Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да открия мисията си в живота  (Прочетена 2675 пъти)
Милена
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« -: Януари 25, 2013, 21:56:10 »

Здравейте!
Моля да ми помогнете, да ме насочите как да открия мисията си в живота ми. Аз силно вярвам и знам, че имам такава, но не мога да разбера каква е точно. Искам да почувствам живота, а не просто да оцелявам хамстерската. Знам, че живота по принцип има смисъл, но моя конкретно смисъл на моя живот не го виждам никъде, а аз мисля, че смисълът на живота е да направиш това, за което си роден, да изпълниш мисията си. Как да разбера, как да стигна до себе си и да разбера каква е моята мисия и да съм сигурна, че съм на прав път и няма да се подведа?
Активен
zenitov
Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• Град: София
  • RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #1 -: Януари 25, 2013, 23:20:05 »

Цитат
    Как да разбера, как да стигна до себе си и да разбера каква е моята мисия и да съм сигурна, че съм на прав път и няма да се подведа?

Ако разчиташ на чуждите съвети(макар и добронамерени) е най-подвеждащото. По-добре викай неволята.
    Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 338

« Отговор #2 -: Януари 25, 2013, 23:44:38 »

Zenitov, ако искаш най-добре всеки да се оправя сам за себе си като отделена от света частица? За какво да ни вълнуват поискани съвети, вместо всеки да гледа до там докъдето му стига носа?

Милена, още в детска възраст се проявяват желания, свойства, интереси, свързани и предназначение за житейската мисия. Добре е да започнеш от там – да си зададеш въпросите в какво си била най-добра тогава и какво те е влечало да правиш. С часове и без да ти омръзва. Но да го анализираш не повърхностно, а в дълбочина. Защото със сигурност в тази възраст си харесвала да правиш неща, които много други деца са правили, само че малката подробност е, че тогава са се проявявали и едни уникални, които са значели много за теб…. които и сега значат много.

Не забравяй, децата са най-чистите човешки създания, поискаш ли да опознаеш себе си, тази страница от живота ти е задължителен обект на анализи.
    Активен
    Милена
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Януари 25, 2013, 23:52:23 »

Кой знае кой на какво разчита? Кой знае кой защо какво е написал? Кой? Но който трябва разбира...
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 338

« Отговор #4 -: Януари 25, 2013, 23:55:49 »

Колкото повече опознаваш себе си, толкова повече отговори ще намираш в символите с които вселената се обръща към теб.
    Активен
    Иван
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« Отговор #5 -: Януари 26, 2013, 00:13:33 »

Хубаво да ти се помогне ,но нещата са строго лични и обобщени съвети е малко трудно да се дават. Все пак все трябва да има нещо което ти харесва да правиш без да те натоварва и независимо дали има полза /видима/ от усилиятата ти. Простичко казано провиш го просто защото ти е кеф.
    Според мен доста често се получава така ,че истинския смисал е в самия човек ,а тои гледа във всевъзможни други посоки ,но само не и в себе си. Още повече ,че колкото повече човек се вкопчва в това да открие своята мисия толква повече е възможно да се отдалечава от нея.
    Общо взето дарбата е заложена във всеки под един или друг начин ,но е дълбоко заспала ,а е нужно преломната точка за събуждането и за един може да е книга за друг филм. Та пробваи нови неща ,порови се ,изследваи сама себе си както беше казано горе.
    Активен

Нека вървим към прогреса с добри мисли, чистота на действията и искрена вяра, поздрави.

Никои да не приема лично изказаните от мен мнения, нямам за цел да обидя никого. За контакти на лично.
    zenitov
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• Град: София
  • RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #6 -: Януари 26, 2013, 04:41:14 »

Цитат
    Zenitov, ако искаш най-добре всеки да се оправя сам за себе си като отделена от света частица? За какво да ни вълнуват поискани съвети, вместо всеки да гледа до там докъдето му стига носа?

Съжалявам, ама не успях да загрея как те накарах да си мислиш, че искам нещо, та чак от всеки? Въпреки носът ми, аз все пак дадох съвет, но не беше към теб Уейв Зиро. Именно разчитайки и вслушвайки се в чуждите мнения, според мен, човек започва да губи себе си, още от малък. Затова мисля(мое мнение, което не налагам) че обръщайки поглед по-често към себе си(ежедневните случки,реакции,мисли,сънища...) би било по-ефективно. Точно затова и споменах "неволята"
    Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    MouseMaiki
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Antarctica
  • Спазвам само законите на Вселената!

« Отговор #7 -: Януари 29, 2013, 15:21:00 »

Здравейте!
    Моля да ми помогнете, да ме насочите как да открия мисията си в живота ми. Аз силно вярвам и знам, че имам такава, но не мога да разбера каква е точно. Искам да почувствам живота, а не просто да оцелявам хамстерската. Знам, че живота по принцип има смисъл, но моя конкретно смисъл на моя живот не го виждам никъде, а аз мисля, че смисълът на живота е да направиш това, за което си роден, да изпълниш мисията си. Как да разбера, как да стигна до себе си и да разбера каква е моята мисия и да съм сигурна, че съм на прав път и няма да се подведа?
    Слънчице и адашке, не се опитвай да насилваш нещата. Твоята мисия ще я разбереш в точния момент на точното място! Учи се и наблюдавай. Ще почувстваш живота, когато правиш нещата в хармония със себе си и с Природата. Следвай интуицията си. Нещата сами ще се подредят. А ако толкова искаш да разбереш своята мисия, просто преди да заспиш си задавай този въпрос на глас, без да търсиш отговора - той сам ще дойде при теб! УСПЕХЧЕ!
    Активен

На тази Планета има само един ръководител - Природата! Научете се да я пазите, да се съобразявате с Нея, да я слушате и да й помагате!
    Този който я руши или само я използва ще си получи уроците от Нея!
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #8 -: Януари 29, 2013, 16:42:47 »

Здравей, Милена! Усмивчица Добре дошла.
    Подобни въпроси са много подвеждащи, и за теб, и за тези, които се предполага, че ще отговарят.
    Избягвай ги. Питай конкретно.
    Сподели.
    Какво обичаш, какво не обичаш - кажи това, което прецениш. Ние бихме могли единствено да ти кажем до какви изводи стигаме от прочетеното, нищо повече. Мотивиращи реплики от типа, можеш всичко за мен са лишени от всякакъв смисъл, тъй като - не можеш всичко. Не можеш да летиш, не можеш да не дишаш. Но можеш много неща, като всеки човек. Ако се отплеснеш в амбиции да полетиш, нищо чудно да свършиш безславно, подвластна на гравитацията от 15-ия етаж. Не звучи много идилично, както се предполага от по-горе споменатите сентенции.
    Прави това, което можеш. Като виждаш, че можеш нещо, дори самото умение обикновено доставя удоволствие. Ако в твоя случай не е така, значи не си намерила правилното. Или пък не си му обърнала достатъчно внимание.
    Задавай си въпроси, преди да направиш нещо - ще ти е по-лесно да откроиш значимото за теб. Насоката, която бихме могли, е самоконтролът и самонаблюдението. И бъди такава, каквато си. Банално е, а и се съмнявам, че не си ги чувала тези две изречения.
    Активен

...Nobody's perfect!
    Милена
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Февруари 01, 2013, 13:48:16 »

Благодаря за отговорите ви. Усмивчица
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

« Отговор #10 -: Февруари 02, 2013, 12:18:29 »

За да направиш правилния избор, ще трябва да се свържеш с душата си.
    - Тук си напълно права.
    За да се свържеш душата си, ще трябва да преживееш и изпиташ
    самотата на тишината, от която повечето хора които познавам се страхуват.
    Намери си подходящо място и успокои мислите си.
    Не говоря само за тишината около теб, а и за тишината на разума.
    Защото в спокойната тишина която е в теб, ще намериш всички отговори
    и всички решения. Поздрави!
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #11 -: Февруари 03, 2013, 15:06:52 »

Цитат на: Милена
    Моля да ми помогнете, да ме насочите как да открия мисията си в живота ми.Аз силно вярвам и знам, че имам такава, но не мога да разбера каква е точно.
    Несериозния подход към сериозните неща никога не е бил предпоставка към добри резултати. Обратното не важи - важно е да го подчертая, защото точно това правя сега.
    Като начало - това е твърде общ въпрос. По-лесно щеше да е да влезнеш и да ни попиташ - "моля ви, кажете ми каква е моята професия".
    Тогава, след няколко уточняващи въпроса от наша страна, от сорта на: "какво те влече / кое ти иде отръки" , щяхме поне да те насочиме.
    Но с подобен въпрос (каква ми е мисията) най-много да си навлечеш на главата куп "гурута", които имат претенциите, че са напълно наясно със себе си и мисиите си, и ще ти кажат как да стигнеш и ти до техните духовни висини.
    Да речем, онези с християнските убеждения ще ти кажат - пали свещи, моли се, ходи на църква; тези, които се имат за тибетски лами ще ти кажат - медитирай, издигни си кундалинито, отвори си чакрите и т.н.; (сещай се за останалите религии).
    Всички останали ще са такива, които още се лутат в мъглата, и нямат и капка понятие какво да ти кажат, но се чувстват длъжни да ти се направят на вездесъщи, като ти изтъпанчат някоя трактовка от нескопосано поетичен характер (от сорта на - вгледай се в светлината си), от която нищо няма да разбереш, a парадокса е, че и те сами не се разбират, нито пък са достигнали до отговорите, които ти търсиш. Обикновено си ги съхраняват тези отговори като готов текст, някъде из компютъра, и ще ти отговорят със същия този текст, дори и ако попиташ "как да си намеря ключа от мазето".  
    Искам да почувствам живота, а не просто да оцелявам хамстерската.
    Не искам да те разочаровам, Милена, но един хамстер е много по-наясно от нас с живота, неговите цикли и промени, а това е една от първите крачки, които трябва да направим, по пътя към всякакъв вид осъзнаване. А ако смяташ за просто нещо оцеляването, тепърва те чакат много интересни изненади.
    Няма как да решаваме сложни математически уравнения, ако преди това не сме се научили да събираме и изваждаме.
    Знам, че живота по принцип има смисъл, но моя конкретно смисъл на моя живот не го виждам никъде, а аз мисля, че смисълът на живота е да направиш това, за което си роден, да изпълниш мисията си..
    Смисъл има само там, където го влагаме. Някои го намират в това - да се наливат денонощно с алкохол или гледането на сапунки, други в професията или семейството си. Всички са прави или всички грешат, нямам идея.
    Във форума има на не едно и две места, обсъждан този въпрос. Теми от сорта на "каква е мисията на живота", "мисията на децата индиго". "смисъла на живота","за какво съм роден", "идеята на съществуването ни", "за какво живея", "защо не умирам" и т.н. Даже... някъде имаше качена, една цяла книга на Галя Йосифова, в която ставаше дума за смисъла на живота, но я прехвърлих само отгоре-отгоре, та не мога да изкажа мнение.
    Аз бих ти препоръчал "Сидхарта".
    Как да разбера, как да стигна до себе си и да разбера каква е моята мисия и да съм сигурна, че съм на прав път и няма да се подведа?
    Добре, ще ти кажа една тактика, която при някои дава добри резултати.
    Поглеждаме чисто математически на тази "главоблъсканица", която си споделила тук. Имаме налице - начална точка, в която си сега и крайна цел - да си разбереш мисията, а пътя между тях е неизвестна/невидима права. Съответно, ти решаваш, че тук сме големи математици и идваш да питаш, което си е един вид крачка/действие, което щом си предприела, значи търсиш (дали е правилно или не, няма как да знаеш засега). Цаката е да започнеш да откриваш първо дребните пътечки, към дребните цели. Започни от някакви елементарни, ежедневни дейности. Постави си утре за цел/мисия, да изхвърлиш кофата с боклук (примерно).
    Когато я вземеш и излезнеш от вас, тръгвайки към контейнера се запитай - на прав път ли си? Вярвам, че отговора ще е положителен и не след дълго, мисията ти за този ден, ще бъде успешно изпълнена. Лека-полека "вдигай летвата", с времето, а понякога си почивай. Няма правила, няма закони. Единственото е - да усещаш и да осъзнаваш, че това, което правиш е правилно и е за добро. Ето тогава си на прав път.
    Можеш, например, да си поставиш цел. Колкото и да е голяма и далечна, дори и никога да не я постигнеш, по пътя си към нея ще постигаш други, малки цели, които ще ти носят вътрешен мир и удовлетворение. Започни от малки и по-леснопостижими неща.
    Сетих се, че това упражнение съм го препоръчвал и из други теми във форума, та намерих една от тях, в която една съфорумка, подобно на теб, търсеше начин да стъпи на "правилния път".
    Всъщност, ето, прочети нейната истори
    Цитат на: Coincidentia
    Прави това, което можеш. Като виждаш, че можеш нещо, дори самото умение обикновено доставя удоволствие.
    Да и носи онова чувство, че си на правилния път.
    Цитат на: Coincidentia
    Задавай си въпроси, преди да направиш нещо.
    Да, а обикновено въпроса "защо", да е измежду тях и то в челната тройка.
    « Последна редакция: Февруари 03, 2013, 15:22:06 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #12 -: Февруари 03, 2013, 18:01:45 »

Смисъла/мисията на живота на повечето ни сигурно е стандартното - да оцеляваме, да страдаме, да се трудим, да печелим и да развиваме семействата си, и няма нищо лошо в това.

Така се прави духовното развитие, на практика, не знам какви мисии търсите, дали професионални(в смисъл в коя сфера да се развива човек), или някакви по-подходящи за филм.

Разбери в кой предмет си добра като за начало, ако си добра във химията, може да си родена да работиш във фармацевтична компания.
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « Отговор #13 -: Април 06, 2013, 20:12:02 »

Няма да я откриеш във някакъв форум. Послушай сърцето си и най-вече интуицията си  Усмивчица
    Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Знаци за мисията на България
    За България
    Админ 2 2846 Последна<br />публикация Октомври 17, 2012, 19:10:34
    от izparitelq
    МИСИЯТА НА ИСУС ХРИСТОС « 1 2 3 4 »
    Езотерика
    marushka 53 4424 Последна<br />публикация Септември 02, 2011, 22:35:13
    от marushka
    Дискусия относно мисията на форума « 1 2 3 »
    Обща тематика
    stefanica 31 1628 Последна<br />публикация Март 20, 2012, 12:48:02
    от ИВЕВЕ
    Как обяснявате на децата си за "несправедливите" неща от живота?
    За родителите
    Nadi 9 1796 Последна<br />публикация Февруари 04, 2011, 14:47:35
    от Nadi
    Смисълът на живота и как да го изживеем « 1 2 »
    Книги
    Administrator 20 40663 Последна<br />публикация Май 28, 2013, 21:35:01
    от Илияна36

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright