Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Запушен Ида Нади ...  (Прочетена 1824 пъти)
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « -: Януари 16, 2013, 07:35:20 »

Здрасти.

От около месеца, имам яки проблеми с лявата ноздра, запушена е почти постоянно.
    Правя редовно кво ли не (Джала Нети, Сутра Нети, визуализации, пранаями, мантри, кундалини-шактита, мудри и подобни, даже вдишвам уж през двете ноздри, тъй като лявата е много запушена и издишвам с големи мъки само през нея, запушвайки дясната) в опит да я отпуша и не става.
    Единствено помага лягане на дясната страна, но не става да лежа само на нея се пак.
    Да спомена само, че преди около 6 години имах пак такъв проблем с лоши последствия.
    Също така днес си видях отпечатъка от термичния скан от чакръкчията ми и почти цялата ми страна от ляво на гръбнака е с проблеми в нервната система, докато дясната няма никакъв проблем.
    Някой да обади нещо за балансиране на Ида и Пингала?

Благодаря предварително.
    Активен

Сатчитананда ...
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Януари 16, 2013, 11:45:52 »

Пробвал ли си алтернативно дишане?
    Или също става с намерение, като се концентрираш в преградата между двете ноздри.
    При мене имаше периоди, когато пингала беше запушена и така го оправях, така се отварят и двата канала Усмивчица, можеш примерно да се концентрираш при вдишване между двете ноздри, а при издишване местиш вниманието в ида, с намерение. Усмивчица При мен действа. Усмивчица

Най-добре си потърси "Пътят на огъня и светлината", от Свами Рама, там той обяснява всичко подробно, аз оттам гледам.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Януари 16, 2013, 18:16:31 »

Благодаря за отговора.

Алтернативното дишане (нади-шодана) го опитвам както написах по-горе, повечето време е невъзможно да вдишвам през Ида и за това само се опитвам да издишам през него запушвайки Пингала.
    А не е ли по добре да се концентрирам само върху Ида нади?
    Когато ми е възможно (когато Ида нади е отпушен), дишам само през него.
    Ше опитам с концентрацията.

Живи и здрави :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #3 -: Януари 16, 2013, 19:29:44 »

Сигурен ли си, че Ида ти е постоянно запушен? Ето какво казва Свами Рама:

Ако дишането през едната ноздра продължи да доминира за повече от час и 50 минути, това ясно показва наличието на дисбаланс. Може да се дължи на излишък от топлина или студ. Човек в добро здраве при изгрев слънце или около 6 часа в първия ден след новолуние започва да диша през Ида...дишането се осъществява през тази ноздра в продължение на час и 50 минути, след това въздушния поток преминава към дясната ноздра и продължава да се прехвърля от едната към другата през цялото денонощие приблизително на всеки два часа.

Ако си забелязал дисбаланс, ако си сигурен, че има /а дори и да няма/, е хубаво да си правиш алтернативното дишане, то регулира потока Усмивчица, някои го дават със задържане на въздуха, някои без. Аз лично когато имах този проблем, опитах със задържане, но нямаше добър ефект и сега го правя без задържане, ефекта е определено по-добър, но това си е индивидуално. За концентрацията ами пробвай което ти пасва, самото намерение отваря канала, успех.
    « Последна редакция: Януари 16, 2013, 19:41:56 от shining_star » Активен
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #4 -: Януари 16, 2013, 22:06:33 »

Свързан , аз не ги разбирам тези практики за които си говорите с Шайнинг, но се замислих върху това дето казваш , че цялата лява страна ти е с проблеми. Тъй като моите интереси са малко в друга посока , а по-точно психосоматиката / или психическите причини за физическите болести/ , та в тази област обяснението е , че лявата страна на тялото представлява женското начало и при мъжете и при жените. Тя въплъщава умението да искаме помощ, да получаваме или да се отдаваме; да се грижим за другите ; да бъдем нежни и обичливи ;съзидателни и артистични;да слушаме и да вярваме в собствената си мъдрост. Показва как се чувстваш като мъж, способен да бъдеш нежен и любящ , умеещ да показва грижовни качества. Освен това отразява отношението ти към жените в живота ти , т.е. майка , сестра , съпруга , дъщеря.Всички конфликти в тези взаимоотношения или към жените въобще , могат да се проявят в лявата страна.

« Последна редакция: Януари 16, 2013, 22:29:34 от viosta » Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Януари 17, 2013, 00:40:51 »

Сигурен ли си, че Ида ти е постоянно запушен?
    100%, Ида нади е от лявата страна на гръбнака и завършва в лявата ноздра.
    Иначе, стана много сложно.
    Днес бях на лекар и ми каза, че лявото ми тъпанче е спукано, а дясното ухо - възпалено.
    Почвам да взимам антибиотици и после ше видиме.
    От друга страна, точно тогава когато ми сканираха нерната систеа на гърба, дясната страна беше супер, ма по това време, два пъти на седмица чакръкчията ми масажираше яко само дясното ходило тъй като то ми е скапано.
    Явно тва е супер яко (а как и да не е - рефлексология).
    Вчера си масажирнах и лявото с розов кристал и днес лявата ми ноздра е отпушена.
    Явно ше се върнеме напълно към медицината от преди 4 000 години, ма да видиме кога точно ше стане.

Мерси.
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Януари 17, 2013, 00:42:33 »

Ако си забелязал дисбаланс, ако си сигурен, че има /а дори и да няма/, е хубаво да си правиш алтернативното дишане, то регулира потока Усмивчица, някои го дават със задържане на въздуха, някои без. Аз лично когато имах този проблем, опитах със задържане, но нямаше добър ефект и сега го правя без задържане, ефекта е определено по-добър, но това си е индивидуално. За концентрацията ами пробвай което ти пасва, самото намерение отваря канала, успех.
    Както вече казах го правя, но ми беше невъзможно поради запушената лява ноздра :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #7 -: Януари 17, 2013, 00:46:21 »

Когато на мен ми се случи подобен проблем постоявам няколко минути в сидхасана преди да правя алтернативното дишане.
    Стоенето в сидхасана обикновено отпушва.
    Стойка на глава също повлиява ида и пингала.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Януари 17, 2013, 00:55:48 »

Свързан , аз не ги разбирам тези практики за които си говорите с Шайнинг, но се замислих върху това дето казваш , че цялата лява страна ти е с проблеми. Тъй като моите интереси са малко в друга посока , а по-точно психосоматиката / или психическите причини за физическите болести/ , та в тази област обяснението е , че лявата страна на тялото представлява женското начало и при мъжете и при жените. Тя въплъщава умението да искаме помощ, да получаваме или да се отдаваме; да се грижим за другите ; да бъдем нежни и обичливи ;съзидателни и артистични;да слушаме и да вярваме в собствената си мъдрост. Показва как се чувстваш като мъж, способен да бъдеш нежен и любящ , умеещ да показва грижовни качества. Освен това отразява отношението ти към жените в живота ти , т.е. майка , сестра , съпруга , дъщеря.Всички конфликти в тези взаимоотношения или към жените въобще , могат да се проявят в лявата страна.

Благодаря за информацията виоста, но това е същото и в Йога.
    Ида нади е дамския център, тоя който е от лявата страна на гръбнака и завършва с лявата ноздра.
    Той е ноща, луната ит.н.
    Дясния се казва Пингала.
    Аз винаги се старая да дишам предимно с лявата ноздра, за да изравня мъжкото с дамското.
    Запушвам с езика (над небцето) дясната ноздра и дишам с лявата.
    Освен това, за астрално пъруване, лечение, и подобни, пак е по далавера да се диша с лявата ноздра.
    Иначе, опитвам се да не съдя хората по пола, минаха ми много години с Йога и това съдене ми е почти непознато.
    Нали все пак сме на тоя свят за да се научиме :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Януари 17, 2013, 00:57:02 »

Благодаря Стара Душа :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #10 -: Февруари 21, 2013, 13:05:44 »

Издигни Кундалини с това упражнение и Ида и Пингала автоматично ще се балансират.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qmtvxN8yzp0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qmtvxN8yzp0</a>
    Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Февруари 21, 2013, 19:19:53 »

Издигни Кундалини с това упражнение и Ида и Пингала автоматично ще се балансират.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qmtvxN8yzp0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qmtvxN8yzp0</a>
    Благодаря за информацията, Кундалини съм издигнал преди около 30 години.
    Жива и здрава да ви е Шри Матаджи, много си я почитате и рекламирате :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #12 -: Февруари 22, 2013, 15:12:57 »

Кундалини не може да се издига насила. ТЯ е интелигентна енергия и сама знае кога и какво.  Усмивчица
    Активен

Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Февруари 22, 2013, 15:18:55 »

Кундалини не може да се издига насила. ТЯ е интелигентна енергия и сама знае кога и какво.  Усмивчица
    А кой определи, че може?
    Активен

Сатчитананда ...
    Rupture
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #14 -: Февруари 22, 2013, 16:08:10 »

А на коя майка се молиш като казваш там ...майко дай тва, дай онва? На Шри Матаджи?
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Предупреждението-Беа Нади
    Книги
    kuan 9 1583 Последна<br />публикация Май 10, 2011, 16:57:18
    от Мар

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright