Духовно развитие

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се прави революция и защо Исландия не беше оповестена в медиите ...  (Прочетена 3311 пъти)
Timesbehind
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #45 -: Февруари 27, 2013, 01:03:11 »

Докато вие си мелите мили хора, някои вече имаме точен изработен план, който ще вкара тая система във десета глуха без да се усетят Усмивчица така, че ако имате реални предложения моля пращайте ми на лични и ще ги пласираме....освен това всичко в момента се води към ПРЯКА демокрация, защото всичко що не е ПРЯКА демокрация, не е демокрация...това един много умен човек го е казал , не аз Усмивчица
Пишете ми !!!!!
Не знам какво става в Исландия и нз за коя система става въпрос,но ако не е тайна може ли да споделиш точно изработения план?
В замяна обещавам да не съм агент на тайните служби  Ухилен
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #46 -: Февруари 27, 2013, 03:30:47 »

Размисли и въпроси в днешния ден.
    Къде са публичните личности които
    да дадат лице и цвят на тези протести
    да подкрепят тези хора ?
    Артисти,певци,рок банди,рапъри,спортисти и
    всички известни имена от шоу бизнеса
    -къде са?
    Защо ги няма ?
    Нима не са част от този народ?
    Ама май като няма кой да плаща няма и
    нищо да има такова...
    Дотук си изясних за себе си че всичко при тях
    е фалш и пълно лицемерие и само бизнес и
    захаросани усмивки.
    И като стане напечено и ''смелчаците'' изчезват.
    Какво куца в момента?
    Хората не искат партии повече.
    Има ли форма на въздействие и коректив на капитала и властта
    който да съществува днес ?
    Има и това са синдикатите.
    В историята тези уважавани по света организации са се появили
    исторически именно в такива брожения във времената на дивия
    капитализъм който изживяваме и ние сега днес.
    Но тези синдикати там са се родили в сблъсъци,насилие,кръв и произвол.
    И помнят...много добре помнят какво може да стане ...и едните и другите...
    А ние тук със закончета ни направиха два синдиката които ги има само на хартия.
    И в последната тристранна комисия -бизнес,синдикати правителство се подиграха
    с целия народ като вдигнаха минималната работна заплата с 20 лева.
    Направо си беше гавра това...но и пробен камък за търпението ни.
    И си разиграха кончето...
    В момента в Гърция например точно синдикатите генерират на местно ниво
    навсякъде протестите и затова там всички са като един.
    Тук организацията минава в анонимен вариант във фейсбук.
    Сидикат е това аз да познавам теб,ти друг,той трети и така нататък и като се
    знаем и се познаваме си и вярваме - и ако някъде има друг наш синдикат -
    те са от нашите,защото знаем какво е това нашия синдикат.
    Затова и уважаеми съграждани никога няма да чуете от многознайковците разни
    из медиите като коментират и думица за синдикати - това днес е темаТАБУ.
    Какво ни трябва?
    Именно в тия времена има условия стихийно да възникне съвсем официално с
    регистрация в съда новия синдикат в който да има екипи от нахъсани адвокати и
    икономисти които да гонят до дупка в съда всевъзможни нагли обирджий във всеки
    град.
    Това е спасението в днешния ден според мен.
    Няма политика,няма избори,няма обещания - гонене до дупка и в съда в Страсбург ако трябва
    на всевъзможни негодници.
    Всеки според своята съвест да спре да има плаща членски внос макар че има закон и за това и да
    видим кой кого ще съди после...
    И да пренасочи своята лепта за да даде сили и мотив на новите нахъсани хора.
    И нека се знае че на тия хора няма да им е никак лесно и не бива да остават сами като
    Марко на Косово поле защото ще имат нужда от подкрепата на целия народ за да
    претворят в дела всичко което се иска сега.
    Лично аз мога да свидетелствам като професионалист
    какво е ITF (International Transport Workers Federation) в света.
    В която и точка на света да ги повикате и можете да докажете
    произвол над вас на расова,религиозна,икономическа или национална основа
    корабособственика подлежи на жестоки рестрикции и даже арест на кораба с всички
    десетки хиляди долари неустойки на ден докато не се реши проблема тук и на място.
    Няма съд и съдилища - има арест на кораба и това е.
    Няма корабен магнат който да не трепери от тях.
    После ако си много отворен иди ги осъди където си искаш за щети.
    В нашия случай искаха да ни пращат в Йокохама на 250 км. от Фукушима
    Тогава април месец не се знаеше ще гърми ли тоя реактор въобще... и аз
    заедно с целия офицерски състав поискахме да слезем в Нова Зеландия като
    последно пристанище преди Япония и радиацията там.
    Скръцнаха ни със зъби че ще си плащаме билетите сами...аз бях навит да си го
    платя или да остана за някой и друг месец в Нова Зеландия пък кой знае можеше
    и да остана да живея и там...и после да извикам и семейството си там.
    Извикахме ITF и дойде един господин облечен като
    рокер и каза следното:''Господин капитан в рамките на деня дължимите заплати на тези
    хора да бъдат изплатени до цент и да им се осигурят агент,транспорт и самолетни
    билети за ваша сметка до България.
    Надявам се че няма да се налага да се връщам пак!
    Приятен ден г-н капитан!''
    На нас ни пожела лек път с усмивка,стиснахме си ръцете и си замина.
    Така и стана всичко както го беше казал.
    Е аз разбира се си намерих работа в друга компания. Усмивчица
    Това са реалностите уважаеми съграждани и това днес в 21 век
    съществува реално в реални измерения.
    А защо го няма у нас се питам?
    Не е ли сега това най-удачната формула ?
    Какво мислите вие?
    Ако ви харесва идеята развийте я ,разпространявайте я масово и нека
    това да се развие и се търсят и намерят тези млади нахъсани хора
     които вярвам че са там някъде на улицата днес...
    Ще успеем само заедно!
    Много сме,сила сме!

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #47 -: Февруари 27, 2013, 03:35:03 »

Взимам предвид твоята идея Странник и утре ще я представя пред измисления комитет в Бургас.Благодаря ти.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #48 -: Февруари 27, 2013, 03:55:42 »

Размисли над монополите и силните на деня.
    Защо се мислят са недосегаеми тия наглеци които
    ни се хилят мазно от екрана в поредния цирк?
    Ами заради парите и влиянието което имат.
    Просто е нали?
    Да забравим че ще сменим отношението на който и да е
    към парите и да помислим над другия вариант.
    Какво прави един сериозен чужд инвеститор в страната ни най-напред?
    Ами просто е - прави си банка,така оперира по най-тънката възможна
    цена с други банки защото междубанковите отношения не са същите както
    към нас уважаеми съграждани - гарван гарвану око не вади Намигване
    И така да се върнем на нашите нагли родни монополисти.
    И нашите светли първенци и довереници се поучиха от челния опит на
    големите играчи зад граница и си направиха банки.
    цитирам:
    ''ПИБ, СИБАНК (тогава на Цветелина Бориславова), Инвестбанк (на Петя Славова), Интернешънал Асет Банк (банката на СИК), КТБ (на Цветан Василев), ДЗИ (на застреляния Емил Кюлев), ЦКБ (на групировката ТИМ) и Софийска общинска банка.''
    повече инфо:
    https://www.bivol.bg/gnili-yabulki-bis.html?pop=1&tmpl=component&print=1
    Кой е най-големия кошмар за една банка според вас?
    Ами просто е - всички вложители да си изтеглят парите за няколко дена и край
    с тази банка...ако оцелее на този организиран напън вече реномето ще е сринато и
    ще е слаба вече и дива паника.
    Останалото другите лешояди ще разнесат...спомнете си Първа частна банка и пирамидите...
    Като им се сринат банките вече няма как да си прикриват капиталите сред вашите пари драги
    съграждани,няма как да си крият трансферите които правят ако останат само техните пари .
    Следващата стъпка в краха им ще са национални стачки в които точно тези монополисти да са
    още по-губещи и на този фронт.
    И какво имаме - сринати банки,сриващ се бизнес ...от кого?
    Ами от нас хората точно ...
    Затова и драги съграждани не си мислете че сте слаби или че сте никои във
    вашата страна и вашата земя на която сте родени и от която сте дошли.
    Тя ни принадлежи и ние и принадлежим!
    Ако ви харесва идеята развивайте я и разпространявайте.
    P.S. Преди 1989г имаше само ДСК и беше достатъчна за 8 милиона
    българи.Факт.
    Сами си правете изводите.
    Точно сега в тази стагнация банките се задъхват защото всички малки
    и средни предприятия хлопнаха кепенците и вложиха парите си в банки
    за лихви и чакат по-добри дни.
    И се получи парадокса че грабителя банката стана жертва в собствената си
    игра защото никой не тегли кредити и плаща лихви и все повече хора влагат
    за лихви в тях...а те както знаем не произвеждат абсолютно нищо.
    Един организиран напън в деня Х на една банка ще я срине бързо според мен
    в тези условия днес предвид кризата в Европа и растящата нестабилност в България
    както и взривоопасната обстановка...няма луд инвеститор да припари насам в тия дни
    или да налива пари че да спасява банка...
    Но не съм икономист че да съм уверен в тези свои мисли и думи.
    Нека специалисти коментират също.
    А  Левон Хампарцумян не му се чува гласчето медно в тия дни...  Веселяк
    « Последна редакция: Февруари 27, 2013, 04:24:50 от Странник » Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: Февруари 27, 2013, 17:44:30 »

Пак да кажа, събирам исканията на страшно много хора из интернет, ако някои има такива нека да ги напише или тук или на лични, за да мога да ги разпечатам и представя на тукашния комитет.После тези неща ще се обсъждат и с организатори от другите градове!
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #50 -: Февруари 28, 2013, 17:04:59 »

https://www.facebook.com/pages/Една-Идея-За-Пряката-Демокрация/141842422651925?notif_t=page_new_likes
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #51 -: Март 17, 2013, 19:06:10 »

Миналата седмица за втори път една жена нагло ни звънна на вратата с призовка за комшията ни. Трябвало да се яви като свидетел и понеже не можела да го открие, ако можело аз да я приема и подпиша. Мен какво ме вълнува? Или всъщност номера е да наруша евентуално закона, че после държавата да си прибере някоя друга глоба в повече? Именно !
    Възможно ли е до такава наглост да е стигнала държавата?
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #52 -: Март 17, 2013, 19:28:42 »

Повечето от неформалните водачи на протестите са хора на възраст между 20 и 26-г.Те излъчват ясно послание ,че няма да отстъпят от исканията си и реагират спокойно на опитите за сплашване и натиск.
    Най сетне доживяхме да пораснат децата-индиго и да покажат на своите родители как се отстояват права,свободи и се живее без страх.Тези поколения имат друга ДНК ,не познават страха на робството, не са склонни да бъдат гъвкави и да правят компромиси с убежденията и най вече със самите себе си.Те са се родили осъзнати и нямат нужда от външно управление,доктрини и идеологии,защото знаят КОИ СА.За това старите политици треперят и са уплашени до смърт .Основният проблем в момента е в това ,че духовната еволюция вече дава своите плодове и нараства броя на хората които са се пробудили за собственнета си сила и са готови да поемат отговорност за своя живот.Но социалната ни система все още работи по старите правила на йерархията и подчинението на Бащата-Бог-Авторитет и не може да служи като форма на новите енергии.Наистина сме свидетели на радикална промяна в социалния ред(но не този който искат Илюминатите).Не можеш да манипулираш хора които знаят кои са,не се нуждаят от побутване и надзираване и искат активно да управляват живота си,а не да бъдат пасивни наблюдатели.Това е само началото на КРАЯ на старата властова система и България може да създаде прецедент в световната политика.

Евалата за мнението, като че ли сме с един акъл :-).
    Аз вече съм дръпнал казанчето (на 52 съм), но преди еди колко си години ме сполетя голямо нещастие и бях пред самоубийство.
    Църкви-мъркви нищо не помогна.
    Изкарах курс по еди какво си и взех съдбата си в ръце.
    Та, конкретно по това за което говориш, знам че е трудно на еди колко си години, в еди какво си социално, материално и политическо положение да е един индивид, но НИКОГА (съвсем не я обичам тая дума, но тук си има място) не е късно да промени начина си на мислене (и да добави усещане и чувстване, последните две са много по яки от мисленето тъй като са на под-съзнателно ниво) и да погледне положението си и положението на семейството си и държавата си под съвсем различен ъгъл.
    След това, даже и да е на възраст, може да допринесе за промяната !!!
    Но се иска малко от малко желание за промяна и тя почва от вътре, от душата.
    Активен

Сатчитананда ...
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #53 -: Март 18, 2013, 14:04:23 »

Миналата седмица за втори път една жена нагло ни звънна на вратата с призовка за комшията ни. Трябвало да се яви като свидетел и понеже не можела да го открие, ако можело аз да я приема и подпиша. Мен какво ме вълнува? Или всъщност номера е да наруша евентуално закона, че после държавата да си прибере някоя друга глоба в повече? Именно !
    Възможно ли е до такава наглост да е стигнала държавата?

Не просто е стигнала, приятелю.

Да си говорим право куме в очи.

За колко случая с глобени редовни пътници в градския транспорт си чул?
    За колко надписани сметки при мобилните оператори си чул? А колко пари са си прибрали само от измислени смс-и за дългове до потребители ?
    За колко заплашени или задържани мирно протестиращи си чул?
    За колко имотни злоупотреби си чул ? Подписват ужким едни договори, накрая излиза че подписали други.
    За колко надписани сметки за ток си чул?

През последните 10 години.

И да си отговорим с теб на въпроса "Стигнала ли е държавата до наглост или просто си подържа статуквото"
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: Март 23, 2013, 17:00:15 »

Организаторите на протести /очевидно само някой предатели/, създадоха партии на гърба на протеста.Автоматично се превръщат във врагове на народа...де да можех да кажа, че можем да ги спрем.За жалост 99%  организация, която се подвизава в САЩ тук не работи...а говори само за жени :/, за съжаление разбирам, че 99% от българите не стават за промяна, промяната е просто мит .... жалко за останалия 1%, който се бори за нов живот!
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #55 -: Март 23, 2013, 17:09:02 »

На мен лично това ми стана ясно още преди две седмици, така че май ще си останем на хавата всеки да се бори за промяната в себе си.

Не може на един протест да дойдат 100 души и 90 от тях да ми викат срещу целите на протеста, понеже 1-2ма души решили да ги отделят от останалите 8.

Срамът от дисонанса е пълен, зависимостта от авторитетите преобладава. Жалко. Минавам на план Б, който накратко гласи: "Не ми пука кои сте!"

Така поне ако тръгнат да си говорят за гейове на организационните дебати, няма да го взема толкова присърце.

« Последна редакция: Март 23, 2013, 17:16:46 от Sine Wave Zero » Активен
    Timesbehind
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #56 -: Март 23, 2013, 18:08:12 »

Май май имаха обратен ефект тези протести.
    Разединението прави силата  Ухилен
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #57 -: Март 23, 2013, 21:20:11 »

Ще бъдат интересни избори...
    Анонимността на фейсбук изигра
    лоша шега защото липсва елемента
    ДОВЕРИЕ.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #58 -: Март 27, 2013, 03:26:42 »

Каня ви на 3 прекрасни събития.Разграничилите се протестиращи от разни организатори, които потънаха до уши в политиката, представят :
    https://www.facebook.com/events/438277366261084/?ref=3 - Арт-инсталация пред Народен театър "Иван Вазов" с музика на живо и изгаряне на арт-фигура, символизираща политиците.
     Носете портрети на Ваши "любими" политици.
     ДА ИЗГОНИМ ЗЛОТО ОТ ПОЛИТИКАТА!

https://www.facebook.com/events/562927940404925/?ref=3 - Гражданска инициатива за обществен и релсов транспорт организира фестивал в Централна гара (София) с цел да покаже човешката страна на Железницата, да разкаже личните съдби, свързани с БДЖ и да потърси начин как то може да бъде спасено. Събитието НЕ е протест ! Няма общо с изборите и няма да се толерират партийни лозунги. Ще има песни и стихове за влаковете, включително и изпълнени на живо, презентации и разкази от бивши и настоящи железничари и граждани. Мястото на импровизираната сцена са стълбите в близост до локомотива експонат в гарата.

https://www.facebook.com/events/116189911905519/?ref=3 - На 11-ти април очаквайте световната премиера на филма "Occupy love". Филмът, който България повече от всякога има нужда да види в това съдбовно за всички нас време.

Идеята за филма възниква покрай окупацията на Уолстрийт и движението "Окупирай". Но той е свързан със случващата се по целия свят рЕволюция на съзнанието и Любовта.

Трейлър на филма: http://www.youtube.com/watch?v=O-NLtfKgcQE

Представям ви също така един мой проект - Указател на Свободния Човек - https://www.facebook.com/pages/Указател-на-Свободния-човек/151834624984843?fref=ts
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #59 -: Март 28, 2013, 15:23:23 »

Аз няма да протестирам, защото:
    Доволна съм от това, че въпреки ниската раждаемост няма места за децата ни в детските градини.
    Доволна съм да си плащам здравните вноски, а когато отида на лекар да ми кажат свършиха ни направленията, плащайте си. Или когато детето ни е много болно и с температура да нямат направления.
    Доволна съм  и да виждам как хора докарани до отчаяние посягат на живота си или този на близките си.
    Доволна съм и когато търся работа вече направо да ме питат кой ви праща.
    Доволна съм и да ме глобяват за нередовен пътник в градския транспорт, въпреки че току що се качвам и веднага перфорирам билетчето си пред очите на контролата.
    Доволна съм и от факта, че въпреки ниското потребление сметките ми надвишават тези на един средно голям хотел.
    Доволна съм всеки ден да замазват очите ми с нови лъжи и да си мислят, че не ги виждам.
    « Последна редакция: Март 28, 2013, 15:31:06 от Ru Alfa » Активен
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright