Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на perli4ka :)  (Прочетена 9228 пъти)
perli4ka
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #15 -: Декември 31, 2012, 14:16:12 »

Днескашният ден -ден за равносметка Усмивчица защото и такива дни трабва да има Намигване а какъв по-подходящ от този Какво постигнахме през изминалата година ,успешна ли беше тя ,какво не успяхме да направим през нея и оставихме за следващата 2013  Усмивчица ,аз ще се опитам да запомня приятните спомени от нея ,не бяха много ,но никога няма да ги забравя   ,а от по-неприятните ще извлека поуката и опита и няма да се връщам към тях ,защото те вече са изиграли ролята в живота ми и се надявам да съм видяла правилните поуки в тях ,но за това не се притеснявам ,защото животът продължава и ще уча още много, надявам се от него Усмивчица Докато сме тук ,докато сме живи и здрави ,още имаме шанс да променим нещо ,да добавим ,да се развием ,или просто да се усмихнем   Пожеланията за новата година -утре
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: Януари 03, 2013, 20:06:01 »

Днес реших да понапиша помощно малко относно това как да се справим с натрапчивата негативна мисъл На първо място е важно човек да осъзнае ,когато се намира в подобно състояние - една и съща мисъл или поток от мисли периодично се повтарят в съзнанието му ,дори без той да го иска и най-често това са тревожни мисли или свързани с някакъв проблем ... колкото и да го мислим решение не намираме ,а само се самоизмъчваме в един порочен кръг .... потърсих информация ,понеже и преди съм се интересувала ,всъщност точно тази тема ме подтикна да се замисля като цяло и да променя някои неща в мирогледа си ,в това сайтче има полезна информация относно натрапчивите мисли http://selenabg.com/index.php/2008-08-12-22-05-32/35-2008-07-27-20-20-43/1430-2008-08-24-15-26-58.html
Като общо се дължат на инерцията в организма ни ,когато разсъждаваме по даден проблем ние излъчваме поток от сходни мисли към него и дори да не ни се иска, дори в момента да не се налага да мислим по този въпрос- мислите по инерция продължават да текат по този поток ,за да се избегне натоварване на мисливната дейност ,а както се знае най-лесният път е отъпкания ...но това ни натоварва и ограничава ,особено ако е нещо тревожно ...
Това ,което можем да направим и зависи от нас е да пренасочим този поток от мисли към нещо приятно и ползотворно ,нещо за което не се изисква да си блъскаме главата и да ни е в помощ ,вместо да ни вреди ,защото както се знае положителната мисъл има и положителен ефект върху нас ,а и не съм чула някой да се оплаче ,от това ,че постояно мисли за хубави неща
Друго ,което можем да направим за нас е да си осигурим нужната почивка ,медитация ,релаксация ,както пише и в сайтчето да се опитваме и да спрем да мислим за известно време ... Усмивчица Почивка ! Усетиш ли негативна мисъл ,кажи си СТОП!  и бягай в друга посока
Естествено натрапчивата мисъл е разглеждана и в духовен и религиозен план ,защото все пак човекът не е робот ,не е само една уникално устроена биомашина ,той има и душа ,искрица от божествен дух това е вътре в нас и ние си го знаем и усещаме Тук http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?p=57859 намерих потресаващи гледни точки ,които дълбоко ме накараха да се замисля още преди време ,но няма да коментирам ,вие ще си прочетете и ще си прецените ,аз намерих много истина и просто го усетих като истина ,защото ние си знаем и си усещаме ,че сме представители  и на духовното и на материалното и това ,което виждаме с очите си и изследваме с уреди за тялото си не е всичко ... надявам се да помогна на някой ,упсех и много усмивки пожелавам на всички гледайте на света с по-детски поглед и с  много любов
Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #17 -: Януари 04, 2013, 01:10:10 »

Хубава снимка бъргаския център от един поглед се познава  Плезещ се
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Януари 04, 2013, 13:57:43 »

Дам ,главната е приказна  Да можеше така да я украсяват и през лятото Най-обичам да се пусна под сините светлинки ,после да се порадвам на елхата и да седна в Триа да изпия едно топло чайче  Ухилен Усмивчица
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Януари 04, 2013, 16:48:02 »

Искам да тичам ,да се разхождам из поляна от цветя ,да усещам тяхното ухание и слънцето да се оглежда в очите ми... но не искам да бера ,не - не искам да късам от техния цвят ,човек не може да открадне от природата ...не може да открадне от красотата и да си я вземе за вкъщи ... още на другия ден магията ще се развали ,цветът ще увяхне ,а още вчера е бил величествен и ухаен   ... ако искаме да сме близо до красотата ,не трябва да я крадем ,а да я споделяме с природата ,ако обичаме цветето ,не трябва да го откъсваме от корените му ,за да го притежаваме ,не трябва да му отнемаме и светлинката ,която му дава живот ,трябва да се грижим за него с обич ,както самата майка природа се е погрижила
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 16:54:12 от perli4ka » Активен
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #20 -: Януари 06, 2013, 02:52:10 »

Дам ,главната е приказна  Да можеше така да я украсяват и през лятото Най-обичам да се пусна под сините светлинки ,после да се порадвам на елхата и да седна в Триа да изпия едно топло чайче  Ухилен Усмивчица
Мен сякаж морската ме влече повече , но светлинките са приказни няма спор.
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Януари 06, 2013, 16:45:31 »

Бургас    не е много голям ,но е добре подреден ,украсен и уютен ,как да не си го обичаме 
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Януари 06, 2013, 20:37:29 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dACReVnFTfU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dACReVnFTfU</a>
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #23 -: Януари 06, 2013, 21:57:33 »

Страхотен клип ... Благодаря ти .. 
    Активен

perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Януари 07, 2013, 14:20:24 »

и на мен много ми харесва ,размечтавам се
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Януари 07, 2013, 17:13:23 »

Днес мисля да попиша за моята страст - ориенталските танци Противно на всичките предрасъдаци ,за мен този танц показва красотата на женските движения и свободата на нейния дух ,въпреки трудностите ,които са обременявали живота й .. това как душата и тялото се сливат с музиката и се образуват удивителни движения ,подобни на полъха на вятъра ,вълните на морето и трепета на листата  Усещам близък този танц ,за мен е символ на свободата на душата ...ето и малко история 

ПРОИЗХОД НА ОРИЕНТАЛСКИЯ ТАНЦ
    Въпросът за зараждането и точния произход на Ориенталския танц и до днес остава забулен в тайната на догадките. Причината е че до 1800 г. не съществуват никакви писмени сведения за него, макар че можем да видим в течени на историята танци, които  напомнят или се приближават до него.
    В миналото жените са били на голяма почит. Многобройни открития на статуи и стенни декорации, най-вече на женски фигури са намерени в различни святи места.

В Ориенталския танц много от движенията също имитират различни животни (змия, камила и др.), вълните на морето или формата на луната. В танца за плодовитост (извършван в миналото от млади жени, танцуващи за Богинята-Майка, за да посрещнат  болките и тайните на майчинството) можем да видим  движенията на бедрата, таза и хълбоците, които характеризират Ориенталския танц или shimmy - особената вибрация на таза. Коремната област и почитта към нея, като към „извор на живота”, присъства като символ на поклонение и в други култури в неолитна Европа, Африка, Индия, Близкия и Средния Изток, и други кътчета на планетата.

Робините на харема (giariya)
    През Средновековието, извънредно красивите жени са били закупувани на пазара или отвличани като плячка по време на война. Робините били докарвани в палатите на могъщите богаташи, халифи, султани и богати търговци от различни страни, като Индия, Турция, Етиопия, Армения и т.н. Някои са вършели домакинска работа, а други се посвещавали на пеенето и  танца. Собственикът на харема ги поверявал нa експертни инструктори, които ги обучавали да пеят, да танцуват, да рецитират поезия, да свирят на музикални инструменти и  дори да познават медицината, астрономията и други науки.
    Робините-танцьорки са имали повече свобода. Те  забавлявали гостите на двореца, танцувайки и пеейки. Понякога се изявявали по цели нощи на големите празници, организирани в палатите, наред с музиканти и поети.
    Разказва се, че по време на танц, те често взимали сабите на пазителите и ги поставяли на главите си, танцувайки под звуците на “sagat”.

В други случаи те танцували с ваза на главата (така са изобразени и в много картини на ориенталски художници).Авторитетът на робините нараствал малко по малко, благодарение на техните интелектуални и професионални умения. Много от тях cа успявали да завладеят ума и чувствата на господарите си. За да прогресират в обществото, робините станали конкурентни и в изкуството и в науките.Те изиграват решителна роля в поддържaнето и еволюцията на Ориенталския танц, прибавяйки към него характерни елементи oт собствените си различни култури.
    Различните танцьори използвали различни термини, за да опишат танца, но интригуващото Belly dance така и си останало най-разпространеното название за този танц, познато в Съединените Щати. Без значение как нарича себе си танцьорката, тя винаги е облечена в костюм, който наистина разкрива нейната коремна област и извършва характерните змиевидни, еластични движения, типични за древното изкуство, призовавайки да бъде освободена от пропагандата, която е работела против жената през всички векове и да се движи свободно под акомпанимента на музиката.
    От 60-те години насам, изкуството на танца  започва  да става все по-професионално.Създават се  танцувални школи, финансирани от правителството на Египет, което поема издръжките на онези традиции, които подчертано принадлежaт на египетската народност. Най-добрите професионални танцьорки се изявяват в 5-звездните египетски хотели.

Стилове
        класически - raks sharki
        балади или raks balady
        ориенталски фолклорни танци - Schaabi
        фантазия
        андалузки (Muwaschahat)
        религиозни танци - Sufi
        модерен ориенталски танц
        fusion belly dance
        tribal belly dance
        испанско-арабски танц (смесица между фламенко и класически ориенталски танц)
        Фараонски танц
        ghawazee-цигански танц

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=C7oyZni4eG0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=C7oyZni4eG0</a>
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=AlNKn8eOs6o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AlNKn8eOs6o</a>
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Януари 08, 2013, 21:38:00 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BaMBQSsdnxo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BaMBQSsdnxo</a>
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Януари 08, 2013, 22:45:59 »

Сърцето само си избира ,как ще бъде по-щастливо , душата на път поема ...
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Януари 10, 2013, 16:42:02 »

Любимата ми книжка ,още си я пазя
    http://stela50.blog.bg/lichni-dnevnici/2012/06/01/neka-vinagi-da-ima-slynce.961983

Спомняте ли си вашите любими книжки с приказки ...призовавам ви да ги намерите и да ги разлистите ,вие ще си усетите ...
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Януари 10, 2013, 23:45:55 »

Удари ме на размисли и реших да направя самоанализ на зодийката ми ,по това ,което съм чела ,по себе си ,по приятели и роднини ,които също са представители

Девиз: “Аз чувствам!”

Стихия - Вода, качество - кардинален

Скъпоценни камъни: селенит, изумруд, лунен камък

Метал - сребро; цвят - синьозелен

Планета управител - Луна

Положителни качества :На първо място ние сме емоционални и чувстеителни ,понякога дотолкова ,че усещаме човека срещу нас ,как се чувства .Слушаме думите му /добри слушатели сме/,но и все се опитваме да прочетем между тях   Усмивчица За различните ситуации ни помага  интуицията  ,която е като лампичка , осветяваща пътя  Въпреки това доверието е последното нещо ,което ще спечелите от едно Раче ..но доверието му  ,спечелено веднъж ще остане завинаги към вас ,до себе си ще имате верен и истински приятел. Искрени сме ,някои от нас дори до болка и си казваме  Усмивчица Обичаме приридата.. Привързваме се ,но не само към хора ,при нас важи и за предмети ,дрехи ,места  ... на много неща около нас слагаме по една сантиментална стойност и ни е трудно да се разделим с тях ,дори вече да не са ни необходими ...част от миналото са и пазята историята в себе си ! Много обичаме уюта ,обичаме го около нас ,обичаме и да го създаваме . „Трябва да има тертип !“ -  казва баща ми /също представител на зодията   Усмивчица/  ..тертип е да направиш нещо ,както трябва -да е добре подредено ,да има фасон ,да поражда идилия .. Раците са грижовни към близките си и загрижеността им е понякога дори в повече ,отколкото е необходимо ,но не случайно биват наричани майките /бащите/ в зодиака … обаче те не се натрапват ,всъщност може би вие ще сте по-активните в отношенията с тях ,освен ако и вие не сте Рак ,между Рачетата отношенията са молко по-специфични ,може би донякъде и плашещи ,понеже напомнят на телепатия ,имат сходно чувство за хумор и са доста емоционална и весела компания ,понеже се чувстват в свои води .Романтиката ни се отдава ,но знайте ,че ако едно Раче направи нещо за вас ,то е от сърце ,не поради някакви стериотипи и приети форми на поведение .Всъщност си имаме някакви свои гледни точки като цяло и не ни повлиява много хорското мнение ,освен ако не го допуснем до себе си или не го усетим близко ... което понякога е добре ,но понякога ни прави особняци  за останалите .. Що се отнася до пари ,Рачето борави разумно с тях. Захванем ли нещо се отказваме лесно ,освен ако не видим ,че няма смисъл да продължим .

Отрицателни качества :
    Променливи емоции и настроения ..които често се влияят от Луната.През дъждовните педиоди се затваряме в черупката си ,а външно сме замислени и меланхолични ,вътрешно лесно раними ,хубавото е ,че не се задържаме в това положение дълго ..същото се случва ,когато не се чувстваме в свои води или не на място ,отново се забулваме в тайнственост ,което малко трудно се приема от околните.. „Дойдох неразбран и си отивам неразбран. Само един човек ме разбра, и то погрешно.“- може да се свърже с някое Раче..Често се изразяваме кратко и с недомлъвки ,като очакваме човекът отсреща да ни разбере с 6то чувство ,всякаш очакваме ,че ще прочете мисълта ни. Не рядко можете да видите Рачето умислено ,в поза на мислител и потънало в дълбоки размисли за живота ,като че ли е отвяно от вятъра и е в някакъв негов свят ...и това си е напълно така и понякога ни прави доста разсеяни и ни причинява главоболие . Рачетата имат дълбок вътрешен свят ,в който потъват често ..Носталгично настроени сме към миналото и ни е трудно да се отърсим от него дълго време ,което аз си обяснявам ,че е понеже вътре в нас нещата се променят по-бавно ,отколкото около нас и запазваме спомените все така живи дори в настоящия момент ...животът рядко е тук и сега . Някои от нас се отличават с капризност ,но аз не съм имала много наблюдения за това ,пишат  че сме скъперници ,но аз мисля ,че Раците просто си правят сметката и са склонни да помагат ,стига да не бъдат използвани  Усмивчица

И все пак всичко си зависи от човека
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ae72WzT5uys" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ae72WzT5uys</a>

Това от мен за сега .. и още ми се пише ,но друг път   

Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дневникът на Яница « 1 2 ... 6 7 »
    Лични дневници
    Ianica 102 4448 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 22:15:10
    от sahaj
    Дневникът на Тайственият ;)
    Лични дневници
    Tainstven 13 1281 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 07:32:19
    от Tainstven
    Дневникът на Крем « 1 2 »
    Лични дневници
    krem 18 1501 Последна<br />публикация Ноември 05, 2013, 13:04:46
    от krem
    Дневникът на Роси
    Лични дневници
    rosi_999 2 763 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 00:33:25
    от rosi_999
    Дневникът на До
    Лични дневници
    Do_It 10 1014 Последна<br />публикация Май 13, 2013, 16:25:18
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright