Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Майка ми не ме разбира  (Прочетена 741 пъти)
Mistic_Aqua
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« -: Декември 26, 2012, 03:59:50 »

Преди малко майка ми ми каза ,че имам нужда от помощ ,защото погледа ми бил блуждаещ и съм си губила мисълта (докато търся най точната дума на този език ! ) .Почна да ме нарежда колко съм лоша  и едва ли не съм луда и не съм била подредена ( толкова ли е важно да подреждаш като нещо те боли в душата??!?!?!?!?!?!?!).Каза ,че съм внасяла смут ,дисхармония и ,че всички мислили ,че имам нужда от помощ ...те дето да не изреждам какво правят ..не че са крайно лоши хора ,но гледат отгоре маловажни неща както това не съм направила ,онова съм оставила и по това те изграждат своята оценка спрямо мен ПИСНА МИ!!!!Яовек не е това което има ,а това което е сътворил от себе си ! Нищо лошо не искам на никой да направя , а просто да сваля хората от заблудите им и да им покажа как се самоунищожават ,и как нараняват другите.Искат всичко да  е мирно и спокойно,а как като са толкова закостенели схващанията им..много съм разтроена ..знам ,че няма как всички да ме разбират ,ама достатъчно ми е навън та и близките ми да ми казват ,че не съм наред ,чак на моменти им вярвам ... Тъжен толкова са убедителни че.....  Искат да ме приспят ...да ме изгасят а после искали промяна в света и само се говори какво трябвало да се прави ,а задават ли си въпроса това как става?! Май не ... Знам всичко ..разбирам ,ама тези моменти са ми много тежки ..За да бъда сред тях трябва да съм друга не себе си...да не реагирам като ми казват какво да правя и как да се държа ,защото не било уважително , а аз не съм скочила да обиждам някой .. Не разбраха какво искам и каква ми е идеята ..твърде много време ми казваха колко не съм била достойна за обичта им понеже не се вписвам в рамките им не е ли достатъчно, че съм им дете мамка му какви са тези сърца ..страдат и те ама си я мислят по друг начин и обвиняват мене...няма да питам какво да правя ...знам ,че ще се оправя ...просто ми се искаше някой да ме разбере...като не ми препоръчват психолог ,който ще ме направи балансиран егоист ,който пести и събира истината си в банката...а за кога? Не е ли промяната в спора ? Когато се сблъскат два начина на виждане и да се погледне кой от къде изхожда ?и какво иска... Бог да е с мене просто...не знам ..много години ..много болка и отхвърляне ,а душата ми е една зейнала дупка ...хубаво е ,че ми се пратиха някои хора, които почти успяха да ме схванат ,а други които не успяха поне ме обичаха заради достойнствата ми....Така ще е ..но до време Усмивчица
Активен

През вечността ...принадлежа ...
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #1 -: Декември 26, 2012, 10:56:04 »

Дишай душичке мила.Много неразбиране си понесла и ще понесеш.Това е нещо с което някак си трябва да се примириш и да приемеш.Приеми, че те не са "пораснали" като теб, все едно едно дете на 2 години да разбере икономическата ситуация на страната - е няма как да стане.Просто за някой хора вече е прекалено късно...Разбира се, че ще се справиш с това, радвам се че не се съмняваш в себе си.Въобще не е в теб проблема разбира се, ти си нормална колкото и аз примерно - имаме и еднакъв проблем Усмивчица Само дето аз се научих, че не пред всеки се говори за промени, просто се получава заглъхване в ушите на слушателя..Примири се с родителите си такива са каквито са..късно е за промяна при тях.Както някой беше предрекъл сега семействата прерастват в духовни - звучи тъпо ама аз поне се убеждавам, че е така..Пожелавам ти Силата да се справяш в тези ситуации, друго няма какво да ти пожелая, може би здраве и търпение
Активен
Mistic_Aqua
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Декември 26, 2012, 11:46:23 »

Благодаря ти за разбирането! Аз мисля,че никога не е късно човек да прозре и да се промени Усмивчица за това и не се отказвам толкова лесно...може би много натискам ? Не знам ,но не мога да толерирам подобно поведение луда съм била ааааа ,колко да ги разбирам и обичам.Като ми мине гнева (който е доста) може да се успокоя,но едва ли ще е за дълго... или няма смисъл ? Боря се с вятъра ,както каза 2 годишно дете да разбира от икономика,макар че това ми се струва повече възможно ето едно мъфенче
Активен

viosta
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 55

« Отговор #3 -: Декември 26, 2012, 12:41:08 »

Здравей Mistic_Aqua ,

според мен не трябва да се сърдиш на родителите си. Това , че те се държат по този начин вероятно е модел на поведение наследен от техните родители и за това те го смятат за правилен. Ако те цял живот са получавали същото отношение , нормално е да го пренасят и сега в отношенията си с теб. Ако те по някакъв начин не се чувстват достойни за любовта на родителите си или за твоята любов , тогава те ще се държат точно по този начин.
Въпреки че Ари смята , че е късно за промяна при тях, аз мисля , че не е така от личен опит. Но промяната трябва да тръгне от теб и от това което ти показваш на тях. Ако ти започнеш да им показваш , че ги обичаш , след време и те ще започнат да го правят. Те вероятно до сега не са получавали такава любов , за да се научат да я дават.
Аз имам подобен проблем с моите родители , но поех нещата в свои ръце и постепенно започнаха промените. Започнах като се виждаме да ги прегръщам , да ги целувам ..... е още ми е трудно с думите , като това да им кажа , че ги обичам , но и това ще стане. След като промених своето поведение и те постепенно започнаха да променят своето. Дори виждам как се радват на тази нежност и близост и как се разчувстват. Те също са имали нужда от това , но не можеха да направят първата крачка. За това ако искаш опитай
Активен
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #4 -: Декември 26, 2012, 14:20:29 »

Лол, добре дошла в отбора, Mistic_Aqua! И аз съм на същия хал. В добавка нашите ме правят на маймуна, задето не мога да си намеря не свястна, а никаква работа. И мене ме мислят за луд, та от 7 години ме водят по психиатри. Ако знаеш само колко ми е писнало от тези жалки хорица, които не умеят нищо освен да слагат диагнози и да изписват лекарства на определени компании, за да добавят още някой лев към жалката си заплата… Тези хора не са способни да подходят с разбиране. Няма да е зле да кажеш от кой град си, за да мога евентуално да те насоча към някой, дето би те разбрал - квалифициран специалист.
    Иначе тези доктори са опасни - ако разберат например, че си с по-висока тактова честота, веднага ще те нацепят в почетния корпус на шизофренно болните. Аз затова винаги отказвам да ми правят ЕЕГ. По-рано ми се струваше съмнейшън работата, а по-късно се оказа, че е толкова съмнейшън, че чак намирисва на лъжа и искане на луди пари от родителите и последващи неописуеми страдания като тъпкане с всякакви депо-препарати под формата на инжекции в дадения човек, че не е истина…
    Освен това, опитай се да потърсиш в нета дали няма във вашия град опитен трансперсонален психолог, в случай, че не си от Варна. Иначе бих ти препоръчал Манол Смуков, в случай, че си от Варна. Ако си от Варна, пиши ми на ЛС, да ти дам адреса му. Там той ще може да ти помогне. Иначе потърси в нета, както вече казах, най-много да не попаднеш веднага на своя човек. Усмивчица
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Декември 27, 2012, 03:21:27 »

Здравейте братя и сестри Тудей положението е различно ,знам ,че бях много гневна снощи ...наясно съм с урока за любовта и колко трудно си преглъщам гордостта,но го направих ..просто не бях толкова импулсивна и се съобразявах с съзнанието и болните места на другите..Баща ми ме призна...тази вечер на рождения си ден...че съм разбирала от редно и не редно ..говорихме за икономика с един негов приятел ...пожелаха ми да съм жива и здрава и един вид усетих как този негов приятел ме насърчи ..как видя това в мен...понеже аз го показах по друг начин...не натрапчиво и неуважително и нетърпеливо ,а точно обратното и това не означаваше ,че губя себе си ..и че се принизявам или изневерявам или се отказвам от себе си и моята философия (не дървена ) за живота..На баща си пожелах -той е човек който ме е биел ,малтретирал ,унижавал ,предавал,изоставял без морална и финансова подкрепа )та му пожелах да е жив и здрав и по добър човек...хора за пръв път ..промяната беше толкова осезаема...бутнах им от тук от там..поразтрих ги да им отнема малко болката казах им къде какво им куца и бяха доволни ,по добри и щастливи и аз със тях .Днес се видях и с майка ми да и занеса едно нещо ...тя ме покани да ида до тях вечерта ..има промяна макар че е имала лека стратегийка ..мисля ,че като ме видя неразбунтувана и като се опитах да не се затварям ще размисли дали съм уред ..смяхме се с приятеля й (той е сицилианец и големи истории) някак нали като се смеем заедно...означава и че сме близки и се приемаме (когато е от сърце) ...та този урок ми беше важен не е нужно да съм все на ръба и фиксирана и вманиачена,което е така си е така...истината за мен си остава такава...просто много агресия и насила и гордост ...чистачката...че пътя ми се спира така...ах ах Платон е бил голям човек :В това се крие истинското величие на човека, че той е способен да преживее вътрешно безкрайността на вселената." и добавям със всичката му болка...те трансформира до основи ..умираш и се раждаш хиляди пъти във себе си хихих чак на моменти взима да ми става хубаво

А относно срещите It's Not Over,.... имам усещането ,че сама добре се справям...и си живея сама на 24 години ще стана Усмивчица ако ти си с вашите не ги пали много ,знам ,че няма как да знам кой урок трябва да научиш и ти и те ,ама понякога май важи това,че колкото повече се бориш ,си анти това ли онова ,толкова повече то се развива и расте ..май е хубаво и най джусто да сменим завоя ..така мисля ..не отхвърлям и сблъсъците ,но само когато те са разрушително градивни ,а не разрушителни иначе тогава не ги обичам ,защото не са полезни...А за ЕЕГ правили са ми като малка с тая гумена мрежа шапка оскубаха ми косата, все едно извънземните от филмите ме бяха взели хихих На лекари вече не вярвам ..лекарства не пия..лактовегетарянец съм (така ли се казваше?) и да ти кажа гледам да се направя ,че не съществува тоя бизнес за да не се ядосвам.Психиатрите такова лекарство ми бяха предписали като малка ,че една сутрин си събуждам цялата в големи пъпки и те едни доктори ама....в детето да търсят проблема ,ама толкова им стига акъла...Като спомена работата много ми е интересно хора като нас (ако мога да си позволя да обединя )какво е най удачно да работят аджеба от години се питам..все пак сме в материята нали трябва да се справяме с нея
    Активен

Berbera
    Berber
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 56

• Град: Варна
    « Отговор #6 -: Декември 27, 2012, 07:41:14 »

Mistik_Aqua бих ти препоръчал тази книга да прочетеш, може би ще ти даде някой отговори - Пространство на варианти от Вадим Зеланд! Можеш да я изтеглиш от линка

http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%CF%F0%EE%F1%F2%F0%E0%ED%F1%F2%E2%EE+%ED%E0+%E2%E0%F0%E8%E0%ED%F2%E8
    Активен
    Mistic_Aqua
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Декември 27, 2012, 11:16:49 »

Благодаря ти  Berbera Усмивчица
    Активен

my life...
    Elza ;))
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 28

• Град: Нептун
  • « Отговор #8 -: Април 06, 2013, 20:16:18 »

Преди малко майка ми ми каза ,че имам нужда от помощ ,защото погледа ми бил блуждаещ и съм си губила мисълта (докато търся най точната дума на този език ! ) .Почна да ме нарежда колко съм лоша  и едва ли не съм луда и не съм била подредена ( толкова ли е важно да подреждаш като нещо те боли в душата??!?!?!?!?!?!?!).Каза ,че съм внасяла смут ,дисхармония и ,че всички мислили ,че имам нужда от помощ ...те дето да не изреждам какво правят ..не че са крайно лоши хора ,но гледат отгоре маловажни неща както това не съм направила ,онова съм оставила и по това те изграждат своята оценка спрямо мен ПИСНА МИ!!!!Яовек не е това което има ,а това което е сътворил от себе си ! Нищо лошо не искам на никой да направя , а просто да сваля хората от заблудите им и да им покажа как се самоунищожават ,и как нараняват другите.Искат всичко да  е мирно и спокойно,а как като са толкова закостенели схващанията им..много съм разтроена ..знам ,че няма как всички да ме разбират ,ама достатъчно ми е навън та и близките ми да ми казват ,че не съм наред ,чак на моменти им вярвам ... Тъжен толкова са убедителни че.....  Искат да ме приспят ...да ме изгасят а после искали промяна в света и само се говори какво трябвало да се прави ,а задават ли си въпроса това как става?! Май не ... Знам всичко ..разбирам ,ама тези моменти са ми много тежки ..За да бъда сред тях трябва да съм друга не себе си...да не реагирам като ми казват какво да правя и как да се държа ,защото не било уважително , а аз не съм скочила да обиждам някой .. Не разбраха какво искам и каква ми е идеята ..твърде много време ми казваха колко не съм била достойна за обичта им понеже не се вписвам в рамките им не е ли достатъчно, че съм им дете мамка му какви са тези сърца ..страдат и те ама си я мислят по друг начин и обвиняват мене...няма да питам какво да правя ...знам ,че ще се оправя ...просто ми се искаше някой да ме разбере...като не ми препоръчват психолог ,който ще ме направи балансиран егоист ,който пести и събира истината си в банката...а за кога? Не е ли промяната в спора ? Когато се сблъскат два начина на виждане и да се погледне кой от къде изхожда ?и какво иска... Бог да е с мене просто...не знам ..много години ..много болка и отхвърляне ,а душата ми е една зейнала дупка ...хубаво е ,че ми се пратиха някои хора, които почти успяха да ме схванат ,а други които не успяха поне ме обичаха заради достойнствата ми....Така ще е ..но до време Усмивчица

Напълно те разбирам. Аз преживявам същото и ми предстои да преживявам. Но не се предавай, ще успееш и без чужда подкрепа. Усмивчица
    Активен

За да светиш на останалите, трябва сам да гориш...!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Вселенската майка
    Духовни учения
    Administrator 0 1267 Последна<br />публикация Юни 16, 2009, 18:44:42
    от Administrator
    Майка Тереза
    Обща тематика
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 0 515 Последна<br />публикация Март 25, 2010, 22:57:13
    от Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Как се разбира, дали си на прав път? « 1 2 »
    Послания
    elincetoo 23 2129 Последна<br />публикация Март 28, 2011, 13:43:45
    от Чиста енергия
    Връзката майка дете
    За родителите
    i.am.eternal 8 1581 Последна<br />публикация Октомври 06, 2011, 21:56:21
    от Alida
    Никой не ме разбира « 1 2 3 »
    Децата индиго
    my life... 44 2006 Последна<br />публикация Май 09, 2013, 07:09:22
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright