за която всички говорят. Искам да съм щастлив, а стоя, плача и мисля за това вече цяла седмица. Търся отговор, а едновременно с това живота ми се срива. Не ходя на работа, не ходя и в университета. Всичко отива надолу и имам чувството, че трябва да разруша живота си, да достигна дъното, да изгубя всичко и чак тогава може и да се освободя от егото.

Благодаря ви!
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Февруари 16, 2013, 20:26:07 »

Според мен не се опитвай да потискаш егото и да се отказваш насилствено от него.
То си има своята роля и място, приеми го.
Просветлението не можеш да го извършиш, да го постигнеш и направиш, то се случва, когато се случи, а именно когато си готов. Не можеш да го предизвикаш, всичко, което можем да правим, е да се подготвяме.
Същото е и с егото - не можеш насилствено да го оставиш, то те оставя, когато си готов и вече няма нужда от него.

Егото е ума, не се отъждествявай с него. Разграничи се от него и го наблюдавай, наблюдавай себе си отстрани. В самото това наблюдение егото се стопява и изчезва, и вече не може да те контролира.

om namah shivaya
in my every breath
forever
Активен
Spiritus
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #2 -: Февруари 16, 2013, 20:47:58 »

Егото не е илюзия, това си си ти, твоята личност, да се откажеш от егото значи просто да не вършиш зло с цел лична изгода, ами да изпълняваш Божията воля, т.е. да вършиш добро.
    Това няма толкова общо с материалното, ако можеш да печелиш пари, значи вършиш нещо полезно за обществото и икономиката(освен ако не е незаконно), а труда е основна функция на човека.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Февруари 16, 2013, 20:59:29 »

Егото не ти е враг и е част от теб която си е
    свършила своята работа вече.
    Все едно да тръгнеш да се жалваш за старите
    косми които падат от теб.
    Да им се кланяш или да плачеш за тях.
    Щом си стигнал дотук трябва и да продължиш
    нататък.
    Пропадането не е решение на дилемата.
    Така ставаш част от проблема.
    В съвсем сбит стил пращай  егото на
    почивка до басейна с коктейл в ръка и
    нека разпуска и отмаря в заслужен отдих там.
    То си е свършило своята работа дотук.
    От теб зависи нататък какво и как ще изградиш
    съзнателно в себе си.
    Меланхолията и депресията не са начина,но са
    част от цялата промяна покрай старото и новото
    виждане и осезание.
    Когато излезеш на правия път всичко ще започне
    да се подрежда от само себе си около теб.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    stargate
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #4 -: Февруари 17, 2013, 01:17:39 »

Братко,
    Как би оценил черното без бялото, или пък различил сладкото от соленото. Как би познал кое е горе ако не познаваш вече долу. Твоето пътешествие тепърва започва. И всяка една крачка, която правиш ще те води до нещо ново. И бъди сигурен, ще разбереш, че си стигнал едва тогава, когато новото вече отмине и стане старо. Когато тръгнеш по този път, отначало те води любопитството, после то става усещане а накрая знание. Когато получиш едно ново знаение, ти трябва да бъдеш проверен. Проверен дали го "знаеш" или дали си го "осъзнал". Мисля, че разбираш разликата. Ако живота те е довел до там, да ти отнеме любовта на едно момиче, не е случайно! Именно човек когато е сам се вглежда в себе си чрез своите очи, а не тези на останалите. Зная до болка как се чувстваш. И не ти говоря на изуст. Аз бях с едно момиче 3г. Живеехме заедно. Много я обичах но в един ден тя просто си отиде. Много време не можех да я забравя и нямах желание за нищо. После я забравих и се опитах да стигна до друго момиче и все нещо не се получаваше. Минаха 7 години. През цялото това време в самота и изулация се погледах като друг човек. В един момент постигнах така мечтаното радушно отношение към всичко в живота. Мислех си, че съм победил себе си, че вече съм господар на живота си, че съм научил нещо, което ме прави толкова силен. Но уви.. малко след това дойде проверката... Дойде друго момиче дърпах, дърпах се но се влюбих в последствие. И едва когато бях забравил предишните 7 години, когато се върнах в стандартния коловоз, в който много хора живеят, Нещо отново се намеси и ме изкара от коловоза. Тя си отиде по същния начин, по същите причини и също така внезапно както първата.. Какво искам да ти кажа с всичко това. Не мисли нещата, не подсилвай болката си сам. Взето ти е едно, не го прави 2 и 3 и 4. Взето ти е за да станеш по ясен със себе си по силен, по осъзнат. Ти вече си обичан, ти вече имаш обич. Но за да я получиш трябва да си я заслужиш. Ти сам си си поверил всичко това. Не прави моято грешка. Аз просто прекалено много търсих обич навън и колкото повече я търсих толкова повече ми се отнемаше. Когато спрях да я търся, тя сама дойде при мен. Ти живееш с твоята проверка. Ще я надживееш, но как... от теб зависи. Чудиш ли се какво има зад ъгъла още.. или се наслаждаваш на разходката... И това ще мине... Успех и не тъжи.. в края на това пътуване си си приготвил най-доброто. След толкова мъка трябва да има заслужена награда все пак Плезещ се
    « Последна редакция: Февруари 17, 2013, 01:30:04 от stargate » Активен

Материята е носителят, който изразява душата на това ниво, точно както на по-висшето ниво душата служи като носител и изражение на духа.
    Само когато човек разбере себе си, може да стигне до разбирането на това,
    Което е всичко, наричано от нас Бог.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Февруари 17, 2013, 01:24:14 »

Ако търсиш силна обич,
    трябва и да си готов да
    я понесеш и грижиш за
    нея.
    Едва тогава...идва и тя.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #6 -: Февруари 17, 2013, 15:32:12 »

Само мога да се израдвам за теб, че
    преминаваш през тази опитност сега.
    Пожелавам ти да разбереш радостта
    ми по-скороУсмивчица

Как ще ползваш почивката на полувремето е
    твоя работа, но не я удължавай напразно. Най-
    лесно е да забравиш лицето на проблема.
    Както каза Старгейт, в момента в който се
    самозабравим, идва началото на края. Пробвай
    да разбереш защо постъпваш по определен начин
    в определена ситуация, после си прости и не
    позволявай да губиш време в повторение на опитности.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    nikcvet
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 90

« Отговор #7 -: Февруари 19, 2013, 12:57:58 »

Има един начин, който е неправилен - заместването на едно нещо с друго.

Ако искаш да постигнеш нещо, трябва да правиш точно това нещо, а не друго.
    Например някой иска да стане щастлив или да има приятели, а вместо това прави
    друго - работи за да стане богат, защото се надява, че тогава би бил щастлив и с
    приятели, което най-вероятно ще се окаже грешка.

Като искаш да си добър, обикновено искаш да даваш. Значи това и ще правиш - ще даваш,
    а може и да не получиш. Който иска да получава, обикновено взема, а не дава.
    За съжаление, така не е добре и за много хора това е неприемливо.

Понякога човек си пречи сам с прекалените преднамерени усилия да постигне нещо (грешките
    на привързаността и преднамереността).

Според мен, не си струва да се вълнуваме за егото - то е опасно, когато не се осъзнава
    действието му, а когато се заговори за него, значи вече е осъзнато.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пророчествата на Слепия Ембрион...начало...
    Послания
    lessus 12 2677 Последна<br />публикация Декември 11, 2010, 18:58:32
    от lessus
    Родословно дърво на индоевропейските езици
    Обща тематика
    nia.boneva6 12 3481 Последна<br />публикация Януари 23, 2011, 23:26:39
    от nia.boneva6
    Големият взрив не е бил началото на Вселената? « 1 2 »
    Космогенезис
    johny 15 2369 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 23:59:20
    от lessus
    Какво са вашите цели/желания/мечти за Нова Година?
    Въпроси и отговори
    Selinna 2 1102 Последна<br />публикация Декември 31, 2012, 12:40:24
    от The One
    Едно послание от моето сърце за всички тук!!!Обичам ви, всички!!! « 1 2 »
    Послания
    Ariam 17 2422 Последна<br />публикация Юни 22, 2012, 15:02:12
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright