Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Необичайно  (Прочетена 1747 пъти)
MouseMaiki
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« Отговор #15 -: Март 10, 2013, 19:42:16 »

Има нещо такова да напоследак доста хора са така незнам и аз.
    Забелязвам, че доста не искат да си признаят хаха. Интересно, че това с времето от скоро започна да ми се случва и на мен, както и с рязкото губене на равновесие. И не е от кръвното налягане, защото това беше първото, което си помислих.
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #16 -: Март 10, 2013, 20:04:22 »

А защо смяташ, че има какво да си признават?
    Как така, не е от кръвното - защото това е първото, което си си помислила.  Ухилен
    Неуредиците във вестибуларния апарат са нещо напълно нормално при смяна на климата, дълго неспане, препиване, силен шум, ярка светлина, пребиване, много емоциии т.н. и т.н.

Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #17 -: Март 10, 2013, 20:25:15 »

Ами например, аз се сетих за кръвното ми налягане, да.
    Само че като ми е ниско, загубите на равновесие, не ми се случват рязко, освен ако не се изправя от седнало/легнало положение изведнъж.

Последния път загубих за около 2 секунди равновесие както си седях.
    Пък и от ниско кръвно да имам загуба на апетит.......  Прегръдка
    И смяната на климата, и емоциите си имат една вътрешно-енергийна основа, от която тръгват.
    Да не говорим че за приспособяването към климат се активират и едни био-механизми които спомагат чистенето на емоции, за да се настрои по-бързо и психика, и енергийни тела към новото състояние на средата.
    Активен
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Март 10, 2013, 20:30:00 »

А защо смяташ, че има какво да си признават?
    Как така, не е от кръвното - защото това е първото, което си си помислила.  Ухилен
    Неуредиците във вестибуларния апарат са нещо напълно нормално при смяна на климата, дълго неспане, препиване, силен шум, ярка светлина, пребиване, много емоциии т.н. и т.н.

Ще ти отговарям поетапно на въпросите, като пропускам първия, защото това е личен избор.
    1. Не е от кръвното защото аз такива проблеми нямам.
    2. Доказано нямам проблеми и с вестибуларния апарат - преминах през най-опасния пролив на Планетата, Дрейк с вълни над 5 метра, вятър около 40 възела и водовъртежи в които човек трудно пази равновесие и ходи по стените на кораба. Останалите с вестибуларни проблеми 5 дни не можеха да се вдигнат от леглата си.
    3. От смяна на климата също не се оплаквам - да тръгнеш от България, да минеш през 35 градуса в Южна Америка и да стигнеш до Антарктика в рамките на 10 дни, би трябвало да ми се отрази, но не ми се отрази изобщо. Промените в атмосферното налягане също бяха част от пейзажа.
    4. От неспане не се оплаквам отдавна спя само по 4 часа и това изобщо не ме притеснява - чувствам се чудесно!
    5. Препиването също не го считам като проблем защоно винаги знам кога да спра.
    6. Толкоз ярка светлина, че да ме удари в главата до сега не съм виждала.
    7. Пребиването също го изключвам - може да има много хора, които ми се ядосват, но едва ли влизам в плановете им за физическо насилие, ако изобщо ги има.
    8. Силната емоция ми е тренировка и едва ли бих я приела така, че да ми нарведи - напротив учи ме.

Силно се надявам да съм била изчерпателна. Тези неща, които ни се случват много лесно могат да бъдат доказани. Тези въпроси, които ме попита съм си ги задавала доста по-отдавна. Даже съм си мислила, че ен съм много в ред с мозъка, но стигнах до извода, че съм си съвсем наред. Просто идва друго време
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #19 -: Март 10, 2013, 21:16:15 »

Цитат на: MouseMaiki
    преминах през най-опасния пролив на Планетата, Дрейк с вълни над 5 метра, вятър около 40 възела и водовъртежи в които човек трудно пази равновесие и ходи по стените на кораба.
    Мамка му!  Шокиран Ти сериозно ли?! Защо нямаш дневник?!
    да тръгнеш от България, да минеш през 35 градуса в Южна Америка и да стигнеш до Антарктика в рамките на 10 дни

Жено, другата част от темата изобщо не ме вълнува, кажи ми дали имаш някакви пътеписи. Нали не смяташ да оставиш всичко ей така да ти избледнее като спомени, без да опишеш някъде преживяванията си.
    То вярно, че кой го казва де, дето все ги пращам на Твореца по дима, ама това твойто си е цяла околосветска експедиция.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Март 10, 2013, 21:44:40 »

преминах през най-опасния пролив на Планетата, Дрейк с вълни над 5 метра, вятър около 40 възела и водовъртежи в които човек трудно пази равновесие и ходи по стените на кораба.
    Мамка му!  Шокиран Ти сериозно ли?! Защо нямаш дневник?!
    да тръгнеш от България, да минеш през 35 градуса в Южна Америка и да стигнеш до Антарктика в рамките на 10 дни

Жено, другата част от темата изобщо не ме вълнува, кажи ми дали имаш някакви пътеписи. Нали не смяташ да оставиш всичко ей така да ти избледнее като спомени, без да опишеш някъде преживяванията си.
    То вярно, че кой го казва де, дето все ги пращам на Твореца по дима, ама това твойто си е цяла околосветска експедиция.
    Пътепис тепърва ще излиза. Още съм на ниво търсене на спонсори. Имам обаче една страничка с фотографии във фейса, можеш да се разходиш до там https://www.facebook.com/CreateByMilenaMarincheva/photos_albums   Скоро планирам и фотоизложба. Миналата година направих 4 антарктически изолжби, тази година пак дай Боже да има хора, които да се интересуват от финансиране на такива мероприятия.
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #21 -: Март 10, 2013, 23:11:19 »

Скоро планирам и фотоизложба. Миналата година направих 4
    Ще я посетим, само казвай кога, къде, но повече ме вълнуват записките, срещите ви с местни жители (особено кореняци), премеждия, приключения.
    Аз тука за 2-3 дена излезнах малко от Софията и се чувствам като Фернандо Магелан, а то я какви особи сме си имали тук и траят.
    Пътепис тепърва ще излиза. Още съм на ниво търсене на спонсори.
    Ех, тия пусти спонсори. Ти в какъв тираж го планираш да го издаваш?
    Презентация ще правиш ли, кога, къде? Или викаш мн. съм се разбързал.
    Ти самия текст го имаш вече набран, така ли?
    Чела ли си "10 кучета за една мечта на Варига?". Той повече по канада бръмчеше, но помня, че много увлекателно разказваше и направо те пренася там.
    Ти си била на огнената земя, от където е преминал Френсис Дрейк. Не го уважавам много като ...методика, тъй като и той като Хенри Морган (е не чак толкова де) е избил бая коренно население, но го уважавам като име, като мореплавател и човек със силен дух, готов да рискува.
    Не зная някой дали е минавал между Америка и Антарктида (май Магелан, но не съм сигурен) преди него, тъй като тези откачалки са били единици, но сега, като разбирам, че ти си го направила, макар и след половин век... Не знам как да се изразя...
    През далечната 2002, ми се отдаде невероятната възможност да посетя къщата музей на Мигел де Сервантес и все едно влезнах в храм, в който все още живееше духа му. Представях си какви ли не неща, как е палил камината, как е писал на онази дъсчена маса, всякакви неща, а представяш ли си, какво ще ми стане в главата, ако мина през местата, през които ти си минала, пък макар и преразказани от теб. По NG и разните научнопопулярни филмине е същото някак си. Да, там... пак виждаш как е, научават се интересни неща през камерата, но е някак си... сухо като преживяване.
    Когато е от книга е съвсем различно. Развива въображението, пък понякога опъвам едни огромни географски карти по пода, чертая кой от къде е минал, от къде е нападнал, на къде е хукнал след това. То си е цяло приключение Ухилен Накрая моя старец ме напердашваше, за дето му драскам картите и си лягах и спях като къпан Ухилен
    Друго си е като знаеш къде се е развивало действието.
    А между другото наскоро душицата ме сънувала като пират и ме наведе над мисълта, че може и да съм бил някакво такова изчадие в миналия си живот Ухилен И вероятно съм се закотвил някъде и съм заживял, при някакви индианци и за това съм толкова запален по тях. Ухилен Интересни са подобни догадки. Понякога се откриват много странни съвпадения и чак плашещи.
    Защото аз, например, като видя по-голямо пространство вода и ще пребледнея сигурно и ще пукна, но да чета за разни географски открития, експедиции до различни места, особено ако тепърва ще се откриват, срещи с коренни жители и култури. Умирам за такива истории и приключения.
    Ето тук преди време нахвърлях някои заглавия и имена, само пропусни горната част на постинга, тъй като няма отношение. От цитата на Странник - нататък чети.
    Колко му е един ден да те пиша и теб в това число на авторите и приключенците Усмивчица Мен много лесно ме грабват за публика.
    Както и да го въртя, не познавам друг човек, минавал протока Дрейк.
    А другаде къде си пътешевствала? Не, че това е малко де.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #22 -: Март 17, 2013, 07:25:25 »

но сега е на лице една буквално...Празнота.
    Главата ми е все едно някой е изстискал абсолютно всичко без оптимизма и вярата в нещо хубаво.

Нямам виждане за бъдещето, въпреки вътрешното усещане, че все пак ще се случат хубави неща - какви не знам...

Енергията в мен е много, но като че ли не иска да излиза още. Седи си. Отдавам колкото мога и където преценя, че си заслужава.

Някак си мисля, че живея ден за ден. Преди време правех планове, даже и дългосрочни, но сега нещо не ми дава да планирам.

Здрасти.

Прочетох саамо твойто мнение и се извинявям ако повтарям думите на някой друг, та:

Явно си се изчистила, повечето медитатори се блъскаме по около 12 часа на ден да постигнеме въпросната празнота.

Не ти и трябва виждане за бъдещето, вредно е да се ровим в него.
    Настоящвто е достатъчно и от нас се иска дамо да усещаме (чувстваме) и да ни е гот.

Енергията не я мисли, ако стане така че, да ти залипсва, зареждаш се и готово.

И така и трябва да се живее - ден за ден, но като хората, не като добитъците.

Жива и здрава.
    Активен

Сатчитананда ...
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Март 21, 2013, 22:25:18 »

Предпочетох да пиша тук в тази тема, за да не пълня простарнството с нови и нови теми.

Искам да ви попитам, случайно да сте се събуждали тази нощ между 3 и 4?
    Днес реших, не знам защо - не заради първа пролет със сигурност, че нещо се случва, нещо се променя. Така както беше за 21.12 - особен ден. Не знам какво е вашето мнение и затова питам.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #24 -: Март 22, 2013, 00:05:28 »

Аз не можах да спя въобще ,което за мен е необичайно.......... Лично на мен ми е тежък ден енергийно, едвам мърдам , пуши ми се, не ми се яде, повдига ми се, боли ме врата и гърлото е такова едно шантаво.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #25 -: Март 22, 2013, 12:53:29 »

На мен на 20-ти ми стана слънчево и леко, следобяда след настъпването на първата пролет Усмивчица) А ми беше кофти поне 2 седмици преди това. Вчера не ми беше ок.
    Скоро не съм се будила посред нощ, но ми се случва на периоди и винаги е  около 3-4 чака.
    Май точно на 20-ти се събудих половин час преди алармата, свежа и наспана.

Тия дни ме се хапва леко, със салата и малко хляб се наяждам. А цяла зима не беше така.
    Май е нормално да има такива енергии около равноденствието.
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    mmia737
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #26 -: Март 22, 2013, 15:46:34 »

На мен на 20-ти ми стана слънчево и леко, следобяда след настъпването на първата пролет Усмивчица) А ми беше кофти поне 2 седмици преди това. Вчера не ми беше ок.
    Скоро не съм се будила посред нощ, но ми се случва на периоди и винаги е  около 3-4 чака.
    Май точно на 20-ти се събудих половин час преди алармата, свежа и наспана.

Тия дни ме се хапва леко, със салата и малко хляб се наяждам. А цяла зима не беше така.
    Май е нормално да има такива енергии около равноденствието.

А може би не, освен всичко останало се появява и безсъние. И в 3 сутринта да си легна, ставам в 7 сутринта и то далеч не свежа и наспана, по цял ден и нощ имам главоболие. Събуждам се от главоболие. Много странно понеже никога през целият ми живот не съм имала проблеми със съня, апетита и особено с паметта!
    Може пък наистина да минаваме през нещо, може и да е самовнушение или някакво временно неразположение. Знам ли?
    Активен

"Тези, които наистина обичат живота, никога не спират да вървят"
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Очаква ни необичайно топла зима?
    Любопитни факти
    Слънчев лъч 0 1050 Последна<br />публикация Септември 13, 2011, 11:50:25
    от Слънчев лъч

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright