Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Промяната в обществото  (Прочетена 896 пъти)
Mitko R
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 99

• Град: София
  • « Отговор #15 -: Декември 30, 2012, 01:18:30 »

Хареса ми тази инициатива, много добра идея!  Усмивчица
    Активен

"If you wish to find the Buddha,
    first you must look into your own mind,
    outside of the mind,there is no Buddha."
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #16 -: Декември 30, 2012, 14:45:07 »

Хареса ми тази инициатива, много добра идея!  Усмивчица
    Да.  Усмивчица
    Активен

...Nobody's perfect!
    Иво N_R_G
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: Бургас
  • « Отговор #17 -: Декември 30, 2012, 16:35:50 »

Така, всичко идва единствено от самия човек и от неговия/те страх/ове, но това не значи, че всеки се е родил страхлив или неуверен. Всичко идва от болното общество, в което живее всеки един от нас, искайки или не ние сме участници в него още от самото си появяване тук. Мисля, че всеки първо трябва да направи промяната вътре в себе си и да реши какво би искал и какво точно иска да промени, но и да излезе с идея как да го направи. Ако един се промени ща последват и други, но повечето са прекалено вглъбени в личните си проблеми, което е и пак начин да се решат проблемите, но важно е желанието за промяна и растеж като цяло.
    И аз не мога да кажа какво още не е съсипано, но това в, което съм сигурен е, че единствено желанието и стремежът към по-добро и към развитие единствено не са съсипани у хората, поне според мен, но има мн нещо, които трябва да се поправят...доста много. Важното е винаги да мислим положително и да вярваме, повече вяра мисля, че не е навредила на никого. Усмивчица
    Активен

Земята е пълна с предизвикателства, които ни чакат, не се чудете, а живейте!
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #18 -: Декември 30, 2012, 17:11:14 »

1. "Сигурно Бог е създал пустинята, за да може човек да се усмихне при вида на палмите"

2. "Когато силно желаеш нещо, цялата Вселена ти съдейства, за да постигнеш желанието си"

3. "Ако можеш никога да не излизаш от настоящето, ще бъдеш щастлив човек.Ще разбереш, че в пустинята съществува живот, че небето е осеяно със звезди, а воините се бият, защото това е част от човешкото битие.Животът ти ще се превърне в безкраен празник, защото той не е нищо друго освен моментът, в който живеем"

4. "Да се радваме на настоящето..., да изживеем този миг с помощта на уроците от миналото и мечтите за бъдещето"
    5."Престани да бъдеш този, който си бил и се превърни в този, който си."
    6."В живота ни винаги има събитие, върху което да прехвърлим вината за това, че сме спрели да вървим напред."
    7."Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата."
    8."Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си."
    9."Понякога нещата в живота се променят, преди още да си свикнал с тях и то толкова бързо, че едва успявяш да нададеш вик"
    10."Когато всички дни станат еднакви, това означава, че хората са престанали да забелязват хубавите неща в живота, докато слънцето върви по небосклона."
    11."И аз съм като всички хора: виждам света и нещата, които се случват в него такива, каквито бих искал да бъдат, а не такива, каквито са."
    12.""...ако обърнеш по- голямо внимание на настоящето, можеш да го направиш по- хубаво. А ако направиш по- хубаво настоящето си, това, което ще се случи впоследствие, също ще бъде по- хубаво.Забрави за бъдещето и живей всеки ден от живота си така, както повелява Законът. Бъди уверен, че Бог се грижи за децата си. Всеки ден носи в себе си Вечността."
    13."Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част
    от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това,
    което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си,
    но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен."

Паулу Коелю ''Алхимикът''

Бъдете Алхимиците на своя живот и реалност.
    Ако чакате някой друг да бъде вместо вас,това няма как да стане.
    Законите не го позволяват.
    Великите Учители на човечеството бяха такива,
    но само посочиха как бихме могли и ние да успеем...
    Ако решите - никой не може да ви спре... освен нещо във вас самите...
    И това което е във вас самите и ви пречи -просто го съпоставете с Вечността...
    Вие си решете дали си струва...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #19 -: Декември 30, 2012, 18:11:58 »

Здравейте.
    Цитат
    "Човек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата."
    Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=6637.15;num_replies=18#ixzz2GY0iUTNs
    Невероятно прозрение.
    А темата е невероятна,само че се отнася за промяна на общество(м/у общество и народ, разликата е от земята до небето) за което ние не сме отговорни.Всеки отговаря за себе си.Сбора от отговорни хора, прави едно общество което спазва правила.Първо, май ще се наложи да научим правилата на живота.А после, едва ли ще ни се наложи да променяме обществото.
    Вижте цитата.Моето мнение е, че от четене на такива акънлии, сме на този хал.В нашия народ(българите) винаги е бил на почит ,личния пример.
    Нали те виждам какво правиш,какво ми приказваш. Е наша приказка и има защо да я има.
    А между другото, от известно време сме във времето Аз,т.е. времето на личната отговорност.Без  значение дали е висш Аз,или нисш Аз.
    Живи и здрави.
    П.с. Не си прахосвайте енергията, да търчите след мераците на някои.
    Количественното натрупване ,води до качественно изменение.
    Това е стар лозунг,и значи не натрупаш ли енергия ,нищо няма да промениш,независимо като какъв се определяш.Тъй  че не се хабете ,а трупайте.
    « Последна редакция: Декември 30, 2012, 18:22:04 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Release the GooD :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

• Град: Бургас
  • « Отговор #20 -: Декември 30, 2012, 19:46:58 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=caTqHb9HJr0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=caTqHb9HJr0</a>

Видео цитат:)
    имам в предвид 27:07 мин. - кратката версия, 24:38 по-дългата.
    Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обществото на Деветимата неизвестни
    Програмиране, световен елит
    delfin 5 2364 Последна<br />публикация Август 11, 2010, 21:17:55
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright