Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Егоист ли е Господ Бог ?  (Прочетена 3177 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #30 -: Декември 13, 2012, 09:56:46 »

Цитат
В материалът за интервюто с Нийл Доналд Уолш, който ми изпрати The one прочетох следното :

Човечеството си има Бог. Не му трябва нов Бог. Новия Бог е лъжлив. А и Господ не е човек, че да му придаваш подобни качества. Когато хвалиш Бога ти се смиряваш. Смирението, както знаеш, е важно. Ако откажеш да се смириш и възприемеш този нов Бог ще се възгордееш.
  Аз ти написах онова нещо за двете месии от Библията - от Стария и Новия завет, за да видиш, че Исус Христос е всичко друго, но не и егоист. За това ли е бил разпнат на кръста? Защото е егоист!?
   Не вярвай на никакви нови богове. Това са заблуди. Ако наистина искаш да намериш нещо потърси го в православния сайт на българската православна църква.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2V4jxkoXp2U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2V4jxkoXp2U</a>

Цитат
Хора като Петър Дънов са носили този спомен през цялото време и са живели живот потопен в молитва и това си личи най вече от делата му.

Според теб, какви са му делата? Какво толкова е направил(освен че е навлякъл на България поредица от войни и близо стогодишна еврейска власт)

Цитат
Темата е зададена грешно, защото Бог не може да бъде отъждествяван с характеристики като "егоизъм", а и да можеше, не е(и проверете какво значи думата егоизъм, че някой беше написал как всички били егоисти).

Най-малко Господ може да се нарече егоист.

http://www.pravoslavieto.com/new_age.htm

Този материал е много интересен и може да помогне.

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/catholicism/celta_na_papata_nova_religija.htm
 Това също е интересно.
Активен
Pelin
ОЙ 8:11
Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #31 -: Декември 13, 2012, 11:58:04 »

Егоист ли е Господ Бог?

Абсолютен!
Защо му е инак да сътворява Творението (Светът)?!
Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #32 -: Декември 13, 2012, 12:25:26 »

Егоист ли е Господ Бог?

Абсолютен!

Къде намериш егоизъм в това?
Активен
Pelin
Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #33 -: Декември 13, 2012, 12:26:47 »

Егоист ли е Господ Бог?

Абсолютен!

Че какво друго е?
Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Wolfgar
Огън, защото сега съм огън!
Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #34 -: Декември 13, 2012, 12:39:08 »

Егоист ли е Господ Бог?

Абсолютен!
    Че какво друго е?
    Именно! Но някой възприемат егото и егоизма като нещо лошо ... като нещо делящо ги от другите ... само защото му е сложен такъв етикет. Има толкова много неща на които някой е сложел етикет и така ... ги превръща в нещо отрицателно, негативно ...

Не разбирам, защо да се ограничаваме, защо да живеем в клетка Усмивчица
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #35 -: Декември 13, 2012, 12:40:46 »

Егоист ли е Господ Бог?

Абсолютен!
    Че какво друго е?
    Именно! Но някой възприемат егото и егоизма като нещо лошо ... като нещо делящо ги от другите ... само защото му е сложен такъв етикет. Има толкова много неща на които някой е сложел етикет и така ... ги превръща в нещо отрицателно, негативно ...

Не разбирам, защо да се ограничаваме, защо да живеем в клетка Усмивчица
    Усмивчица
    Етикет значи...
    Ковти за един вълчан да живее* в клетка, в ограничение, или пък в свят пълен с етикети...

Кажи О.К. и на това.
    Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Декември 13, 2012, 12:51:02 »

Ахахаха Усмивчица
    Е то зависи от клетката да ти кажа честно Усмивчица Сещам се за една специална клетка ... дето може да си ме държи Усмивчица
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #37 -: Декември 13, 2012, 13:02:23 »

Ще обърна внимание на "критиците", тъй като са в моя ресор.
    Цитат на: Timesbehind
    името на темата е почти култово

Заглавието, тиме, заглавието.
    Следва - "Педераст ли е Вселената?"

Ако в ...нещо, което е прието за книга на Вселената, пише, че тя е казала "Аз съм мъж и си падам по мъже", сигурно щеше да има и тема, с такова благозвучно заглавие, каквото ти е хрумнало.
    Намирам за обезспокоителен факта, че именно това е първата дума, която е изплувала във фантазията ти, но... спокойно, няма от какво да се срамуваш.
    Как може нещо,което не е човек да е егоист ?

Постоянно задавам този въпрос на котката ми. Давам по-едрите кокали на кучетата, тъй като тя не може да ги предъвче. Да, но като разбра това и направо се раздава за отечеството - с всички сили ги бори, без да е гладна, с едничката идея - да ощети кучетата вън.
    Добре де, наистина ли не разбираш въпроса или опипваш почвата?
    Е,ако му приписвате човешки качества,както и на идеята за Иисус.. сигурно е/е бил егоист

Явно на Господ не, но на идея можеш да припишеш човешки качества.
    Цитат на: Spiritus
    Темата е зададена грешно
    А стига бе?!
    Това е нарочно - правим преброяване на дребнавите хора във форума.
    Имам афинитет към дребнави хора.
    Не за друго, а защото - след като имат високи изисквания към останалите, се очаква да имат високи изисквания и към себе си. Сега ще видим дали това е така.
    Бог не може да бъде отъждествяван с характеристики като "егоизъм", а и да можеше, не е
    Още на старта ме разочарова.
    Кажи ми, според теб и твоите критерии - това твоето, правилно зададено изречение ли е?
    Ако отговора е - да, прочети си го пак.
    Като начало ще е добре да обясниш, какво е това упражение "отъждествяване с характеристика".
    След това, забелязвам и друго несъответствие - характеристики като "егоизъм", та ще трябва и това да го поизбистриш.
    (и проверете какво значи думата егоизъм, че някой беше написал как всички били егоисти).
    Разбира се. Веднага отивам.
    "Егоизмът или още себичността е начин на поведение, който се обуславя от мисълта за собствената полза, изгода и защита на собствените интереси, като обикновено се характеризира с определена доза себелюбие. Хелвеций го определя като „разумно себелюбие. Може да се счита и като черта на характера на даден човек."
    Никъде не видях, егоизма да бъде посочен като характеристика, както ти си го определил. Излиза, че и това е неправилно зададено.
    Характеристиката това е съвкупност от качествата на даден индивид, която определя неговия характер.
    Например: Джони е страхлив, хубав, добродушен, мързелив,егоист, любознателен, саможив и т.н.
    Разбираш ли? Характеристиката на Джони, представлява съвкупност от неговите изявени качества и черти на характера.
    Сега предполагам и сам разбираш, че егоизмът няма как да го наречеш характеристика, тъй като той е черта от характера.
    Ще ти кажа как би звучало твоето изречение, че да може да бъде наречено "правилно зададено".
    "На Бог трудно бих могъл да припиша човешки качества и недостатъци, тъй като според мен, той няма човешка същност.
    Та по този въпрос няма как да се произнеса, поради причината, че съм ограничен от представите, които са ми насадени."

Цитат на: Аз съм
    Бог не се влияе от физическите закони и еволюцията. Той е извън тях. Човешката душа също.
    Да, природните закони не са повлияни от Всевишния. Значи стигаме до консенсус, че си имаме Майка Природа, която се грижи да сме нахранени, облечени, силни и издържливи физически и Праотецът - Бог, който се грижи за нашето възпитание и сила на духа.

Тялото си има своите нужди, така е. Но е грешно, когато поставим тия нужди над духовните.
    Разбира се. Погрешно е, също така (нарочно не използвам "грешно"), да поставим душата над природните си нужди. Те не би трябвало изобщо да са в конфликт, ако всичко е наред, но това е друг въпрос.

ти да не си убивал?
    Не, човек не съм убивал (надявам се), но аз не ги подреждам по звучене степените на греховност. Грехомера ми е запецнал.
    Не кради, не лъжи, не прелюбодействай и не убивай, са си прегрешения. Кое е по-тежко, не решавам аз, за това са ми еднакви.
    Греховете, обикновено не ги съотнасям към себе си. Към себе си може да съм грешен, ако се самоубия, ако се самоокрада или се самоизкуша към плътски страсти. Обикновено греховете са към ближния, към Бога и неговите творения. За прегрешилия остава единствено - отговорността, която неминуемо ще понесе.
    Вярата ми не е християнска, но считам, че това са общоважащи закони, а не само за евреи, християни или каквато и да е прослойка.

Цитат на: вожда
    А и кое негово грехопадение имаш предвид?

Е ти голям наивник се извъди. Не си ли чувал за грехопадението на Адам и Ева? За това грехопадение говоря. Как мисленето ти натика Исус Христос в греха? Той доброволно е дошъл на земята в плът и за го разпнали, за да изкупи на човека греха и да го освободи от него.
    Аз, че съм наивен - съм... или по-скоро ми се ще, тъй като намирам наивността за нещо прекрасно.
    В случая обаче става въпрос за недоразбиране от моя страна или неизправност в изказа от твоя.
    Ще те цитирам, за да разбереш за какво става дума и ще удебеля момента, който ме подведе.

смятам, че дявола стои зад съвременния култ към слънцето/ луцифер. Защо? Защото измества вниманието от грехопадението и изкупителната жертва на Христос, които са в основата на християнството

Реших, че става дума за грехопадението на Христос.
    Цитат на: viosta

Според съдържанието има няколко вида молитва:

покайна, когато молим Бога за прошка на греховете ни и за очистване на сърцето и живота ни;

просителна, когато изпросваме нещо от Бога;

благодарствена, когато благодарим Богу за получените от Него добрини;

хвалебна, когато Го прославяме за безпределната Му благост, премъдрост, слава, сила и величие; тази молитва е най-възвишената от всички, изброени дотук, тъй като в най-голяма степен се доближава до състоянието на безкористна любов към Бога, с каквато би следвало да се отличава духовният живот на православните християни.

Е , сега това не знам дали е измислено в новия или в стария завет , или от църквата , ама тази хвалебната молитва не е ли пак егоизъм, егоцентризъм и разни там егота ? Защо толкова трябва да го възхваляваме Бога ? Та даже пише , че тази била най-възвишената молитва спрямо другите . Точно тази дето четка егото ... Згреших

Ако търсим духовни идеали и добродетели в текст... може и да ги намерим, а ако търсим липсата им - със сигурност ще я намерим.
    Наистина, крайно егоцентричен е начина, по който са го представили християните. Същото важи и за мохамеданите, хиндуистите и всички "писани религии", приети като ...един вид конституция, а техните представители, като законодателни органи.
    При будистите малко по-различно, за това не ги споменах.
    Както виждам си намерила ценни моменти в друг текст, който разбирам, че е добре да препрочета, тъй като ...сякаш за пръв път го виждам.
    Отнасях това книжле към ню-ейдж влиянието. Разни хора са решили, че крайната ни цел е да се носим небрежно из облаците с нашите ангелски крилца и да се пощипкваме закачливо, в любов и разбирателство. Може и да съм сгрешил, като съм си го мислил след първото запознаване с книгата.
    Скоро ще разбера това.
    И аз мерси на Краси, че се е сетил за нея.

Цитат на: viosta
    Леле , аз май от тези пости взех да получавам разни просветления
    Ами... може, да.  :*11'(Духовете са благосклонни към постещия.

Цитат на: The One
    Егото живее в постоянен недоимък или вакуум то иска да взима и не може да дава, то не е способно искрено да благодари от сърце, то търси да вземе.
    Добре казано, Амейз. Добре казано

Цитат на: Pelin
    Ковти за един вълчан да живее* в клетка, в ограничение, или пък в свят пълен с етикети...
    Вълка нашийник сложи ли, става куче. Духа му умира. Всеки вълк би предпочел да умре от глад.
    Цитат на: Wolfgar
    зависи от клетката

Явно малко знаеш за вълка, волфи. Това е свободен дух, а не животно.
    Нищо... има време. Търпение и постоянство.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #38 -: Декември 13, 2012, 13:02:53 »

Ахахаха Усмивчица
    Е то зависи от клетката да ти кажа честно Усмивчица Сещам се за една специална клетка ... дето може да си ме държи Усмивчица
    О. К.
    Сърце
    Активен

Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #39 -: Декември 13, 2012, 13:13:57 »

Цитат на: Pelin
    Вълка нашийник сложи ли, става куче. Духа му умира. Всеки вълк би предпочел да умре от глад.
    Не нашийника прави от вълка куче, приятелю, а любовта, грижата, ласката, вниманието.
    Кучето и човека са живяли до скоро във взаимна отдаденост, във взаимопомощ. Тъй е и с коня.

Всичко тръгва от споделената храна и подслон. Още... ееехеее... от време оно. Усмивчица Един на друг вълкът* (опитомяващия се) и човека са си подсигурявали защита. Затова, в последствие, кучето/опитомения вълк затъпява (вълкът символизира мъдрост, много ум; дет се вика и най-тъпия вълк е 10 пъти по-умен от най умното куче), но пък пораства* сърцето му, в безгранична отдаденост. Така и до ден днешен - кучето е вярно до гроб.

Речено е:
    Цитат
    Битие 1
    26 И рече Бог: Да направим человека по образу нашему и по подобию нашему; и да владее над морските риби, и над небесните птици, и над скотовете, и над всичката земя, и над всичките гадове които пълзят по земята.

Битие 2
    15 И взе Господ Бог человека и насели го в рай Едемски за да го работи и да го пази.
    Човекът владее, работи и пази чрез сърцето, чрез душата.
    Тъй и опитомява, защото всичко туй (риби, птици, скотове, гадове*...) е вътре в него - дух, както го наричат:
    « Последна редакция: Декември 13, 2012, 13:25:50 от Pelin » Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Декември 13, 2012, 13:25:23 »

Цитат

Разбира се! Усмивчица
    Ще се моля за зрението ти. Усмивчица Така де, трябва да има някякъв проблем за да не виждаш цялият текст. Все пак говоря за себе си и моята евенуална клетка.
    Но ти си прав да разбираш нещата както желаеш Усмивчица

За всяко нещо се плаща и понякога .. платежното средство е "нашийник".
    Активен

Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #41 -: Декември 13, 2012, 13:27:15 »

Цитат

Разбира се! Усмивчица
    Ще се моля за зрението ти. Усмивчица Така де, трябва да има някякъв проблем за да не виждаш цялият текст. Все пак говоря за себе си и моята евенуална клетка.
    Но ти си прав да разбираш нещата както желаеш Усмивчица

За всяко нещо се плаща и понякога .. платежното средство е "нашийник".
    Има още едно нещо, което с кеф се носи - игото* на любовта:
    Цитат
    Матей 11:30
    Защото Моето иго е благо, и Моето бреме е леко.
    Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Декември 13, 2012, 13:32:20 »

Е точно тази клетка, този нашийник имам в предвид! Усмивчица
    Активен

Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #43 -: Декември 13, 2012, 13:34:00 »

Е точно тази клетка, този нашийник имам в предвид! Усмивчица

Тъй и ми замириса...

Не е злуе!
    Активен

Wolfgar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #44 -: Декември 13, 2012, 13:37:40 »

Иначе всичко друго е ... просто е Усмивчица
    Активен

Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Аз-Бог, Бог-Аз « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    До 57 4487 Последна<br />публикация Февруари 25, 2010, 14:22:32
    от lessus
    Послание от Бог!
    Космогенезис
    Аэ съм 7 1949 Последна<br />публикация Март 22, 2010, 19:33:59
    от Странник
    лицето на господ бог
    Снимки
    anima 1 1234 Последна<br />публикация Април 19, 2011, 22:29:37
    от nia.boneva6
    За БОГ....
    Езотерика
    АСИ 1 793 Последна<br />публикация Май 19, 2011, 22:49:41
    от paparosko
    призоваване на бог « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    execute 47 1816 Последна<br />публикация Април 14, 2012, 21:04:37
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright