Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Грешките и отношението към тях  (Прочетена 1104 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #15 -: Февруари 02, 2013, 21:33:42 »

За грешки бих говорила, когато става въпрос за математически задачи, когато става въпрос за живота мога да говоря просто за човешки опит.
    Голяма истина за мен е и казаното от  вожда :
    Цитат
    Всеки сам за себе си избира как да отчита и обработва фактите и събитията около себе си… и как да общува със света и да го приема.
    „Любящите хора живеят в свят, пълен с обич.
    Враждебните хора в свят, пълен с омраза.
    Същият свят.”
    Цитат
    Понякога мотивацията идва под формата на тежки удари, на силни сътресения. Изправяш се срещу непреодолими препятствия и изживяваш наистина трудни моменти. Това кара някои хора да се затворят в себе си и да се предават. Но за други проблемът е стимул, който ги мотивира да мислят и да се трудят още по-усилено отпреди. Както се казва: "Бедата кара едни хора да се пречупват, а други да чупят рекорди".
    Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6696.0;num_replies=16#ixzz2JlfGVFRK
    А има и такива, като мен, които отдавна са заменили думата проблем с възможност.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #16 -: Февруари 03, 2013, 16:25:07 »

Цитат на: Бунтарката
    За грешки бих говорила, когато става въпрос за математически задачи, когато става въпрос за живота мога да говоря просто за човешки опит.
    Дори и в математиката и всички точни науки, тези стъпки и стойности, които сега са приети за правилни, преди това са били грешки.

А има и такива, като мен, които отдавна са заменили думата проблем с възможност.
    Е това е доста трудно.
    Както някъде някой беше казал... "100 пъти се провалих. Всъщност не... открих 100 грешни начина за постигането на целта си".
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Февруари 06, 2013, 00:04:59 »

Цитат
    Както някъде някой беше казал... "100 пъти се провалих. Всъщност не... открих 100 грешни начина за постигането на целта си".
    Чела съм, вожде че на Томас Едисън за едно от неговите  изобретения, приложили принципите на масовото производство са му били нужни 1000 опита. Разбираш ли, ако се беше отказал на 299 път?

Е това е доста трудно.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #18 -: Февруари 06, 2013, 17:39:43 »

Цитат
    Чела съм, вожде че на Томас Едисън за едно от неговите  изобретения, приложили принципите на масовото производство са му били нужни 1000 опита. Разбираш ли, ако се беше отказал на 299 път?
    Негов е цитатът, който вожда е използвал. Какво толкова щеше да стане, ако се беше отказал? Някой друг щеше да открие това, до което той е стигнал. Така или иначе, променливия ток не е негово откритие, но какво от това, нали в училище не учим за Тесла? Това сигурно е пропуск в образователната система. Или пък грешка, като всичко останало, касаещо я, но нима има значение?
    Учим куп глупости, които би трябвало да са нещо правилно или поне да изглеждат така, но въпреки всичко, не е проблем. А даже някои смятат, че са полезни. Ухилен
    Грешка за един, обща култура - за друг.
    Кажете ми, кой е прав, и кой крив?
    Какво щеше толкова да се случи, ако Едисън се беше отказал?

Имаше някакъв човек, който беше казал, че няма грешки, а само неща, които сме опитали, и такива, които не сме.
    Не знам дали цитатът е точен, много е вероятно да не е, но смисълът е този. Според тази логика, не е грешно да убиеш човек, а да не го направиш, защото е някаква вариация на бездействие.
    Аз си мисля, че нямаме достатъчен контрол върху живота си, за да правим кардинални промени, просто защото не можем да преценим кога са ни необходими такива, и кога е някаква човешка прищявка. И затова не можем да сгрешим.
    Обаче, ако пак се върнем на примера с хипотетичното убийство, пак излиза, че е нещо в реда на нормалното.   Хммм
    Активен

...Nobody's perfect!
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright