Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Християнство и окултизъм  (Прочетена 1514 пъти)
Spiritus
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« -: Януари 15, 2013, 20:52:25 »

Напоследък светът е залят от "духовност", 90% от която е фалшива.
    Християнството от доста време си съществува, защо да го заменяме с окултизъм, с магии и съмнителни учения и практики, нито са по-добри, нито ще ни помогнат.
    Явно хората са отчаяни от живота(или са отегчени) и търсят някакви духовни методи с идеята да станат нещо повече от другите, или да придобият някакви съмнителни сили и такива неща.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Януари 16, 2013, 18:15:51 »

Ето за какво говоря - неразбиране на християнството, но ако и с него не може да се справи човек, няма да може и да види целта и замисъла и на окултните учения.
    Те не са по-лесни, но са по-приятни, а знаем до какво води приятното.
    Активен

"Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Strannik
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 27

« Отговор #2 -: Януари 16, 2013, 23:26:34 »

Ето за какво говоря - неразбиране на християнството, но ако и с него не може да се справи човек, няма да може и да види целта и замисъла и на окултните учения.

Предполагам, че говориш за Рогатия противник на Господ. В този ред на мисли:
    1. Ако някой се чувства приятно в своята кожа така да се каже и  животът му харесва в настоящия си вид (не дължа да е богат), то той Последовател на дявола ли е?
    2. Ако на повечето пишещи тук форумът им доставя удоволствие и им е приятно да са тук, те слуги на Рогатия ли са?
    3. Ако ти е приятно да се грижиш за децата и мъжа си, ти дяволско изчадие ли си?
    Може би не всяко приятно нещо е продукт на знаете кой. Как мислите?
    Активен
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Януари 16, 2013, 23:41:37 »

Предполагам, че говориш за Рогатия противник на Господ. В този ред на мисли:
    1. Ако някой се чувства приятно в своята кожа така да се каже и  животът му харесва в настоящия си вид (не дължа да е богат), то той Последовател на дявола ли е?
    2. Ако на повечето пишещи тук форумът им доставя удоволствие и им е приятно да са тук, те слуги на Рогатия ли са?
    3. Ако ти е приятно да се грижиш за децата и мъжа си, ти дяволско изчадие ли си?
    Може би не всяко приятно нещо е продукт на знаете кой. Как мислите?
    Имам предвид, че за разлика от окултните/езотерични учения, християнството налага някой ограничения(като това да не се занимаваме с магии(в което влизат много от езотеричните методи)), наранява егото ни(за разлика от окултизма, който го насърчава) и такива "неприятни" нещица.
    Активен

Strannik
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Януари 16, 2013, 23:50:22 »

Имам предвид, че за разлика от окултните/езотерични учения, християнството налага някой ограничения(като това да не се занимаваме с магии(в което влизат много от езотеричните методи)), наранява егото ни(за разлика от окултизма, който го насърчава) и такива "неприятни" нещица.

Предполагам, че в тези форуми според теб се говори за окултизъм или греша? Ще ми покажеш ли къде се насърчава егото, за да се образовам малко, ако не представлява проблем за теб?
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #5 -: Януари 17, 2013, 15:15:50 »

Spiritus, не виждам проблем в това да направиш една малка магия-възнамеряване, с която да привлечеш нещо, от което имаш нужда, без да ощетиш никого в тази Вселена. Вселената дава. Но не винаги сме достатъчно зрели, за да можем да си вземем от благодатта й така, че да не ощетим някого. Там е истинската магия. Това с муските и заклинанията е пакост и общо-взето се пада dark side of the magic. Там се цели навреждане и се призовават сили, които наистина не са за занимаване с тях. Но има сфери на магията, в които се обръщаш директно към цялото Творение и там няма посредници. Тогава всичко, щеш, не щеш, е само за добро, без да имаш шанса да навредиш на когото и да било. Цялото не допуска да направиш с възнамеряване и концентрация на това намерение зло, защото знае по-добре от тебе самия, че не си в състояние, дори и с хастара навън пет пъти да се обърнеш, да поемеш отговорност за лошите си постъпки дори в необозримото далечно бъдеще. Ето защо след като умреш, те натискат с желязната ръкавица, облечена в кадифе, за да си заявиш в следващия живот опитности, с които да си отработиш натрупаните изкривявания. И ако в този си убил десет човека, освен дето си лежал в затвора, което си е чисто човешка оправия, то в следващи животи ще те убиват или като минимум ще те поставят в ситуация, в която ще искаш прошка от тези, които сега си убил, за да можеш да прогресираш. А прогресът е неминуем. Окултизмът ти дава познание, което не може да навреди в повечето случаи. Вярно, не отричам, че има тъмни окултни практики като разните системи на сатанистите, но те са повлияни от онези посредници, за които по-горе говорих. Не познавам човек, дето да се е родил зъл. Всички минаваме по един и същ път и ако не си забелязал, едно дете може да привлича белите като магнит към себе си, но иначе като види, че е сгазило сериозно лука, се разплаква и започва да търси начин да оправи поразията. Не би се смяло като идиот на стореното и не би злорадствало.
    А ти очевидно си падаш по идеята за дуалност, тъй като дуалността е в ума ни. А ти, Spiritus, си човек не на кого да е, а на ума си. Впрегнал те е, майна, в един юлар, шишка те с остеня, бие те с камшика и настоява по-бързо да му ореш на нивата. А умът е една библиотечна система. Той е база данни. Все едно да сложиш Microsoft Access-а на работа да замества Уиндоуса. Няма да получиш нищо в резултат. Най-много да се оцапа системата и да се наложи да викаш сиса да ти преинсталира компютъра.
    Така че поговори ми един път от сърце, а не от гледна точка на ума, и ще заимаш шанс да ме спечелиш на своя страна.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Януари 31, 2013, 17:29:28 »

Предполагам, че в тези форуми според теб се говори за окултизъм или греша? Ще ми покажеш ли къде се насърчава егото, за да се образовам малко, ако не представлява проблем за теб?

Ами доста от темите във форума може да се каже, че "произлизат" от окултизма, който не се позовава на Бог, ами на това, че сами можем да се издигнем духовно.

Spiritus, не виждам проблем в това да направиш една малка магия-възнамеряване, с която да привлечеш нещо, от което имаш нужда, без да ощетиш никого в тази Вселена. Вселената дава. Но не винаги сме достатъчно зрели, за да можем да си вземем от благодатта й така, че да не ощетим някого. Там е истинската магия. Това с муските и заклинанията е пакост и общо-взето се пада dark side of the magic. Там се цели навреждане и се призовават сили, които наистина не са за занимаване с тях. Но има сфери на магията, в които се обръщаш директно към цялото Творение и там няма посредници. Тогава всичко, щеш, не щеш, е само за добро, без да имаш шанса да навредиш на когото и да било. Цялото не допуска да направиш с възнамеряване и концентрация на това намерение зло, защото знае по-добре от тебе самия, че не си в състояние, дори и с хастара навън пет пъти да се обърнеш, да поемеш отговорност за лошите си постъпки дори в необозримото далечно бъдеще. Ето защо след като умреш, те натискат с желязната ръкавица, облечена в кадифе, за да си заявиш в следващия живот опитности, с които да си отработиш натрупаните изкривявания. И ако в този си убил десет човека, освен дето си лежал в затвора, което си е чисто човешка оправия, то в следващи животи ще те убиват или като минимум ще те поставят в ситуация, в която ще искаш прошка от тези, които сега си убил, за да можеш да прогресираш. А прогресът е неминуем. Окултизмът ти дава познание, което не може да навреди в повечето случаи. Вярно, не отричам, че има тъмни окултни практики като разните системи на сатанистите, но те са повлияни от онези посредници, за които по-горе говорих. Не познавам човек, дето да се е родил зъл. Всички минаваме по един и същ път и ако не си забелязал, едно дете може да привлича белите като магнит към себе си, но иначе като види, че е сгазило сериозно лука, се разплаква и започва да търси начин да оправи поразията. Не би се смяло като идиот на стореното и не би злорадствало.
    А ти очевидно си падаш по идеята за дуалност, тъй като дуалността е в ума ни. А ти, Spiritus, си човек не на кого да е, а на ума си. Впрегнал те е, майна, в един юлар, шишка те с остеня, бие те с камшика и настоява по-бързо да му ореш на нивата. А умът е една библиотечна система. Той е база данни. Все едно да сложиш Microsoft Access-а на работа да замества Уиндоуса. Няма да получиш нищо в резултат. Най-много да се оцапа системата и да се наложи да викаш сиса да ти преинсталира компютъра.
    Така че поговори ми един път от сърце, а не от гледна точка на ума, и ще заимаш шанс да ме спечелиш на своя страна.
    Windows-а, както и всичко дигитално е изградено от нули и единици, т.е. колкото и да е сложен живота и човешкият ум, накрая всичко можем да сведем до добро и зло. Християнството ти дава същите знания и мъдрост както окултизма, само че без езотеричните и "магически" детайли, според теб защо християнството не ги препоръчва?
    Активен

Strannik
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Януари 31, 2013, 23:11:34 »

Ами доста от темите във форума може да се каже, че "произлизат" от окултизма, който не се позовава на Бог, ами на това, че сами можем да се издигнем духовно.

А аз съм разбрал от този форум, че Егото със страховете си и високото самомнение ни дърпа надолу и ни пречи да се издигнем духовно. Т.е. тук ни съветват да загърбим Егото и да се фокусираме върху духовното си израстване. Нека някой да ме поправи, ако има доказателства, че греша! Усмивчица
    Активен
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Януари 31, 2013, 23:28:05 »

А аз съм разбрал от този форум, че Егото със страховете си и високото самомнение ни дърпа надолу и ни пречи да се издигнем духовно. Т.е. тук ни съветват да загърбим Егото и да се фокусираме върху духовното си израстване. Нека някой да ме поправи, ако има доказателства, че греша! Усмивчица
    Естествено всеки го казва това, но окултизма просто ни отдалечава от Бог.
    Иначе доказателствата са фактор в науката, но не и в тия теми.
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 05, 2013, 16:02:14 »

На баба ми от Кестрич шъ ги разпраяш тия алабализми за окултизма. Ако е т.нар. по простонародному "бял" окултизъм - да правиш хороскопи и нумерологии на хората, за да им дадеш някакви отговори (като никой не обвързва сия дейност с парично-стокови взаимоотношения - може и на другарски начала). Например така с помощта на една особена техника, смес между астрология и номерология, научих защо най-добрия ми приятел например се дразни от неща, появили се през 1983 - годината е свързана с енергията на Юпитер, а той, чиляка с Юпитер е люто скаран, въпреки че е възможно най-позитивното създание, което съм срещал на изток от Кула и на запад от Шабла. С това не вредя никому. Даже хората сами идват при мене за такива таблици - те се радват да разберат защо са точно такива, а не са примерно по-стиснати или не са се родили не мъже, а жени.
    Та сега, да ти кажа, Спиртаки, голямата ти грешка е, че отричаш всички други пътища на познанието, разлини от сляпото тъпкане на едно место. Църквата от 20 века плаче за Иисус - как го били разпънали, как го били обругали... Не отричам, че са постъпили отвратително, но сега да не мислиш, че някогашните мирни хорица, каквито са били най-първоначалните християнски свещеници, са масовост?
    Амиии, бъркъ съ! - казва джингълчето на "Господари на ефира"... И с право!
    Сегашните свещеници са една арогантна паплач, която с кеф, ама абсолютно осъзнат като необходимост от една поне минимална доза очистително за духовността по света, бих трепал където ми завърне по улици и площади из градове и села. Е, не всеки свещеник би минал такава процедура, ако ми беше в силите, но тези, които лъжат и плашат хората и ги манипулират с глупости и шашми съвсем осъзнато - тях с кеф. Има попове, с които с най-голяма радост бих поспорил на тема устройство на фините светове, защото някои от тях са много готини и осъзнати, макар и по християнски облечен начин, господа, които са едни от малцината, призвани в днешно време да дават някакво що-годе приемливо тълкувание на идеята-енергия Христос.
    Вярно, че в Евангелието на Мира се натъкнах на сцени, които ми се сториха малко резки - като това с чоп от кратуна да си правят чревни промивки в 40-дневен пост, докато си изчистят организма напълно, но това и днес, макар и не с чоп от кратуна, а с гумиран иригатор, си е единият от официалните методи в медицината за бързо изчистване на организма. Освен това в това останало скрито за почти 20 века Евангелие, което е едно от най-впечатлилите ме в скоро време книги, се говори за "ангела на водата", "ангела на земята", "ангела на въздуха" и "ангела на слънчевата светлина", което погледнато малко по-иносказателно и аналитично, може би е скрита препратка към някакви методи за работа с природните стихии, които са потънали в прахоляците на вековете и милениумите.
    Но това, което сегашните деца правят с най-голямо удоволствие (да си призная честно, като едно дете в кожуха на голям, аз също) - плискането с вода с часове, къпането в потоци и вирове и шляпането в горска кал и удоволствието, което изпитват да са някъде насред гора, да са чистак голи и да се шльопнат по дупе в калта и да се мажат с нея където им падне по тялото, е почти идентично с мерките на Иисус от Евангелието на Мира. Единствено дето не съм бил свидетел някое дете да се опитва да си промива само стомашно-чревния тракт, но поначало (поне в нашата страна) напоследък се раждат доста здрави и издръжливи деца. Такива разни болни и недъгави без мисия тук не идват. Обикновено мисията им е да издигне съзнанието на близките им над ежедневното и сивото и да ги накара да "погледнат отново небето". А там винаги е имало какво да се види на едно или друго място, дето ще ти свърши работа.
    Аз също имам залитания къмто Егото, но те са си вече на личностна основа, а не основа схващанията ми. Сега тъкмо даже разплитам един възел от този род. Ако бях отишъл да цивря в черквата: "Ооооо, Господи, защо ме наказа с такива приятели, които бягат по света и надали ще мога да ги видя за повече от ден-два?!", което е концепция от епохата на Лъва (преди 12'000 години е започнала - и тогава са въвели това самосъжаляване по храмове и капища, което като вълчи вой се вие и днес на енергийно ниво от черквите). Така че престани да виеш като линейка за това и онова из форума, ами си чети и си вади сведенията. Не мисля, че на някой му дотрябвало баш па днеска ристеьенин да става!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Февруари 05, 2013, 16:22:45 »

Не ги отричам другите пътища, те са много, и обикновено са валидни(освен ако не става въпрос за някоя измама от типа на сектите).
    Но има и по-дълги, и по-къси пътища, и по-тесни, и по-широки, и водят към различен край.

Иначе свещениците и църквата ги изключвам от тия сметки, трябва да вземем да видим разликите в твърденията и идейте на окултизма и християнството(относно мъдростите, Бог, и пътя към духовното развитие), именно заради тия малки, но съществени разлики християнството и окултизма не се обичат много.

Иначе защо четеш Евангелието на Мира, а не някое от тези, включени в Новия завет?
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Февруари 05, 2013, 19:07:04 »

Не че е лесно, но имам предвид, че е по-лесно да спазваш "съветите" и идейте на окултизма, отколкото на християнството.
    Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Февруари 05, 2013, 19:29:45 »

Ей са ме дръпна за езика и щи кажа искрено и лично така, че да научи целият форум:
    Имало едно време един много свят чичко император Константин. Майка му била християнка и събирала реликви от целия познат свят. Та тя опилила ушенцата на Константинчо и накрая, когато преди една битка паднал метеорит наблизо, на него му се видял кръст от следата от рязкото влизане на метеорита в ниските слоеве на атмосферата, а после по негова поръчка добавили лафа за: „С този знак ще победиш!”. След това запретнал християнството и от православие го обърнал на римокатолическо порнославие и източно кривославие. Те затова ся католишките попове гледат малки момченца през преградките на тоалетните, когато пикаят, а източните все гледат някоя булка да ощипят, че баба попадия вече остаряла и не пуска, че ако я подмъкне дедо ти поп, ще я среже радикулита или ишиаса.
    Та не ги чета, щото Коцето е наредил ред смислени пасажи да ги пратят на казана, а цели произведения като това Евангелие на Мира са забравени за хилядолетия. А то е доста по-смислено и цялостно като произведение пред тези епоси на тема „Многострадален Христос”. А повярвай ми, Христос не е щастлив, че от Словото Му е останал някакъв минимум, дето е възможно най-несъщественото отсято и натикано в една книга, която се натрапва на човечеството с всички сили и средства като единственото спасение в света.
    Потърси темата „Деца-вещици, подложени на инквизиция в Африка” - да видиш в името на твоето любимо християнство какви зверства се извършват.
    А и да не забравим Кръстоносните походи....
    Активен

Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Февруари 05, 2013, 19:36:39 »

Хаха, нима мислиш, че кръстоносните походи, религиозните войни и деянията на Инквизицията, имат нещо общо с християнството и са извършени в негово име?
    Всичко това е правено с цел власт и запазването на тая власт, просто са използвали християнството за да лъжат народа да изглежда справедливо (casus belli).
    Тия неща би трябвало да ги знаят всички, интересуващи се от религия, окултизъм и духовност.
    А зверства са били вършени също в името на нацизма, фашизма, комунизма, демокрацията, т.е. от кръвожадни хора, подкрепящи и използващи тия системи, които им носят власт.

Иначе евангелиетата, включени в библията, са избрани от правилните хора, четенето на други евангелиета може да не се числи към християнството(освен ако вече не разбираш текущите евангелиета).
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #14 -: Февруари 05, 2013, 21:29:16 »

Не че е лесно, но имам предвид, че е по-лесно да спазваш "съветите" и идейте на окултизма, отколкото на християнството.
    Spiritus, не мога да разбера какво имаш предвид.
    Да речем, че познанията ми са бегли и тепърва навлизам - бъди по-изчерпателен.
    Не разбирам как може да става въпрос за взаимозаменяемост между окултните науки и духовните пътища.
    Сетих се за един, който преди време, по подобен начин беше убеден, че шаманизма е изместен от вещерството.
    Ето, да речем... нумерологията, астрологията и хиромантията са окултни науки, нали така? Какви принципи смяташ, че налагат те на изучаващите и упражняващите тези науки, които да ги ограничават по какъвто и да било начин?
    Какво пречи на един астролог да е същевременно християнин, мохамеданин или какъвто там си иска?
    Да, всяка религия върви в комплект със строго регламентиран поведенчески и морален кодекс, но колко хора познаваш, които да го спазват? Не става дума само за традиционните обреди и ритуали, а за начин на живот и съществувание.
    Тези християни, които аз познавам, са християни само по празниците - два пъти в годината. Като на рождения ден на своя Бог, те правят това, което и на рождените дни на всеки - наливат се до козирката. В дните на разпятието и възкресението на своя Бог, те правят същото, с тая разлика, че тогава мезят с козунаци и варени яйца. Кое му е трудното?!
    Сещам се за ...не повече от 3 - 4ма човека, които постят по времето на всички християнски пости и около десетина, които постят само два пъти в годината (великденските и коледните пости) и го карат на лична интерпретация, според това, което те разбират под постене. Един вид от всичко може, ама без да се прекалява (като единя от тези хора е поп - смятай).
    Не се сещам за окултна наука, която да налага определен начин на живот.
    С окултизъм и мистицизъм, човек може да се занимава като хоби и странично увлечение.
    Дали не бъркаш езотериката с езичеството? Защото това вече си е религия с всичките му екстри, та дори и отгоре, защото там има пряк контакт с нематериални същности (уж). Разните му там неопаганистични, вещерски и магьоснически течения, оповаващи се на свободните съчинения на някой болен мозък от средновековието.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright