Духовно развитие

Страници:  1 ... 16 17 [18] 19   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да узнаете дали сте индиго?  (Прочетена 32600 пъти)
Ramayana
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #255 -: Март 27, 2013, 15:02:07 »

Я! Това е моя любима песен! Голямо съвпадение! Според теста май и аз съм индиго Усмивчица

Активен

"Рамаяна" - епична битка, в която Върховното Съзнание побеждава Егото и освобождава Душата.
еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 184

« Отговор #256 -: Март 27, 2013, 17:39:51 »

Ramayana, cлънце, шаблоните са излишни. Te са като очакванията, когато разбереш че нещо е по различно от твоята представа, основана на тестове или нещо друго - започват разочарования...което е крайно ненужно... Следваш сърцето си, развиваш интуицията и способностите си (каквито и да са те) и правиш това, което усещаш, че ще бъде нужно/ в помощ и във всеки един миг и така.
 Бъди себе си, а не просто индиго, защото някой тест така бил показал, или светец така бил видял. Да си в съзнание за всеки момент и да се научиш да си тук с цялото си същество е добро начало в осъзнаването ти. Успех и добре дошла! Усмивчица)
Активен

entire ocean in a drop
Ramayana
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #257 -: Март 28, 2013, 15:28:34 »

"Да си в съзнание за всеки момент и да се научиш да си тук с цялото си същество е добро начало в осъзнаването ти. Успех и добре дошла! "

Mерси,но не мисля,че точно това искам....преди години бях така,сега вече искам наистина да се убедя в нереалността на всички умствени спекулации,да не се въвличам в излишни чувства...за да се освободя донякъде от причините и следствията...по принцип се чувствам като не от този свят...малко е сложно,като че ли ми е безразлично,че съм се родила,не намирам смисъл в това,което за много хора е смисъл-да имат нещо,да бъдат с някой и т.н.Но и не се чувствам отчаяна,по-скоро живея по инерция,живот с минимум участие,ако ме разбираш.Това ме успокоява Усмивчица
Активен

"Рамаяна" - епична битка, в която Върховното Съзнание побеждава Егото и освобождава Душата.
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #258 -: Март 28, 2013, 19:03:26 »

Рами, и аз съм на този етап.

Затова сега с полубрат ми каквото правим, го действаме в стил а-ла капитан Джак Спароу от «Карибски пирати». Ние двамата с него затова обичаме този филм, защото този филм специално ни показва един кумир, който с най-елементарна импровизация винаги докарва нещата до успешен за него край. И ние така действаме. И знаеш ли какво? Това е един от базисните принципи на транссърфинга - винаги насочваш енергията към твоето случване, като винаги се стремиш да не навредиш никому и внимаваш умът да не почне да му знае много балалайката. Започне ли, с малко няма да се остави. Затова например може да медитираш върху даден цвят. Много подходящи са тези от високата половина на спектъра. Те спомагат за активацията на интуцията и спонтанните способности - пеене, слово, интуитивни прозрения, ченълинг. Там умът изобщо не играе.

Иначе тук всички ти пожелаваме приятен експириънс!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ramayana
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #259 -: Март 29, 2013, 14:35:27 »

Да така е,Индиго файтър! Понякога,когато времето навън е хубаво и слънчево,излизам и ходя в някой парк,сядам на уединено място и концентрирам вниманието си някъде- дърво, пейка,камък,тревата или нещо друго.Тогава се опитвам да не мисля за нищо...и после се чувствам много добре...
    По едно време започна да ми става като навик,нямаше ден,особено през пролетта и лятото,в който да не бях в парка и да правя същото...отивах с нетърпение,все едно ми е като дом Усмивчица))
    Когато трябваше да се прибирам вечер,ми беше кофти...направо се бях привързала към това място и хората там,без да ги познавам...
    Park life Усмивчица
    Активен

еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #260 -: Март 29, 2013, 15:30:24 »

Идеята е, че не можем да избягаме от сегашния момент, колкото и да опитваме. Най-доброто, което можем да направим, е да сме с цялото си съзнание в него, а не да летим в бъдещето или миналото, повлияни именно от тези чувства и умствени спекулации.
    Да следвам сърцето си = да следвам интуицията си.
     Индиго Файтър, част от думите ти резонираха в мен, благодаря.
    Активен

entire ocean in a drop
    МЕНИ
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #261 -: Март 30, 2013, 11:15:57 »

Имам ли шанс да се донауча в боравенето с компютъра,при положение че не разполагам с абсолютно никакви финансови средства?
    Активен
    saptarishi
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #262 -: Март 30, 2013, 15:55:02 »

Идеята е, че не можем да избягаме от сегашния момент, колкото и да опитваме. Най-доброто, което можем да направим, е да сме с цялото си съзнание в него, а не да летим в бъдещето или миналото, повлияни именно от тези чувства и умствени спекулации.
    Да следвам сърцето си = да следвам интуицията си.
     Индиго Файтър, част от думите ти резонираха в мен, благодаря.

Не мисля,че някой може да избяга от кармата си(действия и последици),но поне може да намали последиците като не винаги участва във всеки момент - като мисъл,думи или действие.
    Активен
    еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #263 -: Март 30, 2013, 19:37:48 »

Един прекрасен цитат от на Утро дневника, описващ казаното от мен.

За зрелостта-Ошо
    ...
    Има два начина да се живее: при единия живееш в дълбок сън - тогава остаряваш, с всеки момент все повече, с всеки момент умираш по малко, и това е всичко. Целият ти живот се състои от една дълга, бавна смърт. Но ако внесеш осъзнаване в своите преживявания - каквото и да правиш, каквото и да ти се случи, да си буден, да наблюдаваш, да осъзнаваш, да вкусваш с наслада преживяването от всички ъгли, да се опиташ да разбереш смисъла му, да се опиташ да проникнеш в самата му дълбочина, каквото и да ти се случи, да се опиташ да го живееш интензивно и тотално - тогава то не е просто някакъв повърхностен феномен. Дълбоко вътре в теб нещо се променя с него. Ти ставаш по-буден. Ако то е грешка, това преживяване, никога вече няма да я правиш.
    ...

Активен

entire ocean in a drop
    Ramayana
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #264 -: Март 31, 2013, 13:25:59 »

Един прекрасен цитат от на Утро дневника, описващ казаното от мен.

За зрелостта-Ошо
    ...
    Има два начина да се живее: при единия живееш в дълбок сън - тогава остаряваш, с всеки момент все повече, с всеки момент умираш по малко, и това е всичко. Целият ти живот се състои от една дълга, бавна смърт. Но ако внесеш осъзнаване в своите преживявания - каквото и да правиш, каквото и да ти се случи, да си буден, да наблюдаваш, да осъзнаваш, да вкусваш с наслада преживяването от всички ъгли, да се опиташ да разбереш смисъла му, да се опиташ да проникнеш в самата му дълбочина, каквото и да ти се случи, да се опиташ да го живееш интензивно и тотално - тогава то не е просто някакъв повърхностен феномен. Дълбоко вътре в теб нещо се променя с него. Ти ставаш по-буден. Ако то е грешка, това преживяване, никога вече няма да я правиш.
    ...

Според мен и двата начина на живот са един сън,но умът го възприема като реалност.
    Няма реалност,такава,каквато я виждаме с очите си,усещаме с другите си сетива. Няма и смърт,ако приемем,че постоянно преминаваме от едно състояние в друго(като прераждането),но не умираме. Затова и двете състояния на живот,които са описани в Ошо са единствено илюзия - нито е бавна смърт,нито има реално осъзнаване,това по-скоро е материално осъзнаване.
    Аз взимам пример от ведическите текстове. Има и много други мъдри учения като това,което следваш ти.Въпрос на избор.Усмивчица
    « Последна редакция: Март 31, 2013, 13:54:57 от Ramayana » Активен

еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #265 -: Март 31, 2013, 15:25:26 »

Всичко, което написа е така, разбира се.
    Свободна си да приемаш нещата, според разбиранията си.
    Споменатото от мен е просто един принцип.
    Не следвам определени учения.
    Все пак това възприемане е според моите разбирания.
    Истина има във всичко и навсякъде, за всеки определен момент, стига да сме достатъчно съзнателни за да я прозрем.
    Успех в посоката ти. С удоволствие бих прочел още за твоите виждания.
    Активен

entire ocean in a drop
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #266 -: Март 31, 2013, 16:17:39 »

Ха...
    Днес ми хрумна такава идея:
    Има хора дето не им растат мъдреци. Ама изобщо.
    Това дали е признак, че са от новата раса?
    Един атавистичен признак по-малко.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #267 -: Март 31, 2013, 16:19:20 »

Поне зъболекарят ми така твърди ,че са закърняващи...
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Ramayana
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #268 -: Април 01, 2013, 13:35:05 »

С удоволствие бих прочел още за твоите виждания.

Ами, един стих за нещо,което изглежда по един начин,а всъщност не е. От един мъдрец:

"Привидността на този свят е объркване: дори синевата на небето е оптична илюзия. Мисля,че най-добре е да не позволяваме на ума да размишлява над нея,а да я пренебрегнем."

Това определено е така,затова му вярвам. Смисълът е търсенето на Истината. Усмивчица
    Активен

еос
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #269 -: Април 01, 2013, 23:27:34 »

Ха...
    Днес ми хрумна такава идея:
    Има хора дето не им растат мъдреци. Ама изобщо.
    Това дали е признак, че са от новата раса?
    Един атавистичен признак по-малко.

По тази логика, хора на които не им растат бради, също ли ще да са от "новата раса"? Веселяк

Ramayana , хубави думи от този мъдрец. Бих допълнил цитата с - "и да я приемем"
    Активен

entire ocean in a drop
    Страници:  1 ... 16 17 [18] 19   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright