Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 11   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дневникът на perli4ka :)  (Прочетена 7105 пъти)
perli4ka
Неактивен Неактивен

Публикации: 178

Виждаме това ,което възприемаме ...

« -: Декември 27, 2012, 16:47:31 »

На първо място искам да изкажа радостта си ,че попаднах на това сайтче Усмивчица Тук е мястото в интернет за мен ,в което има повече добронамерени и позитивни хора ,с които могат да се обсъждат може би нетрадиционни ,но интересни и необходими за човека теми ... и въпроси ,повечето от които нямат точен, конкретен отговор като в математиката или физиката ,но отговорите за тях може би са брънката която ни липсва в забързаното ежедневие... и така реших и аз да си направя мило дневниче между вас от една страна мисля ,че ще ми помогне да систематизирам мисълта си ,а от друга да погледна света и през други очи ,а на вас да го погледнете през моите  Усмивчица За себе си мога да изпиша достичка като се замисля  Ухилен ...но на кратко ще кажа ,че съм се опитала да се съхраня като човек ,обаче и мен са ме мъчили често и болка ,и разочарование ,и самота ,чувсвала съм се неразбрана,объркана,правела съм грешки и съм се опитвала да ги поправя...и дълбоко съм преживявала всичко ... но животът не е само това нали Усмивчица това, което идва отвътре е най-правилното за самия човек,трябва да се отстоява дори да се опитва да те промени някой ,колкото и хора да са ми казали и да ми кажат ,не бъди толкова добричка ,не бих ги послушала ,защото това ми е същността ,ако ми идва отвътре и реша да променя нещо ,ще го направя ,но иначе ...неее Усмивчица  
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Декември 27, 2012, 17:07:15 »

от скоро започнах да осъзнавам някой неща,за тях и някои от вас ми помогнаха    борба с живота не е като борбата със сила ,да трудностите в живота каляват душата на човек ,всеки има свой начин да се справя с тях ,но като цяло съм отичила два начина спрямо видяното от хората около себе си  Шокиран единият е с груба сила ,агресия ,манипулация ,студенина ,безразличие ,отвръщане на лошото с лошо ....другият е доста по-комплексен ,но и по-ефективен и възвишен , на него малко хора са способни и аз все още се стремя към него ,към върха му ,а  именно - душевно пречистване и избирателно определяне на това ,кое да ни оказва влияние .. добротата и лошотията не се разхождат по улицата ,те живеят в хората ,чрез инстинктите си ние сме им дали имена,значение и стойност ...  асоцирам го с отглеждането на дете ,когато едно дете не иска да чуе родителя си ,то се бунтува ,родителя може да влезе в ролята на лош и страшен ,за да си наложи волята ,може и да успее ,но дали резултатът от ситуацията ще е добър ... сега представете си майка и дете ,детето се инати и е разстроено ,майката го прегръща силно и изчаква да се успокои ,показва му че няма на какво да се противопоставя ,изслушва го и му обяснява с много любов ,това което има да му каже ... когато човек отвръща на лошото с лошо ,то става двойно по-голямо ,тъмината ичезва когато я прониже лъч светлина 
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Декември 27, 2012, 17:18:11 »

Въпреки трудностите ,въпреки болката ,разочарованието и лошотията около вас ,не губете доброто в себе си и не забравяйте ,че лошото преди всичко трябва да победите вътре в себе си... не позволявайте негативизмът около вас да направи вас негативни ,хората не са нито само бели,нито само черни ... всъщност всеки носи в душата си искрица светлина ,потърсете надълбоко и ще се убедите в това !! Усмивчица))
Активен
perli4ka
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Декември 27, 2012, 17:40:42 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CKRvXRkfmVo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CKRvXRkfmVo</a>
Активен
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 978

• Град: Тук и сега
  • Извън реалността, сегашна ......

100006741217887
    « Отговор #4 -: Декември 27, 2012, 21:59:34 »

Толкова ти се радвам на дневника , от

Всичко казано го отстоявам от малък и винаги едно ми казваха , не бъди толкова мек ,добър,щедър и още от този род ... Казваха, света не е такъв и се научи да си силен и да отвръщаш на лошото с лошо ....  Шокиран
    Аз си останах това, което съм и което съм тука във форума.
    Аз съм си аз и толкова , които не ме харесва си е негова работа , проблема за всеки ,такъв е ,че ще го заобичам и него  Не бях аз
    Искам всички да сме добри и весели и да се радваме на дребните неща около нас.
    И колкото и да ми казват ,че е невъзможно .... аз ще вярвам в обратното и хора като теб са доказателство за новия и светъл свят. Сърце
    Исках да споделя това .... и се надявам да не разваля реда и всичко красиво в дневника ти ... 

Активен

perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Декември 28, 2012, 19:32:59 »

Благодаря ти ,личи си когато някой говори от сърце  и казвам нека ,все пак трябва да има и хора ,които разсъждатат по този начин  Усмивчица даже повечко ако можеше  един човек може да няма възможностите да промени света ,но може да допринесе поне с капчица той да бъде малко по-такъв какъвто му се иска
    Цитат
    Искам всички да сме добри и весели и да се радваме на дребните неща около нас.

Усмивчица поздравления за тази твоя мечта или цел ,искрено се надявам някой ден да се случи
    благодаря за картинката ,прекрасна е  и има смисъл в нея ,може би показва начина ,по който виждаш или искаш да видиш света Усмивчица 
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Декември 29, 2012, 16:29:44 »

Днескашният ден посвещавам на почивката и изразяването на чувствата
    Понякога изразявам емоциите и като цяло емоционалното си състояние в рисуване ,не мога да рисувам кой знае колко добре ,но в дадена рисунка влагам част от себе си и това как се чувствам ...Искам да споделя с вас една , която нарисувах преди време ,но скоро попаднах на нея  спомням си ,че я направих отново в един такъв ден ,който бях посветила на релаксацията ,надявам се да ви хареса

Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Декември 29, 2012, 16:38:20 »

КАМЕЛИЯ КОНДОВА

РОЗОВО СТИХОТВОРЕНИЕ

Мило непораснало момиче,
    все така из облаци летиш,
    приказките още ги обичаш
    и с оная стара кукла спиш.
    Виждаш я луната - чиста, кръгла,
    без петно и без пукнатина.
    На опашката за вятъра си първа!
    Първа.И последна. И сама!
    Влюбваш се във хората наслуки:
    тоз обичаш и обичаш друг.
    На живота мъдрите поуки
    ги захвърляш в кошче за боклук.
    Стиховете в розово обличаш
    и като дете им вярваш ти.
    Смешно, непораснало момиче,
    трудно е..., не, няма да го кажа!
    Може би така е по-добре.
    Рано ти е още да останеш
    птица със подрязани криле.

Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Декември 29, 2012, 16:48:09 »

Естествено като говорим за изразяване на чувства ,какво следва == ? ==> Песничка 
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=4wVfU07ReyA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4wVfU07ReyA</a> 
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Декември 29, 2012, 17:26:58 »

Какво ни е необходимо ,за да сме щастливи ? Помислете ,не са някакви съвсем нереални неща нали... искам да забравите за нещата ,които можете да купите с пари ,защото те не дават това истинското ,трайното щастие ? Усмивчица Искам и да забравите желанията ,които са плод на някакво пристрастяване ,защото те единствено отнемат свободата на избора ви ! Помислете от душа ,от сърцевината на вашата същност ,какво е желанието ви ? ... Сигурна съм че в ума ви изниква нещо прекрасно ,красива картина или чувство ... иска ви се нещо да се промени ,имате нужда от красота ,от спокойствие и изпълненост ,от ентусиазмът на малко дете ,което ще го водят на море ,от от мисълта "Всичко е наред,всичко си имам и се чувствам добре !"....сега ,когато стигнахте до себе си и желанието си ,то вече не е толкова дачеч ,начинът по ,който искате да се чувствате е посят в сърцето ви ,от вас зависи да не го забравяте ,за да може да се изгради и материализира ,когато вие живеете с определена нагласа ,на подсъзнателно ниво реакциите и постъпките ви ви доближават до желаното ,а и не случайно хората са казали ,че който знае накъде отива ,целият свят му прави път ...Помислете как виждате едно дръвче рано сутрин ,когато сте добре и когато сте недобре натроени ,различно е нали ..а дръвчето си е все същото ? това значи,че нужно е и да гледаме с добри очи на заобикалящото ни ,или най-малкото ,поне да виждаме красотата около нас ,защото тя е много !! 
    Активен
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #10 -: Декември 29, 2012, 20:57:03 »

Цитат
    Какво ни е необходимо ,за да сме щастливи ?
    Нищо.
    Цитат
    Помислете ,не са някакви съвсем нереални неща нали
    Няма нереални неща, а просто неща. В случая, права си - едва ли са ни необходими.
    Цитат
    искам да забравите за нещата ,които можете да купите с пари ,защото те не дават това истинското ,трайното щастие ?
    Това въпрос ли е?
    Права си.
    Но... как може да бъде забравено нещо и какъв е смисълът да се мъчим да го забравяме, когато самото забравяне изисква в определен момент да се сетим за него?
    Предполагам, че си имала друго предвид. Усмивчица
    Според мен, за да сме наистина щастливи, трябва да спрем да очакваме нещо да ни "даде" вътрешна хармония, а по-скоро да се опитва... да ни я "вземе". Ухилен Слагам тези два глагола в кавички, защото и двете т.нар. действия са напълно невъзможни. Ето, това може и да е нереално.
    Цитат
    желанията ,които са плод на някакво пристрастяване ,защото те единствено отнемат свободата на избора ви
    Всички желания ли са такива?  Хммм Откога?
    Ако я няма частта от "които са плод... " до запетаята, съм напълно съгласна.
    Цитат
    Помислете от душа ,от сърцевината на вашата същност ,какво е желанието ви ?
    И защо "ви" е?
    Цитат
    Сигурна съм
    Едва ли.
    Цитат
    в ума ви изниква нещо прекрасно ,красива картина или чувство
    Да "ни" хипнотизираш ли се опитваш?  Прегръдка
    Цитат
    иска ви се нещо да се промени ,имате нужда от красота ,от спокойствие и изпълненост ,от ентусиазмът на малко дете ,което ще го водят на море ,от от мисълта
    Само да се промени.
    Красотата да дойде.
    Да ни ударят с нещо, наречено спокойствие и... или с други думи, с ентусиазъм. Ухилен
    Да се само-изпълним с красота...
    Цитат
    сега ,когато стигнахте до себе си
    Моят билет беше двупосочен.  Ухилен
    Цитат
    не случайно хората са казали ,че който знае накъде отива ,целият свят му прави път
    Точно така.  Усмивчица
    Цитат
    Помислете как виждате едно дръвче рано сутрин ,когато сте добре и когато сте недобре натроени ,различно е нали ..а дръвчето си е все същото ?

Разбирам, че вероятно не разбирам призива ти. Но...
    Не е ли малко изтъркано?
    Не мисля, че има човек, който да "не види красотата" в снимката, която си сложила. Според мен, много по-полезно би било, "в доказателство" да сложиш картинка, в която няма красота, но ти я виждаш. Не, че е задължително, или има някакво значение, но си мисля, че...
    Много е лесно да си повтаряме колко е красиво всичко, докато гледаме подобни картинки и си рецитираме подобни призиви, но в повечето случаи - не се отнася лично до теб, това е лицемерие. А красотата наистина е навсякъде. Най-вече там, където хората ги няма.  Усмивчица

А що се касае до мъдрия формат на този текст, винаги съм се чудила защо всичко е в множествено число...

Активен

...Nobody's perfect!
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Декември 29, 2012, 22:49:16 »

Опитвам да представя на другите света ,по начина ,по който аз го виждам и ще се опитам да го видя и през техните очи   Знам ,че нещата ,които написах в този призив може да изглеждат малко банални и наивни ,но определено бяха от сърце   Добре е хората да се всушват повече в сърцето си ,поне според мен ... не го казвам като клише , наистина човек в даден момент трябва да спре да се носи по течението на ежедневието си и да обърне внимание на това ,което е вътре в него  От скоро си дадох сметка и се замислих ,че когато се чувствам спокойна и изпълнана ,аз се радвам на всеки досег с природата ,виждам красотата,но и я усещам... и в същото време с сещам за дните ,когато не съм се чувствала добре и как дори най-красивата картина не ми е носела усмивка ... и искам и другите да се замислят... може би , защото започнах да медитирам и затова ме вълнуват такива мисли  Ухилен Това искам да изкажа ,че когато разглеждаш красотата с ума и очите си ,тя не ти носи щастие ,казваш си "Да,това е красиво ,е и ?".. за да подари усмивка ,нужно е човек да е настроен на подходящата вълна ,ако ме разбираш ...
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 978

• Град: Тук и сега
  • Извън реалността, сегашна ......

100006741217887
    « Отговор #12 -: Декември 29, 2012, 23:07:57 »

Напълно съм съгласен perli4ka и за да те разбере човек е нужно да се докосне до сърцето.
    Да разбере душата и да види с други очи света.

Активен

perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Декември 30, 2012, 19:53:44 »

Картинката е прекрасна и е като излязла от главата ми Усмивчица и да много си прав
    Активен
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Декември 30, 2012, 23:59:13 »

Една от любимите ми приказки ,която си припомних днес Усмивчица  Колкото и нови филми да излязат ,заедно с новите ефекти ,приказките от този тип винаги ще са ми на първа позиция .Обичам ги ! Усмивчица <a href="http://www.youtube.com/watch?v=YH78JE2v8lQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YH78JE2v8lQ</a>
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 11   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дневникът на Яница « 1 2 ... 6 7 »
    Лични дневници
    Ianica 102 4125 Последна<br />публикация Август 14, 2012, 22:15:10
    от sahaj
    Дневникът на Тайственият ;)
    Лични дневници
    Tainstven 13 1171 Последна<br />публикация Май 17, 2012, 07:32:19
    от Tainstven
    Дневникът на Крем « 1 2 »
    Лични дневници
    krem 21 1307 Последна<br />публикация Ноември 05, 2013, 13:04:46
    от krem
    Дневникът на Роси
    Лични дневници
    rosi_999 2 659 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 00:33:25
    от rosi_999
    Дневникът на До
    Лични дневници
    Do_It 10 902 Последна<br />публикация Май 13, 2013, 16:25:18
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright