Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Има ли енерго лечители тука, че имам няколко въпроса?  (Прочетена 1420 пъти)
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 186

• Град: Монреал, Канада
  • « -: Декември 26, 2012, 21:17:20 »

Здрасти на всички :-).

Един от въпросите ми е:
    Вярвате ли, че не всички и не всичко би трябвало да се лекува?
    Казват, че се пречело на процеса на карма при пациента.

Благодаря.
    Активен

Сатчитананда ...
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #1 -: Декември 26, 2012, 22:13:10 »

Според мен по правилно в случая е човек сам да се лекува . Т.е. тъй като кармата си е негова , той да си я чисти . Ако се намеси друг "лечител" , първо се меси в кармата , второ ще помогне временно след което болестта пак се връща в повечето случаи. Болестите са знаци , че някъде бъркаме и ни напомнят , че сме излезли от правия път. Ние сме тези които трябва да намерим пътя обратно , а не някой друг . Докато човек се лекува и тялото му преживява разни промени и процеси , това се случва едновременно и на духовно ниво . Именно това е и чистенето на кармата , защото идва от нашите усилия. Ако ни лекува друг, ние нищо не правим , освен да чакаме да ни мине , без да взимаме участие в изцелението. Така нито се развиваме , нито лекуваме първопричината на появилата се болест , само ни се облекчават болките и симптомите от лечителя , които после може да се върнат с по-голяма сила.
    С това не искам да кажа , че лечителите не са необходими , но преди да стигнем до тях смятам , че първо трябва да опитаме сами , защото ще бъде по-полезно за нас. В другия случай лечителя може и да ни излекува , но урока който е трябвало да научим чрез болестта пак остава ненаучен и някой ден пак ще дойде нещо за да ни напомни за него и да го учим по друг начин или чрез друга болест.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Декември 26, 2012, 22:27:17 »

Благодаря за мнението.

Съгласен съм с него до някъде, но не мисля че болестта се връща автоматично или 100%.
    Активен

Сатчитананда ...
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Декември 26, 2012, 23:05:39 »

Да , така е , не винаги става автоматично и на 100%. Просто ако не се върне болестта или ако не сме си научили урока по друг начин , то тогава просто този урок ще си остане ненаучен ........и вероятно ще трябва пак да минаваме през него в някой следващ живот. Т.е. пак ще си влачим карма за следващото идване.

Все пак не мога да твърдя нищо категорично , това е само моето виждане и разбиране за нещата.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Декември 26, 2012, 23:28:01 »

И аз съм на това мнение.
    До сега канех и предлагах на хората лечение, мисля да спра да го правя.
    Активен

Сатчитананда ...
    viosta
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Декември 26, 2012, 23:38:07 »

Ти си лекувай ако можеш да го правиш , но се ограничи само с тези хора , които сами те търсят , без да предлагаш на всеки който се оплаче от нещо да му помагаш. Помагай само на тези които те търсят за помощ......или както се казва "Непоискана помощ, не е помощ , а вреда".
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #6 -: Декември 26, 2012, 23:44:34 »

Възможно е и зад всяка болест да се крие урок, намесата
    на лечителя, може да бъде във всякакъв вид, като
    под лечител разбирам по-широко определение. Лечител
    може да бъде и този който ти въздейства така че да
    преминеш през определена ситуация или състояние,
    което да извади онова което те "тормози", на повърхността.

От там нататък зависи от човека дали ще
    допусне отново в себе си онова което е прозрял за
    ненормално или неправилно. - по тази логика
    излиза че всички сме лечители дори понякога без
    да го знаем Усмивчица

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #7 -: Декември 27, 2012, 02:46:57 »

Цитат на: Свързан
    Здрасти на всички :-).
    Здрасти и на теб.
    Вярвате ли, че не всички и не всичко би трябвало да се лекува?
    Казват, че се пречело на процеса на карма при пациента.
    Този въпрос го бяхме обсъдили в темата за кармата. С риск да си противореча, тук ще ти кажа - да, всичко трябва да балансира.
    Когато човек осъзнае, че има проблем, той вече е направил първата и най-важна крачка към неговото разрешаване. Останалото вече е въпрос на познания и възможности.
    Ще ти дам пример с нещо елементарно.
    Имаш скъсана обувка и не обръщаш внимание на това, но осъзнаваш проблема, едва когато наджапаш и си намокриш чорапа.
    Тогава осъзнаваш проблема, а следващата крачка е - намиране на начин за неговото разрешаване. Ти не можеш да шиеш и да лепиш обувки, обущаря сам няма да дойде у вас. Та следващата крачка е да отиваш при него, а той вече намира разрешение за този проблем. Същото е и с болестите и тяхното лечение. Проблем - осъзнаване на проблема - вземане на решение - действие. Ако всичко е наред, се стига до завършващата фаза - разрешаване на проблема. При мнозина се стига само до първите два-три етапа. Още по-глупаво е, когато някои стигнат до решението, наясно са как да си разрешат проблема, но просто го отлагат.
    Цитат на: viosta
    Ако ни лекува друг, ние нищо не правим , освен да чакаме да ни мине , без да взимаме участие в изцелението.
    Те са част от решението, като крайни изпълнители, а не самото решение. Ние поемаме отговорността за всяка една наша стъпка... дори и за тази - на кой ще поверим здравето си.
    Според мен по правилно в случая е човек сам да се лекува .
    Да. Сам да си улавя животните, които яде, сам да си шие дрехите, сам да се лекува... Това е оптималния вариант за съществувание.
    Ако човек може да си разреши всички проблеми, така е най-добре, но тези хора са рядкост и обикновено не се нуждаят от много и живеят в гората, на шепа диви ягоди и къпини на седмица.
    Теорията за непоисканата помощ не е толкова абсолютна.
    С това не искам да кажа , че лечителите не са необходими , но преди да стигнем до тях смятам , че първо трябва да опитаме сами , защото ще бъде по-полезно за нас.
    Да, понякога урока е именно - да се научим да искаме помощ. Аз самия имам проблем с това и го знам.
    Добре е да уточним, че ролята на лечителя не е като на лекаря. Лекаря е медицинско лице, научен да се справя с болестите, посредством точно определени медикаменти и процедури, описани в учебниците, а лечителя ни помага да се самолекуваме, посредством дарбата си, без дори и да е прочел една книга.
    До сега канех и предлагах на хората лечение, мисля да спра да го правя.
    Не мисля, че е нужно да спираш. Предлагай помощта си, но не я натрапвай. Ти им кажи с какво би могъл да си им полезен (ако не знаят), пък остави избора на тях. Макар, че ... не съм точния човек, който може да ти даде съвет относно тези неща, тъй като и аз не умея да се продавам и рекламирам. За радост, съществуват няколко човека, които са на мнение, че зная и мога всичко и често ме препоръчват, за което съм им благодарен, тъй като в последните една-две години, разчитам предимно на такива "оферти".
    Аз също, когато зная, че някой може да се справи с проблема на някой, бих му го препоръчал и го правя, а той вече си има избор - дали да се заеме или не. Ето, например сега, ако зная, че си енерго терапевт и си разбираш от занаята и някой утре ми се оплаче от нещо, ще се обърна към теб. Ако имаш проблем със софтуера или правиш ремонти някакви, ако ти трябва информация за някоя от областите, в които съм запознат, ще ми звъннеш, а ако не се сещаш за някоя рецепта, ще се обадиш на някой, който я знае. Не разбирам защо толкова усложнявате нещата.
    Ти си лекувай ако можеш да го правиш , но се ограничи само с тези хора , които сами те търсят , без да предлагаш на всеки който се оплаче от нещо да му помагаш. Помагай само на тези които те търсят за помощ......или както се казва "Непоискана помощ, не е помощ , а вреда".
    Да, но ...едно е да помагаш, друго е да предложиш помощ.
    Да, разбира се, че ще лекува тези, които са го потърсили, но те как ще разберат, че може да им помогне, ако той не им предложи помощта си преди това?
    Иначе казано - предлагай им избор, като им казваш с кое би могъл да си полезен, пък те да си решават.
    В другия случай лечителя може и да ни излекува , но урока който е трябвало да научим чрез болестта пак остава ненаучен и някой ден пак ще дойде нещо за да ни напомни за него и да го учим по друг начин или чрез друга болест.
    А ако не се лекуваме и преболедуваме болестта, в пълната й сила с всичките й симптоми, дали ще сме си взели урока...и гаранция ли е, че повече няма да се срещаме с тази болест?
    Да, лекарите са научени да лекуват болестите, но не и причините за възникването им. Няма как иначе - ще работят против интересите на великата майка - фармацевтиката.
    Човек понякога прави една и съща грешка по 100 пъти, преди да разбере, че не е добра идея да продължава.
    Самообучението е най-важната част от всяко едно обучение.
    Ако вникнем по-надълбоко, ще осъзнаем, че всъщност болестта е нашият лечител.
    « Последна редакция: Декември 27, 2012, 02:53:06 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Няколко Въпроса ? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    praiseyou 29 3027 Последна<br />публикация Юли 21, 2010, 14:26:10
    от nia.boneva6
    Няколко въпроса за това което се случва напоследък « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    snifo 21 2523 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 15:02:13
    от Дом
    Имам няколко въпросчета :)
    Въпроси и отговори
    Denny Baby 3 1100 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 21:10:05
    от Isis
    Нестандартните лечители с Марта Вачкова
    Видео клипове
    Reiki 0 2995 Последна<br />публикация Март 24, 2011, 17:16:17
    от Reiki
    Национален протест срещу Чез,Енерго-про,ЕВН,топлофикациите и ...
    Инициативи
    HeavenlySign 2 540 Последна<br />публикация Март 17, 2013, 02:50:36
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright