Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Търся отговори за детето си!  (Прочетена 2399 пъти)
Dela
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 13

• Град: София
  • « -: Ноември 15, 2012, 16:26:35 »

Здравейте, искрено се надявам, това което напиша, да не стане тема на подигравки и зли коментари. Синът ми е на 1 г. 2 м. от известно време насам, ми прави впечатление нещо в очите му. Понякога когато го погледна зениците му за момент стават с червен отенък, също като на кучетата и котките, въобще на животните в тъмнината. Търсих и четох в интернет за подобни случай при хора, но нищо. Изчетох всичко за структурата на окото, но пак нищо, никъде не се споменава за нещо такова, или просто аз не търся на точното място. Направи ми впечатление, тъй като не съм виждала подобно нещо при никой човек, той, както и аз и цялото ми семейство сме със сини очи, но само при  него го виждам. Ако имате някакви предположения или обяснение моля да напишете. Може и аз да си въобразявам, но очите ми не ме лъжат, знам какво виждам и ми се струва странно за човек.
    Бих могла да ви напиша още много неща които са ми направили впечатление в него, но незнам дали ще са уместни. Благодаря ви предварително за всички отговори които ще дадете.
    Активен
    zenitov
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

• RED BULL GIVES YOU...super bad farts

« Отговор #1 -: Ноември 16, 2012, 04:29:31 »

Цитат
    но очите ми не ме лъжат
      Не бъди толкова сигурна. Синът ти(както и повечето деца на тази възраст) не напразно казва чао на "празната" стая, но работата е там, че това, което той вижда е там заради него, но е безпомощно пред силата на чистата му душа, затова само се мотае наоколо търсейки начини да се докосне до него. Един от начините сме ние възрастните, които сме станали по-слабите и по-лесно манипулируеми  от децата, но сме около тях 24/7. Затова го обичай,наблюдавай и слушай(а и себе си)може да научиш много. А и най-добре не разправяй впечатленията си и случките ви много, много, чуждите съвети, дори от хора с добри намерения, са често объркващи или неприложими при други, заради различните цели които имаме в живота, които всички сме знаели много добре, когато сме били колкото сина ти.
      Живи и Здрави

Активен

Не е важно какво ми говорят, а какво чувам...(факт)
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1380

• Град: Варна
  • « Отговор #2 -: Ноември 16, 2012, 05:19:13 »

Такъв случай не е описан никъде поради факта
    че става въпрос за ефекта ''червено око'' който
    е ярко изразен от светкавицата на фотоапарат
    при снимки.
    Ефекта е по-смекчен при по-слаба светлина
    и се дължи най-вече на разширени зеници.

За повече инфо със снимки:
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D0%BE%D1%87%D0%B8

Ако това не отговаря на описанието не се притеснявай да пишеш пак отново тук.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Dela
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Ноември 16, 2012, 15:05:59 »

Благодаря ви, ефекта а червените очи го разбрах.

/но работата е там, че това, което той вижда е там заради него,/
    точно така, аз съм на същото мнение. Една случка от около месец, подкрепя това. Докато си седя в кухнята и приготвям вечеря, майка ми беше на гости и държеше малкия, той изведнъж започна да мрънка и да иска да се махне сякаш от нея. Тогава го взех, а той продължи, но сочеше нагоре към тавана на коридора. тогава го попитах : Кой, кой мамо е тук, не го ли харесваш? Не се учудвайте, че говоря така на детето си, имам различна представа за света около нас, от повечето хора, както сигурно имате и вие, за това споделям именно с вас. Та... той продължи да сочи и да недоволства. Видимо там нямаше нищо, тогава майка ми каза, да взема една свещ и да мина по ъглите на къщата, тъй като огъня гони негативните енергии. Е направих го, със свещ в ръка и синът си в другата, той не спираше да гледа нагоре , но се успокой, наистина.
    Zenitov имаш право, като мислиш, че не трябва да споделям много, освен с майка си и сега с вас, не го правя вече. На съпругът си съм се опитвала да казвам някой неща, но единствено съм получавала Ха ха ха ти не си добре! Е може да не съм добре, но съм сигурна, че тази реалност всъщност не е това което ние виждаме.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #4 -: Ноември 16, 2012, 15:52:35 »

Номера със свещта е добър, но там по-скоро е
    важно намерението с което я палиш и значението
    което й придаваш, от колкото самата свещ.
      Ако това което е около вас ви вреди, изгони го с
    намерението, мисълта и волята си, без страх,
    то и без това няма работа в материалния свят.
      Преди няколко месеца имахме същия случай в къщи.
    Постъпих така както ти написах по-горе. От тогава
    е спокойно, или поне не падат възглавници и телевизори.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #5 -: Ноември 16, 2012, 17:02:54 »

На мен тези неща ако ми се случат ,които сте разказали, считайте ,че директно багажчето и повече не се връщам.  Ухилен
    Че има призраци си има, ама реално аз нямам истории с такива и по-добре да нямам.
    Със свещи се викат и демони ,имам един приятел, голям маниак по темата.
    Те малките деца сигурно ги виждат и усещат по-ясно. После не знам защо спираме да ги виждаме.
    « Последна редакция: Ноември 16, 2012, 17:22:22 от equilibro » Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Ноември 16, 2012, 20:29:12 »

Едно дете на 1 г.  гледаше винаги над главата ми
    и виждаше нещо толкова интересно там че даже не
    ме поглеждаше в очите или лицето въобще.

В описаната ситуация вие сте си били едно трио
    в което всеки е дал и променил средата и само един е усещал
    нещо.
    Имал съм такива истории с духове и прочее дивотии
    и непряко съм усещал последствията от това.
    Натам е празна яма - няма какво да се гледа натам или да излезе
    от нея ако ти самия не се вгледаш в дупката.
    Накрая ако прекалиш наистина и можеш да паднеш в тази яма.
    Като цяло енергетиката на един човек е твърде силна и защитена
    по Замисъл който тепърва проумяваме.
    Вашите страхове или суеверия не ви помагат,напротив - скапват ви.
    Моя съвет - просто игнорирайте това с духовете и прочее без да задълбавате натам.
    С това не твърдя че не съществуват обаче,просто нямате работа там.
    Отдайте вниманието си на други позитивни неща и преживявания покрай хлапето.
    Те са толкова много в своето разнообразие и прояви.
    Dela в крайна сметка дотук има ли основания да се притесняваш
    за детето по някаква причина?
    Активен

мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• « Отговор #7 -: Ноември 16, 2012, 21:18:02 »

Научих от една книга, че енергията вкъщи се чисти, като след истинско почистване се обиколи цялата къща със свещ. На местата където пуши, или пращи, да се постои малко повече. Имаше първоначално места на които над свеща се издигаше черно пушече. Между другото, това съвпадна с местата, на които се трупаше не човешко количество прахоляк. Сега на тези места се трупа прах, колкото и на другите места. Явно, вече няма, кой да си прави уютно меко кътче.
    Активен
    Dela
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Ноември 16, 2012, 23:38:31 »

Dela в крайна сметка дотук има ли основания да се притесняваш
    за детето по някаква причина?

Оооо Странник, аз въобще не е притеснявам, нито за детето си, нито за себе си, нито за близките си. Знам, че има много същества около нас, добри, зли няма значение, въпроса е че са около нас. Можеби преди две години щях да се стресна, но погледнато реално тогава не бях "прогледнала" ако така мога да го нарека, въпреки че не е точно, така че и тогава нямаше да стане така, защото нямаше да му отдам вниманиие. Споделям с вас, защото знаете че много хора не разбират за какво говорим и се присмиват на повечето неща, като например духове /енергии/, други реалности, паралелни светове, пътуване във времето, извънземни, мисии в живота, училището докато сънуваш, миниатурните бели светлини в небето, които сякаш се гонят в някаква весела игра, и все подобни неща, които повечето забързани и потопени в тази реалност хора не разбират. Това не значи, че и аз го разбирам напълно, главата ми е пълна с въпроси, но поне изпитвам необходимост да разбера и науча начина по който трябва да живеем правилно за да преминем на по-горно ниво. Естествено правя грешки като всички хора, знам къде ми е и проблема имам ужасно силно изявено ЕГО, но с появата на синът ми можеби започнах да се боря с него, ще видим, детето ми ме промени много  можеби мисията му е да помогне на мен или обратното ще видим. Гледам в ежедневието си да не задълбавам много в тези теми, но когато нещо ми направи впечатление просто няма как, обмислям го и анализирам с часове, по принцип това оставям за времето когато си легна и тишина, тогава събирам мислите си . Извинявайте за дългия пост, надявам се не съм ви досадила, защото се отклоних значително, и все пак мога да напиша още много неща.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Ноември 17, 2012, 00:55:50 »

Ни най-малко Dela не си досаждала на никого.
    Взаимно ще си помагате с малчо и в това между вас
    е най-голямата ви сила и изпитание.
    А въпросите и отговорите си идват с времето
    и то само когато си готова да ги понесеш...
    Егото не е твой враг - досега ти е служило вярно.
    Но вече сама виждаш че има нещо много по-всеобхватно
    и над него.
    Темата е твоя,напиши каквото намериш за добре.
    Най-важното е че малчо и ти сте си наред.
    Каквито и същества да има около нас-нека си ги има
    щом трябва,както си има и паячета,мухи,буболечки които
    понякога се объркват да влязат в дома ни.

Усмивчица
    Активен

Dela
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Ноември 17, 2012, 01:34:05 »

Най-важното е че малчо и ти сте си наред.
    Каквито и същества да има около нас-нека си ги има
    щом трябва,както си има и паячета,мухи,буболечки които
    понякога се объркват да влязат в дома ни.

Да, така е, той е моята вселена, за която ще направя всичко за да я предпазя, можеби звучи пресилено, но ............ така е!
     До сега четох за втори път Интервю с рептил, бях го чела преди време, но сега обърнах внимание на други неща /така става с втория прочит/, та си давам теми за размисъл докато се приспивам.  Мисля в съня си да се поразходя, пък дано да помня !
    Активен
    мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• « Отговор #11 -: Ноември 17, 2012, 13:33:10 »

Туй дето си чела на Ариана Хава ли е? За рептилията де...
    Активен
    Dela
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Ноември 17, 2012, 13:37:24 »

Туй дето си чела на Ариана Хава ли е? За рептилията де...

Не, тук в сайта, интервюто http://indigota.com/index.php?topic=5739.0
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #13 -: Ноември 17, 2012, 17:45:05 »

Цитат на: Dela
    Здравейте, искрено се надявам, това което напиша, да не стане тема на подигравки и зли коментари.
    Здравей, Дела. Ще си позволя да ти направя една забележка, която ще отнеса към всички, които се застраховат с подобни реплики.
    Хора, избягвайте думи като "подигравки" и "зли коментари", щом искате да ги избегнете. Кажи ми, Дела, представяш ли си как един зъл човек, искащ да пише зли коментари, прочита това и си казва "добре, айде, няма да пиша зли коментари". Пробвай следващия път с "надявам се да стане добра дискусия и да има коментари, полезни за много хора".
    Понякога когато го погледна зениците му за момент стават с червен отенък, също като на кучетата и котките, въобще на животните в тъмнината.
    Чувал съм за подобни случаи, но при възрастни хора. Хубаво е да си спомниш за случаите, в които си виждала този ...феномен (да го наречем) и да кажеш какво е общото. Обикновено на открито ли се случва или в затворено помещение. Накъде гледа? Има ли лъчители наоколо, например - телевизор, монитор и т.н. Каквото се сетиш, кажи го... защото всичко е от значение. 
    Бих могла да ви напиша още много неща които са ми направили впечатление в него, но незнам дали ще са уместни.
    Недей така, Дела. Напълно уместни са си, а и това не бива да те притеснява изобщо. Търсиш разрешение на проблем, който е свързан с детето ти, а не с прахосмукачката или в какъв цвят да си боядисаш всекидневната (няма да се очудя ако и такива има тук). Всеки въпрос, на който не намираш отговор, свързан със сериозни неща си е уместен.
    Докато си седя в кухнята и приготвям вечеря, майка ми беше на гости и държеше малкия, той изведнъж започна да мрънка и да иска да се махне сякаш от нея. Тогава го взех, а той продължи, но сочеше нагоре към тавана на коридора. тогава го попитах : Кой, кой мамо е тук, не го ли харесваш? Не се учудвайте, че говоря така на детето си, имам различна представа за света около нас, от повечето хора, както сигурно имате и вие, за това споделям именно с вас. Та... той продължи да сочи и да недоволства. Видимо там нямаше нищо, тогава майка ми каза, да взема една свещ и да мина по ъглите на къщата, тъй като огъня гони негативните енергии. Е направих го, със свещ в ръка и синът си в другата, той не спираше да гледа нагоре , но се успокой, наистина.
    За подобни реакции има много сведения, но са най-вече при животните.
    Децата са по-сензитивни от възрастните. Освен това, има вероятност да има някаква дарба. Да, обикновено дарбите се изразяват в напреднала възраст, но има и изключения.
    Да, огъня, водата и кристалите пречистват, но детето със сигурност не е виждало/усещало негативна енергия на тавана.
    Тя обикновено се струпва именно по ъглите и по местата, където рядко ходим, както изглежда, майка ти е знаела.
    Относно това дали се очудваме как говориш на детето ти, не се тревожи, Дела. Тук има хора, които говорят и с животните и с дърветата, и с камъните Ухилен

Цитат на: Житара
    Номера със свещта е добър
    Добър е като профилактика, но нищо повече. Хубаво е да се прави като превантивна мярка, но дух няма как да изгониш със свещ. Ухилен
    важно намерението с което я палиш и значението
    което й придаваш, от колкото самата свещ.
    Точно толкова, колкото и намерението и значението, което придаваш на метлата, когато метеш.

Преди няколко месеца имахме същия случай в къщи.
    Постъпих така както ти написах по-горе.
    От тогава е спокойно.
    Едва ли от свеща или намеренията ти са избягали. Има различни видове "неканени гости". Нито един от тях няма да си тръгне като запалиш свещ.
    Цитат на: equilibro
    Със свещи се викат и демони

Виж за викане, да, дух (не ми харесва демон като название) можеш да извикаш и без свещ, само с намерения, но зависи.
    Трябва много ясна представа да имаш за какво ти е този дух, защото поразиите, които ще последват, може да ти увредят и здравето и спокойния живот, необратимо. Поначало избягвайте да викате каквото и да било там, където живеете и спите. Гоненето може да отнеме години ходене по мъките.
    Цитат на: Странник
    Имал съм такива истории с духове и прочее дивотии
    и непряко съм усещал последствията от това.
    Това би било интересно четиво, стига да не е твърде лично, разбира се.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Dela
    *
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Ноември 17, 2012, 20:18:09 »

Вожд, съгласна съм с това което написа за желанието ми да няма злонамерени коментари. Прав си, ама как да не го напиша като сред приятелите ми като кажа нещо по странно и ме гледат странно няколко секунди, после започват да се смеят или си мислят, че нещо не съм добре.
    Относно детето си незнам дали е специално или, не въпроса е че ми е живо и здраво, правят ми някои неща впечатление в него. Например прекалено будно дете е, сравнявам го с негови връсници, разликата е огромнааааа. Когато сме навън, постоянно се спират хора и често деца и го закачат, играят си. Понякога, така гледа някой човек, че все едно се познава от цяла вечност и чрез очите си му говори, гледам и отсрещната реакция, гледат без да мигат, после се усмихват и тръгват по пътя си. Погледът му е изключително мъдър, може да седи с минути и да съзерцава нещо, тогава нищо не е в състояние да го откъсне. Понякога докато си играе, спира и започва да гледа например в стената и така около минута, после си продължава със заниманието. Има хора които не харесва и тогава става страшно. Например преди няколко дни бяхме заедно в магазина, до нас се приближи някакъв човек и посегна да го пипне за ръчичката, той така изпищя, че събрахме погледите на всички, прави го само като не хареса някой, а и чесно казано и моето усещане за даденият човек е същото, само че аз не пищя. По нагоре бях написла, че казва чао на празната стая, гледа в тавана и сочи с пръст, сякаш вижда какво има там. За цвета в очите, мога да кажа, че го виждам само на закрито, на лампа, няма ТВ, или каквото и да е ел.у-во.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Въпроси и отговори на деца за Бога
    Послания
    delfin 14 3085 Последна<br />публикация Ноември 20, 2010, 17:42:50
    от prikazka
    Въпрос си изтегли и честно ми отговори ... « 1 2 ... 10 11 »
    Въпроси и отговори
    Amaranth 159 4958 Последна<br />публикация Август 15, 2012, 12:42:37
    от The One
    Възпитанието на детето - Р. Щайнер
    Книги
    Ich 12 1369 Последна<br />публикация Януари 28, 2012, 20:47:36
    от Ich
    Как да предпазя детето и себе си?
    Необичайни преживявания
    angel_aura 10 1578 Последна<br />публикация Април 16, 2012, 11:16:11
    от sarabia
    Как детето да стане човек?
    За родителите
    Бунтарката 1 3821 Последна<br />публикация Октомври 11, 2013, 20:32:18
    от Бунтарката

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright