Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Депресията и нужни ли са ни хапчета?  (Прочетена 4944 пъти)
мушу
Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #15 -: Септември 10, 2013, 20:21:04 »

Когато пропадам в дупка (туй при мен е циклично), изобщо не мога де се сетя за дишане, книги, контрол над ума и... Колкото и да е нелогично, всеки път си мисля как ще живея в това състояние. Даже и не ми хрумва, че е временно. От лечебния код се отказах. Нещо не ме изкефи.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #16 -: Септември 11, 2013, 18:45:00 »

Когато пропадам в дупка (туй при мен е циклично), изобщо не мога де се сетя за дишане, книги, контрол над ума и... Колкото и да е нелогично, всеки път си мисля как ще живея в това състояние. Даже и не ми хрумва, че е временно. От лечебния код се отказах. Нещо не ме изкефи.

Ами не ти е до това, но понякога е нужно да си наложиш воля, ако не искаш да си седиш в депресия.
    Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Септември 11, 2013, 20:59:50 »

Благодаря за съветите. Много  сте мили!

Пия извлек от червена детелина. Самопредписах си я. Върши страхотна работа.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #18 -: Септември 12, 2013, 01:03:51 »

Другия трик за излизане от дупки е да си
    заложите взрив в дупката който да ви
    изстреля навън.
    Това в кръга не шегата го казвам...макар че
    не е толкова шега.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Септември 12, 2013, 17:08:45 »

Благодаря за съветите. Много  сте мили!

Пия извлек от червена детелина. Самопредписах си я. Върши страхотна работа.

Браво! Супер е, че си си го самопредписала.

Гледай повече да се движиш, да има движение, за да ти се оправи баланса.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #20 -: Септември 13, 2013, 21:46:04 »

Да споделя някои от моите ефективни хапчета:
    Първо- човек трябва да е наясно, че от дупката се излиза с усилия. Химикалите са временна работа- като пиеш- добре. Като спреш- или същата работа, или по- зле.
    Второ- (до което стигнах след много депресии, усилия и четене): човек, изпаднал в депресия е енергиен деликатес. Без да може да се спре,  той отдава хиляди мерни единици от психическата си енергия  за да нахрани нещо, което не работи в негова полза. В резултат на което остава съвсем без енергия и трудно ще е в състояние да се измъкне от дупката.
    Трето- общо взето, работата на всички там смукачи, летачи, вампирачи и незнамквиачи, е да ни изкарат от равновесие. Нашата- да го запазим. Висшите ни аспекти намират начин да ни напомнят това, колкото и да сме в лошо настроение и да не ни се иска да се катерим точно в момента. Но направим ли усилия да се балансираме, те ще бъдат богато възнаградени. Мисля, че тук всеки трябва да си намери начина. На мен доста добра работа ми свършиха мудрите. (най- вече тези двете: http://zashto-kak.hit.bg/spisak.htm#abhhttp://zashto-kak.hit.bg/spisak.htm#neb )
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    shining_star
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Септември 14, 2013, 12:23:11 »

Всичко: мудра, мантра, асана, пранаяма /най-вече действа при мене/.

Летача изяжда блестящата обвивка около тялото,  която съдържа нашата интелигентност и служи за защита...и де факто живеем без тази обвивка, а без нея съществуваш на ниво физическо оцеляване...нищо чудно, че деградираме и не можем да мръднем в развитието си...така го описва Кастанеда, но има данни, че въпросните летачи са ликвидирани завинаги! и е затворен прохода между световете, между техния свят и нашия.
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 253

« Отговор #22 -: Септември 15, 2013, 16:58:55 »

Цитат
    Но каквото и да е,ако е проявена силна вяра,че това ще го избави,то ще...
    Подписвам с две ръце.
    Има и още нещо, ние тук не го коментираме, защото се подразбира, но извън интересите във форума нещата далеч не са същите. Става въпрос за волята.
    Воля не като упоритост, а като желание. Много хора на съзнателно ниво казват, че искат да се измъкнат, докато на подсъзнателно депресията им е много удобна. Например, да манипулират половинката, да си почиват повече, да чувстват нечие внимание, да я използват като извинение за неадекватното си поведение (изобщо- дълъг списък). И го правят съвсем несъзнателно. Ако на такъв човек му се посочи истинската причина за това да си стои в дупката, със сигурност първата му реакция ще бъде кръвна обида. Ако не е готов.
    Ако е избрал да се измъква, то тогава се включва вариантът със силната вяра. Защото този човек няма да гледа, че сламката е слаба за да издържи тежестта му, нито пък ще мисли за това колко време ще може да се държи за нея преди да изгние. Той просто ще се хване и ще потърси как да продължи.
    По- горе като писах, забравих за още едно хапче. За него осъзнах нещата едва наскоро.
    На много места съм чела напомняния от рода на "когато изпитвате тъга или болка, осъзнайте, че вие не сте само тъга/болка. Че това е само една част от вас". Е, това в дупката не ми е идвало наум, все с други работи ми е бил зает ума. Обаче един ден просто ми светна, че докато  съм в дупка, се оказва, че признавам за Аз Съм само тази част, която е в дупката. Съответно- за измъкване разполагам само с нейния потенциал. Досетя ли се, че аз съм много повече от това, успея ли да се видя с очите на онова, голямото, което ръководи всички процеси... тогава не само разполагам с неговите ресурси. Всъщност, даже сега като го пиша ми става смешно, защото се чувствам все едно съм си сложила ръкавица на пръста и човъркам в една дупка, а пръстът ми се бунтува, защото му е тясно и задушно. Когато сме онуй, Голямото няма нищо по- естествено от това да си извадим пръста от там. Усмивчица
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Приготвяне на мехлеми - хапчета и прахове, водни и маслени извлеци
    Изцеление от природата
    Админ 0 25227 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 16:48:02
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright