Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Децата на новото време  (Прочетена 4522 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Декември 16, 2012, 21:08:38 »

В днешно време родителите имат много по-силен
    глас от преди...
    Да отгледаш дете в изолация е като да гледаш
    цвете в саксия.
    Неизбежно ще настъпи момента за досег с
    реалния живот след време.
    Малки деца-малки проблеми...
    Големи деца -големи проблеми.
    Усмивчица
    Това е личното ми мнение на родител.

Природата е много по изобретателна
    отколкото можем да си представим.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• Град: София
  • « Отговор #16 -: Декември 16, 2012, 23:42:40 »

Мисла си аз... Че кви са тези деца, дето трябва да ги пазим от учители "авторитети", от хора "не индиго", от света изобщо? Та те са мъдри...

А във възпитанието Безусловната Любов му е майката. Тогава външната среда и света не са страшни...
    Активен
    Недим Мусин
    IKARUS 263.10 NOTORIUS LUXURIOUS EDITION - SIMPLE COPY - OWNER: ME
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: Варна - Велико Търново - Силистра (околия)
  • В триъгълника между най-красивите места в България

« Отговор #17 -: Декември 17, 2012, 16:19:41 »

Ами има учители, дето може с часове да четете как с Недимския сме ги правели на луди, задето са искали да седим и да им махаме послушно с опашчица. Имам едно друго приятелче, дето като усети подобна учителска напаст, ги прави луди, та сами излзат, а е само шести клас!
    Миналата година ми се изяви в тази си светлина - успя да накара за десет минути една учителка да си вдигне чантата и да тръшне вратата от външна страна. После - чакарака 50 минути, че имаше след това и голямо междучасие. После чувам учителката да се оплаква: "Ооооо, тези пети "в" клас.... Надуха ми за има-няма десет минути главата! Сега как ще се прибера вкъщи.....". Едно друго, комшийче, ми разправя, че мятали пиратки по даскалицата си (седми клас хлапета - лооооооооооооооооооооооооооооооооооллл!!!) и онази накрая започнала да ги замерва с каквото й падне под ръка. Накрая ги наказали с две седмици чистене на двора от листа. И те на етапа, на който чух тази история, обмисляха каква мизерия да скроят на скучната си учителка, за да я накарат да се поразчупи малко от клишетата си. Едното дете ми я описа така: "Лунатичка с очила като чинийка за торта и лице като релефна географска карта!!!", а другото с още по-лаконичен коментар: "Изкукала бабишкела". Какво да се мъчи да се приспособява човек към тях, не знам.... Те май трябва да се приспособят, защото децата са количествено повече от учителите в съотношение 14,88:1 (изчислено през 2009), или иначе казано, на един чуител се падат по 15 деца средно. Тогава кой трябва да е този, който трябва да се нагоди, питам аз?
    С Недимския колко пъти сме подлудявали почти синхронизирано учителите, за да можем да си излезем. Те учителите искат да ги слушаш, ама ако опре да оправят някаква каша, се измъкват в 90% от случаите и оставят всичко на самотек, докато не се стигне до юмручна разправа, след което почват разправии с педагогически съветници, директори, специалисти и всякакви други подобни. И учителят, рзбира се, никога не е виновен, въпреки че децата си казват най-чистосърдечно, че учителите не са взели отношение и са оставили всичко да се развие както дойде. Затова и с него се научихме да бягаме като за края на света.
    Засега толкова! Усмивчица
    Активен

Борката не е лошо момче, ама май е решил, че може и инак... Е, аз пък няма да му дам! НЪЦ!
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #18 -: Декември 17, 2012, 21:01:38 »

Пичове, това с разреваните или временно извадени
    извън строя даскали, здравата ме връща към ранното
    ми детството. Замисляли ли сте се, че освен тоя похват
    има и друг възможен начин да им покажете, че може би не
    са прави в отношението си <<< Борис & Недим?

Пипате се за интелигентни ОК, не споря, ми раздайте от тоя
    интелект и на даскала, ама от сърце и вижте дали ще му
    палнете светлинката.
    Туку виж промените нещо в отношението към себе си Усмивчица

Питате се разни въпроси, питайте се колкото си искате...
    Никой обаче не ви е питал и няма и да ви пита. За да промените
    системата, трябва да сте в нея, ползвайте времето вътре съвестно.
    Докато пакостите на учителя или системата - губите си времето.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    zenitov
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• Град: София
  • RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #19 -: Декември 18, 2012, 01:12:01 »

ОК, признавам че май наистина реагирах остро, за което се извинявам на ангелската любов. Сега ще представя нещата по-културно(надявам се) и все пак се надявам на отговор.

Цитат
    .Много информация имам която да раказвам,но моята идея не е да говоря за мен

Споделям недоумението си: 1) Защо след като разполагаш с толкова информация не я разказваш, а очакваш другите да разказват:
    Цитат
    Има ли родители на други такива деца,които имат да споделят духовни информации,които са важни за природата и хората.

2) Въпрос до живото слово: ако можеш също да дадеш някой и друг пример по темата? Освен, че имаш дъщеря и че българското училище не струва, аз лично друго не разбрах(т.е. кое те кара да подкрепяш любовта ангелска)
    Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    ангелска любов
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 54

« Отговор #20 -: Декември 18, 2012, 12:29:58 »

Здравей:)Някакви определени въпроси ли имаш към мен,защо очакваш да споделям някаква информация,която e допълнителна,ако имам някакви дарби,не означава,че виждам абсолютно всичко и че всички които ги имаме сме еднакви.Аз търся приятели на братовчед ми,които да са като него.И искам чрез тази темичка,ако има други такива деца да споделят родителите им или самите деца и хората да повярват,че наистина това,което пише в книгите не е измислица.Аз целя да не им се забранява да говорят за техните виждания и да им се натяква,че си въобразяват и те да си блокирват дарбите.Ако толкова ти е любопитно,можеш да ми пишеш на лични,както казах не съм тук да пиша за моите таланти,написах че съм индиго,за да се уверят хоратa,че мога да рабера какво ми пишат родителите и да споделя информация за дарбите на децата.
    « Последна редакция: Декември 18, 2012, 12:47:29 от ангелска любов » Активен
    Spiritus
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 103

• Град: Златната Среда
  • Не се притеснявайте да ми пишете за каквото и да е

« Отговор #21 -: Декември 18, 2012, 14:01:57 »

От кой град, на колко години сте?
    Активен

"Има само едно добро - знанието. И едно зло - невежеството." - Сократ
    "Има два пътя. Единият е космически широк и краят му води към гибел. Вторият е тесен и краят му води към вечен живот. Мнозина избират широкия път. Малцина тръгват по тесния. Но ти тръгни по тесния път!" - Библията
    Недим Мусин
    IKARUS 263.10 NOTORIUS LUXURIOUS EDITION - SIMPLE COPY - OWNER: ME
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: Варна - Велико Търново - Силистра (околия)
  • В триъгълника между най-красивите места в България

« Отговор #22 -: Декември 18, 2012, 18:34:39 »

Към кого се отнася въпроса за града и годините?
    Май виждам някой да се прави на ББ....
    Майтапа настрана, ама наистина, нас ли питаш, дваминцата, дето сега единия рециклира на другия профила или?
    Активен

Борката не е лошо момче, ама май е решил, че може и инак... Е, аз пък няма да му дам! НЪЦ!
    живо слово
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #23 -: Февруари 09, 2013, 12:39:22 »

Здравей zenitov, благодаря ти за включването. Ако използвам астрологичните символи на Словото, ти си като планета в опозиция Усмивчица - не минава без такива в хороскопа Усмивчица
    Моля те задай конкретни въпроси, ако смяташ, че конкретно от мен можеш да получиш някакви отговори.
    Мога да отговоря на единствения ти конкретен въпрос: Подкрепям ангелска любов, защото усещам импулса, който я е подтикнал да започне тази тема - и той резонира с мен.

Написал/а си, че според мен "българското училище не струва". Изобщо не мисля така. Мнението ми е, че "съвременната" образователна система изобщо не е "съвременна" и не е съобразена с характеристиките на новите деца. Споделих това свое виждане, защото смятам, че все повече родители усещат тази тенденция на задълбочаващо се несъответствие между децата и образователната система и това мнение трябва да се чува - както е написал Странник, днес родителите имат все по-силен глас.

Но всъщност това е лееееко отклонение от идеята на ангелска любов. Тя говори за  дарбите, които определени хора притежават и как тези дарби да бъдат в полза на новите деца и техните родител. Ако и ти имаш някакви идеи или опитност по въпроса, ще се радваме да ги споделиш - щом си в този форум, вероятно темата те докосва по някакъв начин.

Активен

живо слово
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #24 -: Февруари 09, 2013, 12:41:11 »

За да завърша отклонението с образователната система, щото ме гложди тази тема Усмивчица, публикувам линк към статия, която доста ясно описва и моите разбирания по въпроса:
    http://www.jivoslovo.info/novite-detza/item/164-krion-za-obrazovatelnata-sistema
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #25 -: Февруари 09, 2013, 15:15:29 »

По един или друг начин в съвсем
    обобщен план ( не съм педагог)
    мисля че децата и учителите
    са разделени на две страни като
     в опозиция.
    Това в дълбоката си същност е
    много грешна нагласа както на
    децата,така и на учителите и в частен случай
    и на родителите.
    Реално погледнато едни млади
    хора отиват да се учат на знания
    трупани хилядолетия от човечеството.
    И това е необходимост ако тези деца
    искат да бъдат адекватни на реалността
    и времето в което живеят.
    Много от проблемите в живота идват от
    незнание,неадекватни решения и преценки.
    Именно това разделение посочено по-горе
    поражда нескончаемите проблеми и при
    едните и другите.
    Учителя си мисли - аз съм правия,аз съм
    учителя и те са длъжни да ме слушат и да
    изпълняват.
    А децата - тия какво ми се правят че много
    знаят не се ли вижда колко е утрепана тая...
    А всъщност... ситуацията е съвсем друга...
    Хлапетата не знаят какво им се случва в тях
    самите и се чувстват разпънати на кръст в
    себе си - поради липса на зрялост и знания.
    Учителя не може да разбере децата поради
    факта че е загубил детските си очи...но има тези
    знания и зрялост липсващи на децата.
    Едва когато едните и другите осъзнаят тези разлики
    и положат съзнателни усилия да се приближат един
    към друг всичко ще бъде коренно различно.
    Просто размисли и наблюдения...
    « Последна редакция: Февруари 09, 2013, 15:40:08 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    ангелска любов
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Февруари 10, 2013, 15:45:47 »

НОВИТЕ ДЕЦА  »   

Статията е насочена към родители, които чувстват промяната...

Защо все още се мълчи за Индиго – Децата на новото време

Все повече в развитите страни се говори за децата Индиго – децата на новата цивилизация, качествено отличаващи се със своето поведение и психологически характеристики от приетите норми. Много често същите карат своите родители и педагози да се чувстват като в „задънена улица”, карайки ги да изпадат в недоумение. Какво означава това – грешки във възпитанието или вродени качества на характера?
    Подобни деца започват масово да се раждат към началото на 70-те години, като отличителната им черта е наличието на синьо-фиолетова аура, научно доказано чрез най-новите технологични методи .  От тук идва наименованието им ”Индигови деца” .
    Появата на феномена ИНДИГО отбелязват педагози, възпитатели, учители, детски лекари, психолози и родители по цял свят.
     „Какви са децата ИНДИГО?”  Преди всичко ,  за Новите Деца е характерна необикновената осъзнатост от най-ранна възраст, също така и крайна целеустременост и настойчивост при получаване на желаното ( понякога премнаваща в инат). Силно развита интуиция, горд и свободолюбив характер, завишено усещане за собствената значимост и ценност; категорично неприемане на догми и остаряли системи на образование, отказ да се подчиняват на груб натиск (срещащ се при авторитарния стил на възпитание); хиперчувствителност към фалш, лицемерие – всичко това отличава Новите деца.  Понякога същите имат развити екстрасензорни и целителски способности, но не всички, при някои тези способности са в латентно състояние, (между прочим при повечето хора го има това състояние) особено ако детето расте в неблагоприятна обстановка. Добавете към всичко това и често приписваната на Новите Деца хиперактивност  и синдром на дефицита на внимание, като в същото време нивото на техния IQ е доста по- високo от нормите(около 130 и нагоре). Подобно IQ преди 20 години се е отбелязвало в един  от 10 000 случаи и се е считало за гениалност!

Новите деца изискват съвсем  нов подход относно развитието  и  възпитанието им, а за родителите на такива деца са им нужни нови начини на взаимодействие с тях .

Те се отличават още от самото раждане.
    Не считайте, че характерът на детето-Индиго се формира постепенно. Те просто се раждат различни и това се забелязва още от първите минути на раждането им.

„По-настоящем децата действително са някак си различни...”, разказва майка на 2 годишно момченце. „Още от бебе той беше абсолютно различен в сравнение с по-големия му брат на същата възраст. Създава се впечатление, че по-малкият вече се е родил с ясното усещане какво иска и кой е той.Често се случва, че не може да му въздействаш, не възприема родителските забрани, не възприема родителския авторитет. Усещам, че мога да му навредя повече, ако използвам натиск и той ще загуби доверие в мен. Можем да се разберем, само ако  уважавам него и неговите желания. Ние взаимно се учим един от друг...”
    Забележителното е, че всички Деца от Новото Поколение имат една характерна особеност: от самото им раждане техния поглед е изразителен с усещане за осъзнатост. Макар че в медицината  новородените се описват  с блуждаещ поглед: те просто физически не са способни да се съсредоточават и да задържат погледа си върху някакъв предмет; околните предмети новородените ги виждат като размити петна, и за какъв осъзнат поглед може да става дума! Въпреки това Новите деца променят вече предствата за това.   Достатъчно е да се вгледате в неговите очи и ще ви впечатли този дълбоко проникващ осъзнат поглед. Майките на такива деца казват: „Дали да вярвам или не, че детето ми е Индиго, но никога няма да забравя неговия ясен, спокоен и мъдър поглед след раждането му. Такъв поглед никъде и у никого не съм виждала”. Именно след този „рентгенов” поглед родителите разбират, че в семейството се е родило необичайно дете.

Според последните изследвания – около 90% от новородените днес са притежатели на основните характеристики на Децата на Новото Време.

Хиперактивност или особености на възприемането?

Децата на Новото Поколение се държат доста неприемливо от гледна точка на възрастните. Подобно поведение много често се възприема като проблематично. Психиатрите все по-често им поставят диагноза ММД (минимална мозъчна дисфункция), СДВ (синдром за дефицит на внимание), също така и аутизъм. Педагозите ги считат за неуправляеми, а възпитателите за прекалено разглезени. 
    Все пак е важно да се отбележи, че не всички Индиго-деца имат прояви на тези диагнози и не всички деца с такива диагнози са Индиго.
    Истинският синдром за нарушаване на вниманието се отличава с това, че детето действително не може да се съсредоточи на определена дейност или предмет за повече от 5-7 минути. А децата Индиго, ако действително са заинтересовани от нещо, могат да се занимават с това с часове. Проблемите с вниманието се появяват само когато на детето му е скучна формата на  подадения материал и хлапето просто не е заинтригувано. По този начин децата „излизат” от реалността и се пренасят във вътрешния им свят, където е много по-интересно и по-спокойно. 
    Много често децата-Индиго проговарят доста късно- след 3-4 годишна възраст. И докато настъпи този момент те предпочитат да общуват с родителите си чрез очен контакт или телепатично.От гледна точка на медицината това се счита като отклонение от нормата. Често при подобни ситуации им поставят диагноза „аутизъм”( в същото време докторите изпитват недоумение, защо липсват другите типични за аутизма симптоми и в поведението на детето има прояви на противоречащи за тази диагноза показатели).

Всъщност при  децата Индиго много силно е развита епифизата (Пинеалната жлеза (corpus pineale), или епифиза, е малко образувание, което се отнася към междинния мозък.По форма прилича на шишарка с размери от няколко милиметра, леко приплесната в предно-задна посока. Епифизата достига своето пълно развитие към седмата година от живота, след което се подлага на бавно обратно развитие. Тя е обвита от тънка съединителнотъканна обвивка, от която в дълбочина проникват преградки, които я разделят на делчета)

По последни данни именно тази жлеза отговаря за способностите на човека към телепатия и ясновиждане. Благодарение на тази особеност, децата Индиго много лесно общуват с хората. Проблемът възниква само когато възрастните започват да се съмняват във възможностите на този начин на комуникация и ги считат за анормални.
    Много често на децата-Индиго се приписва диагноза хиперактивност . При реалната хиперактивност детето не може да контролира своята моторика и да се спре, когато трябва. Същият е в постоянно движение, но движението е безсмислено. Подобно дете много трудно може да контролира поведението си. «Хиперактивността», която се приписва на  Индиго,  обяснява различния строеж на мозъчната му структура.   При тези деца енергиийните канали функционират по такъв начин че им позволяват много по-бързо да обработват постъпващата информация, за разлика от начините с които сме свикнали.
    Още една характерна черта за децата-Индиго е цялостното образно възприемане. Тези деца могат с мълниеносна скорост да хващат огромни реални взаимовръзки, както и текстове. Подобен вид мислене става от 400 до 2000 пъти по-бързо за разлика от обикновеното мислене, което се движи от мисъл към мисъл от дума към дума.
    Този факт обяснява невероятните резултати при IQ тестовете. Още един интересен факт е, че тези деца използват 10-14% от мозъчните си ресурси, на фона на другите хора, които използват 6-7%.
    Затова много често, когато възрастните разговарят с децата-Индиго, задават им въпроси,  децата бързо  отговарят и превключват на друга тема , за която събеседника само се е канил да помисли. И това невероятно високо ниво на енергия и интелект постоянно търси начин на изява в действия. Техният мозък обработва информацията със скоростта на светлината. Но ако самите деца , или възрастните около тях, не могат да  намерят приложение на тази енергия, на Индиго му става изключително скучно. Затова за тях е изключително важна възможността за самоизразяване чрез творчество, познавателна активност или физическа активност.Тези деца са тук за да действат! Тази енергия е стремеж за по-бързо и по-пълно изживяване на живота с реализация на целият  огромен творчески потенциал. И сега само си представете, колко търпеливи трябва да бъдат тези деца към околните, когато същите не отговарят на тяхната скорост.!

Доминиране и на двете полукълба на мозъка и проблемите в училище.

Любопитното е, че в последно време се отбелязва рязко увеличаване на количеството деца с доминиращо дясно полукълбо на мозъка, което не винаги е съпроводено с доминиране на лявата ръка. То ест ако такова дете (с доминиращо дясно полукълбо) е и левичар, може да се каже, че при него доминира дясното полукълбо. Но статистиката позволява да се предположи, че децата Индиго в равна степен ползват както лявото така и дясното полукълбо на мозъка. Което означава, че логическото и образното мислене у тях е уравновесено. Те се справят както с технически задачи така и със задачи изискващи  фантазия.
    Независимо от тези изключителни способности, успеваемостта на Новите Деца в училище може да бъде много низка!
    Отказвайки да губят време и сили за материал, който се подава с остаряли методи, тези деца просто се „самоизключват” от учебния процес. И в крайна сметка им окачват етикет за трудно обучаеми. При такъв подход към тях, те много лесно зарязват ученето, училището, могат да напуснат университета даже без да са  завършили стандартното обучение.
    На Новите Деца с тяхната „спирална” логика и образно възприемане им е необходимо кардинално обновяване на образователната система. Докато не се промени ситуацията  ще продължат да им „лепят” грешни диагнози като „хиперактивност”, „минимална мозъчна дисфункция” и „нарушаване на вниманието”.
    Много е важно родителите да осъзнаят, че съществуващата образователна система, за съжаление, не може да удовлетвори реалните потребности на тези деца за знания, и не способства за развиването на техния потенциал. Настоящата образователна система се е създавала при други условия, отговарящи на други изисквания и трудно може да бъде реформирана и преобразувана. Затова обръщайте огромно внимание училището да не отблъсне интереса на детето  към заниманията и изобщо към обучението. Правете разлика между получаваните в училище бележки и вашата лична преценка на знанията на детето ви.
    Бихме ви посъветвали да се запознаете с методиката на Монтесори (има вече и други подобни), която обръща индивидуално внимание на личностното развитие на всяко дете. Работи се в смесени групи, деца от различна възраст, защото отдавна е забелязано, че децата се учат един от друг. Преподавателите имат само организираща и наблюдаваща роля и се намесват само по молба на обучаващия се, когато същият има някакви затруднения. Детето само избира с какво и колко да се занимава. Подобен подход предоставя пълна свобода на действията и предполага следване на естествените наклонности на ученика, като благоприятства развитието му.

Новите деца и лекарствената терпия.
    Много родители вече забелязват, че при взаимодействие с Децата от Новото Поколение не успяват да преправят „трудните” им качества. Като решение трябва само да  разберете, защо детето  иска да постъпи по този начин, а не по друг и да се намери обяснение на образа на неговите мисли и действия – в това е скрит ключът за успешно взаимодействие.
    Трябва да се има предвид, че Новите Деца притежават повишена чувствителност към колективната среда, в която живеят (било то семейството, училището или цялото общество).  Тази чувствителност е част от тяхната енергоинформационна структура, която прецизно изчита енергийните полета на околните. Тези деца са обкръжени от хора и чувстват всички техни болки, страдания, неуредици в семейството и прекарват всичко през себе си . Установено е, че след целодневно общуване било то в детската градина или в училище, към края на деня се блокират енергийните центрове на тези деца и те стават ревливи, капризни за известно време, докато не се възстановят. Родителят в този момент може да помогне на детето си да се освободи от насъбралият се „боклук” чрез разбиране и търпение.
    Тази свърхчувствителност дава на децата възможност да се настройват според преобладаващото ниво на съзнание в тяхното обкръжение. И за съжаление точно тази възприимчивост може да способства за саморазрушението на детето, ако същото за по-дълго време попадне в негативна среда.
    Индиго децата действат не само като огледално отражение на отношенията на хората около тях, но и като мощни проводници на енергия. И ако те самите стават нестабилни под въздействие на прекален негативзъм това води до сериозни проблеми у тях.
    Много често тези проблеми се изразяват в хиперактивност, неуправляемост или болест. По този начин детето сигнализира, че нещо не е наред. За съжаление при подобни ситуации родителите нерядко считат, че приемът на лекарства е единствения начин детето да бъде накарано да учи, да се развива и да се поддържа някакъв ред в дома.
    Лекарите изписват лекарства като амфетамини за деца с разстройства на вниманието и хиперактивност . Същите се изписват и на деца Индиго, ако те се съпротивляват на възпитателната система и не се подчиняват на законите.
    Амфетамините -  това са група лекарствени препарати, отнасящи се към наркотичните вещества. Те не предизвикват пристрастяване и затова се счита, че уж са безвредни (което все още не е доказано) , но от друга страна същите притъпяват творческите способности  и интуицията. След приемането им е по-лесно децата да бъдат управлявани, но за съжаление страда интелекта. Затова много важен съвет за родителите: даже и да ви е трудно да се справяте с детето Индиго, преди да се доверите на лекаря и да започнете медикаментозното лечение, поставете на кантар всички за и против.

За радост, положението вече бързо се променя. Днес много представители на алтернативната медицина успешно работят с Новите Деца с помоща на диети, хомеопатия, фитотерапия, хиропрактика и много други.
    Също така е много важно да се работи и с родителите. Много често смяната на околната среда дава добри резултати. Но няма никаква гаранция, че новата ситуация ще бъде по-добра от старата. Ако не промените положението в самото семейство (вътрешни дразги, недоразумения, обвинения, злословие) външните промени няма да са много ефективни.

И в края една илюстрация по темата: Момиченце на възраст 1 год. и 9 месеца можела да казва само 4 думи, на 2,5 години-6-9 думи. Невропатолозите предложили детето да бъде лекувано с много силнодействаща лекарствена терапия; като поставили диагноза „мутизъм”(липса на реч). Но майката взела друго решение. След като успяла да намери причината за проблема  в самата себе си (гняв и обида към бившия съпруг заради трите бракоразводни дела; майката приела ситуацията чрез опрощаване на нанесените и обиди), момиченцето в рамките на 1,5 месеца  проговорило, като съставяло изречения от 4 думи. (лекарства през този период не са приемани). Трудно е да си представите как би се отразила употребата на психостимулатори на това дете.

Активен
    ангелска любов
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Февруари 10, 2013, 17:15:48 »

За невероятната ми среща с Данчето и дъщеря й Дария ви споменах неотдавна… Една необикновена жена, надарена с две прелестни деца. Едното индиго, а другото кристалче. До тук добре – нищо ново ще кажете. Само че и двете деца са с абсолютно запазена памет за това кои са, какви са, какво се случва на планетата, а майка им е истински притегателен остров на спасението за търсещите.
    Данчето е до такава степен свързана с децата, предимно с малкото момиченце, че само две минути с нея те карат да подскачаш от невероятния заряд и потенциал на енергията й. Малката принцеса те кара да трептиш от радост, а в същото време си респектиран от мъдростта и красотата на цялата Вселена, която се оглежда в очите й. С тези мои близки от духовното ми семейство ме срещна Духа, а това, че сме сестри беше едно от най-естествено изпуснатите реплики от принцеса Дария, съвсем непринудено, ей така, между другото  Истински необятен океан от информация искам да споделя с вас, затова директно преминавам към първата част от разговора ми с тях.Моята мисия е свързана със спасяването на души в момента – хора които са объркани, мислят че са луди и не разбират какво им се случва в момента. Когато те попаднат в една осъзната духовна група, промените започват да текат много бързо – колективната енергия е толкова силна, че повдига всички. Мисията на Дария: тя си е избрала родителите при които да живее. Тези родители трябва да я приемат таква каквато е, да не я тровят с лекарства. Нейната мисия е да ни върне от там, от където сме дошли.

5. А тя откъде идва?

Тя често говори за Звезда. (ударението на Е, б.р.) Казва, че идва от там. Казва “Аз съм дошла да ви кажа да не се страхувате от смъртта, защото смъртта е само преход към по-доброто състояние. Вие защо толкова се страхувате? Нали след това ни очаква най-хубавото!” Първото, което казва, че трябва да изчистим са страховете ни. После да повярваме в себе си. Казва, че в момента започва да се отваря една нова безцветна енергия в сърцето. Тази енергия е пътя към тази нова трансформация, която идва, защото в тази безцветност се крият всички цветове. Чрез тази безцветност влизаме в едно състояние, в което с мисълта си започваме да строим един наш нов свят. (пустотата, нищото, точката нула. б.р.)

9 ноември 2012, от Мартина Иванова

1. Здравей, Данче. Моля те, представи се. Коя си ти и защо живота ти е толкова интересен?

Майка съм на две дъщери – едната индиго, другата – кристал. Разбрахме за малката ми дъщеря, че е с по-специални способности на около 4 години и половина, когато започна да рисува разни неща – сгради, цветя, растения с точки около контурите им. Като я попитахме какво е това, тя учудено ни попита “Ами как какво, това са енергиите, вие не ги ли виждате?. Те са навсякъде – около камъните, около растенията, цветята”. Ние малко се шокирахме. Повечето аз бях шокирана, а мъжа ми реагира по-сокойно, беше по-подготвен. След като научихме за това, Дария ни заведе в парка, седна в поза лотос, която до тогава не бях чувала – нищо не знаех за пози, нито за учения, практики. И каза – сега ще направим най-хубавото – ще свържем сърцата си със Слънцето. Вие много имате нужда от това, защото сте доста твърди, забравили сте откъде идвате, а аз съм дете, което съм ви избрала и искам да ви покажа неща, които ще са ви полезни. Започна да ни говори за това, че сме много твърди, че е погрешно да мислим с главите си, вместо със сърцата си. Тогава още не знаех какво се случва, защо се случва, трябва ли да правя нещо. Това се случи през 2007 г.

След това обаче се появиха едни много силни енергии в мен, които така и не успях да разбера за какво ми се дават. Реших да отида да се изследвам при д-р Игнат Игнатов, който ми направи снимка с кирлианова фотография. Установи се че имам аура на 20-годишен лечител, тоест – че мога да лекувам. След като разбрах това, взех решение да започна да се занимавам с лечителство, за да мога да помагам на хората. С течение на времето обаче осъзнах, че правилния начин да помагаш на хората е да им кажеш и покажеш какво те сами да правят, не да ги лекуваш, а да ги научиш сами да се лекуват. Не трябва да се намесваш в тяхната енергия и да ги лекуваш. Всяка намеса в чуждата енергия е неправилна, трябва да дадеш насока, да им покажеш. Силата не е в лечителя, неправилно е да се възхваляват отделни хора като по-специални, по-висши, гурута. Всичко това, което е дадено на хората, то е дадено за всички – всеки е в състояние сам да се лекува, стига да разбере за какво става въпрос, как да го направи и да си повярва. Защото ние вървим към едно колективно съзнание. Не може да създаваме и подхванваме и водачи и гурута – така само слагаме прегради между хората. А когато кажеш на хората, че всички сме еднакви, равни, едно цяло, че всеки е достатъчно могъщ за да твори сам своя вселена, тогава виждаш в хората вярата, невероятното усещане, че могат да се справят с всичко, с всички трудности, че няма никакви спирачки пред тях. А когато им кажеш “ела да те излекувам, дай 50 лв.”, това в най-добрия случай ще им реши частично проблемите, но явно след това пък се отварят други проблеми. Ти си разрешил един проблем, но веднага след като го излекуваш (на друг човек), идва друг проблем и той е на по-високо ниво. Затова и се отказах от мечтата ми да имам център за лечение и да лекувам хора.

2. Това означава ли, че хората които лекуват чрез различни методи всъщност не правят най-добрия избор? А дали и някаква негативна енергия не се връща и към тях тогава?

Да. По онова време Дария (малката дъщеря) ми каза “Мамо, ти знаеш ли, че когато започнеш да лекуваш, нещо винаги ще остава след това в теб. Може да е едно зрънце само, но то ще остане в теб. И когато започнеш да лекуваш много хора, това зрънце се увеличава все повече и повече и става черно. Ти наясно ли си с това, което започваш да правиш? Искаш ли твоята хубава, бяла енергия да бъде помрачавана от негативната енергия на другите хора? За да им е дадено такова изпитание на хората, Господ явно така е решил.”

Ето един пример: Един човек решава да открадне някаква дамска чанта. Последните пари на жената са в тази чанта. И този човек после идва при теб да му помагаш. И ти помагаш – чистиш го. Обаче след като изчистиш този човек, той нищо не разбира от урока си и си казва “А, ами че то няма никакъв проблем, мога да продължа да си правя същото”. И така се получава един кръг. Той получава изпитание, обаче ти започваш да изчистваш от него нещата, заради които е получил изпитанието. А ти в случая изобщо не му помагаш, ами пречиш. Затова всеки трябва да направи своя избор. Моят избор беше такъв – отказах се да лекувам. Хората вече могат сами да се справят с проблемите си, дори с лечението си.Всички избори, които трябва да направим са в нас. Детето не ми каза какво да направя, какво решение да взема, а само ме насочваше с въпроси. Тя ми е казвала, че правото на избор е даден на всеки човек, от него зависи какъв избор да направи. Ако си зле, ако не се чувстваш добре – просто направи следващия си избор, Вселената е отворена.

3. Какви неща е споделяла Дария с вас?

Дария дойде с много информация. Говорила ми е с таква конкретика за планети, за измерения. Даже до 7-годишната си възраст ми е говорила много по-точно и ясно какво се случва във Вселената, какво ни предстои. Сега пак разказва много неща, но малко или много вече сме я вкарали в матрицата на 3D, на образованието, на живота – тя трябва все пак да свикне да живее тук на Земята. Но това какво е тя, откъде е дошла, какъв е произхода и миналото й – тя казва, че никога няма да го забрави.

Имаше един много интересен случай: излезе по телевизията информация за новооткрита планета, близнак на Земята. Тя изчака да мине цялата информация, която течеше по телевизията и ме изведе навън. Каза, че са казали само част от истината и започна да ми показва разни звездни формирования в небето и  да ми разказва за тази планета.
    Каза, че на тази планета има живот само в един определен отрязък, точно на линията между тъмното и светлото – така се изрази. Едната страна на планетата е бяла, другата е черна. Има едно червено слънце джудже, около което се върти обаче винаги от едната страна е светло и топло, а от другата е тъмно и студено. И аз се усъмних и започнах да търся информация в интернет – все пак по телевизията казаха, че планетата се върти. И наистина – всичко се припокри като информация. Да, планетата се върти, само че скоростта й на въртене към себе си и към слънцето е една и съща – синхронно въртене. Тогава за първи път видяхме че тя познава информация на ниво макрокосмос. Беше много интересно като каза за една от планетите “Ох, на тази планета ядат червеи, животните са им без опашки, колко неприятно. Добре, че вас съм ви избрала”

4. Двете ти дъщери са типични представители на две коренно различни нови деца, как се справяш с това – сигурно е част от мисията ти?  А какво казва Дария за нейната мисия?

Дария още като малка започна да ми разказва за всичките тези неща в големи подробности. Записвала съм много от нещата, които ми е разказвала в едни тетрадки. Тя в началото имаше голямо желание да говори на тези теми. Всичко излизаше от душата й, обаче аз не бях много подготвена тогава. Но въпреки това приемах всичко – та нали ми е дете! Вярваш или не – това няма да спре развитието на нещата-те си се случват. В момента в който осъзнах какво невероятно дете имах, как тя е дошла тук за да спасява не само мен, но и хората, сред които се движи, каква важна информация идваше чрез нея, исках да кажа на целия свят. Исках да разкажа на всички какви хубави неща ни чакат, за преходи, портали им говорех. И всички казваха “Ти си луда”. Голям отпор получих. И после осъзнах, с помощта и на мъжа ми, и на Дария, че тези неща не бива да се говорят така безразборно на хора, които не са готови. Всички искаме да стане най-доброто, но някои хора ще минат по друг път. 

Голямата ми дъщеря е индигово дете. С нея обаче не се справихме така добре, не я усетихме и разбрахме навреме, За индиговите деца казват, че са доста властни, с по-голямо его, своеволни, напористи и нетърпящи възражения. Имат си собствено мнение за нещата и отстояват своята истина. Но без това те няма как да успеят да разчупят този строй, трябва да са авторитети. Голямата ми дъщеря изобщо не признава други авторитети Даже си мисля, че нейната мисия е по-сериозна. Казва се Весела, на 23 години е – индиго. Те трябва да минат през тръните, да утъпкат пътя. Докато белите ангели като Дария вървят след тях. Индиговите деца се възмущават, съпротивляват се, не искат да ходят на училище, виждат неправдата, виждат всичките проблеми на обществото през собствената си призма, но искат да ги решат сами! Още в училище се опитват да ги вкарат в едни шаблони и модели, които децата не искат да спазват. Всички родители на такива деца започват да се тюхкат, да говорят как имат големи проблеми, обикалят по лекари, по психолози и психотерапевти и слагат децата си на медикаментозно лечение. За тях това са болни деца, които трябва да бъдат излекувани! Така стана и при нас за жалост. Признавам си, че направихме грешка – давахме й лекарства в продължение на 6 месеца, а изобщо не е трябвало да правим това! Отначало имаше едни странни втренчвания, после започна да прави припадъци и лекарите ни наплашиха, че ако не започнем да й даваме лекарства, няма да спрат тези припадъци. И ние взехме, че им повярвахме. А просто е трябвало една изчистваща програма, енергийно. При нея има много висока концентрация на енергия, Мисълта й тече толкова бързо, че буквално се получават искри, тя понякога не успява да изкаже с думи мислите. Това са много интелигентни, но и властни деца. И дойде момент, в който тя сама взе решение и спря лекарствата, беше само на 15 години. Каза ни “Рано или късно вие ще разберете, че сте направили грешка като ми давахте тези лекарства. Но сега аз сама поемам отговорността и вземам решение за живота си”. Децата индиго са много самостоятелни, те искат сами да откриват и изживеят нещата – да се удрят, да падат, да стават, сами да се отриентират. Не искат нищо наготово. Искат да се откъснат, да са сами и самостоятелни.

Хубавото в цялата работа е, че след тези ми опитности с голямата дъщеря, аз започнах сериозно да чета, да търся информация, да се образовам. Много хора говорят и пишат за тези деца, но малко са живели с тях. Индиговите деца са много самостоятелни, знаят си пътя и не искат никой да им се меси, знаят си мисията. Те много ни обичат, но не винаги го показват, не и по начина по който го правят белите ангели като Дария. Дария е винаги прилепена за нас, винаги иска да ни прегръща, да ни усеща, иска да демонстрира любовта си непрекъснато и да чувства любовта. Ако ги оставиш сами, те страдат. Когато ги откъснеш от духовното семейство което са избрали, те страдат, Особено като са по-мънички – 5-6 годишни. Всичките са невероятни деца, с ясно отворено съзнание за мисията си тук, но са разлини като същности. Едните проправят пътя, а другите внасят любовта след тях, хармонизират.

Децата индиго са невероятни учители. Те те учат на нещата, които трудно ще минеш сам. Аз преди време бях много милозлива и исках да помогна на всички, И дъщеря ми каза, че ако продължавам тка, няма как да се оправя в тази среда. Тези деца ти дават изпитания, които трябва да преминеш като опитност, а кристалите просто те обгръщат с любов. Толкова са чисти и крехки тези ангели на любовта, че понякога си мисля, че ще им е много трудно да се справят с тази чернилка, която още я има тук. Иска ми се хем да ги съхраним като душеност, хем да им помогнем да се справят с живота тук.
    « Последна редакция: Февруари 10, 2013, 18:14:05 от ангелска любов » Активен
    ангелска любов
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Февруари 10, 2013, 18:15:37 »

5. А тя откъде идва?

Тя често говори за Звезда. (ударението на Е, б.р.) Казва, че идва от там. Казва “Аз съм дошла да ви кажа да не се страхувате от смъртта, защото смъртта е само преход към по-доброто състояние. Вие защо толкова се страхувате? Нали след това ни очаква най-хубавото!” Първото, което казва, че трябва да изчистим са страховете ни. После да повярваме в себе си. Казва, че в момента започва да се отваря една нова безцветна енергия в сърцето. Тази енергия е пътя към тази нова трансформация, която идва, защото в тази безцветност се крият всички цветове. Чрез тази безцветност влизаме в едно състояние, в което с мисълта си започваме да строим един наш нов свят. (пустотата, нищото, точката нула. б.р.)

6. А как се чувства в този свят всъщност, как се чувства в училище?

Понякога съжалява, че тук вижда много черно, от това страда имунната й система, спада и енергийния й заряд. След като отиде на училище, тя се чувства много много зле. Налага се след това вкъщи да правим разни изчистващи процедури, защото тя казва, че в училище има много черно, много агресия, много метали и изкуствени материали, които не се отразяват никак добре на тези нови деца. Но от друга страна те сами са избрали да дойдат и да живеят тук точно в този момент. Тя казва “Аз имам изпитание и трябва да го издържа, защото аз съм го избрала.” Тя сама казва, че знае много добре, че е избрала този живот, родния си град, родителите си, средата в която живее.

Отначало отделих много време за да търся подходящо училище за нея. Казваха ми, че има подходящи условия в Америка, в Русия, в Китай. Обаче с времето осъзнах, че това е ненужмо. След като тя е избрала да дойде точно тук, значи тук трябва да бъде, за да изпълни мисията си. Тя много харесва Китай, знае, че там ще се чувства по-добре. Но ако се намеся и я преместя там, имам чувството, че ще попреча да изпълни мисията си такава, каквато я е избрала. Това би означавало да наложа своя избор и така да променя нейния. Тя ще си върви със съучениците си до там, до където е избрала.

Дария много обича да е с децата, не иска да се лишава от тях. Но нещата, които учат в училище, тя просто не ги разбира. Ето конкретен пример: правят контролно в училище. Дават им схема, разграфена на четири: камък, растение, животно, човек. И трябва да се реши теста – кое от изброените е жива материя, кое не е. Тя е писала, че всичко е жива материя. А според разбиранията на училището, това не е така. Другото неприятно нещо в училище са оценките. Тя казва “За мен оценките са съревнование. Никога не ни съревновавайте. Така изкарвате от нас лоши емоции”. Когато тръгнеш да съревноваваш децата – било в училище, танци, спорт – ти изкарваш злобата от децата. Няма такова понятие като добра спортна злоба. Това е негативна, разрушителна емоция. Дария не хресва това съревнование, цялата й същност се бори с това нещо. 

Дария казва, че когато влезе в голям град, усеща тъмните енергии от агресията и негативните емоции на хората, замърсяването на въздуха, многото коли. Хубаво е да се правят общности, в които да има по-добри условия за тези деца. Но това не е техния избор. Все едно да станем като хората, които отиват в манастири, ашрами, отделени общности. Живеят абсолютно изолирано, в среда, в която няма как да преживеят целия спектър от опитности, които ги водят напред в развитието им. Да, в такава стерилна среда можеш много да вдигнеш вибрациите си, но каква опитност получаваш, как опознаваш живота? Ами ако душата е избрала друго нещо и заради нечия чужда намеса не успее да ги преживее докрай – това ще предизвика поредното превъртане, поредното идване на Земята, отново, за да може да изживее избраните неща. И сега съм изправена пред сериозен избор – дали трябва да създадем общество, в което да се изолираме с тези деца и определени хора, или да сме тук сред хората, сред множеството и да спасяваме още души, които имат нужда от информация, търсят подкрепа и себеподобни, които да им кажат, че не са луди. Масата, може би около 80% от хората ни мислят за луди обикновено.

7. Какви други неща е споделяла Дария с теб?

Още в самото начало започна с едни въпроси: “Защо сте толкова твърди, защо мислите с мозъка си? Стига с тези мисли, махнете ги тези глави, мислете със сърцето.”. Някои от нещата, които ми казва са трудни за възприемане от хора, които не са стигнали до такова ниво. Разказва как ще имаме светлинни тела, как във Варна има портал, как ще минем през спиралата, как по време на тази спирала се закачат ДНК нишки, тогава се отваря и третото око и ще видим света в пълната реалност, вместо тази илюзия, която виждаме сега. Казва, че нещата, които ни се случват сега са просто сън. А в сънищата, които сънуваме са истинските неща. Казвала ми е “мамо, вие в другия свят няма да перете, няма да чистите и да правите неща, които не харесвате. Ще правите само това, което ви е на сърцето.” Разказва, че този Преход, който се разгръща в момента ще го минем с физическите си тела. Новите ни енергийни тела няма да са толкова видими, колкото ще светим. Според това кой на каква тема, с какви емоции говори, светва различна чакра и различен цвят. Това ми го разказа наскоро. Каза ми: “Ние ще се различаваме по светлината. Няма вече да мислите как сте облечени, кой как изглежда. Няма да има лъжа и манипулация, защото веднага нещо светва, което ще ви издава”.Казва, че телата ни ще станат толкова фини, че ще можем да преминаваме през всичко, дори през стени. Това сигурно звучи много странно и трудно за възприемане от логическия ум, особено за хора, които не са много запознати с промените. И не само това, всичко, което си помислиш – ще става, веднага се материализира. Например искаш някаква храна – веднага се материализира. Искаш да отидеш някъде – и вече си там.

За Дария е много характерно, че не познава и не признава времето. За нея няма време, няма минало, бъдеще. Знае, че ще го има този преход, но не може да каже точно кога. Никой всъщност не знае това с точност. Това явно ще е изненадата на Създателя.

8. Какво знае за Прехода тя, как ще се случат нещата?

Говори за спирала. Във Варна има портал, през който ще преминем. На много места има портали. По време на този процес влизаме в процес на спирала. Там вече колко време ще седим – никой не може да каже. Много зависи кой на какво ниво съзнание е. Ще има и хора, които ще влязат в спиралата, но ще се върнат от там. Защото страха от непознатото, от това, което се случва, ще върне някои хора. Трябва да сме с отворени сърца. Това което ще ни се случи е невероятно. Но страховете са нещото, което може да ни попречи. Затова спасяването на душите е толкова ключово. Трябва да се говори на хората, трябва да има информация, да започнат да се подготвят.

9. Как да се подготвят?

Могат да се подготвят много просто. Само чрез две неша. Тя каза: Отворете сърцето, любов и светлина. Няма друго. Съвсем простичко е. Всичко останало е една илюзия, различна за всеки.. и всеки си влиза в неговата измислица. Колкото и да се чистиш и освобождаваш от привързаности, страхове и тъмни емоции, все пак си в 3Д. Тук има разни конфликтни ситуации, неще които те изнервят, материален живот – пари, дрехи, храна. Трябва да изкарваш пари. Пак си в земните дела и изпитанията ти вървят. Но паралелно с това, трябва да се издигаш в нивата. Колкото са по-големи трудностите които преодоляваш, ти се качваш на по-високи нива. Дария казва – трябва да минем през всички трудности, защото на следващите 12 нива, нещата са съвсем различни. 

10. А какви са типичните особености, с които се характеризират промените, които стават с нас, с телата ни?

Промените, които се случват с мен и с Дария на ниво физическо тяло са доста странни… Тя има.. ами няма как да го кажа по друг начин – има отвори по главата си, на чисто физическо ниво. Като дупки в твърдата кост – съвсем меки части. Има ги при всички от семейството. При мен има три такива меки “дупки”, но при нея са на много места. Това също й създава понякога дискомфорт, боли я. Казва ми, че започваме да излъчваме вече лъчи през тези канали. Мен лично тези промени ме карат да спя. Особено често през деня. Започват да ми пищат ушите, приижда информация. Имаше дни в които нещо ме разсейваше, трябваше да стана, разсъних се и усетих процеса много болезнено! Така че искам да кажа на хората да са спокойни, да приемат тези трансформации, но ако тялото им иска да почива, ако им се спи – него го направят, да не се съпротивляват, защото иначе процесът може да бъде много дискомфортен и дори болезнен.

Всичките тези промени се случват с енергията която идва от Слънцето. Дария ми обясни всичко. Като има магнитна буря по телевизията обикновено  казват “Пазете се, стойте вкъщи, не се излагайте на слънце”. Обаче всичко това е подвеждащо и заблуждава хората, не е вярно. Това са едни частици светлина, които пристигат при нас за да ни изчистят и трансформират. Хората го чувстват силно и понякога дискомфортно, защото енергията е много силна, телата ни са замърсени, а в момента става изчистване и трансформация както на духовно, така и на физическо ниво. Когато отидем на лекар обаче в момента, с тези ни болежки, лекарите само експериментират с различни лекарства, но са безсилни да помогнат. Ако човек е толкова вкопчен в лекарските методи и послуша да се натъпче с лекарствата – най-много да си влоши състоянието, да си смъкне вибрациите до ниското ниво на лекарството – на химията. Така че по-добре да изчакат хората да отмине дискомфорта, да не посягат към лекарствата, или да потърсят други алтернативни методи за лечение – хомеопатия, билки, добавки.

11. И това всичкото ти го казва Дария, така ли?

Ами то вече сме сляти ние двете. Ние вече 9 години споделяме всичко, заедно сме непрекъснато, няма как да не се слеем. Вече сме едно цяло. Това, което идва към нея като информационен пакет, се прехвърля и към мен, и тези неща, които тя не успява да ги изкаже с детския си речников запас, ми го прехвърля на мен. Аз не ги виждам нещата, които идват към мен, но ги усещам – това дава много по-цялостна информация. Невероятен синхрон и единение постигнахме. Това което ни предстои е нещо невероятно. Тя казва нещата по нейния си начин, по детски, а аз успявам да ги обясня така, че да се разберат от всички. Макар че често Дария казва такива неща, които смайват хората. Вярвайте в децата си, слушайте ги, те са ни учители. Те притежават новите кодове. Те идват от много високи нива, от много висока вибрация. Само при мисълта, че от толкова висока вибрация са избрали да слязат на нашата – само това е достатъчно доказателство за любовта и мисията, която имат те тук.

За да ни каже всичките тези неща, за да бъде с нас, тя си сваля енергията, за да може да трепти на нашата честота за да я разберем. А от това не се чувства добре, започва да изпитва стрес, притеснява се от много хора. Но когато се чувства спокойна в по-малка компания се отпуска и казва много неща. Каза също, че вече хората които знаем за тези неща, за новите деца, за мисията им- трябва да говорим с повече хора. Най-интересното е, че аз вече не я приемам само като мое дете, а като дете на всички. Тя самата понякога се обръща с “мамо” към някои от по-близките ми приятелки. Ние сме от едно духовно семейство. Всички сме в това семейство и сме си някакви близки роднини. Повечето деца които идват знаят за какво става въпрос.. но много от тях не помнят, а някои избират и материалното. Но сега, с тези трансформации – всички деца ще започнат да си спомнят!   

В момента е пълно с такива деца като Дария, но не всички са готови да се отворят, защото направо си е страшно за тях – все още е много черно, много негативна енергия има. Но децата се усещат взаимно и когато стане дума за такива неща, веднага наострят уши, познават прекрасно тези теми. Когато Дария е сред другите деца – видях го вече – сякаш всичките стават на нейното енергийно ниво, сякаш агресията се стопява. Това, което се излъчва, обгражда всички и те започват да вибрират на едно ниво. С тази разлика, че другите деца още не говорят. Дори и ние – с нашите закостенели схващания, предразсъдъци, стресове и страхове – ние също ставаме като нея. Ние сме си в дома чрез тези деца – забравяш за всичките ненужни неща, които те тормозят и просто живееш на честотата на любовта. Ето това е петото измерение.
    Активен
    ангелска любов
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Февруари 10, 2013, 18:17:23 »

Продължаваме разговора с вълнуващите герои на Новото време от ВАРНА – Данчето й кристалното ангелско дете Дария.
    Благодарим за всички прекрасни, развълнувани отзиви след първата част на материала с тях, благодарим за добрите думи и подкрепа. Знам, че много от вас се разпознават в описаните преживявания, мисли и информация, или пък разпознават децата си. Това е съвсем нормално! Децата като Дария са хиляди, може би милиони. Много са и са навсякъде. Всеки един от нас носи част от промените закодирана в ДНК кодовете си, и от нивото ни на осъзнатост зависи дали ще успеем да ги разкодираме и активираме. Знам, че следващите думи могат да подействат точно като катализатор и отключване за много от вас. Знам, че четете този текст не случайно. Знам, че сърцето ви се изпълва с радост, благодарност и съпричастност. Насладете се на тази енергия, топлина, любов и благодарност и ги насочете към нашата светла малка героиня. Мисията й в прехода е съществена, а всяка фокусирана вълна от любов я подкрепя и й дава сили да я осъществи.

- Един от най-интригуващите и нашумели въпроси днес е – какво ще се случи с нас след прехода. Знаем, че отиваме към едни по-високи нива на съзнанието, към пето измерение. Но какво е характерно за този свят там?

В момента вървим към високите нива на съзнанието, но паралелно с това продължаваме на пребиваваме в материята и съпровождащите я изпитания. Но паралелно с тях, трябва да се издигаш в нивата. Колкото са по-големи трудностите които преодоляваш, ти се качваш на по-високи нива. Дария казва – трябва да минем през всички трудности. Самоусъвършенстването ни е безкрайно. Тук в момента се занимаваме с много неща, които са излишни, всички са в една матрица и не могат да видят истината. Но там където предстои да отидем, нещата ще бъдат много по-различни. Ще учим много по-лесно. Това, което в момента е характерно за материални ни свят там няма да ни е нужно. Сега имаме много материални потребности, защото доброволно сме се съгласили да слезем толкова долу в плътната материя, в най-ниските вибрации. Пари няма да ни трябват след време. Храна според Дария ще ни трябва само до определено ниво, а след това ще се храним само със светлина и ще се лекуваме с кристали. Тя това го прави и в момента. Ние вечно се притесняваме за нея, че яде много малко. Но тя казва “Аз ям само това, което наистина ми е необходимо и заедно с това си хапвам и светлина.”

Понякога се случва да се изкуши и да хапне нещо, което не е добра храна и много скоро се появява проблем в последствие – възпалени сливици, или нещо друго. Тя като малка изобщо не искаше да яде месо и животински продукти, но ние я насилвахме. Сега вече свикна и с тези храни и като нещо такова й се яде – даваме й. Но след това задължително ги преболедува изконсумираните недобри храни – кашлица, секрети веднага се появяват – чисти се. Тоест – дори тя се замърсява сега като не яде правилни храни. Но това няма да продължава още дълго. Ще дойде време, съвсем скоро когато ще можем да пречистваме всяка храна със силата на съзнанието си. А след трансформацията няма и да има нужда да чистим нищо, защото всичко ще бъде пречистено. Не знам колко време ще продължи всичко това. То вече тече в момента, процесът е активен. Има хора, които твърдят, че тази трансформация ще продължи още много години. Но аз чувствам точно обратното – че се приближаваме все повече и повече и съвсем скоро ще бъде кулминацията на прехода. С много висока скорост идват големите промени и не ги виждам да се разгръщат тепърва още 20 години.

- Какво е мнението на Дария за ваксините? 

Това е много, много важен въпрос! Не веднъж Дария е казвала “Хора, моля ви, спрете с тези ваксини! Това е невероятно зло!” В момента има много агресивна рекламна кампания за една ваксина за превенция на рака на маточната шийка при жените, която е много, много опасна! Имунната система, всичко се срива с тази ваксина.   
    Всичките ваксини които се слагат на децата действат точно така – сриват съпротивителната система на децата. Ние слагахме ваксини на Дария до известна възраст, а тя все се съпротивляваше и пищеше. Накрая ни каза “Господ ще ви накаже, ако още един път ми сложите такова нещо. Ще дойде време и ще разберете.”.
    Интересното е, че тя никога не е боледувала сериозно. Всички детски болести, които се изкарват “задължително” при нея не се проявиха. Никакви шарки, нищо. Дария твърди, че е с 12 двойни активни нишки ДНК. И вероятно тези болести тя изобщо няма и да ги преболедува.  Структурата ни вече е различна, не само на децата, но и на възрастните хора. Вече нямаме нужда от тези ваксини, ако изобщо някога е имало нужда от тях.
    За ваксините – Дария ги вижда по много интересен начин. Веществата, които съдържат, тя ги вижда като червени точки, които се движат в организма на човека. И тези червени точки се насочват към главата, може би към мозъка. Последствията след ваксини са доказани и са страшни – има деца с епилепсия, деца аутисти, деца с болни крака, всичките жертви на ваксините.

Но и на това вече му се вижда края! Хората стават много по-осъзнати. Вечното домогване за пари, игрите на бялата мафия – вече няма да могат да се развиват по стария начин. Създателят е приготвил много голяма изненада за хората, които си въобразяват, че могат да продължат да ни манипулират и “лекуват” по старите начини. Как се случваше всичко до сега? – Взимат ни още като малки бебета, слагат ни един куп ваксини, разболяват ни и след това цял живот ни лекуват. Цял живот сме абонирани за най-новите изобретения на химията на фармацията, за да върви бизнеса. После какво се случва – вкарват ни в училищата, където всички са в едни и същи рамки, там затъпяваме,  не успяваме да се оправим в живота, страдаме от какви ли не неудачи и психически травми, не познаваме истинския си потенциал, не си вярваме, неуспешни сме. И какъв е изходът – тръгваме пак по психотерапевти и психиатри да ни лекуват. Къде ни е свободата в този шаблон? Може ли някой да каже, че сме щастливи в тези рамки? Дори супер богатите хора – те са много нещастни. Но и много от тези хора също се осъзнават и започват да помагат, да споделят богатството си. Те също ще преминат тази трансформация.

- А кога се очаква точно да се случи според Дария?

Не мога да кажа с точност. С годините се наслагва информация и тя се повлиява от това, което чува. За Дария няма линейно време. Преди като беше 5 годишна ми е казвала, че когато стане на 10г. ще има голяма трансфромация. (бел.р.: в момента Дария вече навършва 10 г.) Според мен е много хубаво това, че никой не може да каже кога и какво точно ще се случи. Защото само така можеш да си истински и непресторен в собствената си вътрешна трансформация, а не да се повлияваш от някакви дати, в които някой ти е казал, че нещо ще се случи. Всеки сам ще реши кога е неговия момент. С всеки наш избор, ние променяме съдбата си.  Мисля, че няма да преминат всички хора. Интересно е, че Дария ни накара да си свалим обеци, накити – всичко, което е от метал. Защото енергиите, които ни отнемат металите са много силни. И по време на тази трансформация, металите ще се трансформират. Ще се редуцират и върнат към първоначалното си, природно, естествено състояние. Може и да не съумеем да ги видим с очите си променени, но те ще се видоизменят.

- Това означава ли, че ще се разрушат жилищните сгради, нали те имат голямо количество метали в конструкцията си?

Това е много резонен въпрос, който всички ми задават. Дария каза да не се притесняваме, че за всичко ще бъдем предупредени навреме и ще се погрижат за нас – всичко да ни е наред. Забавното е, че на много места по света (и това е доказано чрез сателитни данни) има построени специални бункери, дело явно богатите хора, които са решили да се спасяват за края на света. Много дълги, с километри, заредени за няколко години с храна и вода. Голямата ирония е, че тези бункери са метални. Когато Дария разбра за това се изуми и каза “Ама тези хора добре ли са? Защо си причиняват това? Че те няма да могат изобщо да излязат от там”. Или пък – представете си друг сценарий – по някакъв чудодеен начин да успеят да излязат от металните си бункери. Представяте ли си в какава реалност ще се озоват? Те ще се побъркат!  Ще видят съвсем различна реалност – Земята ще бъде в 5то измерение, за което те не са готови, защото вибрират на честотата на плътната материя, на трето измерение.

Но не трябва да се притесняваме за този момент. Дария ни е казала, че ще бъдем изрично предупредени и подготвени. Ако трябва, ще излезем някъде извън жилищните сгради – на чисто място, дрехите ни е хубаво да бъдат от естествени материали, да нямаме никакви метали по нас – ципове, обеци, всякакви украшения. Всички изкуствени материали ще се разпаднат. И това важи не само за дрехи и материали от бита, ами и за храните. Всички изкуствено създадени ГМО храни няма да издържат на този преход, няма да продължат да съществуват.

Това, което вече се знае от много източници ми го е казвала отдавна Дария – че всички планети ще се подредят в една права. Начерта ми планетите и потока обединяваща се енергия. В нея е разковничето. Дария каза, че в момента има всякакви енергии, разфокусирани и разпръснати навсякъде. Тогава (през декември?) ще стане обединението – всичко в едно. Ето ти го колективното съзнание. Това ми го каза много отдавна, опита се да ми го обясни детето. Едва след това тръгнах да търся в книгите и интернет, по всякакви източници информация, тогава попаднах на термина “прецесия”. Непрекъснато търсех потвърждения отвън.

- Добре де, ама това с разпадащите се метали няма ли да бъде болезнено все пак? Има хора с разни импланти, изкуствени ченета, байпаси?

Да, сигурно ще бъде болезнено. Точно затова  много хора няма да успеят да преминат – заради страха ще дадат назад и ще предпочетат да си останат в добре познатото, където да се скатаят, вместо да се хвърлят напред в непознатото. 5 милиарда ще се върнат, а около 30 милиона ще преминат – според информацията дадена от Сал Ракели. Но това е информация от него, аз не мога да дам такива данни! Не знам!

- Беше споменала, че голямата Хеопсова пирамида е много важна и Дария често я вижда и говори за нея. Даже я беше видяла в медальона, който нося. Каква е нейната роля?

Да, важна е. Дария често говори за голямата хеопсова пирамида. Има кристал на върха й. И кога и как не знам, но този кристал се е активирал. Самият кристал не се вижда на физическо ниво, но на енергийно ниво стои. Ние сме тези, които непрекъснато изпращаме енергия към мястото, където стои кристала и лека полека запълваме тази празнина там. Тази “празнина” всъщност вече е доста запълнена, почти е пълна. Дария казва, че когато се запълни изцяло, тогава ще започне процеса.Възможно е това да стане на 12 декември. Тогава – на 12.12.2012 се затварят решетките.

Не са малко съществата, които искат да ни заблудят. В момента се води истинска битка за душите. Говори се и за неистински чуждопланетни кораби, които ще искат уж да ни спасяват. Говори се, че може да има опити за заблуда, за холограми. Дария гледа да не ни въвлича в мисли и информация за  конспирации. Защото ако оставиш съзнанието си да тръгне в тази посока, ако започнеш да мислиш за тези същности – пак си в капан, с вниманието и страха си ти подхранваш с енергията си точно това. Спасението е само едно и то е вътре в нас, само това мога да кажа – слушайте сърцето си. С Дария говорихме съвсем скоро пак на тази тема и тя каза, че с всеки ще се случи точно това, в което вярва.  Реалността му ще бъде точно такава, каквато човекът вярва, че ще бъде.

- А каква информация има Дария за ДНК?

Тя седна и ми начерта много подробно ДНК структурата ни. Казва, че нашите двойни ДНК връзки са 6 на брой и са непосредствено свързани с функциите на мозъка. Колкото повече нишки ДНК се активират, толкова повече умения ще придобиваме, ще се отвори и третото ни око. Всичкото това според мен ще стане по време на спиралата. Това е нещо, което вероятно няма да се повтори повече. Или поне се случва за пръв път сега. Затова толкова много души искат да се въплътят точно сега. Живеем в най-хубавото време. Дали ще има втори шанс, дали някой ще пропусне великия момент – това не знам. Когато се е взимало решение какво може да стане, на всеки от нас му е дадена Божествената искрица, всеки я носи в себе си, в сърцето си. На всички са дадени равни шансове. Но е дадено и още едно нещо, което е най-голямото и великото – свободният избор. Всеки трябва да направи своя свободен избор – да премине или не. Никой не трябва и не може да се опитва да се меси, да влияе и да нарушава правото на свободен избор. Всеки трябва сам да вземе решението си.

Има си хора, които харесват третото измерение, харесва им твърдата материя, играта на конкуренция, пари и власт, агресията и войната. Те искат да останат тук, в тази реалност и да продължат да трупат такива опитности. Това си е техният избор и той е ОК. Но Дария ми е казвала, че който избере да остане в това измерение, в това ниво, ще преживее истински ад. Няма да има различни планети, на които да се пръснем, ще има просто няколко различни измерения, които ще съществуват тук. И всеки ще избере в кое измерение иска да живее.

- Ти имаш много сериозен опит в разходките между измеренията. Разкажи ни за тях?

За да получа такъв невероятен дар като това дете, то трябва и да се изчистя по някакъв начин, нали? И тъй като аз не ходя на работа и за мен не течеше стандартния процес на изчистване със срещи с други хора, конфликтни ситуации и предизвикателства, трябваше да ми се случи по друг начин. И така през февруари започна нещо много странно при мен. Уж като кръвоизлив, но беше нещо средно между плазма и кръв. Срещнах се и с друга жена, при която е имало подобно изчистване, но само плазма, без кръв. И така, започна се – първи, втори, трети месец.. и все не спира! Правиха ми какви ли не изследвания, изчиствания, но нито една диагноза не се потвърди! Усетих лично, от моя собствен опит как става трансформацията в тялото, как се пренастройва решетката, но само когато сам вземеш избор и поемеш отговорност за него! В началото се опитвах с всички познати способи да си помогна – лекарства, хомеопатия, кръвоспиращи, болкоуспокояващи – но нищо не помагаше! Всички близки и роднини вярваха, че единствения изход е операция. И аз, под въздействие на тяхното влияние, отворих компютъра с намерение да потърся в интернет информация.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото време
    Книги
    delfin 1 1480 Последна<br />публикация Април 06, 2010, 23:34:46
    от Vicky
    Децата на новото хилядолетие. Как децата медиуми променят света
    Книги
    lotus 2 2465 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 22:10:15
    от lotus
    Децата на новото време - Мег Блекбърн Лоузи
    Книги
    chitta 1 1925 Последна<br />публикация Септември 06, 2012, 18:08:40
    от Щуродино
    За децата на новото време
    Всичко относно индиготата
    vali5 1 1428 Последна<br />публикация Декември 16, 2010, 05:03:37
    от demy
    Как готвят хората на новото време. « 1 2 3 4 »
    Природосъобразно хранене
    Sunshine(sun) 55 7166 Последна<br />публикация Юли 14, 2012, 10:38:10
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright