Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Група за деца "Помощници на Метатрон"  (Прочетена 839 пъти)
ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« -: Февруари 01, 2013, 22:31:11 »

Здравейте приятели,

За тези от вас, които следят по-отблизо нашата работа, няма да е изненада, че Център „ЖИВО СЛОВО” предприема ново начинание, посветено на нашите деца. Решихме да обединим отделните дейности, с които се занимаваме в тази сфера, в един общ проект с работно заглавие „Помощници на Метатрон”. Усилията ни са насочени към две целеви групи – децата и техните  родители J. На първо място идеята е да се осигури и предоставя информация на три групи родители:

·         родители на деца с проблеми в поведението;

·         родители на деца с увреждания;

·         както и на всички останали родители.

Набелязали сме множество отделни дейности, за които ще пишем в раздел „Новите деца” на сайта www.jivoslovo.info и на страницата ни във фейсбук http://www.facebook.com/jivoslovo.info

Текущата ни задача е да организираме библиотека от книги по темата за новите деца в Център „ЖИВО СЛОВО” (гр. Варна, ул. „Христина Морфова” № 8, ет. 1). Книгите (както и всички останали услуги в начинанието) ще се предоставят безплатно. Най-искреното ни желание е да осигурим достъп до информация за всеки, който се нуждае от нея – хората трябва да чувстват, че не са сами и имат подкрепа от общността.

Обръщаме се с молба към всички, които разполагат с подходяща литература и биха желали да я дарят на Центъра. Приемаме с благодарност всякакви книги и списания, посветени на темата за новите деца. По-долу представяме кратък списък на важни издания, които смятаме, че трябва да присъстват в библиотеката:

1.       Петър Дънов – „Слънчева педагогика”, „Науката и възпитанието”, „За семейството и възпитанието на детето”

2.       Лий Каръл, Джен Тоубър – „Индиговите деца”

3.       Дорийн Върчу – „Кристалните деца”

4.       Мег Блекбърн Лоузи – „Децата на новото време” и „Разговори с децата на новото време”

5.       Каролина Хеенкамп – „Децата на новото хилядолетие” – първа и втора книга

6.       Ян Ван Хелсинг – „Децата на новото време”

7.       Силвия Браун – „Свръхсетивните деца”

Освен тези книги, бихме желали в библиотеката да присъстват и следните заглавия (както и други от същите автори):

8.       Петър Дънов – „Раждането на новия свят”

9.       Нийл Доналд Уолш – „Разговори с Бога”

10.   Дан Милман – „Духовните закони”

11.   Силвия Браун – „Прозрения. Случаи от света на медиумите”

Този списък не е ограничаващ – в библиотеката ще включим всяко стойностно заглавие, посветено на децата. С благодарност ще приемем вашите предложения за книги, които считате, че са полезни (изпращайте ни предложенията си на info@jivoslovo.info).

Първоначалното набиране на книги за библиотеката ще се осъществи в два етапа:

1.    Набирането на книги-дарения ще продължи до края на месец февруари 2013 г., когато ще обявим кои заглавия и по колко екземпляра сме получили и кои остава да се закупят.

2.    В началото на месец март 2013 г. ще отправим към съмишлениците ни молба за подкрепа за покупка на липсващите книги – всеки ще може да дари парична сума или да закупи и предостави на Центъра конкретно издание.

Приятели, молим за вашата подкрепа и сме отворени за вашите мнения и идеи – пишете ни на info@jivoslovo.info или ни посетете на място в гр. Варна, ул. „Христина Морфова” № 8, ет. 1 всеки вторник и петък от 17 до 19 ч. Ако желаете ние да се свържем с вас, всеки работен ден от 17 до 19 ч. можете да позвъните на тел. 052 644 712 и да оставите името и телефонния си номер.

Ще сме ви благодарни, ако изпратите тази покана и до своите приятели.

Поздрави,

Екипът на Център „ЖИВО СЛОВО”

--
ЖИВО СЛОВО
град Варна, ул. Христина Морфова 8, етаж 1 (до Очна клиника)
052 644712http://www.jivoslovo.info
Активен
живо слово
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #1 -: Февруари 09, 2013, 12:18:41 »

Здравейте,

До момента вече се обадиха доста хора, които изразиха желание да предоставят книги по темата за новите деца.
В края на февруари ще се "отчетем" кои книги и по колко екземпляра реално сме получили. Появиха се и някои интересни заглавия, които не бяхме включили в предварителния списък.
Ако получим повече от 5 екземпляра от някоя книга, ще предложим да предоставим допълнителните екземпляри на други центрове или библиотеки, където биха били полезни.
Активен

ангелска любов
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #2 -: Март 08, 2013, 12:42:49 »

ПРЕДСТАВЯНЕ НА ГРУПАТА ЗА ДЕЦА „ПОМОЩНИЦИ НА МЕТАТРОН”

Новите деца имат мисия и ценности и нашата задача е да не си прекарват времето с хора, които са прекалено материателни, пред компютъра и с агресивни компютърни игри, да не търсят изход от липсата на духовност и емоционални травми в алкохол и наркотици и доколкото е възможно, да не позволяваме живота да ги променя в посока потискане на техните духовни качества и ценности.
Групата акцентира върху занимания на децата с изкуство, което да ангажира вниманието им и да развива умствените им способности.
На децата и техните родители се предоставят знания, завещани от Учителя Петър Дънов, за да се изгради правилен подход за тяхното възпитание и обучение.
Децата, когато започнат да ходят на училище и да възприемат съществуващия социалния модел, формиран от материалните ценности на обществото и да вършат това, което всички останали вършат, започват да забравят духовните ценности. Затова е необходимо с тях да се работи постоянно от най-малка възраст, за да не изгубват духовните ориентири, които са важни за изпълнението на техните мисии.

НОВАТА ПЕДАГОГИКА
Беседи за възпитание и обучение на Новите деца

Събота, 09.03.2013 г., от 17 до 18 часа в гр. Варна, ул. „Христина Морфова” № 8
Водещ: Манол Смуков – психолог и валдорфски педагог
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright