Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Двете деца Исус  (Прочетена 740 пъти)
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « -: Януари 06, 2013, 15:29:25 »

Мнозина критикуват съвременното християнство въз основа на противоречията в библейските текстове. Дали обаче тези противоречия доказват, че Христос не е съществувал? Възможно ли е противоречията да бъдат изяснени?

Едно от важните противоречия е разминаването в информацията относно детството на Исус (до 12-та му година) в Евангелията на Матей и Лука. Например, относно родословното дърво на Исус.
    Когато сложим един до друг съответните два текста, не е трудно да забележим, че става дума за две съвсем различни родословни линии:

Матей 1:1-17

1 Родословието на Исуса Христа, син на Давида, син на Авраама.
    2 Авраам роди Исаака; Исаак роди Якова; Яков роди Юда и братята му;
    3 Юда роди Фареса и Зара от Тамар; Фарес роди Есрона; Есрон роди Арама;
    4 Арам роди Аминадава; Аминадав роди Наасона; Наасон роди Салмона;
    5 Салмон роди Вооза от Рахав; Вооз роди Овида от Рут; Овид роди Есея;
    6 а Есей роди цар Давида. Давид роди Соломона от Уриевата жена;
    7 Соломон роди Ровоама; Ровоам роди Авия; Авия роди Аса;
    8 Аса роди Иосафата; Иосафат роди Иорама; Иорам роди Озия;
    9 Озия роди Иотама; Иотам роди Ахаза; Ахаз роди Езекия;
    10 Езекия роди Манасия; Манасия роди Амона; Амон роди Иосия;
    11 а Иосия роди Ехония и братята му във времето на преселението във Вавилон.
    12 А след преселението във Вавилон, Ехония роди Салатиила; Салатиил роди Зоровавела;
    13 Зоровавел роди Авиуда; Авиуд роди Елиакима; Елиаким роди Азора;
    14 Азор роди Садока; Садок роди Ахима; Ахим роди Елиуда;
    15 Елиуд роди Елеазара; Елеазар роди Матана; Матан роди Якова;
    16 а Яков роди Иосифа, мъжа на Мария, от която се роди Исус, Който се нарича Христос.
    17 И така, всичките родове от Авраама до Давида са четиринадесет; от Давида до преселението във Вавилон, четиринадесет рода; и от преселението във Вавилон до Христа, четиринадесет рода.

Лука 3:23-38

23 И сам Исус беше на около тридесет години, когато почна да поучава, и, както мислеха, беше син на Иосифа; който бе син Илиев.
    24 А Илий, Мататов; Матат, Левиев; Левий, Мелхиев; Мелхий, Яанайев; Яанай, Иосифов;
    25 Иосиф, Мататиев; Мататия, Амосов; Амос, Наумов; Наум, Еслиев; Еслий, Нагеев;
    26 Нагей, Маатов; Маат, Мататиев; Мататия, Семеинов; Семеин, Иосехов; Иосех, Иодов;
    27 Иода, Иоананов; Иоанан, Рисов; Риса, Зоровавелов; Зоровавел, Салатиилев; Салатиил, Нириев;
    28 Нирий, Мелхиев; Мелхий, Адиев; Адий, Косамов; Косам, Елмадамов; Елмадам, Иров;
    29 Ир, Исусов; Исус, Елиезеров; Елиезер, Иоримов; Иорим, Мататов; Матат, Левиев;
    30 Левий, Симеонов; Симеон, Юдов; Юда, Иосифов; Иосиф, Иоанамов; Иоанам, Елиакимов;
    31 Елиаким, Мелеев; Мелеа, Менов; Мена, Мататов; Матата, Натанов; Натан, Давидов;
    32 Давид, Есеев; Есей, Овидов; Овид, Воозов; Вооз, Салмонов; Салмон, Наасонов;
    33 Наасон, Аминадавов; Аминадав, Арниев; Арний, Есронов; Есрон, Фаресов; Фарес, Юдов;
    34 Юда, Яковов; Яков, Исааков; Исаак, Авраамов; Авраам, Таров; Тара, Нахоров;
    35 Нахор, Сеарухов; Серух, Рагавов; Рагав, Фалеков; Фалек, Еверов; Евер, Салов;
    36 Сала, Каинанов; Каинан, Арфаксадов; Арфаксад, Симов; Сим, Ноев; Ное, Ламехов;
    37 Ламех, Матусалов; Матусал, Енохов; Енох, Яредов; Яред, Малелеилов; Малелеил, Каинанов;
    38 Каинан, Еносов; Енос, Ситов; Сит, Адамов; а Адам, Божий.

Езотеричното християнство ни разкрива, че всъщност противоречие няма. Противоречието е само привидно и произтича от погрешното тълкуване на тези два текста от съвременното официално християнство.

А Хрониката Акаша, съдържаща информация за всички минали събития от историята, показва, че двамата Евангелисти описват две различни деца, родени и израснали в две различни семейства (с родители Йосиф и Мария), приблизително по едно и също време.

Противоречи ли това обяснение на Библията?

Не, защото изяснява разликата между двете родословни линии: след като децата са били различни, нормално е и предците им да бъдат различни.

Принизява ли се ролята на Христос от такова обяснение?

Не виждам основание за такова твърдение. Нещо повече, обясненията на езотеричното християнство за смисъла на тази мистерия показват сложността на събитията, свързани с въплъщението на един Бог в човешко тяло.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Исус Христос « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 24 4245 Последна<br />публикация Март 13, 2011, 21:28:03
    от Аэ съм
    ДОБРО И ЗЛО - КАК ПРОИЗЛЯЗОХА ДВЕТЕ НАЧАЛА?
    Космогенезис
    delfin 4 2426 Последна<br />публикация Октомври 10, 2009, 05:05:49
    от delfin
    МИСИЯТА НА ИСУС ХРИСТОС « 1 2 3 4 »
    Езотерика
    marushka 53 4585 Последна<br />публикация Септември 02, 2011, 22:35:13
    от marushka
    От Исус към Христос
    Книги
    Ich 2 834 Последна<br />публикация Април 14, 2012, 18:43:33
    от Търсач
    Исус бил ли е самотен? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 15 1063 Последна<br />публикация Юли 31, 2012, 12:08:54
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright