Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: 10 болести, застигащи ни по духовния път  (Прочетена 1366 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Декември 06, 2012, 17:18:54 »

10 болести, застигащи ни по духовния път

1. Духовен „фаст-фууд“. Когато духовността се смесва с култура, която цени скоростта, многозадачността и получаването на незабавно удовлетворение, получаваме духовен „фаст-фууд“. Той се явява резултат на широко разпространените и напълно разбираеми фантазии за това, че лесно и бързо можем да се отървем от страданията. Обаче трябва да ни е съвсем ясно: духовната трансформация не може да се достигне ненадейно и необмислено.

2. Изкуствена духовност. Изкуствената духовност се проявява в това, че човек разговаря, облича се и постъпва така, както си представя, че би правил духовния човек. Това е вариант на имитация, както например плат с рисунка на леопард имитира истинската кожа на леопарда.

3. Объркана мотивация. Макар стремежът ни към израстване да е винаги истински и чист, той често се смесва с по-низши мотиви като да бъдем обичани, желание за принадлежност, желание да запълним вътрешна пустота, убеждение, че духовният път ще отстрани страданията ни, и духовни амбиции – желанието да бъдем особени, най-добрите, „единствени по рода си“.

4. Отъждествяване с духовен опит. В този случай егото се отъждествява с духовен опит и си го присвоява. Започваме да вярваме, че въплъщаваме това прозрение, което някога ни е посетило. В повечето случаи тази болест не се задържа. Но в хората, които се смятат за просветлени и/или стават духовни учители, тя се задържа дълго.

5. Одухотворено его. Тази болест се появява, когато самата структура на егоическата личност се отъждествява дълбоко с духовните идеи и концепции. В резултат се получава непробиваема егоическа структура. Когато егото се одухотворява, ставаме неуязвими за помощ, нова информация или конструктивна обратна връзка. Ставаме непроницаеми, духовният ни растеж спира и всичко това е в името на духовността.

6. Масово производство на духовни учители. Има няколко широко рекламирани духовни традиции, които постоянно произвеждат хора, които се смятат за просветлени или учители, но всъщност не е така. Това е като някакъв духовен конвейер: малко сияние, малко прозрение и – оп-а – ти си просветлен и може да просветляваш околните в същия стил. Проблемът не е в това как обучават тези учители, проблемът е в това, че те се представят за духовни учители.

7. Духовна гордост. Духовната гордост възниква, когато след многогодишни напрегнати усилия практикът действително достига определено ниво на мъдрост и използва това достижение, за да оправдае липсата на по-нататъшна практика. Усещането за „духовно превъзходство“ – е още един симптом на тази болест, предаваща се по духовен път. Симптомът е фино усещане за „аз съм по-добър и по-мъдър от останалите, защото аз вървя по духовен път“.

8. Колективно съзнание. То още се нарича групово мислене, психология на култа или болестта на ашрамите. Това е коварен вирус, много подобен по доста свои елементи на традиционната съзависимост. Участниците в духовната група сключват между себе си фино и неосъзнато споразумение за това как е правилно да се мисли, говори, облича и действа. Личностите и групата, заразени от „колективно съзнание“ отхвърлят другите личности, ценности и обстоятелства, които не се вписват в техните правила.

9. Комплексът на избрания. За съжаление, комплексът на избрания се отнася не само за евреите. Това е убеждението, че „нашата група е по-духовно развита, силна и просветлена или по-просто казано, най-добрата от всички останали групи“. Има много важно различие между разбирането, че човек е намерил правилния път за себе си, учителя за себе си или своя група от съмишленици и усещането, че той е намерил Единствените такива.

10. Смъртоносния вирус „аз достигнах“. Тази болест е особено опасна, доколкото може да бъде и смъртоносна за духовната ни еволюция. Това е убеждението, че сме постигнали целите на духовния път. Когато това се загнезди в нашата психика, духовният ни прогрес спира. Когато започваме да вярваме, че сме стигнали края на пътя, по нататъшното ни израстване се прекратява.

Превод Таня Т.

http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1804
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Декември 06, 2012, 18:17:06 »

11. Всеки човек с проблеми  поел по пътя на духовното развитие на съзнанието
    рано или късно решава своите проблеми и намира своето човешко щастие.
    И в последващ етап решава че това е всичко което е искал в лоното
    на удобното топличко щастие.
    Така заради един сладък бонбон отвън на улицата
    се пренебрегва цялата сладкарница пред която стои.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #2 -: Декември 06, 2012, 18:26:50 »

Красо, къде го изнамери това? Шокиран Евала! Само от тази статия, могат да бъдат изведени минимум 10 отделни теми.

Цитат на: The One
    1. Духовен „фаст-фууд“. Когато духовността се смесва с култура, която цени скоростта, многозадачността и получаването на незабавно удовлетворение, получаваме духовен „фаст-фууд“. Той се явява резултат на широко разпространените и напълно разбираеми фантазии за това, че лесно и бързо можем да се отървем от страданията. Обаче трябва да ни е съвсем ясно: духовната трансформация не може да се достигне ненадейно и необмислено.
    Именно сега, в епохата, когато човек започва да търси духовните си корени, ню-ейдж намира най-широко приложение. Вероятността да се набутат в капана, пълнейки гушата на някой е огромна. Все едно да вървиш с вързани очи през минирано поле. Именно там е проблема, че бързат. Търпението е един от най (да не кажа най) важните компоненти във всяко едно търсене на нещо истинско, а малцина са го възпитали у себе си. Съответно стават крайни потребители на ню-ейджъри, псевдо гурувци и пластмасови шамани. Често изхода е фатален. Известни са поне 20 случая (встрани от неизвестните), в които хора са давали по 6000 евро, за да умрат в церемония за научаване на духовното си име Ухилен. Знам, че не е смешно, но... понякога наистина не разбирам защо толкова се препират и бързат.
    2. Изкуствена духовност. Изкуствената духовност се проявява в това, че човек разговаря, облича се и постъпва така, както си представя, че би правил духовния човек. Това е вариант на имитация, както например плат с рисунка на леопард имитира истинската кожа на леопарда.
    Да! Това, което аз наричам бутафория. Обикновено се изразява в поведението на човек, а при някои и в модните тенденции -дрехи, накити.
    Тази подточка е твърде обширна и деликатна.
    3. Объркана мотивация. Макар стремежът ни към израстване да е винаги истински и чист, той често се смесва с по-низши мотиви като да бъдем обичани, желание за принадлежност, желание да запълним вътрешна пустота, убеждение, че духовният път ще отстрани страданията ни, и духовни амбиции – желанието да бъдем особени, най-добрите, „единствени по рода си“.
    Това го е имало винаги, особено в младежките години. Всеки смята себе си за различен, а в същото време се самоопределя като част от дадено движение, култура или общност. Преди време е било интересно и модерно да си хипи, после какви ли не наизлязоха. Сега са направо неизброими. Например, ако преди... метъла беше религия, сега е начин на обличане и поведение. Не може да си метъл, ако не пиеш бира в чудовищни количества, не си с дълга коса и не пикаш на трамвайните линии на бул. "витошка" в малките часове от денонощието. Пък ако го направиш пообед, си голям метъл!
    Също много обширен и актуален въпрос.

4. Отъждествяване с духовен опит. В този случай егото се отъждествява с духовен опит и си го присвоява. Започваме да вярваме, че въплъщаваме това прозрение, което някога ни е посетило. В повечето случаи тази болест не се задържа. Но в хората, които се смятат за просветлени и/или стават духовни учители, тя се задържа дълго.
    Това може да се отнесе към първата подточка. Вярно е, че всеки чувства необходимост от вяра, от духовен път, основа, но често си ги избират по мирис и вкус. Например "Пенчо е много интересен и загадъчен, ходи в черни дрехи, носи пентаграма, занимава се с магии и жените много му се лепят. И аз ще стана такъв".
    Истината е, че Пенчо е решил, че ще привлича внимание, посредством дрехите и поведението си и той всъщност не се занимава, а говори за ...нещо като магически практики, като рядко има нещо общо с истината.
    Интересен е за всеки, който си няма понятие от тези неща, но това го мъчи, тъй като сам знае, че всичко е маска/роля, която няма как да поддържа вечно. По този начин привлича и се наобикаля с наивни хора и нищо истинско налице.  Обикновено тези, които избягват да говорят и да контрастират с техните духовни щения, са много по-интересни като събеседници и като хора.

5. Одухотворено его. Тази болест се появява, когато самата структура на егоическата личност се отъждествява дълбоко с духовните идеи и концепции. В резултат се получава непробиваема егоическа структура. Когато егото се одухотворява, ставаме неуязвими за помощ, нова информация или конструктивна обратна връзка. Ставаме непроницаеми, духовният ни растеж спира и всичко това е в името на духовността.
    Хм...
    Това е доста интересно. Трябваше ми да го прочета два пъти, за да вникна.
    Наистина има такова нещо и това е доста вероятен развой за един духовно търсещ човек. Поне за мен, това е най-интересната подточка.

6. Масово производство на духовни учители. Има няколко широко рекламирани духовни традиции, които постоянно произвеждат хора, които се смятат за просветлени или учители, но всъщност не е така. Това е като някакъв духовен конвейер: малко сияние, малко прозрение и – оп-а – ти си просветлен и може да просветляваш околните в същия стил. Проблемът не е в това как обучават тези учители, проблемът е в това, че те се представят за духовни учители.
    Да, това с псевдо гурутата/лечители/гадатели/шамани и прорицатели е много наболяла тема. Добре е да го изведем в отделен раздел, където всеки да алармира, ако разбере за такива. Това би било полезно за всеки, който преди да се довери на някой - проверява.

7. Духовна гордост. Духовната гордост възниква, когато след многогодишни напрегнати усилия практикът действително достига определено ниво на мъдрост и използва това достижение, за да оправдае липсата на по-нататъшна практика. Усещането за „духовно превъзходство“ – е още един симптом на тази болест, предаваща се по духовен път. Симптомът е фино усещане за „аз съм по-добър и по-мъдър от останалите, защото аз вървя по духовен път“.
    Това е същото като подточката за егото, но в по-нататъшен стадий.
    Ако някой открие част от мъдростта в сърцето си, то гордостта ще е последното нещо, което ще подхрани. Всеки, който започне да открива, иска да продължи нататък. Все едно... интересна и увлекателна книга, да я прочетем до някъде и да я оставим.

8. Колективно съзнание. То още се нарича групово мислене, психология на култа или болестта на ашрамите. Това е коварен вирус, много подобен по доста свои елементи на традиционната съзависимост. Участниците в духовната група сключват между себе си фино и неосъзнато споразумение за това как е правилно да се мисли, говори, облича и действа. Личностите и групата, заразени от „колективно съзнание“ отхвърлят другите личности, ценности и обстоятелства, които не се вписват в техните правила.
    През това съм преминал.
    "Щом си метъл, трябва да мразиш рапърите, скиновете, скейтърите, донякъде пънковете и най-вече - чалгаджиите и гъзарите."
    Задължително беше, където се срещнем и да се заядем. Просто нямаше начин.
    Когато дадена общност, затворена група или общество са водени от противопоставяне на нещо различно, значи със сигурност има нещо гнило там. Някои посвещават животите си на омразата към ЦСКА, например, криейки се зад идеята, че са за Левски. Други, че са с крайно леви убеждения и искрено мразят хората с крайно десни такива.
    Най-силно изразено е това при неонацистке организации. Всеки, в чиято основа и възгледи лежи омразата, противопоставянето, неравенството и отхвърлянето, се обрича на ужасни мъки приживе. Аз не мога да ги разбера.
    За съжаление, това е повсеместно, на различни основи.
    Например в Испания, представителите на различните автономии, помежду си не могат да се понасят. Непоносимост, която е внушена отвън, а реално, те самите не я носят в сърцето си. Тъжно е. Същото е и в духовен план.
    Признавам си, че ...айде, чак в такива параметри не, но ми се е случвало, когато чуя за някой, че е йога или се занимава с йога, директно да го слагам в графата с ню-ейдж помията. Изрази от сорта на "я го дай този тревопасния насам" или "кво ми се движиш като призрак, дръж се естествено", са излизали от мен, в нетрезво състояние, до преди ...5-6 години, с което не се гордея. Дори и да са били самозванци, то си е за тяхна сметка, а моето поведение и отношение си е за моя. Нямам право да ги съдя и да им се подигравам, но не си давах сметка, че това говори за моето равнище, а не за тяхното. Когато бях на дъното, преди 10тина години, буквално можеше и Далай Лама да ми го доведат, все тая. Признавах само онези, които не успявах да направя за смях.

9. Комплексът на избрания. За съжаление, комплексът на избрания се отнася не само за евреите. Това е убеждението, че „нашата група е по-духовно развита, силна и просветлена или по-просто казано, най-добрата от всички останали групи“. Има много важно различие между разбирането, че човек е намерил правилния път за себе си, учителя за себе си или своя група от съмишленици и усещането, че той е намерил Единствените такива.
    Да, това е подобно на горното. Наистина го има. Всеки смята, че е на правилния път, общува с правилните хора и вижда най-ясно всичко.
    Този етап е неминуем и много трудно се преодолява. Ако някой каже, че не е преминал през него, то най-вероятно още не е стартирал изобщо. Ще ви кажа как се разбира дали сте излезнали от тази "мъгла". Когато спрете да се обиждате и да взимате присърце оценките отвън.
    Наскоро един наш съфорумец ми заяви на лс, че не притежавам необходиото духовно и интелектуално равнище за да отговарям в темите му. Определено много ми разказа за себе си с това, а и с други елементи от поведението си, но това, което ми хареса, беше, че изобщо не почувствах жегване от тези думи. Благодарете на такива хора, които ви карат да осъзнавате стъпалото, до което сте достигнали. Ако се засегнем или обиди,, това е явен знак, че трябва да се справим с това, тъй като то вреди само на нас и съответно на близките ни.

10. Смъртоносния вирус „аз достигнах“. Тази болест е особено опасна, доколкото може да бъде и смъртоносна за духовната ни еволюция. Това е убеждението, че сме постигнали целите на духовния път. Когато това се загнезди в нашата психика, духовният ни прогрес спира. Когато започваме да вярваме, че сме стигнали края на пътя, по нататъшното ни израстване се прекратява.
    Клопките са много. Някои, без да са тръгнали, смятат, че са на върха на духовната и интелектуална еволюция. Тук важи в пълна сила, онзи принцип, при който финала и старта са една линия. Реално те са прави, че са на финала, но всъщност са на старта, тъй като още не са тръгнали. Все пак, аз съм оптимист. Сигурен съм, че където и да се намира някой, то преди това е преминал през всички етапи. Всички тези подточки са се отнасяли до всеки от нас, независимо дали в този или в предишни животи. Няма как да се прескачат стъпала. Няма за къде да бързаме.
    Търпение.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Декември 06, 2012, 19:18:19 »

Цитат
    Само от тази статия, могат да бъдат изведени минимум 10 отделни теми.
    И аз така се изкефих на онази за гърците вчера, само където не ти писах тогава и от нея могат да се изкарат 10 отделни теми  Усмивчица Всичко се връща на тоя свят  Ухилен
    Ама и ти хубаво я доразвил де  Слънце Слънце Слънце
    Както ти по рано каза в една друга тема днес, ще цитирам по спомен "добре е да се разболяваме от време на време и така да ни се засилва имунната система, крайностите не са за предпочитане".
    В крайна сметка болести за мен няма, тялото или външният свят просто ни алармират ако сме нарушили баланса и дават безценна обратна връзка.
    Това за мен са благословии, разбира се ако имаме очи да видим посланието което носят или поне да знаем, че има такова и да го търсим вътре в нас за да го уравновесим.
    В противен случай се оказват за някой наказания за друг изпитания, за трети уроци и т.н.и т.н.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Декември 06, 2012, 20:05:32 »

Имах един сън ,като девойка, малко звучи ,като притча Усмивчица , ама е от онези дето се запомнят завинаги и благодарение на него ,имам една аларма дето да не ме оставя в статичната позиция на духовен -дисбаланс , тези забоваявания описани в темата не са чужди почти никому с поне малък интерес към т.нар духовно развитие . Хубаво е да се преболедуват за да се изгради имунитет. Та съня ( сигурно съм го разказвала помня ли вече) - вървя по поречието на една мръсна река ,пълна с отпадаци и един господин висок до мен , а аз дете . Имах усещането ,като за Иисус, като за ангел, като за учител и водач, ама човека беше с хубав съвременен бял костюм. Та той ми казваше - виж хората коко са замърсили реката - и ме заведе на една скала срещу планина , която беше черна и пълна с демони ,на които им светкаха очите (в това време не бях гледала много такива филми за вдъхновение 89 г. примерно) и трябваше да ги убивам със силата на мисълта .....като свършихме се качихме в една бяла кола ,той караше ( май беше Волга) Усмивчица и аз бях супер радостна и подскачах и се радвах , тогава той ми каза  - внимавай и бъди винаги на щрек и тогава вече знаех ,какво следва , един демон отзад ме ухапа за врата и се събудих от болката.

Та усещането и болката са ми ,като от преди малко , това от една страна ме прави мнителна и подозрителна,  ама и към себе си . За мен този отпечатващ се сън , значи , че дори да сме преболедували  много , дори да сме изградили супер имунитет, този свят работи по този начин за сега и винаги ще има ново изпитание специално за теб ,колкото и да си мислиш ,че си супер и че си си свършил работата. За това винаги на щрек , хигиена на мислите ( копи от Амейз)  и отвореност за предизвикателството Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #5 -: Декември 07, 2012, 11:47:51 »

Цитат
    Само от тази статия, могат да бъдат изведени минимум 10 отделни теми.
    И аз така се изкефих на онази за гърците вчера, само където не ти писах тогава и от нея могат да се изкарат 10 отделни теми  Усмивчица Всичко се връща на тоя свят  Ухилен
    Така си е. Върна ми го тъпкано  
    Ама и ти хубаво я доразвил де  Слънце Слънце Слънце
    Прекарах си добре, в компанията на всяка от тези 10 подточки. Нямаше как да се отнеса с пренебрежение към тях.
    Това би трябвало да е нещо като основна част от наръчник на търсещия човек.
    Както ти по рано каза в една друга тема днес, ще цитирам по спомен "добре е да се разболяваме от време на време и така да ни се засилва имунната система, крайностите не са за предпочитане".
    Да, в духовен и дори емоционален план е подобно. Няма как да се научи да се изправя човек, ако не е падал.
    В крайна сметка болести за мен няма, тялото или външният свят просто ни алармират ако сме нарушили баланса и дават безценна обратна връзка.
    Според мен имаш право, друже. Аз също мисля, че болни хора няма, а само лекуващи се. Симптомите на това, което наричаме болести са сигнали, че тялото се справя с тях, че се бори, лекува, изправя. Подобно ми се струва, че е и с емоционалните терзания и душевните катаклизми.

Това за мен са благословии, разбира се ако имаме очи да видим посланието което носят или поне да знаем, че има такова и да го търсим вътре в нас за да го уравновесим.
    В противен случай се оказват за някой наказания за друг изпитания, за трети уроци и т.н.и т.н.

Всекиму според нуждата.
    Да, но лесно е човек да благодари за късмет, за щастие и за здраве, а е много трудно да е благодарен за трудности, неволи, лишения и болежки.  
    Недоволните от живота си, например, трябва да открият вярата в себе си. Вярата в решенията на Праотеца и осъзнаването, че това, което им се случва е най-доброто за тях.
    Прекланяме се пред големите учители, но ако живеем и ден от техния скромен живот, ще прокълнем цялата Вселена и всичко свято за нас.
    А сега малко да разведриме обстановката. На вашите екрани - Мецанкаааа!!!
    Цитат на: Eona Lightholder
    вървя по поречието на една мръсна река ,пълна с отпадаци и един господин висок до мен , а аз дете . Имах усещането ,като за Иисус, като за ангел, като за учител и водач, ама човека беше с хубав съвременен бял костюм.Та той ми казваше - виж хората коко са замърсили реката
    Реките са вените на нашата Майка.
    .....като свършихме се качихме в една бяла кола ,той караше ( май беше Волга)
    Соц реализма си е казал думата. А може пък реката да е била Волга.
    Знам една хубава песен за тази река.
    "Волга, вооолга мать радная. Волга руууская рееекаа... Тананайнаа....нананайна...
    - и ме заведе на една скала срещу планина , която беше черна и пълна с демони ,на които им светкаха очите

А представяш ли си от тяхна гледна точка?
    Демонясвахме си ние на една скала, светкахме си с очички и по едно време, хей там спря една бяла волга и от нея слезна... ...ТЯ!!!
    и трябваше да ги убивам

трябваше да ги убивам със силата на мисълта
    НЕ!!! Само с това мощно оръжие не! Ти каза, че ще ги убиваш, а не, че ще ги караш да се самоубиват!

бях супер радостна и подскачах и се радвах
    И си била радостна и си се радвала?! Две напълно несъвместими упражнения и то, докато изтребваш кротки демони!

тогава той ми каза  - внимавай и бъди винаги на щрек
    Той май не е знаел на кой дава акъл?  Хммм

един демон отзад
    Не... не...
    ме ухапа

дори да сме преболедували  много , дори да сме изградили супер имунитет, този свят работи по този начин за сега и винаги ще има ново изпитание специално за теб ,колкото и да си мислиш ,че си супер и че си си свършил работата.
    Тези, които се смятат за съвършени superhuman, обикновено, не след дълго разбират, че това далеч не е така.
    За това винаги на щрек , хигиена на мислите ( копи от Амейз)  и отвореност за предизвикателството Усмивчица
    Надявам се, под "винаги нащрек" да нямаш предвид "постоянен страх".
    « Последна редакция: Декември 07, 2012, 11:55:03 от вожда » Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #6 -: Декември 07, 2012, 13:47:29 »

Абе Волга беше колата една такава голЕеееема машина , са 90та година , с такава база данни разполага мозъка за да направи картинка от информацията Усмивчица)))))))))))))))))))
    Що ми се смееш на съня , много е ценен ,нищо че е такъв един смешен екшън - усещането и поуката са важни .
    Не страх , а бягане от пасивната позиция на задоволството и старите лаври , повечето болести в темата са именно застой и концентрация в определено състояние - гуру,индиго,рейки-мастер и тнт. За жалост има доста със самочуствието на супер-хюман ,без желание да си размърдат д-то от служебното положение Усмивчица
    Но под една или друга форма ,всеки ги преболедува , някои особено тежко , па ги и повтаря  Веселяк, за това важен е имунитета и енергийното здраве , а не лечението толкова , винаги е добре организма да се справя без помощни външни средства.
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #7 -: Декември 07, 2012, 17:46:58 »

Що ми се смееш на съня , много е ценен ,нищо че е такъв един смешен екшън
    Не му се смея, радвам му се. Пък и нали разведрявах обстановката
    усещането и поуката са важни.
    Разбира се, но усещането, друг освен теб няма как да го усети. Пък и ти както пресъздаваш. Вкарай малко патос, мистика.
    Например - "...и изведнъж!!! Тъмни силуети на изродени, демонични създания, вкопчени в скалата. Като ни усетиха и се насочиха към нас. Фаровете на волгата се отразяваха в очите и зъбите им, които най-ясно се открояваха в мъглата."
    Не страх , а бягане от пасивната позиция на задоволството и старите лаври ,
    Задоволството и... удобната реалност са доста сериозни капани за един търсещ човек. Така го застопоряват, че не усеща как се превръща в обикновен и също толкова удобен на системата, средностатистически потребител. Работа-сън и планове за евентуалното бъдеще, които обикновено си остават само планове.

За жалост има доста със самочуствието на супер-хюман ,без желание да си размърдат д-то от служебното положение Усмивчица
    Защо за жалост? В техните представи и в тяхната реалност, те наистина може и да са супер хюман и да са достигнали своя таван на развитие.
    Да, служебното, социалното и семейното положение, обикновено водят до ленност. Под ленност се досещате, че нямам предвид само физическо занемаряване, а и духовно и интелектуално.
    под една или друга форма ,всеки ги преболедува , някои особено тежко , па ги и повтаря  Веселяк
    Някои "повтаряме класа" доста пъти, така е. Там е работата, че за да се мине в по-горен, се искат реални постижения и резултати, а не оценки по милост.
    за това важен е имунитета и енергийното здраве , а не лечението толкова , винаги е добре организма да се справя без помощни външни средства.
    Външните средства, както ги нарече, имат за цел, не толкова да ни излекуват, колкото да подпомогнат организма сам да се излекува. Нещо като подкрепления.
    Повечето проблеми идват от там, че човека не е запознат със собственото си тяло, знаците и сигналите му.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Декември 07, 2012, 20:45:40 »

Я я го пренапиши с патос , после ще го пуснем за ченълинг-притча и сериал ала- Дневниците на вампира , като си мисля актьорски състав- Юнона Райдер  , Чък Норис и Лейди Гага в ролята на всички демони . Не забравяйте ,че още събираме пари за ауракамера, с която  ще снимаме всички без пари - сечено на Колев и сие.

Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #9 -: Декември 07, 2012, 21:07:43 »

Я я го пренапиши с патос , после ще го пуснем за ченълинг-притча
    Мани, ще ме забранят в няколко държави и пет континента (така разправяше един).  

мисля актьорски състав- Юнона Райдер
    Мани я таз мадам Райбер, само знае да рюве на развален английски и да играе мъже. Освен това отказа да се снима за playboy, поради което ми падна съвсем... в очите.
    Иначе сигурен съм, че много хора биха искали да я наведат... на мисълта, дали пък да не приеме ролята в този психо-трилър, който къкри във форумната фурна.

Чък Норис и Лейди Гага
    Тоз юнак утече вече, бетер Бушон Конъри. Беше в една пернишка дискотека, пък там нещо не го разпознали първоначално, та сега и техните не могат да го разпознаят.  Ухилен Освен да го сложим да играе невинна жертва на демоните. Ролята ще му е да се тресе в конвулсии и да крещи бълнувайки: "Елизабет... Елизабет... какво има за вечеря?"
    А Лейди Гарга - да, тя бива за началство на зомбитата. В по-ранен етап на филма, можем да я използваме като отпадък, замърсяващ реката. То и без това, по нея има повече синтетика, отколкото реална мръвка. Токсична си е отвсякъде.  

Не забравяйте ,че още събираме пари за ауракамера, с която  ще снимаме всички без пари - сечено на Колев и сие. [/b]
    Ще си направим групова снимка, да си видим общото дередже.  Щастливко
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #10 -: Декември 07, 2012, 22:46:29 »

изкривена реалност при много играене на игри и тем подобни
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:00:13 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Историята на духовния ренесанс
    Книги
    DArkAngel 4 689 Последна<br />публикация Ноември 07, 2010, 00:56:26
    от sanguinary
    Лечение на Болести на далака
    Изцеление от природата
    Админ 0 3429 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:31:44
    от Админ
    Лечение на Болести на езика
    Изцеление от природата
    Админ 0 4408 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 18:37:45
    от Админ
    Пробивите по духовния път
    Духовни учения
    The One 2 643 Последна<br />публикация Май 01, 2011, 02:21:36
    от The One
    Духовния бизнес (или нашествието на лъжепророците)
    Духовни учения
    Eona Lightholder 0 548 Последна<br />публикация Ноември 05, 2011, 18:44:41
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright